[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
Soproni "őslakosok" már rendszeresen dühöngenek, hogy kezd lakhatatlanná válni a város. Lakosságszám kb. megháromszorozódott, nagy részük Ausztriába ingázik robotolni, az elcigányosodottabb keletiek (szabolcsi szakszóval fehércigány) 2-3 fizetés alatt összekaparnak valami szakadt audira meg mélynyomóra valót aztán azzal vergődnek éjjel-nappal...
Ez igaz, ráadásul folyton dugó van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
Ez hulyeseg, irodai alkalmazottak meg plazacicak szamolgassak a kalóriát. Meg egyének xarban felnőtt bolti csirkemellet vegyszeres salátával amit afrikai gibbonok szedegettek. Én maradok rendes kajanal. Egész hétvégét az erdőn húztam le. Ha és gyerekkoromban is sokszor kaptam főtt krumplit tejjel meg esetleg toportyuvel vagy vajjal vacsorára. Aztán megis élek, nem lettem elmaradott meg hátrányos helyzetű. Ha dolgozom gyakorlatilag egész nap nem eszek,csak ha este hat után hazaérek, vagy akkor sem ha épp nem érek rá, mert olyankor csak másnap délben. Minden további nélkül ki lehet bírni egy két napot kaja nélkül különösebb ehezgetes nélkül. Jah és egy mázsa vagyok kereken, és minden érzelem kiváló az egy koleszterinen kívül. Szóval ez csak megint hiszti szvsz hogy mit ne együnk és együnk helyette kokuszolajat meg sült tofut meg ilyeneket.
 
M

molnibalage

Guest
Fejezetek a magyarországi jogállamiságából ás bírósági gyakorlatokból... Ezek alapján nehéz érveket találni, hogy ha valaha is bíróságra kell menni, akkor ne emigráljon az ember... Ez már olyan, mint a Tanú című fim. Ha ez vicc, akkor még annak is durva lenne... Csakhogy ez nem vicc...
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Fejezetek a magyarországi jogállamiságából ás bírósági gyakorlatokból... Ezek alapján nehéz érveket találni, hogy ha valaha is bíróságra kell menni, akkor ne emigráljon az ember... Ez már olyan, mint a Tanú című fim. Ha ez vicc, akkor még annak is durva lenne... Csakhogy ez nem vicc...
De amikor a lengyelek ugyanezeket a szemét volt komcsi bírákat akarják elküldeni, azért meg megy a nyivákolás ezerrel. Mi is próbálkoztunk vele, de az EU-ban hirtelen nálunk is aggódni kezdtek a jogállam miatt.
 
M

molnibalage

Guest
De amikor a lengyelek ugyanezeket a szemét volt komcsi bírákat akarják elküldeni, azért meg megy a nyivákolás ezerrel. Mi is próbálkoztunk vele, de az EU-ban hirtelen nálunk is aggódni kezdtek a jogállam miatt.
A videón látható bíró szerintem bőven poszt rendszerváltás utáni karrierrel bír, de a refelxek ugyanazok... Meg a hatalom felé elköteleződés is...
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Ez hulyeseg, irodai alkalmazottak meg plazacicak szamolgassak a kalóriát. Meg egyének xarban felnőtt bolti csirkemellet vegyszeres salátával amit afrikai gibbonok szedegettek. Én maradok rendes kajanal. Egész hétvégét az erdőn húztam le. Ha és gyerekkoromban is sokszor kaptam főtt krumplit tejjel meg esetleg toportyuvel vagy vajjal vacsorára. Aztán megis élek, nem lettem elmaradott meg hátrányos helyzetű. Ha dolgozom gyakorlatilag egész nap nem eszek,csak ha este hat után hazaérek, vagy akkor sem ha épp nem érek rá, mert olyankor csak másnap délben. Minden további nélkül ki lehet bírni egy két napot kaja nélkül különösebb ehezgetes nélkül. Jah és egy mázsa vagyok kereken, és minden érzelem kiváló az egy koleszterinen kívül. Szóval ez csak megint hiszti szvsz hogy mit ne együnk és együnk helyette kokuszolajat meg sült tofut meg ilyeneket.


komplett másrólbeszél:

umplit tejjel meg esetleg toportyuvel vagy vajjal vacsorára. azaz mást is, rendszeresen

- itt viszont arról beszélek, hogy szinte folyamatosan ez az egyetlen étel, napi egyszer.
- az hogy irigyled a plázacucákat, legyen a te dolgod, nem tudom, ez hogyan illeszkedik a Magyarországon (is ) növekvő alultáplált és vagy emiatt hiánybetegségekben szenvedők növekvő számához.

pld... A vas- és a D-vitamin-hiány a leggyakoribb gyermekkori hiánybetegség Közép-Kelet-Európában. Bár Magyarország a régiós átlaghoz képest jobban teljesít, az eredmények nálunk sem megfelelők: az 1-3 éves korosztályban minden negyedik gyermeknek túl alacsony a vas-, és tízből hét babának túl alacsony a D-vitamin – bevitele.

(brit holland tudósok szerint pld fogyasszon a kisgyerek folyamatosan az ő korosztályának készült speciális bébiitalt..)

Folsavhiány? magyar lakosság 20-40 százaléka.

Ez persze mind kiküszöbölhető a szakértők szerint az egészséges étrenddel....

na de 2013as tanulmány, rövidítve, végén ott referenciahegyzék
http://www.matud.iif.hu/2013/07/04.htm


illetve egy politikamentes összefoglaló a témában:
http://www.csagyi.hu/hirek/item/925-gyerekszegenyseg-es-alultaplalt-gyerekek-itthon

Tehet dióhéjban: nem nincs még(?) itt Afrika, de a többszázezres minőségi éhezés mellett tízezres nagyságrendű már a mennyiségi éhezés
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
komplett másrólbeszél:

umplit tejjel meg esetleg toportyuvel vagy vajjal vacsorára. azaz mást is, rendszeresen

- itt viszont arról beszélek, hogy szinte folyamatosan ez az egyetlen étel, napi egyszer.
- az hogy irigyled a plázacucákat, legyen a te dolgod, nem tudom, ez hogyan illeszkedik a Magyarországon (is ) növekvő alultáplált és vagy emiatt hiánybetegségekben szenvedők növekvő számához.

pld... A vas- és a D-vitamin-hiány a leggyakoribb gyermekkori hiánybetegség Közép-Kelet-Európában. Bár Magyarország a régiós átlaghoz képest jobban teljesít, az eredmények nálunk sem megfelelők: az 1-3 éves korosztályban minden negyedik gyermeknek túl alacsony a vas-, és tízből hét babának túl alacsony a D-vitamin – bevitele.

(brit holland tudósok szerint pld fogyasszon a kisgyerek folyamatosan az ő korosztályának készült speciális bébiitalt..)

Folsavhiány? magyar lakosság 20-40 százaléka.

Ez persze mind kiküszöbölhető a szakértők szerint az egészséges étrenddel....

na de 2013as tanulmány, rövidítve, végén ott referenciahegyzék
http://www.matud.iif.hu/2013/07/04.htm


illetve egy politikamentes összefoglaló a témában:
http://www.csagyi.hu/hirek/item/925-gyerekszegenyseg-es-alultaplalt-gyerekek-itthon

Tehet dióhéjban: nem nincs még(?) itt Afrika, de a többszázezres minőségi éhezés mellett tízezres nagyságrendű már a mennyiségi éhezés
Figyelj, ma Magyarországon munkaerőhiány van. A kedves apuka vagy anyuka elmehet dolgozni, felveszik. Találhat magának másodállásban is ha ez nem elég. Keres pénzt , nem hal éhen a gyerek. Ha végképp nem bírja etetni a gyereket beadja otthonba, sőt van ugye az ilyeneket kijáró gyamugy ,családvédelmi hivatal vagy mi épp a neve. Persze sokaknak könnyebb közmunkára menni éveken át újra és újra, meg legyártani a csaladiert öt hat gyereket. Közben meg várni a messiast, meg a vörös kereszt ruha meg etelcsomagokat. Aki ma itthon dolgozik keres atlag 160000 ft-t egy nyugdíjas is átlag 120-130000-t, egy rokkant is mert az aposom siketkent kap 127000-t, a volt kolléganőm még frissen megállapított összege 180000 körül van az agymutetje után. Szóval nagyon nem tudom sajnálni aki éhezik mert az a saját hibájából van 99,99 százalékban. A feleségembe is a napokban vesztem bele, mert pakkokat csinált a karitásznak, minek? Hogy eladják és legyen belőle cigi+fröccs? Ez nem a 90-es évek eleje meg a 2000-es évek második fele. Be kell tudni osztani a pénzt, nem meg a fogpiszkalora is hitelt felvenni ha kell ha nem. Ismerek végtelenül eladósodott embereket, a saját karjukon se tanulnak csak megveszi hitelre a 270000-es tévét még a 210000-es telefont a többi hitele mellé. Ilyet tamogassak? Hagyni kell őket a francba, majd ha rakenyszerulnek tesznek magukért ha semmit se kapnak. Nem az ország felé ehezik, ha úgy lenne lehetne fogni a körülményekre, politikara, miegyeb. Afrika meg nagyon messze van.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and fip7

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
menjek végig rajta, hol írsz nem igazán a valósággal korrelelálót a fenti hozzászólásban, vagy hagajam a fenébe?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
munkaerő mobilitáshoz:
Legnépszerűbb támogatási eszközök %-os mértékben:
  • helyi/helyközi bérlettámogatás napi utazáshoz ‒ 77,2%
  • gépjármű támogatás ‒ 66,3%
  • szolgálati autó biztosítása ‒ 62,1%

Legkevésbé népszerű támogatási eszközök:
  • óvoda/bölcsőde működtetése ‒ 3,1%
  • letelepedési támogatás ‒ 3,7%
  • munkásszálló biztosítása ‒ 6,3 %


A mobilitás egyik jellemző magyarországi formájának támogatására, a napi szintű ingázásra a szervezetek kiemelkedő figyelmet fordítanak.
Megvizsgálták a munkakörökhöz kapcsolódó tolerancia határt, mekkora az a távolság, ahol még felveszik a jelentkezőt. Az ingázás jelentősen drágíthatja a munkaerő árát, ezért a munkáltató gazdasági érdeke azt kívánja, hogy az munkavállaló minél közelebb lakjon a munkavégzés helyéhez. Ezzel párhuzamosan egy munkáltatónak az anyagi megtakarítás mellett, figyelnie kell a munkavállalók mentális és fizikális egészségének hosszú távú megőrzésére is. A kutatás során az egyes munkakörök toleranciahatára legnagyobb arányban 25 km alatt van, illetve a 25,1-50 km között volt.
 
Status
Not open for further replies.