Borhi Lászlótól. Ugye ez megvan (7 éves és másról szól): "Magyar-amerikai kapcsolatok". Nem egy hétköznapi újságíró szint. Sem akkor, sem most.
Ugyanakkor Steve Bannont már kirúgták. 2 nappal az itt is linkelt interjú után. Ez gyors volt. Tehát lehet, hogy mégis lesz valami. Hadgyakorlat biztos 21. és 31. között.
Sajnos nem követem Borhi László munkássággát, mindenesetre amit a linkelt cikkben leírt abban igaza lehet.
Szerintem is a további é. koreai fejlemények sokban attól fognak függeni hogy a Pufit normálisnak minősítik e az USA-ban.
Ha igen akkor feltételezik hogy működhet vele - és rajta keresztül É. Korával - szemben is a kölcsönös elrettentés és nem történik semmi. É. Korea besorol
és Kína mellé - akiknek a rakétái jelenleg is az USA-ra vannak irányítva - cserébe pedig az USA-is dedikál néhány rakétát É. Koreának.
Ha nem akkor gond van, mert akkor azt feltételezik hogy a Pufi nem csak kölcsönös elrettentésre akarja majd használni a bombáit mint a többi normális atomhatalom, hanem politikai zsarolás eszközének tekinti azokat és a továbbiakban bomba bevetésével fenyegetve akarja majd a politikai céljait elérni (pl. szankciók feloldása, stb...)
Továbbá ahogy a cikk írja:
"
Amennyiben az USA meghátrál, mert még a viszonylag kismértékű atomcsapást is elfogadhatatlan veszteségnek tartja, akkor ez szinte beláthatatlan távlatokat kínál fel a hasonlóan gyenge atomhatalmak számára, és újabb lökést ad abba az irányba, hogy a nemzetközi rendet el nem fogadó államok akár csak egy-két nukleáris eszközre szert tegyenek a szinte beláthatatlan zsarolási potenciál elérésére."
Az Irániak máris bejelentették hogy felpörgetik a rakéta fejlesztésüket és azt hogy amennyiben az USA felmondja az atom megállapodást akkor katonai atomprogramot indítanak.
Ha az Irániaknak lesz bombája akkor borítékolható hogy Szaud-Arábiának is kell majd és így tovább...
Ezt az USA egyszerűen nem engedheti meg és akkor háború lesz.