Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 537
13 552
113
Nem látom, hogy mi lenne az ámokfutás. Azt igen, hogy többen triggerelődnek rajtuk az ignore helyett.

Én már párszor bepanaszoltam PavolR-t halottgyalázó, kegyeletsértő poszt miatt. Nemhogy Ladát.

Kapott is érte büntit Lada, csak nem annyit, mint amennyit én szerettem volna. És PavolR meg soha nem kap büntit.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 958
21 757
113
Esk...azt olvastam, hogy "erre behívták a külügybe, és őt is kiherélték" :D Lehet sok ez a napi 13-14 óra munka, mióta újra nem vagyok irodista :( De legalább nem iszok, és írkálok hülyeségeket :D -Ja de...mármint józanul írkálok hülyeségeket :D
baby-face-palm.gif
 
  • Imádom
Reactions: Ramzana and sixtus

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 881
27 510
113
Kinomban ide teszem, mert a beszélgetö zárva van: :(

Madagaszkârban februárban törvènyt hoztak, hogy kiskorúak jogerösen eltélt megeröszakolóit kiherélik operâcióval. Ez kiegészitése a jelenlegi törvénynek, ami szerint kiskorúak elleni nem eröszakèrt 5 év jár.

És ugyan kik tiltakoznak az új törvny ellen? Természetesen az Amnesty International, aki szerint kiherélés "kegyetlen, embertelen, megalâzó kezelès", mert a nemzetközi emberi jogokkal ellentétes bla bla....
Mert ugyebár kiskorúak nemi eröszakolâsa az nem "kegyetlen, embertelen stb".
És természetesen az EU ottani képviselöje, aki szerint a kiherélés "nemzetközi szerzödéseket sért".
Erre behivták a külügyminisztériumba és kicsrélését követelték Brüsszeltöl.
(krone.at, "In Madagaskar werden Vergewaltiger kastriert")

Enzokám, ugye hogyan védik az âldozatok jogait az EU meg az Amnesty stb?
Meg az sem kegyetlen, embertelen és megalázó, amikor gyerekeket herélnek ki. Ó, bocsánat, nemváltoztató műtéttel segítenek.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 041
113
Nem kukis nénik, hanem csöcsös bácsik, de amúgy igen.



A tag az út közepén fosott sugárban. A gyomrom konkrétan felfordult tőle.


Pedig egyszerű, ő ezzel trollkodott, ezen élvezkedett. Ez egyfajta parafilia, mint a kabátos faszmutogatós bácsik a Népligetben.
Megvannak bizonyára erre is a megfelelő fórumok, de én speciel nem ezért járok ide, hogy ezt kelljen néznem.
No lám, lassan, de csak megérkeztünk oda, hogy ugye ahogy sejteni lehetett nagyon nem ok nélkül tették hüvösre! Max csak a büntetés mértékén lehet morogni, de ez megint elég szubjektív.

Szóval "sok értelme" volt a hisztizèsnek meg a Modik ekézèsének itt egyesek részéről! Pedig a Moderátor is csak egy ember! - Jó, mondjuk valszeg Terminator accountját 3 Ázsiai vendègmunkás viszi 8 órás váltásban, :) nehogy lemaradjunk valamiről, de speciel én ha fizetnék se csinálnám, vagy be is csavarodnék rövid távon ha a modik munkáját kellene végeznem, napi szinten olvasni a sok idióta hozzászólást, és alkalmasint átnézni a csöcsös bácsis posztokat.

Minimum némi együttérzéssel és hálával tartozunk, hogy igyekszenek kordában tartani a hozzászólásokat!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 411
113
No lám, lassan, de csak megérkeztünk oda, hogy ugye ahogy sejteni lehetett nagyon nem ok nélkül tették hüvösre! Max csak a büntetés mértékén lehet morogni, de ez megint elég szubjektív.

Szóval "sok értelme" volt a hisztizèsnek meg a Modik ekézèsének itt egyesek részéről! Pedig a Moderátor is csak egy ember! - Jó, mondjuk valszeg Terminator accountját 3 Ázsiai vendègmunkás viszi 8 órás váltásban, :) nehogy lemaradjunk valamiről, de speciel én ha fizetnék se csinálnám, vagy be is csavarodnék rövid távon ha a modik munkáját kellene végeznem, napi szinten olvasni a sok idióta hozzászólást, és alkalmasint átnézni a csöcsös bácsis posztokat.

Minimum némi együttérzéssel és hálával tartozunk, hogy igyekszenek kordában tartani a hozzászólásokat!
Én hálás vagyok, hogy...engem is kordában tartanak :D Már amúgy kedvem sincs elszabadulni...felszabadulni járok ide, és chillezni...keine stress :D Ahogy mondja a balinéz programozó!...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 263
7 361
113
Kamaz motort Törökországból??? :)
A fentebb linkelt forrás pótalkatrész szintű gyártást hangoztat. Nem fődarabokat.
Van török gyártás is, csak nem motorra.

de ezek az eredmények (a szerbeket leszámítva mert ők speciális eset) hogyan jönnek a btr80/82/82a-hoz?
finnek: volt 2 darabjuk tesztelni
svédek: tudtommal nem volt
izrael: tudtommal nem volt
szerbek: mostanáig nem volt de ők is inkább fejlesztettek egy komplett új saját gépet
szóval mi megy kinek? nem mindegy milyen alapot kell átszabni sajnos

ezzel nem vitatkozom mert ez így van

pénz az éppenséggel akadt mondjuk 2016 környékén, voltak is beszélgetések, szakmai csapat aki megvizsgálta a btr lehetőségeit

ilyen találgatásokba nem mennék bele

ha szeretnéd lehetsz most is ott :D :oops:
:oops: :oops:
Koszi holnap reggel úgy is ott kezdek :oops: :eek:
 
Status
Not open for further replies.