[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 836
35 406
113
A múltban sem uralta a szövetséges haderő az ország 50%-át sem.
Az nem tűnt fel senkinek hogy itt előugrott a semmiből 60k fegyveres talibán?
Ami természetesen csak becsült szám, mert ennél többnek kell lennie az ország méretéből adódóan...
Valahol ezeknek is lennie kellet idáig. 60k embert azért meg illene megtalálni 20 év alatt ,főleg úgy hogy sokszor 60k-t megöltek.
Szerintem a kínaiak klónozták őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na lányok fiúk látom sokaknak megint a "verbális háborúsdi játszása" lett a legfőbb gondja amióta este hazaért.
Ezért én most befejezzem mára. :)

Nos felőlem játszhatnak talibanos háborút szóban az amerikaikak ellen, de én ebben a nagycsoportos játékban nem veszek részt. :D:D:D

Aki bírja ezt az maradjon, de én elvonulok átmenetileg a topicból. A kicsiknek jó játékot, a nagyoknak meg kötél idegeket kívánok ! :D Megjegyezném hogy láttam már sok 40 éves gyermeket is, tehát nem a kor számít... :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Afganisztánnak sszerintem soha nem vólt egységes kormányzása.
Én nem is tudom hogy egyálltalán lehet e beszélni olyanról hogy afgán állam?
szerintem az afganisztán mint területi megjelölés jobban illik a helyre... ahol a pár házas falu (miniállamtól) a városállamokon át a tartományi méretű államokon kereztűl a komplett régiót/kat uralókig 1001 államalakulat létezik és létezett egyszerre... (néha eggyik összefog a másikkal néha hadban állnak) kb mint az ókori görögország...(vagy még annál is szinesebb a sok nemzetiség miatt)
az hogy ott valaki 100% os uralkodó legyen szerintem elképzelhetetlen... (nincs semmi ami összetartsa őket semmi közös.) lehet mondani hogy a vallás de még az sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Értem, szép szavak. Realitása?
Pont Te hoztad a hírt...a kerítéstől megtenni pár száz métert problémás.
A harci kedvüket mint már mondtam bizonyították a kabuli lakosok. 87 milliárd dollárnyi haderő támogatás, és sehol nincsenek.
Nem elhúzni kellene hanem megszerezni, felépíteni az országukat. Aki 87 milliárd dollárnyi haderő támogatás után, és 20 év USA pártfogás után nem tud megállni a saját lábán meg is érdemli a sorsát.
Kár elpocsékolni egy csepp vért is értük, de ide se jöjjenek...
Lehetőség adva volt hazát teremteni, csak vérezni kellett volna...kicsi segély, fehér nő, ingyen lakás,stb mennyivel egyszerűbb.



Ja,ennyi zsugával,meg felszereléssel mi mennyi idő alatt vennénk vissza ami jár?
A napokban gondolkodtam éppen ezen,hogy ez a rasszista fehér ember,milyen egy szemétláda,hogy dögölne meg,de azért a segély kéne,meg az ingyen tankönyv,meg tüzifa,bánatos fasz is,de hogy reggel kimásszon az ágyból,és dolgozzon is valamiért,azért azt mégsem,micsoda dolog az!
A fél bolygó utál minket,de amink van,az kéne ám,az van,hogy a fehér ember utolsó előtti bástyájára tűzik mostanság a lobogót a nem fehérek,ha ny európa is behódol,már csak mi kke,meg az Oroszok maradunk.
 
W

Wilson

Guest
Értem, szép szavak. Realitása?
Pont Te hoztad a hírt...a kerítéstől megtenni pár száz métert problémás.
A harci kedvüket mint már mondtam bizonyították a kabuli lakosok. 87 milliárd dollárnyi haderő támogatás, és sehol nincsenek.
Nem elhúzni kellene hanem megszerezni, felépíteni az országukat. Aki 87 milliárd dollárnyi haderő támogatás után, és 20 év USA pártfogás után nem tud megállni a saját lábán meg is érdemli a sorsát.
Kár elpocsékolni egy csepp vért is értük, de ide se jöjjenek...
Lehetőség adva volt hazát teremteni, csak vérezni kellett volna...kicsi segély, fehér nő, ingyen lakás,stb mennyivel egyszerűbb.
Persze,hogy problémás de csak azért az, mert az amerikai kormányzat megköti a kezüket,szerinted mennyi időbe kerülne az amerikai hadvezetésnek egy biztonságos folyosót nyitni a repülőtérig,csak, hogy az a gond,hogy fél Afganisztán azonnal a repülőtéren lenne...
Abban igazad van,hogy megkapták a lehetőséget,de nem éltek vele, de most már szerintem a kabuliak örömmel harcolnának,de ez hajó már elúszott az amcsik nem jönnek vissza,Ahhoz valami orbitális hülyeséget kellene csinálni a táliboknak,de azok nem hülyék,hogy ekkora baromságot csináljanak...
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Afganisztánnak sszerintem soha nem vólt egységes kormányzása.
Én nem is tudom hogy egyálltalán lehet e beszélni olyanról hogy afgán állam?
szerintem az afganisztán mint területi megjelölés jobban illik a helyre... ahol a pár házas falu (miniállamtól) a városállamokon át a tartományi méretű államokon kereztűl a komplett régiót/kat uralókig 1001 államalakulat létezik és létezett egyszerre... (néha eggyik összefog a másikkal néha hadban állnak) kb mint az ókori görögország...(vagy még annál is szinesebb a sok nemzetiség miatt)
az hogy ott valaki 100% os uralkodó legyen szerintem elképzelhetetlen...
Teljesen egy véleményen vagyunk.
És sajnos ebbe a közegbe a fehér ember aki segíteni ment az ellenség. Nincs törzse helyben.
A hitetlen gyaúr, aki sertést eszik, és törli a se@@ét papírral.
Sajnos a fejekben nem sikerült rendet tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Húsz éve is napok alatt elfogytak a célpontok. És nem mennének azok sehova, most jöttek ki, örülnek, hogy vége még ha ilyen nyomin is.
Az akkor volt régen. Most meg van egy rakás autójuk páncélosuk amikben benne ülnek úgy hogy van célpont dögivel.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 515
113
Akkor olvasd el mit irtam meg egyszer. Szó sem volt arról, hogy Afganisztan miatt atomhaboru LESZ. Arról volt szó, hogy Pakisztan lerendezese nélkül nincs megoldás Afganusztanra, viszont Pakisztant nehéz a nélkül elrendezni, hogy ne kelljen foglalkoznod az atommal. Ergo, Afganisztannak nincs megoldása.

Emberünk elég jól megúszta egy sallerral.

%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BD-%D0%90%D1%84%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8B-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B0-6867728.gif
Ezt el tudnam kepzelni pokember szerkoban.
 
  • Vicces
Reactions: Filter

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
Ne akarjatok már visszamenni. Legyen vége.
Reptér ürít,aztán fátylat az egész sztorira. Az USA meg számoljon el magával.
Az Afgánokat meg békén kell hagyni.
Én is nagyon ezt látom.
Az amerikai oldalon már lefőtt a kávé. Politikai okai vannak annak, hogy már nem fognak akkor sem visszamenni, ha muszáj lenne.
Bár igen nehezen, és hosszú fájdalmas leckékből végül csak megtanulták, hogy ez egy rohadt lándzsás verem. Meg lehet próbálni, beleereszkedni, de vér nélkül nem ússzák meg - a nagy semmit.
Jelenleg úgy néz ki, hogy 31.-éig még tűzszünet van, de ne legyenek kétségeink szept. 1-én 0:05 perckor a talibán elkezdi ledarálni a Kabuli Repteret. Akár van rajta amerikai gép, akár nem.
A jelenlegi romló állapotokat még lehet, hogy addig lehet kicsit enyhíteni, de max. annyira, hogy az utolsó embert is ki tudják vonni.
Ahogy látszik, még ha vicsorognak is a tálibok a szövetséges katonákra, és netalán 1-1 konvoj ki és vissza is tud menni a reptérre, attól még ezek az akciók igen kockázatosak, mert itt azért nem magas szintű képzésben részt vett kultúrált manusok rohangálnak AK-val a mancsukban. Ők most itten győztes hódítóként még egy nagyon picit megtűrik az ellenséget a portán, de a határidő az határidő. És ezt már a tálib vezetők jóelőre kőbe is vésték. És mindenki tisztában is van vele szövetséges részről, hogy nekik ezt tartani kell.
Persze utána is maradnak opciók, de ott egyedi műveleteket kell indítani, valamint keresni kell az ellenállók segítségét is.
 
W

Wilson

Guest
A reptéren belül tálib checkpointok vannak ezen a két helyen biztosan:
34.560649191363964, 69.21147313894208
34.56300807183041, 69.20509518571315
A reptér fala és ezek közt vegyesen mindenki.
Csak óvatosan az ilyen infókkal mert az itt is tevékenykedő tálib informátorok ezekből a végtelenbe interpolálva létfontosságú infókhoz jutnak a magyar misszióval kapcsolatban:):)
 
W

Wilson

Guest
Én is nagyon ezt látom.
Az amerikai oldalon már lefőtt a kávé. Politikai okai vannak annak, hogy már nem fognak akkor sem visszamenni, ha muszáj lenne.
Bár igen nehezen, és hosszú fájdalmas leckékből végül csak megtanulták, hogy ez egy rohadt lándzsás verem. Meg lehet próbálni, beleereszkedni, de vér nélkül nem ússzák meg - a nagy semmit.
Jelenleg úgy néz ki, hogy 31.-éig még tűzszünet van, de ne legyenek kétségeink szept. 1-én 0:05 perckor a talibán elkezdi ledarálni a Kabuli Repteret. Akár van rajta amerikai gép, akár nem.
A jelenlegi romló állapotokat még lehet, hogy addig lehet kicsit enyhíteni, de max. annyira, hogy az utolsó embert is ki tudják vonni.
Ahogy látszik, még ha vicsorognak is a tálibok a szövetséges katonákra, és netalán 1-1 konvoj ki és vissza is tud menni a reptérre, attól még ezek az akciók igen kockázatosak, mert itt azért nem magas szintű képzésben részt vett kultúrált manusok rohangálnak AK-val a mancsukban. Ők most itten győztes hódítóként még egy nagyon picit megtűrik az ellenséget a portán, de a határidő az határidő. És ezt már a tálib vezetők jóelőre kőbe is vésték. És mindenki tisztában is van vele szövetséges részről, hogy nekik ezt tartani kell.
Persze utána is maradnak opciók, de ott egyedi műveleteket kell indítani, valamint keresni kell az ellenállók segítségét is.
Nem hiszem,hogy a tálibok,szeptember 1-én ledarálják a repteret ha van rajta amerikai gép.....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Teljesen egy véleményen vagyunk.
És sajnos ebbe a közegbe a fehér ember aki segíteni ment az ellenség. Nincs törzse helyben.
A hitetlen gyaúr, aki sertést eszik, és törli a se@@ét papírral.
Sajnos a fejekben nem sikerült rendet tenni.

az amcsiknak azt kellet volna tenniuk mint a ruszkik csecsenfoldon vagy a isztanokban.

kinevezel egy hadurat, o a te embered, es csak azt tamogatod.
o meg szepen letarolja a tobbi ellenseget. o lesz a kiraly, cserebe a seggedet is kinyalja mert tudja hogy csak ugy maradhat az ami.
uralnak ott az egesz orszagot gond nelkul meg 100 evig is.

de hat demokraciaban elunk, nem illik a kepbe egy helyi diktatorfele tamogatasa.
ha ezt megcsinaltak volna a nyugati media, a kulombozo geci szervezetek, a sotetzodek meg ki tudja ki szetszedne oket az ordibalastol es a tiltokozastol.

a nyughatnak (kulonosen a osszebuzult,kenyelmes europanak) nincs jovoje ha igy folytsassa ahogy. jatszuk a jotundert a vilagban ahol mindeki a verunket es a teruleteinket akarja.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
akor most, a talibok nem uraljak 100% a varost, ha kishelikopterrel mennek majd a nyugatiak osszeszedni a jonepet?

egy most hazaert szerb, azt mondta hogy alandoan halatszanak a lovesek a varosban.
Nekem innen látatlanban van egy olyan érzésem, hogy egy nagyon furcsa viszony van kialakítva a tálibok és a NATO erők között.
A NATO katona a reptér körül és esetleg a városban is védve érezheti magát - egészen 31-ig. Ugyan ez érvényes a NATO helikopterei és gépei kapcsán.
Nyiltan nem konfrontálódnak a tálibok, azonban most elkezdődött a hajsza azon emberekért, akiket ki akarnak a szövetségesek menteni.
Mert ugye a nyugati kormányok számára csak azután számítanak túlélőknek és kivívendőknek a mentendő emberek, ha vannak erre jogosító papírjai, és el is tudnak jutni a reptérre.
Ezért gondolom, hogy érthető volt az angol miniszter minapi kiborulása, mert tudja, hogy olyan sok kimentendő ember van még az országban, hogy lehetetlen mindenkit elhozni. És az idő folyamatosan a talibánnak dolgozik. Nem csak a 31-e közeledésésvel, de folyamatosan fogy az ideje az olyan embereknek, akiknek ki kellene jönniük, mert a tálibok sem csak herepacsi játékot játszanak...
Szóval én nagyon szurkolok olyanoknak, akik keresik a lehetőségeket, és "tevékenykednek"!
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
Nem hiszem,hogy a tálibok,szeptember 1-én ledarálják a repteret ha van rajta amerikai gép.....
Ez arc kérdése. Ha bárkinek sikerül a határidőt meghosszabbítani, annak nagyon súlyos ára lesz. Ráadásul eredménnyel meg nem nagyon kecsegtet. Ahogy már jelenleg is problémás / és nagyon ellenjavalt is/ egyénileg a reptér közelébe menni bárkinek, akinek ki kellene jönnie.
 
W

Wilson

Guest
Ez sehogy nem kapcsolódik a mieinkhez :)
Gondolod te:) aztán ezek a csavaros eszű dörzsölt tálibok ezeket a számokat összeadják majd gyököt vonnak belőle az így kapott számot elosztják kettővel,majd egy az afgán aranymókusok here bőréből vart szent imaszőnyegen ennyiszer mondják el,hogy halál Amerikára,Eközben tökéletes meditatív állapotba kerülnek,és az így kiélesedett szuper érzékeik segítségével kiszagolják a jellegzetesen erős magyar gyulyásleves illatát amit derék fiaink főznek a szuper titkos előretolt harcálláspontjukon:):)
 
W

Wilson

Guest
Ez arc kérdése. Ha bárkinek sikerül a határidőt meghosszabbítani, annak nagyon súlyos ára lesz. Ráadásul eredménnyel meg nem nagyon kecsegtet. Ahogy már jelenleg is problémás / és nagyon ellenjavalt is/ egyénileg a reptér közelébe menni bárkinek, akinek ki kellene jönnie.
Ne felejtsd el,hogy a tálib vezetés legitimálni akarja a hatalmát,jelenleg Kína és Oroszország is kivár,Oroszország csak azután ismeri el a tálibokat,ha azok már bizonyították,hogy képesek betartani az igéreteiket,egy repülőtér elleni támadás ahol még amerikai vagy más nyugati erők,állampolgárok vannak nagyon könnyen keresztbe tehet a tálibok ezen törekvéseinek....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby