[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 821
7 255
113
Most ez komoly????
Ezt akarják nekünk eladni? Van olyan szinten hülye a tarsadalom, hogy elhiszi??
Az index..... Van lejjebb???


Egy amerikai város hét éve feloszlatta a rendőrségét
"Hét év alatt csaknem a felére csökkent a bűnözés abban az amerikai kisvárosban, ahol 2012-ben feloszlatták és teljesen megreformálták a rendőrségetírja a CNN.


A New Jersey-ben található Camdent a rendőrség 2012-es reformja előtt rendszeresen az Egyesült Államok legerőszakosabb településeinek egyikeként emlegették. A rendőrség feloszlatása és újraszervezése óta a rendőrök szabadtéri partikat szerveznek a helyieknek, sőt bekopognak hozzájuk, hogy bemutatkozzanak. A CNN riportja szerint Camden gyökeresen megváltozott ez idő alatt."
https://index.hu/kulfold/2020/06/09/az_amerikai_varos_amely_mar_het_eve_feloszlatta_a_rendorseget/
A hivatalos statisztikák szerint valóban csökkent a bűnözés ott. Aztán hogy mi van emögött, azt nem tudhatjuk. Mindenesetre 3 éve is azt írták róla, hogy az egyik legrosszabb.
Úgy látszik már az indexet is az orosz, meg kínai szolgálatok írják! :D
Hajrá, előre gyerekek!
A zindeksz szokás szerint elfelejti kibontani az igazság minden részletét:
- Egy kisvárosban magas a bűnözés mivel már a rendőrség is teljesen korrupt.
- Nem vacakolnak fegyelmikkel, újraszervezik az egészet, azaz megszüntetik a régit és létrehoznak egy újat.
- A nem korrupt zsarukat, nagyjából százat, természetesen újra felveszik, tovább dolgoznak.
- Ezentúl jobban odafigyelnek a rendre és szorosabb kapcsolatot ápolnak a helyiekkel.
- Ez meglátszik a javuló bűnözési mutatókon is.
Ennyi. Semmi feloszlatás. Csak a szokásos zindekszes (meg CNN-es) agymosás.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Most ez komoly????
Ezt akarják nekünk eladni? Van olyan szinten hülye a tarsadalom, hogy elhiszi??
Az index..... Van lejjebb???


Egy amerikai város hét éve feloszlatta a rendőrségét
"Hét év alatt csaknem a felére csökkent a bűnözés abban az amerikai kisvárosban, ahol 2012-ben feloszlatták és teljesen megreformálták a rendőrségetírja a CNN.


A New Jersey-ben található Camdent a rendőrség 2012-es reformja előtt rendszeresen az Egyesült Államok legerőszakosabb településeinek egyikeként emlegették. A rendőrség feloszlatása és újraszervezése óta a rendőrök szabadtéri partikat szerveznek a helyieknek, sőt bekopognak hozzájuk, hogy bemutatkozzanak. A CNN riportja szerint Camden gyökeresen megváltozott ez idő alatt."
https://index.hu/kulfold/2020/06/09/az_amerikai_varos_amely_mar_het_eve_feloszlatta_a_rendorseget/

Azért én megnéztem, mert szakmai kiváncsiság élt bennem. 2013-ban azért lett feloszlatva a rendőrség, mert egyrészt lényegében csődben voltak, másrészt "unfixable corruption" volt a szervezetben.

Mikor újra alakították, akkor a létszámot is megnövelték, és így rengeteg patrolt tudtak küldeni ki területre. A város 77.000 lakosú, ehez képes 401 fő rendőr van, meg mellettük van még 70-100 ambassador is, akik próbálnak nyitni a civilek felé, meg kapcsoaltot építeni a rendőrség és a lakosság között.

Most nagyjából elég jól tudom, hogy egy hasonló méretű magyar városban mennyi rendőr szolgál.Tehát nem merem megmondani, hogy nálunk mennyivel kevesebb is elég, hogy hónapokig ne legyen rablás, emberölés meg beesik 1. Vagy épp 0. De SOKKAL kevesebb is elég. Debrecen nem 77 ezres, hanem 200 ezres, szerintem most nagyobb mint Miskolc. Most ott van a megyei főkapitányság is, de az más tészta. A 200 ezres Debrecenben és a hozzá tartozó nem tudom mennyi településre a Debreceni Rendőrkapitányságon és a hozzá csatolt örsökön garantáltan nincsenek négyszázan.

El nem tudom képzelni ,hogy milyen egy féreg emberekkel teli, mocskos város lehet ez a Camden, ahol 2017-ben az alábbi statok voltak:
Violent crimes
Homicide
31
Rape 75
Robbery 411
Aggravated assault 956
Property crimes
Burglary
584
Larceny-theft 1,409
Motor vehicle theft 551

Ez 100.000 lakosra van felszorozva, gondolom hogy össze lehessen hasonlítani a városokat. Camden 77.000 fős, tehát a számok ennél azért kicsit alacsonyabbak. Nálunk azért főleg az emberölések, rablások, nemi erőszak, meg az erőszakos cselekmények nagyon alacsonyak. De pl. nálunk( hasonló város) igazi betörés, tehát mikor lakott házba vagy lakásba betörnek, sztem sokat mondok, ha havonta van egy. Nem naponta kettő.

Egyszerűen elképesztően biztonságosak a magyar városok egy ilyen amerikai városhoz képest. Mintha nem is egy bolygón lennénk.
 
G

Galthran

Guest
Azért én megnéztem, mert szakmai kiváncsiság élt bennem. 2013-ban azért lett feloszlatva a rendőrség, mert egyrészt lényegében csődben voltak, másrészt "unfixable corruption" volt a szervezetben.

Mikor újra alakították, akkor a létszámot is megnövelték, és így rengeteg patrolt tudtak küldeni ki területre. A város 77.000 lakosú, ehez képes 401 fő rendőr van, meg mellettük van még 70-100 ambassador is, akik próbálnak nyitni a civilek felé, meg kapcsoaltot építeni a rendőrség és a lakosság között.

Most nagyjából elég jól tudom, hogy egy hasonló méretű magyar városban mennyi rendőr szolgál.Tehát nem merem megmondani, hogy nálunk mennyivel kevesebb is elég, hogy hónapokig ne legyen rablás, emberölés meg beesik 1. Vagy épp 0. De SOKKAL kevesebb is elég. Debrecen nem 77 ezres, hanem 200 ezres, szerintem most nagyobb mint Miskolc. Most ott van a megyei főkapitányság is, de az más tészta. A 200 ezres Debrecenben és a hozzá tartozó nem tudom mennyi településre a Debreceni Rendőrkapitányságon és a hozzá csatolt örsökön garantáltan nincsenek négyszázan.

El nem tudom képzelni ,hogy milyen egy féreg emberekkel teli, mocskos város lehet ez a Camden, ahol 2017-ben az alábbi statok voltak:
Violent crimes
Homicide
31
Rape 75
Robbery 411
Aggravated assault 956
Property crimes
Burglary
584
Larceny-theft 1,409
Motor vehicle theft 551

Ez 100.000 lakosra van felszorozva, gondolom hogy össze lehessen hasonlítani a városokat. Camden 77.000 fős, tehát a számok ennél azért kicsit alacsonyabbak. Nálunk azért főleg az emberölések, rablások, nemi erőszak, meg az erőszakos cselekmények nagyon alacsonyak. De pl. nálunk( hasonló város) igazi betörés, tehát mikor lakott házba vagy lakásba betörnek, sztem sokat mondok, ha havonta van egy. Nem naponta kettő.

Egyszerűen elképesztően biztonságosak a magyar városok egy ilyen amerikai városhoz képest. Mintha nem is egy bolygón lennénk.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Azt már többször mondta Biden, hogy mindenképpen női alelnöke lesz. Számomra már hónapokkal ezelőtt olyan rossz egészségügyi állapotban lévőnek tűnt, mint aki vagy el se fog tudni indulni vagy ha igen és esetleg nyerne akkor nem bírja ki a négy teljes évet. Megérne pár zacskó pattogatott kukoricát, ha a minél tovább húzná a dolgot és a legvégén benyögné, hogy klingonné lesz az alelnöke. Aztán, hogy hogy nem a négy év alatt valahogy csak elnök lesz a szőkéből.

Nem hiszem. Klinton banya az nagy fail lenne bajdenak akinek minden szavazat most szamit Mindenki akinek van egy kis esze tudja hogy ott meg az amcsik sem szeretik a banjat. Szerintem mar megvan a csapatja, es nem lattom a banyat hogy ottlene baiden korul.

Nem veletlenul sandersot lattad felhalottan? Mert az mar tenyleg ott van, meg korhazba is vot a szive miatt. Tramp sem mai gyerek, baiden sem, nemtom mit akarnak olyan oregkent...gondolom izzad a orvosi csapatjuk minden nap hogy valami formaba tarja oket. Szerintem egyik sem birja ki a kovetkezo 4 evet.

Ps. Baiden tenyleg vezet par helyen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Van más példa is. Elemér kapálni indult, de a börtönbe megy. Állítólag...
Te ezeknek honnan van kapa meg lapát? És minek? :D

Mi lesz, ha Trump terroristának nyilvnítja az antifát:

TLDR semmi, vagyis nemsok. Mivel domestic terroristák lesznek gyakorlatilag annyi, hogy kicsit könnyebb lesz eljárni de végülis nem sok.
:(

Seatleben a BLMisták elfoglaltak és lezártak pár blokkot. Egy autó majdnem közéjük hajtott és egy fickót meglőtt.
Utána feladta magát a rendőröknek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 360
113
Említettem már a nyakra térdeplés lehetséges izraeli eredetét, nos Philip Giraldi újabb cikke már ezzel is foglalkozik.

A favorite technique used by the Israeli police to subdue an Arab is the very knee on neck used by Derek Chauvin that killed George Floyd. Minnesota has been actively involved in training its police with the Israelis, to include participation by over 100 officers in a 2012 conference in Minneapolis hosted by Israel’s Chicago consulate. There, they learned the “restraint procedures” employed by Israelis. The conference was jointly hosted by the FBI, the facilities were provided by the city, and the meeting itself was funded by the federal government and the state.

While it is not known if Chauvin actually underwent the specific training, the Israeli techniques have made their way into the city’s police manual, which has been, not surprisingly, removed from online. An archived copy of the relevant section on how to control someone who is resisting arrest does still exist however and can be viewed at this site. It includes “Minneapolis Police Department Use of Force Policy: 5-311, Use of Neck Restraints: Non-deadly force option. Defined as compressing one or both sides of a person’s neck with an arm or leg, without applying direct pressure to the trachea or airway (front of the neck).” There are admittedly some caveats on the use of the technique, but it is generally approved for use in subduing someone who is resisting arrest, which may plausibly have been the case with Floyd.

That all means that Officer Derek Chauvin used a technique taught to American police by Israeli trainers even if his judgement can be seriously faulted in terms of how he did it and how long her sustained it. He may have received the training with the full cooperation and financial support of both the Federal government, the government of the state of Minnesota and the city of Minneapolis. His lawyers will be able to argue, which they surely will, that he used a technique that was endorsed by the city of Minneapolis’s police manual and was also part of officer training with Israel. This makes for an interesting back story and an unbiased judge and jury, if that can be found anywhere on the planet, just might find Chauvin and his three colleagues innocent, which would be a travesty but inevitable in a system where police have effectively been trained and licensed to kill.

Militarized Police a Gift from Israel?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Van más példa is. Elemér kapálni indult, de a börtönbe megy. Állítólag...

Hjaaaj, hjaaaj miért ilyen rövid? Miért az uncsi Halálos Iramban-ból van 8 rész, miért nem ebből? Reggelig tudnám nézni őket. Imádom mikor egymással játszanak a kis pernahajderek!:hadonaszos::hadonaszos:
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Azért én megnéztem, mert szakmai kiváncsiság élt bennem. 2013-ban azért lett feloszlatva a rendőrség, mert egyrészt lényegében csődben voltak, másrészt "unfixable corruption" volt a szervezetben.

Mikor újra alakították, akkor a létszámot is megnövelték, és így rengeteg patrolt tudtak küldeni ki területre. A város 77.000 lakosú, ehez képes 401 fő rendőr van, meg mellettük van még 70-100 ambassador is, akik próbálnak nyitni a civilek felé, meg kapcsoaltot építeni a rendőrség és a lakosság között.

Most nagyjából elég jól tudom, hogy egy hasonló méretű magyar városban mennyi rendőr szolgál.Tehát nem merem megmondani, hogy nálunk mennyivel kevesebb is elég, hogy hónapokig ne legyen rablás, emberölés meg beesik 1. Vagy épp 0. De SOKKAL kevesebb is elég. Debrecen nem 77 ezres, hanem 200 ezres, szerintem most nagyobb mint Miskolc. Most ott van a megyei főkapitányság is, de az más tészta. A 200 ezres Debrecenben és a hozzá tartozó nem tudom mennyi településre a Debreceni Rendőrkapitányságon és a hozzá csatolt örsökön garantáltan nincsenek négyszázan.

El nem tudom képzelni ,hogy milyen egy féreg emberekkel teli, mocskos város lehet ez a Camden, ahol 2017-ben az alábbi statok voltak:
Violent crimes
Homicide
31
Rape 75
Robbery 411
Aggravated assault 956
Property crimes
Burglary
584
Larceny-theft 1,409
Motor vehicle theft 551

Ez 100.000 lakosra van felszorozva, gondolom hogy össze lehessen hasonlítani a városokat. Camden 77.000 fős, tehát a számok ennél azért kicsit alacsonyabbak. Nálunk azért főleg az emberölések, rablások, nemi erőszak, meg az erőszakos cselekmények nagyon alacsonyak. De pl. nálunk( hasonló város) igazi betörés, tehát mikor lakott házba vagy lakásba betörnek, sztem sokat mondok, ha havonta van egy. Nem naponta kettő.

Egyszerűen elképesztően biztonságosak a magyar városok egy ilyen amerikai városhoz képest. Mintha nem is egy bolygón lennénk.
Dolgozunk is érte rendesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
https://index.hu/kulfold/2020/06/08/george_floyd_kongresszus_terdeles_demokratak_rendorsegi_reform/
"8 perc és 46 másodpercen át térdeltek fejet hajtva, némán a szövetségi képviselőház demokrata párti képviselői, éppen annyi ideig, amennyin át Geroge Floyd nyakán gyilkosa, a rendőr Derek Chauvin térdelt. A CNN tudósítása szerint demokrata képviselők Floyd és más afroamerikai emberek tiszteletére tettek így.
Azért vagyunk itt, hogy kifejezzük fájdalmunkat, és kifejezzük együttérzésünket és tiszteletünket az amerikai néppel, amely felemelte szavát a rendőrségi brutalitás megnyilvánulásaival szemben. Azért vagyunk itt, hogy lerójuk tiszteletünket George Floyd emléke előtt – mondta Nancy Pelosi, a szövetségi képviselőház demokrata párti elnöke. A megemlékezést követően a demokraták bemutatták a rendőrség reformjára vonatkozó terveiket. Pelosi szerint az egész nemzet számára gyötrelmes helyzet átalakulhat a társadalmi fellépés mozgalmává, amikor az amerikaiak országszerte békésen tiltakoznak az igazságtalanság ellen. A házelnök azt is mondta, hogy a törvényhozók és az országot irányítók felelőssége, hogy átfogó reform kezdődjön, az igazságszolgáltatási törvényekben pedig strukturális átalakításokat kell végrehajtani, kezdve azzal, hogy A RENDŐRSÉGI KÖTELEZETTSÉGSZEGÉSEK FELTÁRÁSÁT ÉS A FELELŐSSÉGRE VONÁST AKADÁLYOZÓ PASSZUSOKAT ELTÁVOLÍTJÁK.
A reform ugyanakkor további, jelentős beavatkozást ígér, köztük a rendőrség demilitarizálását a katonai fegyverek rendőri szerveknek történő átadásának korlátozásával, a rendőrség felszerelésénél kötelezően megkövetelnék a test- és műszerfalkamerákat, a rasszista alapú profilozás megszüntetését. Pelosi felszólította Mitch McConnellt, az amerikai szenátus többségi republikánus frakciójának vezetőjét, hogy haladéktalanul fogadják el a jogszabályokat, miután a törvényjavaslatot elfogadták az alsóházban."

33363524_a2c10f1edd64b7f76f88a0176b40f838_wm.jpg
Azert nyolc es fel percig terdelni sem kenyelmes tulsagosan. Plane ha egy nagydarab bunozo vergodik alattad. Legalabb kiprobaltak milyen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Mellékhatás

Chicagóban is bőven van dolga a rendőrségnek, a felfordulás olyannyira leköti őket, hogy más bűncselekmények felderítésére és megelőzésére egyszerűen kevesebb idejük marad. Ennek következtében hatvan éves gyilkossági rekord dőlt meg május 31-én.

A BBC cikke szerint ekkor 24 óra alatt 18 embert öltek meg a városban. Május utolsó hétvégéjén, egy háromnapos ünnepen összesen 85 embert lőttek meg, 24-et pedig megöltek a Chicagói Egyetem adatai alapján. Az áldozatok többsége fekete. A 85 ember között vannak diákok, szülők és középkorú munkások is.

A Chicagói Egyetem kutatásvezetője, Max Kapustin szerint a rendőrség nagy figyelmet fordít a tüntetésekre, ami utat nyit annak az „abszurd mennyiségű vérontásnak", amit május végén tapasztaltak. Május 31-én a segélyhívó vonalakra is sokkal több bejelentés érkezett, 15 ezer helyett 65 ezer hívás érkezett a 911 helyi központjába.


Chicago gyilkossági rátája egyébként bár a legmagasabbak között van az amerikai városok között, az utóbbi években jelentősen csökkent. Az 1990-es években nem volt ritka, hogy egy év alatt több mint 900 embert öltek meg.

2018-ra ez a szám 561-re csökkent, ez annyi, mint a New Yorkban és Los Angelesben történt gyilkosságok száma összesen. 2019-ben pedig 492-re mérséklődött a szám. Fontos megjegyezni, hogy a majdnem 10 milliós lakosságával Chicago az Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and fip7

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 821
7 255
113
Mellékhatás

Chicagóban is bőven van dolga a rendőrségnek, a felfordulás olyannyira leköti őket, hogy más bűncselekmények felderítésére és megelőzésére egyszerűen kevesebb idejük marad. Ennek következtében hatvan éves gyilkossági rekord dőlt meg május 31-én.

A BBC cikke szerint ekkor 24 óra alatt 18 embert öltek meg a városban. Május utolsó hétvégéjén, egy háromnapos ünnepen összesen 85 embert lőttek meg, 24-et pedig megöltek a Chicagói Egyetem adatai alapján. Az áldozatok többsége fekete. A 85 ember között vannak diákok, szülők és középkorú munkások is.

A Chicagói Egyetem kutatásvezetője, Max Kapustin szerint a rendőrség nagy figyelmet fordít a tüntetésekre, ami utat nyit annak az „abszurd mennyiségű vérontásnak", amit május végén tapasztaltak. Május 31-én a segélyhívó vonalakra is sokkal több bejelentés érkezett, 15 ezer helyett 65 ezer hívás érkezett a 911 helyi központjába.


Chicago gyilkossági rátája egyébként bár a legmagasabbak között van az amerikai városok között, az utóbbi években jelentősen csökkent. Az 1990-es években nem volt ritka, hogy egy év alatt több mint 900 embert öltek meg.

2018-ra ez a szám 561-re csökkent, ez annyi, mint a New Yorkban és Los Angelesben történt gyilkosságok száma összesen. 2019-ben pedig 492-re mérséklődött a szám. Fontos megjegyezni, hogy a majdnem 10 milliós lakosságával Chicago az Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa.
Nem mondod, hogy ha a rendőrség elgyengül és visszaszorul, akkor nem fog mindenki összeölelkezve-dalolva füves cigit szívni a szivárványos kék ég alatt egy liberális utópiában, hanem eljön a káosz és pusztulás? Hogy mik nem vannak!
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 821
7 255
113
Az antifa elfoglalta Seattleben a Capitol Hill egy részét és független területté nyilvánították. A sajtót kizavarták, elbarikádozták és gyakorlatilag Szomáliává vált, a törvények többé nem érvényesek, fegyveres járőrök, senkit nem engednek be és senki nem tudja mi folyik odabent.

Chicagoban is rászabadultak a négerek a külvárosokra és az üzletek után már a fehérek házait fosztogatják. Leírhatatlan állapotok vannak, erőszakoló bandák járnak AK-47-esekkel. Amikor megkérdezik a néger nő polgármestert, hogy mi legyen, akkor csak annyit mond, hogy "a következő kérdést".