[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 280
20 148
113
https://www.portfolio.hu/unios-forr...eyen-ignoraljak-a-tagallamok-a-kereset-705691
"Már csak néhány napja maradt az uniós országoknak a biztosjelöltek kiválasztásának határidejéig, és egyre reménytelenebbnek tűnik, hogy a tagállamok teljesítik Ursula von der Leyen bizottsági elnök kérését a nemek közötti egyensúly megteremtéséről. Mostanáig a 27 tagállamból csak 22 tagállam terjesztette elő a jelöltjét, Portugália, Belgium, Dánia, Olaszország és Bulgária még nem jelentette be az aspiránsát. Az eddig jelentkezők többsége pedig csak egy embert, főként férfiakat jelöltek."
Erre rég feltaláltuk a megoldást egy melóhelyen ahol képtelen határidővel ugyanezt a képtelen célt tűzte ki a cég: van az a pénz amiért nőnek vallom magam (munkaidőben).

De ez is csak porhintés, valós problémákról tereli el a figyelmet ez a műbalhé. Nem hülyék ők, nagyon nem!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 717
113
"Bizonyos Issa Al H. elutasított szír menedékkérő pontosan az a fajta probléma, amely nem létezne, ha az Európai Unió nem csinálta volna meg magának; és miután az Európai Unió politikai értelemben Németország folytatása más eszközökkel, Németország nyugodt lélekkel érezheti magáénak ezt a hibás európai döntést. Issa Al H. békés solingeniek késelgetése helyett ugyanis ma minden valószínűség szerint egy törökországi menekülttáborban rohadna érdemei szerint, ha az Európai Unió menekültügyi rendszere úgy működne, ahogy kellene neki:
Issa Al H. megérkezik a bolgár határra, menedékjogért folyamodik, kérelme elbírálásáig nem lép az EU területére, elutasítják, aztán herzlichen Glückwunsch.
De nem ez történik. Az történik, hogy Issa Al H. megérkezik a bolgár határra, menedékjogért folyamodik, ezzel jogot formál az EU területére lépni, meg sem áll Németországig, ott megint menedékjogért folyamodik, elutasítják, nem találják meg, aztán hagyják az egész ügyet, majd lesz valahogy. És Issa Al H. nevével akkor találkoznak a német hatóságok legközelebb, amikor már vérben tocsog a kése."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 717
113
"Bizonyos Issa Al H. elutasított szír menedékkérő pontosan az a fajta probléma, amely nem létezne, ha az Európai Unió nem csinálta volna meg magának; és miután az Európai Unió politikai értelemben Németország folytatása más eszközökkel, Németország nyugodt lélekkel érezheti magáénak ezt a hibás európai döntést. Issa Al H. békés solingeniek késelgetése helyett ugyanis ma minden valószínűség szerint egy törökországi menekülttáborban rohadna érdemei szerint, ha az Európai Unió menekültügyi rendszere úgy működne, ahogy kellene neki:
Issa Al H. megérkezik a bolgár határra, menedékjogért folyamodik, kérelme elbírálásáig nem lép az EU területére, elutasítják, aztán herzlichen Glückwunsch.
De nem ez történik. Az történik, hogy Issa Al H. megérkezik a bolgár határra, menedékjogért folyamodik, ezzel jogot formál az EU területére lépni, meg sem áll Németországig, ott megint menedékjogért folyamodik, elutasítják, nem találják meg, aztán hagyják az egész ügyet, majd lesz valahogy. És Issa Al H. nevével akkor találkoznak a német hatóságok legközelebb, amikor már vérben tocsog a kése."
"Az AfD messze nem tökéletes; az AfD a szöges ellentettje egy egészséges, kormányképes pártnak. De az egyértelmű, hogy a szászországi és türingiai választópolgárok nem az AfD-t kívánják karanténban látni, hanem azokat az észkombájnokat, akik a jelenlegi német politikát rájuk szabadították."
Ennyi.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 270
58 832
113
Több szinten sem értem mi történik.

Az iszlamistáknak nem érdekük, hogy a tűréshatár fölé vigyék az erőszakos cselekmények számát. Két fő eset van a fejemben.
  1. A késeléseket elvakult, önálló egyének hajtják végre, egyáltalán nem foglalkozva a magasabb szintű következményekkel.
  2. Valamilyen "központi" vezérlés hatására ugrott meg az esetek száma. Itt ugye az lenne a kérdés, hogy hol is van a központ, amely vezérel. Oroszok? Kína? Iszlám Állam? Ez esetben mi lenne a cél? Destabilizáció? A választások befolyásolása?
Azt sem értem, hogy a németek (és a többiek) miért hagyják ezt. Még csak-csak tudom hová tenni a bevándorló szeretetüket, de hogy késelőket miért nem büntetnek a törvény legkomolyabb szigorával, az egyszerűen nem fér a fejembe.

Mitől várják a változást? Ahogy én látom, a migráns bűnözés konkrétan pozitív visszacsatolást kap.

Tegyük most félre egy kicsit a háttérhatalom elméleteket, és tételezzük fel, hogy nem mindenki teljesen hülye a kormányokban.

Tud valaki olyan tervről, elképzelésről, amely orvosolná az elharapódzó erőszak problémáját? Nyilván látják ők is a problémákat.

Kevésbé érdekel a nyugatellenes fórumtársak véleménye, cserébe különösen érdekelne a nyugatpárti fórumtársak véleménye. Ez most nem piszkálódás, hanem szeretném megérteni, hogy milyen gondolatmenettel kezelitek a naponta jövő késeléseket.
Egyszerű a válasz. Semmi áron nem akarják beismerni, hogy a 2015-i határnyitás és az azóta folytatott bevándorláspolitika egy óriási hiba. Mert minden párt, az AfD kivételével és minden társadalmat képviselő szervezet (egyházak, szakszervezetek, ngo-k, kutatóintézetek, egyetemek...) egyszóval MINDENKI támogatta/ja a willkommenskultúrát. A sokszinűség már államdoktrinná vált. Ha beismernék, hogy hibás a bevándorlási politika, akkor ezek az intézmények elvesztenék (maradék) hitelességüket és felmerülne a felelősség kérdése is.
Ezt próbálják minden áron elkerülni. Pont.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 635
65 453
113
Több szinten sem értem mi történik.

Az iszlamistáknak nem érdekük, hogy a tűréshatár fölé vigyék az erőszakos cselekmények számát. Két fő eset van a fejemben.
  1. A késeléseket elvakult, önálló egyének hajtják végre, egyáltalán nem foglalkozva a magasabb szintű következményekkel.
  2. Valamilyen "központi" vezérlés hatására ugrott meg az esetek száma. Itt ugye az lenne a kérdés, hogy hol is van a központ, amely vezérel. Oroszok? Kína? Iszlám Állam? Ez esetben mi lenne a cél? Destabilizáció? A választások befolyásolása?
Azt sem értem, hogy a németek (és a többiek) miért hagyják ezt. Még csak-csak tudom hová tenni a bevándorló szeretetüket, de hogy késelőket miért nem büntetnek a törvény legkomolyabb szigorával, az egyszerűen nem fér a fejembe.

Mitől várják a változást? Ahogy én látom, a migráns bűnözés konkrétan pozitív visszacsatolást kap.

Tegyük most félre egy kicsit a háttérhatalom elméleteket, és tételezzük fel, hogy nem mindenki teljesen hülye a kormányokban.

Tud valaki olyan tervről, elképzelésről, amely orvosolná az elharapódzó erőszak problémáját? Nyilván látják ők is a problémákat.

Kevésbé érdekel a nyugatellenes fórumtársak véleménye, cserébe különösen érdekelne a nyugatpárti fórumtársak véleménye. Ez most nem piszkálódás, hanem szeretném megérteni, hogy milyen gondolatmenettel kezelitek a naponta jövő késeléseket.
Ha az elszaporodó késes ámokfutások mögött nem egyszerű öngerjesztő tömegpszichózis, hanem egy erre direkt, vagy indirekt rájátszó idegen (orosz, vagy kínai) titkosszolgálati narratíva bújik meg, a német kormány, illetve en bloc hatalmi elit már akkor sem tehet semmit ellene.
Ez ugyanis egy politikai csapdahelyzet.
Ha komolyan tenni akarnának ellene, akkor az a probléma súlya miatt mostanra már csak egy masszív, kívülről fasisztoidként leírható, de mindenképpen az eddigieket meghazudtoló módszerrel lehetséges. És a teljes bevonódottság miatt igazából nem is lehetne kire mutogatni, hiszen hiába vádolnának meg külföldi államokat az eszkalálódó erőszakhullám külső gerjesztésével, ha maga a politika volt az, aki kifejezetten behívta ezeket az elemeket.

Ha viszont nem tesznek semmit, akkor a fejükre ég és a nyakukra tekeredik az egész.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 481
34 129
113
Bonyolódik a történet...
Kik is utaztak a jachton?
"Az üdülőhelyről a prefektúra koordinálja a tengeren zajló keresési műveleteket a hat eltűnt – az 59 éves brit mágnás, Mike Lynch, 18 éves lánya, Hannah, a Morgan Stanley International elnöke, Jonathan Bloomer, felesége, Anne Elizabeth Judith Bloomer, Lynch ügyvédje, Chris Morvillo és felesége, Nada – után."
/idézet a cikkből/

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 534
11 089
113
Macron csakazertsem hajlando meg a rohejesen manipulált valasztas eredmenyeit sem tiszteletben tartani:

Annyiban van igaza , hogy egy koalíció szerzett ugyan többséget, de a kormányzati kulcs pozíciókat akaró komcsi párt nem szerepelt valami fényesen.
Új francia parlament lett még az Olimpia előtt.
Macron a komcsikkak nem tudott megegyezni.
Most vagy fordulat lesz vagy csak taktikázik.
Senki sem akarja a komcsikat az antifákon, drogos fiatalokon, a szektás zöldeken , a zacskóval a fejükön élő idiótákon, beteg boomer nyugdijasokon meg az illegális bevándorlókon kívűl. Aki kicsit is követi a munkásságukat az undorodik tőlük.
Gazdasági és politikai katasztrófa lenne , így is szar a helyzet de ők egy szar banánköztársaság szintjére züllesztenék le az országot.
Változás nem lesz Bardellaval sem, majd beáll szépen a fősodorba ő is .
Egy polgárháborũ segíthetne talán másban én már nem hiszek .
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 224
23 809
113
Senki sem akarja a komcsikat az antifákon, drogos fiatalokon, a szektás zöldeken , a zacskóval a fejükön élő idiótákon, beteg boomer nyugdijasokon meg az illegális bevándorlókon kívűl. Aki kicsit is követi a munkásságukat az undorodik tőlük.
Gazdasági és politikai katasztrófa lenne , így is szar a helyzet de ők egy szar banánköztársaság szintjére züllesztenék le az országot.
Változás nem lesz Bardellaval sem, majd beáll szépen a fősodorba ő is .
Egy polgárháborũ segíthetne talán másban én már nem hiszek .
Kezd egy kicsit ilyen 1900-as évekre emlékeztetni, amikor jöttek pár havonta az új kormányok...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 534
11 089
113
Kezd egy kicsit ilyen 1900-as évekre emlékeztetni, amikor jöttek pár havonta az új kormányok...
Aztán majd jön egy erős, karizmatikus , ravasz , kellően aljas és kegyetlen figura, a többi meg történelem lesz:)
Na de komolyan, több fontos EU országban kellene változás ahhoz hogy tényleg vége legyen ennek az ámokfutásnak.

A te Britanniád lassan a legnagyobb káosz lesz a kontinensen. Ezt különösen nem értem, mert igaz ugyan hogy én csak egy bizonyos angol típussal találkoztam, de ha sok olyan van arrafelé akkor majd egyszercsak kézbe veszik a dolgokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 137
95 927
113
Annyiban van igaza , hogy egy koalíció szerzett ugyan többséget, de a kormányzati kulcs pozíciókat akaró komcsi párt nem szerepelt valami fényesen.
Így van.
LFI, komcsik 71. Még Macron RN is több képviselőt szerzett.
Senki sem akarja a komcsikat az antifákon, drogos fiatalokon, a szektás zöldeken , a zacskóval a fejükön élő idiótákon, beteg boomer nyugdijasokon meg az illegális bevándorlókon kívűl. Aki kicsit is követi a munkásságukat az undorodik tőlük.
Gazdasági és politikai katasztrófa lenne , így is szar a helyzet de ők egy szar banánköztársaság szintjére züllesztenék le az országot.
Változás nem lesz Bardellaval sem, majd beáll szépen a fősodorba ő is .
Egy polgárháborũ segíthetne talán másban én már nem hiszek .
Te ugye kint élsz és nagyon pesszimista vagy.
Én az utóbbi pár évben többször voltam és pozitívan csalódtam. Nagyon alacsonyan volt a mérce, de jóval felülmúlta Franciaország. Persze hetek még hosszú táv nem ugyanaz. De még a nagyvárosok is. Persze párszor visszafordultam, meg láttam, hogy reggel a xart meg az üvegtörmelék söprésével kezdik. Ezt bekároltam,

De a franciák, most az őslakosokra gondolok többsége változást akar. Csak ez már kevés, mert kevesen vannak. De talán meggyőzik a nemzettársaik kisebbségét és lehet változás.
Nem lesz gyors, qrva lassú és óvatos.
De a polgárháború durva és lehet még sem nyernék.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 224
23 809
113
Aztán majd jön egy erős, karizmatikus , ravasz , kellően aljas és kegyetlen figura, a többi meg történelem lesz:)
Na de komolyan, több fontos EU országban kellene változás ahhoz hogy tényleg vége legyen ennek az ámokfutásnak.
Csak nehogy találjanak egy másik Dreyfust is...
A te Britanniád lassan a legnagyobb káosz lesz a kontinensen. Ezt különösen nem értem, mert igaz ugyan hogy én csak egy bizonyos angol típussal találkoztam, de ha sok olyan van arrafelé akkor majd egyszercsak kézbe veszik a dolgokat.
Lesz, aminek lennie kell.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 534
11 089
113
Így van.
LFI, komcsik 71. Még Macron RN is több képviselőt szerzett.

Te ugye kint élsz és nagyon pesszimista vagy.
Én az utóbbi pár évben többször voltam és pozitívan csalódtam. Nagyon alacsonyan volt a mérce, de jóval felülmúlta Franciaország. Persze hetek még hosszú táv nem ugyanaz. De még a nagyvárosok is. Persze párszor visszafordultam, meg láttam, hogy reggel a xart meg az üvegtörmelék söprésével kezdik. Ezt bekároltam,

De a franciák, most az őslakosokra gondolok többsége változást akar. Csak ez már kevés, mert kevesen vannak. De talán meggyőzik a nemzettársaik kisebbségét és lehet változás.
Nem lesz gyors, qrva lassú és óvatos.
De a polgárháború durva és lehet még sem nyernék.
Nem ilyen egyszerű a helyzet, az évtizedes agymosás beérett. Itt sokan akkor sem ellenkeznének ha éppen a torkukat nyiszálnák egy késsel . Az egyetemek ontják magukból a "modern" és "felvilágosult" fiatalokat. Az öregek meg a sok évtizedes jólétben elbutultak.
Lehet pozitívan csalódni, szép ország, egyelőre még pénz is van, ahol nincsenek többségben a 'mások" ott jól elvagy.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 224
23 809
113
Nem ilyen egyszerű a helyzet, az évtizedes agymosás beérett. Itt sokan akkor sem ellenkeznének ha éppen a torkukat nyiszálnák egy késsel . Az egyetemek ontják magukból a "modern" és "felvilágosult" fiatalokat. Az öregek meg a sok évtizedes jólétben elbutultak.
Lehet pozitívan csalódni, szép ország, egyelőre még pénz is van, ahol nincsenek többségben a 'mások" ott jól elvagy.
Azért attól is függ, hogy milyen közegben vannak a 'mások'. Ahol pl hagyománya van.
Ld. Marseille még mindig csodálatos város. És pont úgy, hogy tele van mindenféle tengerészekkel.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 534
11 089
113
Azért attól is függ, hogy milyen közegben vannak a 'mások'. Ahol pl hagyománya van.
Ld. Marseille még mindig csodálatos város. És pont úgy, hogy tele van mindenféle tengerészekkel.
Marseille épp nem valami nagyon csodálatos aztán ez ízlés kérdése :)
Ne csináld már, tudod hogy nem a tengerészekről beszéltem.
Vagy te "tengerészeknek" hívod a földközi tengeren át érkezőket?:):)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 224
23 809
113
Marseille épp nem valami nagyon csodálatos aztán ez ízlés kérdése :)
Ne csináld már, tudod hogy nem a tengerészekről beszéltem.
Vagy te "tengerészeknek" hívod a földközi tengeren át érkezőket?:):)
Kinek, mi. Nekem a gyengém a kikötők :D
Nyilván értjük egymást, én arra utaltam hogy relatív a mások jelenléte is, avagy nem önmagától elutasítandó.
Mert lehet az akár a folklór része is, ld a fenti kikötő.
Nem, semmiképp sem tengerészek :D
Elég problémát okoznak a tengerészeknek, hogy mindig mentegetni kell őket...

Meg aztán még a végén szegény SilvioD tévesen méri fel a körülményeket, beszól Marseille v Brest-ben
a nem-fehéreknek és több tengerészbicskával a hátában fog kifordulni a kocsmából, mint Piszkos Fred.