[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 423
33 893
113
A köpönyeg színe és visszája...(emiatt sem biznicelnék az Elbittel T-72hu topik)
Tessék mán mondani ezitten a tőke szabad széjjeláramolása?
Szerb-román...
Demográfia
Már biztos, de nő?
Még a végén egymást rántják a mélybe...
Valami még lehet a háttérben...
Megy a hergelés...
Amerikai élményei
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 423
33 893
113
Ezt a hírt még nem làttam itt...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 423
33 893
113
Csukafejes...
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
74
467
53
Nálunk rosszabb a helyzet, csaxólok...
Mitől rosszabb? Nekik a devizában lévő adósság nagyarányú, a GDP arányos adóság emelkedőben van. Nálunk a devizában lévő adósság max 30% lehet és az egy évvel ezelőttihez képest csupán 0,9% emelkedés történt a GDP arányos adósságban, míg a románoknál ez már több mint 2% és nem fognak itt megállni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 553
16 996
113
Mitől rosszabb? Nekik a devizában lévő adósság nagyarányú, a GDP arányos adóság emelkedőben van. Nálunk a devizában lévő adósság max 30% lehet és az egy évvel ezelőttihez képest csupán 0,9% emelkedés történt a GDP arányos adósságban, míg a románoknál ez már több mint 2% és nem fognak itt megállni.

Mi a helyzet az MNB halmozott minusszal? Az nálunk beleszámítódik a jelenlegi hivatalos adósságba?
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
74
467
53
Mi a helyzet az MNB halmozott minusszal? Az nálunk beleszámítódik a jelenlegi hivatalos adósságba?
Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor nem, mert meg van engedve, hogy a veszteséget később pótolja. A költségvetésnek nem kell ezt rendeznie, így abban nem keletkezik plusz hiány, ami az államadósság része lenne. Azt olvastam, hogy ez az összeg nagyrészt a magyar gazdaságban pörög mint kihelyezett hosszúlejáratú hitel, tehát elvileg hosszútávon hasznot hoz majd.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 553
16 996
113
Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor nem, mert meg van engedve, hogy a veszteséget később pótolja. A költségvetésnek nem kell ezt rendeznie, így abban nem keletkezik plusz hiány, ami az államadósság része lenne. Azt olvastam, hogy ez az összeg nagyrészt a magyar gazdaságban pörög mint kihelyezett hosszúlejáratú hitel, tehát elvileg hosszútávon hasznot hoz majd.

lol

A magyar gazdaság jelenleg sok mindent csinál, csak nem pörög. Ennyi erővel akkora román hitel is pörög a románoknál.

Minden esetre azt a kb 5 mrd EUR MNB mínuszt is hozzá kéne adni a magyar adóssághoz.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
74
467
53
lol

A magyar gazdaság jelenleg sok mindent csinál, csak nem pörög. Ennyi erővel akkora román hitel is pörög a románoknál.

Minden esetre azt a kb 5 mrd EUR MNB mínuszt is hozzá kéne adni a magyar adóssághoz.
Azt nem te döntöd el mit kell hozzáadni, hanem a nemzetközi szabályozás. Ha ott ez belefér, akkor belefér.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 311
11 015
113
Azt is tudod mennyi a román központi bank mínusza? Vagy úgy gondolod, hogy ez csak magyar specialitás?
lol

A magyar gazdaság jelenleg sok mindent csinál, csak nem pörög. Ennyi erővel akkora román hitel is pörög a románoknál.

Minden esetre azt a kb 5 mrd EUR MNB mínuszt is hozzá kéne adni a magyar adóssághoz.
Kar vitatkozni majdnem az osszes kozep-kelet europai orszag le van szopatva gazdasagilag.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 475
10 475
113
Emlekeztetoul, az ugyeletes csodaroman tortenet, aki meg a volt roman logisztikai-tervezesi fonoknel is jobban tudja:

2005-óta mennyire leépült a román hadiipar, ami kétségtelen tény, de az is tény míg nálunk az alakulat bezárások során kivont technikát teljes mértékben hagyták elrohadni, addig náluk sokkal több őrződött meg (amellett, hogy ott is sok elrohadt a szabad ég alatt) pl. tüzérségi/légvédelmi tüzérségi anyagokból (sorozatvetők, lövegek) nálunk szinte semmi nem maradt meg.

Es akkor ezzel szemben legyen meg itt is a valosag, az a doku amit @PFZ belinkelt a roman temaban - kosszepen, apropo, miota es miert nem tudok oda irni? o_O -, a roman :valosag realista bemutatasa, hogy valojaban az a "sokkal több őrződött meg" mekkora egy rakas sz@rtartalyt eredmenyezett, az 1972-es, loves kozben szethullo pisztolyok, Kalasnyikovok, mukodeskeptelen jarmupark, zero kikepzes, loszerek nelkuli, doglodo hajok stb.
A roman hadero egy rakas szar, es akkor uriember modjara fogalmaztam (ti. ha kevesse finoman fogalmaznek, akkor azt mondanam en bloc hulyesegeket beszelt itt mindenki parunkon kivul - igen, @krisss ebben az allitolagos hirszerzest is beleertem, ha az alabbiaktol eltero dolgokat allitott a roman fegyveres erokrol sans kulonlegesek):

Direct link (ige, eletemben eloszor ezt az idiotat linkelem a YTrol):

Es akkor meg jon ez:

Ajánlom figyelmetekben a román tartalékosokról készült részt a műsor elején:
Kíváncsi lennék az átlag életkorukra:)

Ilyenkor mindig eltunodok: vajon milyen okbol linkelgeted a teljesen nyilvanvalo roman propagandaanyagokat...? :oops:
Ti. a rekordered dokuban konkretan mondjak a volt katonak, hogy az osszes ilyen anyag mind propagandavideo, koze nincs a valosaghoz avagy eleve kamu, neha nem roman videokat is felhasznalnak gatlastalanul.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 559
126 852
113
Emlekeztetoul, az ugyeletes csodaroman tortenet, aki meg a volt roman logisztikai-tervezesi fonoknel is jobban tudja:



Es akkor ezzel szemben legyen meg itt is a valosag, az a doku amit @PFZ belinkelt a roman temaban - kosszepen, apropo, miota es miert nem tudok oda irni? o_O -, a roman :valosag realista bemutatasa, hogy valojaban az a "sokkal több őrződött meg" mekkora egy rakas sz@rtartalyt eredmenyezett, az 1972-es, loves kozben szethullo pisztolyok, Kalasnyikovok, mukodeskeptelen jarmupark, zero kikepzes, loszerek nelkuli, doglodo hajok stb.
A roman hadero egy rakas szar, es akkor uriember modjara fogalmaztam (ti. ha kevesse finoman fogalmaznek, akkor azt mondanam en bloc hulyesegeket beszelt itt mindenki parunkon kivul - igen, @krisss ebben az allitolagos hirszerzest is beleertem, ha az alabbiaktol eltero dolgokat allitott a roman fegyveres erokrol sans kulonlegesek):

Direct link (ige, eletemben eloszor ezt az idiotat linkelem a YTrol):

Es akkor meg jon ez:



Ilyenkor mindig eltunodok: vajon milyen okbol linkelgeted a teljesen nyilvanvalo roman propagandaanyagokat...? :oops:
Ti. a rekordered dokuban konkretan mondjak a volt katonak, hogy az osszes ilyen anyag mind propagandavideo, koze nincs a valosaghoz avagy eleve kamu, neha nem roman videokat is felhasznalnak gatlastalanul.
A román dokumentumvideóra annyit mondok, hogy én idén is vettem részt olyan kiképzésen amikor nem volt vaklőszer és puffogtak a katonáink.
Konkrétan itthon is forgathattuk volna a dokumentumfilmet. ( ezt akkor is elmondtam.amikor kb 2 éve először felkerült a videó)

Széthulló fegyverek dettó ( az újak is)

De őszintén szólva tök felesleges reagálnom is ezekre.

Mindkét haderő full balkáni nihil szinten operál csak az övék nagyobb.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 475
10 475
113
A román dokumentumvideóra annyit mondok, hogy én idén is vettem részt olyan kiképzésen amikor nem volt vaklőszer és puffogtak a katonáink.
Ezt most nem ertem... a videoban eles hianyarol volt szo, nem? Vagy rosszul emlekszem (tegnap neztem vegig).
Konkrétan itthon is forgathattuk volna a dokumentumfilmet. ( ezt akkor is elmondtam.amikor kb 2 éve először felkerült a videó)

Széthulló fegyverek dettó ( az újak is)

De őszintén szólva tök felesleges reagálnom is ezekre.

Mindkét haderő full balkáni nihil szinten operál csak az övék nagyobb.
Acsi. En a MH-rol sosem allitanam az ellenkezojet, de a romanokerol itt tobben teszik. Ez mindossze a problemam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 559
126 852
113
Acsi. En a MH-rol sosem allitanam az ellenkezojet, de a romanokerol itt tobben teszik. Ez mindossze a problemam.
A románok alapvető geopol célja velünk szemben a jelenlegi erőviszonyok konzerválasa vagyis mindig annyival legyenek erősebbek, hogy az nekik kedvezzen de nem túl drágán.

Ez a helyzet egyelőre nem úgy tűnik hogy változik.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
557
2 913
93
Ha a 30'-as évekre rendszeresítik az F35-ket, és addig a lengyeleket követve amerikai, vagy koreai vasakkal váltják le a kohószökevény páncélosaikat, már nem csak számban, hanem minőségben is ellépnek itt a szomszédos országoktól...