• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 398
113

Norvégia elindítja az első Leopards 2A7 MBT gyártósort .​

Bjorn Arild Gram norvég védelmi miniszter gratulált a KNDS Deutschlandnak és a RITEK-nek, akik ma aláírták azt a megállapodást, amelynek értelmében a történelem során először szerelnek össze tankokat Norvégiában. Ezenkívül pontosította, hogy a Norvégia által a német Krauss-Maffei Wegmanntól rendelt 54 Leopard 2 harckocsiból 37-et a RITEK levangeri üzemében szerelnek össze.

Gondolom tudnak reális időn belül harckocsihoz jutni (és szerintem nem csak maguknak fognak összeszerelni).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 400
93 224
113
PM KNDS: Lezárják a Leonardo-val folytatott tárgyalásokat a stratégiai partnerségről és a #Leopard -2 A8-as közös gyártásáról az olasz fegyveres erők számára. "A felek nem tudtak megegyezni a konfigurációban" - mondta Frank Haun, a KNDS vezérigazgatója.
Tegnap pont említettem, hogy a KNDS-olasz deal csak szándéknyilatkozat volt.
Még bármi lehet, tárgyalási stratégia is, de azért ez jó hír.


Megakadtak a tárgyalások Leonardo és Knds között a Leopard tankokról, az olaszok beszélnek a Rheinmetallal


. A kialakult helyzetre tekintettel az olasz fél párbeszédet kezdett volna a Rheinmetall-lal, amely az új Panther Kf51 harckocsi fejlesztését fejezi be, ez a jármű még nem állt szolgálatba, erősebb és nagyobb teljesítményű, mint a Leopard. A Rheinmetall vezetősége szívesebben venné figyelembe az olaszok kérésének legalább egy részét.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 926
5 020
113
Vagy csak az olaszok a háttérben már megállapodtak a koreaiakkal. Nem összeszerelésben hanem helyi gyártásban és fejlesztésben.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
Az a 30DEFA RCWS kéne a mi Leoinkra is.
Egyébként az első Leo 2 protokon már volt egy 20milis légvédelmi (is) gá.
32cf50713f614191d594a92d625d1fa2abb5f340.jpeg
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 132
7 564
113
Kiváncsi vagyok hogy mit mutat meg Rheinmetall az Eurosatoryn, mert a KNDS project(Leopard-2 A-RC 3.0) előrehaladottabbnak tűnik
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 613
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 613
113
mock-up legalább. egy Leopárd 2A7 teknőre felrakott RC torony. Tulajdonképpen pont az amit "mi akartunk" Pappergeréktől. És nem egy öszvér megoldás ahol még mindig van ember a toronyban.

Ez nem A7 teknő, magasabb annál. Ez inkább az EMBT-hez készített verzió. Az Abrahms X Leopardra.

Nekem nem lenne bajom az emberes toronnyal, ha alacsonyan ólne be az ember, mint a Leo2-ben irányzó, de ugye nem,
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113

Sajnos nem sokat találtam az ERA-ról. Kb. annyit, hogy létezik, meg szerintük minden ellen is jó (természetesen)
Meg gyártanak mindent is:
De ténylegesen értékes infót nem találtam csak süketelést.
Ha van valami értékelhető forrás ezekre, azok érdekelnének.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 703
5 184
113
Na úgy érzem itt ment el a Panther maradék piaca is. (ami eddis se nagyon volt)
Szerintem semmivel sem tart előrébb a megvalósításban, mint a kf51.
Az unmamned turret-tel teljes mértékben igazuk van, a Rheinmetall részéről f@szság volt nem ezzel kezdeni. Minden esetre kíváncsi vagyok mit villantanak párizsban.