[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 521
8 265
113
A kóreai sólyom, mint valódi 5. gen vadász, csak valamikor a 30'-as években lesz gyártásra kész. Exportra meg ki tudja.
Addigra lesz lengyel, meg cseh F35, ill az oláhok ácsingoznak még mint rendszeresítők..
Addig legyártott KF21 variánsai még 4.5+gen számítanak. Nem opció nekünk.
Maradunk 4.5gen szinten mert occsóbb, csak nehogy ráfázzunk...

https://aviacionline.com/2024/06/se...lectronic-attack-fifth-generation-and-export/
A környékünket elnézve nem fogunk. Max talán a "béke" után a maradék ukrán légierő lesz veszélyes ránk nézve. De azoknak is levitézlet 4 gen gépeik lesznek várhatóan.
A gripenek képességeit teljesen ki kellene maxolni nincs mese... és fel kellene tornászni legalább 20-24 db gépre (minimum 2 szd ra) plusz minimum 2 kisebb légtérfigyelő gépet beszerezni.
Ránk nézve (ha addig nem omlik össze a gazdaságunk) a leendő 6 gen gépek lesznek a veszélyesek. De az még sok idő.....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 845
7 051
113
A kóreai sólyom, mint valódi 5. gen vadász, csak valamikor a 30'-as években lesz gyártásra kész. Exportra meg ki tudja.
Addigra lesz lengyel, meg cseh F35, ill az oláhok ácsingoznak még mint rendszeresítők..
Addig legyártott KF21 variánsai még 4.5+gen számítanak. Nem opció nekünk.
Maradunk 4.5gen szinten mert occsóbb, csak nehogy ráfázzunk...

https://aviacionline.com/2024/06/se...lectronic-attack-fifth-generation-and-export/
aaaahhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 229
8 193
113
225 millió USD/gép áron??? o_O


2-3 GRIPEN E/F is kijönne ebből, C/D-ből meg vagy 4-5 gép!
Sőt! Lazán lehetne ennyiből 2 F-35-öst is venni!

Nagyon megszívatták a szerbeket a franciák!

A románok elvileg 32 db F-35-öst kapnának 6,5 milliárd dollárért (2030 után):

Rakétákat most vesznek egy csomót külön (186 db C-8-as AMRAAM-ot vesznek 592 millió $-ért) az F-16-osról meg max a létra rakható át az F-35-re, úgyhogy gondolom ez a 6,5 milliárd tartalmaz földi infrát is, meg kiképzést, meg supportot, de a szerbeknek is kell mindez a Rafale-hoz, tehát nagyjából egy árban kapnak a románok F-35-öt és a szerbek Rafale-t.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 169
6 815
113
A környékünket elnézve nem fogunk. Max talán a "béke" után a maradék ukrán légierő lesz veszélyes ránk nézve. De azoknak is levitézlet 4 gen gépeik lesznek várhatóan.
A gripenek képességeit teljesen ki kellene maxolni nincs mese... és fel kellene tornászni legalább 20-24 db gépre (minimum 2 szd ra) plusz minimum 2 kisebb légtérfigyelő gépet beszerezni.
Ránk nézve (ha addig nem omlik össze a gazdaságunk) a leendő 6 gen gépek lesznek a veszélyesek. De az még sok idő.....
Miért 6 gen? Miért nem 7-8?
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 787
2 363
113
A románok elvileg 32 db F-35-öst kapnának 6,5 milliárd dollárért (2030 után):

Rakétákat most vesznek egy csomót külön (186 db C-8-as AMRAAM-ot vesznek 592 millió $-ért) az F-16-osról meg max a létra rakható át az F-35-re, úgyhogy gondolom ez a 6,5 milliárd tartalmaz földi infrát is, meg kiképzést, meg supportot, de a szerbeknek is kell mindez a Rafale-hoz, tehát nagyjából egy árban kapnak a románok F-35-öt és a szerbek Rafale-t.
Valszeg létra sem , mivel , csak 35-höz és speckó!Én nagyon bízom abban amit itt , ebben a topicban már az év elején Mókus megpendített!Vagyis a koreai vonal , itt a rizikós kérdés hogy bevállalnak ( mármint mi ) egy 4,5 generációsat vagy megvárjuk az 5-diket!Ha megvárjuk az mikorra várható......... , ezt az infót valszeg Koreában tudják csak!Azzal mindenképpen egyetértek hogy tegnapra kellene még egy szd. full upgredelt Gripen!De azéert ne búslakodjunk , talán jövő héten lesz minek örülni...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 808
6 106
113
Ne feledjük, hogy van egy csekkünk, amit beigértünk. Igaz sokat változott a világ, de ez a dolog magas szinten elő volt készitve anno:

"Cornstein két fontosabb megállapodást említett az amerikai képviselők munkatársainak. A nagykövet azt állította, hogy Magyarország hamarosan jelentősen csökkentheti függését az orosz gázbehozataltól. Cornstein szerint ugyanis jól haladnak a tárgyalások arról, hogy Magyarország gázt vásároljon az amerikai ExxonMobil nevű cég romániai tengeri gázmezőiről, illetve a horvátországi krki tengeri terminálból is venni fogunk amerikai cseppfolyósított palagázt.

A források szerint Cornstein a gázüzleteken felül azzal is büszkélkedett, hogy a magyar kormány csillagászati árú fegyverüzletekre is készül. A nagykövet azt állította, hogy egy egymilliárd dolláros (közel 290 milliárd forint) nagyságrendű üzletet terveznek hamarosan bejelenteni, amelyet a repülőgépeket gyártó Lockheed Martin nevű céggel kötne Magyarország. Cornstein szerint azonban egy másik céggel is tárgyalások folynak egy szintén egymilliárd dollár körüli védelmi beszerzésről. A nagykövet nem nevezte meg a másik céget, de két, a magyar-amerikai védelmi beszerzésekről információval rendelkező forrásunk szerint a rakétagyártó Raytheonra utalt."


forrás: https://444.hu/2019/05/11/orban-es-...eszul-de-ennek-magyar-civilek-lathatjak-karat term. a direkt36 ügynökhállózatra hivatkozva.

A semmit sem azért túlzás...

Mondom ,emlékezzünk:

"A Direkt36 információi szerint Cornstein nem csak a küszöbön álló üzletekről beszélt az amerikai képviselők kollégáinak, de személyes benyomásait is megosztotta velük. Többek közt azt fejtegette, hogy zsidóként úgy látja, Magyarországon nincsen antiszemitizmus. Orbánnal való kapcsolatát nagyon jónak értékelte. A saját nagyköveti időszaka alatt elért pozitív eredményeket sorolta, ami szerinte a Trump-éra pragmatikus, „tranzakcionális” megközelítésébe illeszkedik. Cornstein szerint bár Orbán „a markában tartja a kormányzatot, a parlamentet és a bírákat” is, de egy „nagyszerű pasas”, sőt, „nem is miniszterelnök, hanem államférfi”."

Teljesen egyetértek.

Bár én úgy gondolom, hogy Trump győzelem esetén F35 (LM) és a hozzá tartozó fegyverzet (Raytheon) lesz megrendelve (még idén!).

Szerintem a rakétatüzérség mint rendszer nem onnan lesz (de az is igaz, hogy a nagy hatótávolságú rekettyék meg ugyanakkor esélyesek).

Meg ABM képes légvédelem?

Mondjuk nekem nincs rálátásom, csak spekulálok. De a vadászgép-beszerzés könnyen kommunikálható bratyizás (eredmények a kapcsolatokban) lehet mindkét oldalon.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 521
11 744
113
Teljesen egyetértek.

Bár én úgy gondolom, hogy Trump győzelem esetén F35 (LM) és a hozzá tartozó fegyverzet (Raytheon) lesz megrendelve (még idén!).

Szerintem a rakétatüzérség mint rendszer nem onnan lesz (de az is igaz, hogy a nagy hatótávolságú rekettyék meg ugyanakkor esélyesek).

Meg ABM képes légvédelem?

Mondjuk nekem nincs rálátásom, csak spekulálok. De a vadászgép-beszerzés könnyen kommunikálható bratyizás (eredmények a kapcsolatokban) lehet mindkét oldalon.
F-35? Meg ha nyernenek akkorse lenne iden de amugy meg nem akrunk f-35ot
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 029
40 698
113
Teljesen egyetértek.

Bár én úgy gondolom, hogy Trump győzelem esetén F35 (LM) és a hozzá tartozó fegyverzet (Raytheon) lesz megrendelve (még idén!).

Szerintem a rakétatüzérség mint rendszer nem onnan lesz (de az is igaz, hogy a nagy hatótávolságú rekettyék meg ugyanakkor esélyesek).

Meg ABM képes légvédelem?

Mondjuk nekem nincs rálátásom, csak spekulálok. De a vadászgép-beszerzés könnyen kommunikálható bratyizás (eredmények a kapcsolatokban) lehet mindkét oldalon.
F-35? Meg ha nyernenek akkorse lenne iden de amugy meg nem akrunk f-35ot
F-35össel az a baj hogy nagyon hosszútávra az amcsikhoz kötne minket és Trump már rég hulla lesz mire ezek ideérnek. A 30-40 éves szolgálati időre veszünk gépet.

Amcsiktól csak olyat szabad venni aminek minimális a support igénye illetve nem stratégiai fontosságúak: rakéták, bombák, lőszerek
Ezek "elállnak a polcon".

Európai és izraeli fegyverekben érdemes gondolkodni - utóbbiakból is helyi vagy legalábbis európai gyártást kell szerezni.

Az a globális trend, hogy az amcsikat Kína érdekli és a Európa biztonságát az európaiaknak kell megoldani az amerikai álláspont szerint. Ezt mindkét amerikai párt egyre inkább így látja - most még(!) különböző mértékben. Az USA apránként visszavonul majd Európából.

Ha pedig a Távol-keleten kitör a balhé, el lehet felejteni hogy az F-35-öshöz bármilyen alkatrész időben megkapunk!
Lásd: a NASAMS-hez rakétákat is elvonták minden megrendelőtől Ukrajna javára. Sztem tőlünk is! Két évig szinte minden exportra gyártott AMRAAM-ot Ukrajna kap.

Ha az USA keveredne háborúba, akkor aztán senki nem kapna semmit: mindent maguknak gyártanának!
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 808
6 106
113
F-35? Meg ha nyernenek akkorse lenne iden de amugy meg nem akrunk f-35ot
Persze, hogy nem szállítanák idén. :D

De hogy Orbán a gratulációval egy megrendelést is küld, az szinte bizonyos, hiszen ez deklaráltan elvárt.

Az a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy Mo mit akar.

(Bár az igaz, hogy nem tudom kiknek a nevében beszéltél, lehet, hogy ha ti nem akartok, akkor nem lesz.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 940
83 231
113
Teljesen egyetértek.

Bár én úgy gondolom, hogy Trump győzelem esetén F35 (LM) és a hozzá tartozó fegyverzet (Raytheon) lesz megrendelve (még idén!).

Szerintem a rakétatüzérség mint rendszer nem onnan lesz (de az is igaz, hogy a nagy hatótávolságú rekettyék meg ugyanakkor esélyesek).

Meg ABM képes légvédelem?

Mondjuk nekem nincs rálátásom, csak spekulálok. De a vadászgép-beszerzés könnyen kommunikálható bratyizás (eredmények a kapcsolatokban) lehet mindkét oldalon.
Február környékén lép hivatalba Trump, ha ő nyer, emiatt a választások éjszakájától a beiktatásig a kutya sem fog venni semmit az állami szektorban WC-papíron kívül.