A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 685
113
Nagyon komoly vilaghaborus pilota dzsekik masolatait lehet rendelni errol az oldalrol. Van brit, nemet, amerikai… En leragadtam a Luftwaffe dzsekiknel. Nagyon vaganyak es igy kozel 80 ev utan is abszolut hordhato darabok. Es igen, az amerikai, belelt bombazo dzseki is vagany darab. Hatha valaki ugy erzi rendelne… :)


Én csak az "eredeti B-15 amerikai bombázó dzseki"-re emlékszem, amit újságból kivágott cetlin lehetett megrendelni. :D
Nem tudom, hogy az eredeti Alpha volt-e, vagy valami kamucég biznisze, de akkoriban (30+ éve) tele volt az ország vele.
Kapni most is lehet ilyen nevű dzsekit.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 685
113
Thoma tábornok megadja magát Monty-nak
1942-ben a mai napon
Fg8FbHWXoAAaKwT

Bojtos berett? Úgy néz ki benne a napszemüveges, mint valami bohóc.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyon komoly vilaghaborus pilota dzsekik masolatait lehet rendelni errol az oldalrol. Van brit, nemet, amerikai… En leragadtam a Luftwaffe dzsekiknel. Nagyon vaganyak es igy kozel 80 ev utan is abszolut hordhato darabok. Es igen, az amerikai, belelt bombazo dzseki is vagany darab. Hatha valaki ugy erzi rendelne… :)

Ennyiért már igazit kapsz
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Montgomery egy igazi pöcs volt, ez jól lejön az önéletrajzából. Bár ő legalábbis szuperman és Jézus kereszteződésének képzelte magát
Micsoda frappáns, tényekkel és adatokkal alátámasztott állítás.
Ja, nem.
Patton-el nem véletlenül vetélkedtek.
A siker meg akkor jön, ha van önbizalom is.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Micsoda frappáns, tényekkel és adatokkal alátámasztott állítás.
Ja, nem.
Patton-el nem véletlenül vetélkedtek.
A siker meg akkor jön, ha van önbizalom is.

Bocs de nem gondolom hogy minden véleményét az embernek tételes hivatkozáslistával ellátott doktori disszertációval kell slátámasztani. Elovastam kb 10 szer az emlékiratait. Gyerekkoromban nagyon tetszett, aztán felnőttfejjel átértékeltem. Pattonnal annyit ért a vetélkedése hogy rádobta az SS tankokra az ejtőernyősöket. Megérte. Ügyes
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Bocs de nem gondolom hogy minden véleményét az embernek tételes hivatkozáslistával ellátott doktori disszertációval kell slátámasztani. Elovastam kb 10 szer az emlékiratait. Gyerekkoromban nagyon tetszett, aztán felnőttfejjel átértékeltem. Pattonnal annyit ért a vetélkedése hogy rádobta az SS tankokra az ejtőernyősöket. Megérte. Ügyes
Ok. Tehát volt egy félig-meddig elhibázott hadművelet ami hozzá köthető.
Innentől kezdve meg le is írhatja magát.
Egyébként meg a Market Garden-ben is csak az egyik szegmens (Arnhem) nem jött össze, a többi igen.
Véleményed szerint akkor az egész birodalom csak 'ennyire' volt képes, hogy ilyen vezetőt tudott kitermelni?
Nem volt jobb? Vagy csak a hátszél számított az egész háborúban?
Akkor akik a vesztes oldalon voltak mind nálánál sokkal szarabbak lehettek, ha 'még ő is' győzni tudott.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Ok. Tehát volt egy félig-meddig elhibázott hadművelet ami hozzá köthető.
Innentől kezdve meg le is írhatja magát.
Egyébként meg a Market Garden-ben is csak az egyik szegmens (Arnhem) nem jött össze, a többi igen.
Véleményed szerint akkor az egész birodalom csak 'ennyire' volt képes, hogy ilyen vezetőt tudott kitermelni?
Nem volt jobb? Vagy csak a hátszél számított az egész háborúban?
Akkor akik a vesztes oldalon voltak mind nálánál sokkal szarabbak lehettek, ha 'még ő is' győzni tudott.
Az utolsó mondatoddal egyetértek mert valóban szarabbak voltak a vesztes oldal katonái mert vagy maguk sem tudták vagy nem tudták meggyőzni az országaik vezetését hogy ne a múlt háborúit vívják meg. Régen is a háborúkat a gazdaság és a logisztikai döntötte el de a világháborúban ez már 99%. Ezt csak a nyugatiak ismerték fel. Mellesleg hol írtam hogy leírhatja magát? A katonai képességeit csak Pattonnal szemben jellemeztem. Az alapvetésem hogy egy pöcs vagy finomabban egy pojáca volt. Ettől még neked lehet szimpatikus de amióta leesett hogy mindent csak birodalmi pragmatikus szemüvegen keresztül érdemes nézni nem nagyon tud érdekelni semmelyik oldal propagandája által felmagasztalt hadvezéri nagyság. Ráadásul valószínűleg csereszabatosak egymással ezek az emberek. Ha Rommel születik angolnak akkor ő a sztár és ha Monty németnek akkor neki marad a szimpatikus vesztes szerepe