1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Hát abban az időben szinte hetente jött ki új gép, nem volt idő mély benyomásokra! Azt hiszem kb 150 volt rendszeresítve belőle.

2. emel

emel Well-Known Member

Pedig a személyzetek állítólag szerették, kortársaihoz képest állítólag kellemesebb repülőtulajdonságai voltak, és sokkal kevesebb műszaki probléma volt vele mint más tipusokkal. Akik repültek és dolgoztak rajta, azok véleményét jól kifejezi egyikük visszaemlékezése: "A Skyray-t csak be kellett "röffenteni", és repült meg működött mint egy Ford!"

ghostrider and fishbed like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kipróbáltam, nagyon nem volt jó a végeredmény. :(

Picit sötétítetetm a zöldön, kétszínű árnyalatot is megpróbáltam, de nem lett jobb. A homokszín még az, ami mutatott valahogy.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Táblagépen próbáltad vagy monitoron?

5. molnibalage

Monitoron. Nincs tablatem.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Azért kérdeztem mert ugye a monitor fényes és az ilyen élék színek nagyon világítanak rajta.

7. molnibalage

A baj az, hogy n+1 ember n+1 féle módon lövi be a monitort, meg maga a monitor műszaki állapota is olyan, amilyen... Ez alapján próbálom belőni...

8. dudi

dudi Well-Known Member

9. molnibalage

10. molnibalage

11. notaricon

notaricon Well-Known Member

meg ne próbáld :D

wolfram and Tcat like this.
  12. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

13. molnibalage

?

14. Roni

Roni Well-Known Member

Molni

Az új repcsis cikked mikor jelenik meg?
    Tudod ahol beszámolsz a lopakodó című film és már repcsi film jeleneteiről

15. molnibalage

Ilyet nem is terveztem soha. A Top Gun filmről akartam írni, de az AS-ben is megjelent egy írás. Amíg a HT összefoglaló nem készül el, addig semmi más nem fog jönni. Ha az kész, akkor meg utána jó lenne megpihenni. Mire ti is végigolvassátok azt a cirka 350+ oldalt + mellékletek... XD

16. Roni

Roni Well-Known Member

350 oldal?:eek::D

17. notaricon

notaricon Well-Known Member

a műszerfalszínt háttérnek meg ne próbáld betenni :) vagy hivatalosan is terroristává nyilvánítalak :D

wolfram likes this.
  18. wolfram

wolfram Well-Known Member

Huh, de rühellem azt a színt... Dudi szerint nyugtat, vagy mi, de engem meg pont, hogy kirugdal a komfortzónámból.

19. emel

emel Well-Known Member

Igen, a zöld színnek van nyugtató hatása (mint ahogy a kéknek meg álmosító, altató hatása), de a MiG-ek kabinjában nemcsak ez miatt használták ezt a színt. Éjszakai repülésnél a belső vörös fénnyel megvilágítva a kabint a nappal zöld felületek feketének látszanak. Ebből a fekete háttérből csak a műszerek ugranak ki halvány fénnyel, tehát a háttér ugyanaz mint az éjszakai környezet feketesége, így nem kell a szemnek túl sűrűn átállni és alkalmazkodni.

fip7 and fishbed like this.
  20. molnibalage

Akkor majd töltök fel néhány változatot, hogy melyik tűnik a legjobbnak.

Ezen oldal megosztása