A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Szerintem nagyjavítás, kis elektronika rendbetétele és mehet a tartalékosoknak.
A tartalekosokat jo lenne integralni a rendszerbe es nem pedig elkuloniteni oket. Vagyis szerintem nem biztos, hogy jo otlet kizarolag a levetett cucokkal szivatni a felprofikat. Ki kell talalni a btr-ek leghasznosabb elosztasat a hivatasosok, a tartalekosok es a zarolt, allagmegovott allapot kozott.


Mas. Kabe mikorra tippeled, hogy tobbet tobbet is megtudhatunk az uj jovevenyekrol?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
A BTR típuson -van kerekesünk - szerintem minimális modernizáció lesz, hogy hadrendben maradhasson. Tehát kerekes kell a fenének, úgy lesznek vele szerintem.
Amire szükségünk van az a lánctalpas IFV. Hogy melyik típus lesz...?:rolleyes:ezt nem tudjuk, vagyis nem nyilvános még.
Ami nagyban politikai döntés is lesz ! Nagy vezér elmondta hogy mi Berlin-Moszkva-Ankara három szögben gondolkodunk. Lehet betársulunk a csehekhez tovább erősítve együtt működésünket. Ep vita után a cseh parlament volt szinte az első amely mellettünk kiálló határozatot hozott. A cseh és magyar érdekek jobban egybe esnek jelenleg mint a magyar lengyel stb
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
A tartalekosokat jo lenne integralni a rendszerbe es nem pedig elkuloniteni oket. Vagyis szerintem nem biztos, hogy jo otlet kizarolag a levetett cucokkal szivatni a felprofikat. Ki kell talalni a btr-ek leghasznosabb elosztasat a hivatasosok, a tartalekosok es a zarolt, allagmegovott allapot kozott.


Mas. Kabe mikorra tippeled, hogy tobbet tobbet is megtudhatunk az uj jovevenyekrol?

Milyen félprofikat? :D olvastad az utolsó 2-3 oldalt, ahol pár fórumtárs leírja, nagyrészt milyen emberek alkotják a tartalékos rendszert? Btr bőven elég nekik, új cuccot kapjanak csak az első vonalas csapatok
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Egyébként biztos hogy német vonalon kellene keresgélnünk? Asszhem a múlt héten valami komolyabb megállapodást kötöttünk a törökökkel. Igaz kötöttünk mi itt már mindenkivel :)
Még mielőtt bárki nekem esne. Én is inkább a német-lengyel-finn vonal ...................
Kb 1-2 hónapja ép azt ecseteltük itt hogy mennyibe is fájna egy komolyabb dandár (dandárok) fulra felfegyverezni. Értve ez alatt mindent. Valami 800-1500 mrd közötti összegek jöttek ki.
Nos adva van egy torta. Ez lehet 200 vagy 500 vagy nagyon jó esetben akár 800-1000 mrd is. Egy dolog a gdp 2% a de térjünk vissza rá később. Ez a torta se adva van egyből hanem évről évre a gdp százalékának megfelelően töltődik fel. Más tészta hogy mennyire?
Most nem akarok kitérni a tervezett létszám növekedésre ( 15-20 ezer embert megcélozni bezony mrd ok.) Mert a plusz létszám ........
De ha adva lesz a gdp megfelelően ennyi akkor álmodozhatunk itt nagyságrendileg ilyen meg olyan modern ifv, apc ről ha a torta csak annyit ad meg. Szerintem itt sokan annak is örülnének ha a későbbiekben ár értékben végre új eszközökre ruháznánk be. Az más tészta hogy a fotel tábornokok mit fognak hozzá szólni :)

Nem egyszerre kell ám azt kiköhögni. :)


Vegyünk használt Hornetet! ;)

A BTR uprgadelése elég minimál összeg lenne mivel, nincs annyi fejlesztési potenciál a típusban, hogy megérné a komolyabb modernizációt.

A festék és a torony fegyver marad, a többi csere.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
A tartalekosokat jo lenne integralni a rendszerbe es nem pedig elkuloniteni oket. Vagyis szerintem nem biztos, hogy jo otlet kizarolag a levetett cucokkal szivatni a felprofikat. Ki kell talalni a btr-ek leghasznosabb elosztasat a hivatasosok, a tartalekosok es a zarolt, allagmegovott allapot kozott.

Vagy létrehozni Nyugaton egy lövész ezredet, aztán mehet oda. Mittudomén, zalaegerszegi helyőrség. Mondom ezt hasra ütve.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Azt észrevettétek, hogy említik a kishatótávú légvédelmet a további fejlesztési területeknél. Ebben az az érdekes, hogy itt a Mistralunk ugye, elég jól el vagyunk látva vele, és modernizáció is volt nemrég.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Milyen félprofikat? :D
A tartalekosokra gondoltam, tudod te is. Nyilvan mar nem amator civilek.
olvastad az utolsó 2-3 oldalt, ahol pár fórumtárs leírja, nagyrészt milyen emberek alkotják a tartalékos rendszert?
A gusztustalan elcelodes utan csoda, hogy meg jelentkezik valaki. A hivatasos katonak sem tokeletesek. A hozzaallasuk az elozo rendszer sotetsegere emlekeztet. Nem is ertem, hogyan kepesek barmit is varni a tarsadalomtol, ha ok igy allnak hozza mas emberekhez. A, ezt inkabb nem folytatom... :mad:
Btr bőven elég nekik, új cuccot kapjanak csak az első vonalas csapatok
Mit ertesz az "elso vonalas" alatt? Most a hivatasosokra gondolsz vagy a fronton harcolo csapatokra? Mert az elso vonalban a fronton lesznek tartalekosok is. (Vagyis remelem senki nem lesz ott. :eek:)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Elment a németekkel tárgyalni, de az elhúzódott, közben a ruszkik elkezdték ágyúzni a német állásokat. A németek mondták, hogy nem menjen, de valamiért türelmetlen volt és elindult. Gépkocsival, nem gyalog ahogy ábrázolják! A visszaúton felrobbant a kocsi. Három verzió van:
1. Véletlen szovjet találat(Ez a legvalószínűbb).
2. A németek lőtték le(Valószínűtlen).
3. Aknára futott.
Teljessen lényegtelen,hogy halt meg.A parlamenter,mint jelkép a lényeg.Teljessen mindegy,hogy magyar,orosz,német vagy éppen hottentotta e a parlamenter.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
A BTR típuson -van kerekesünk - szerintem minimális modernizáció lesz, hogy hadrendben maradhasson. Tehát kerekes kell a fenének, úgy lesznek vele szerintem.
Amire szükségünk van az a lánctalpas IFV. Hogy melyik típus lesz...?:rolleyes:ezt nem tudjuk, vagyis nem nyilvános még.
Nem sok lánctalpas közül lehet válogatni
némettől: marder, lynx, puma
svéd: cv90
korea: k21
?kína: zbd04
gondolom olasz,török,görög,japán és sajnos orosz nem nagyon játszik.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Közelebb a határhoz esetleg, hogy tutira ne lehessen feltölteni ?
Akkor inkább Pécs. Vagy Tapolcát reaktiválni.

Mit bánom én, jeleztem, hogy az első eszembe jutó települést írtam. Felőlem akár Tapolca is lehet. Vagy Keszthely, megkörnyékezve az egyetemistákat, mint tartalékosokat.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
A tartalekosokra gondoltam, tudod te is. Nyilvan mar nem amator civilek.

A gusztustalan elcelodes utan csoda, hogy meg jelentkezik valaki. A hivatasos katonak sem tokeletesek. A hozzaallasuk az elozo rendszer sotetsegere emlekeztet. Nem is ertem, hogyan kepesek barmit is varni a tarsadalomtol, ha ok igy allnak hozza mas emberekhez. A, ezt inkabb nem folytatom... :mad:

Mit ertesz az "elso vonalas" alatt? Most a hivatasosokra gondolsz vagy a fronton harcolo csapatokra? Mert az elso vonalban a fronton lesznek tartalekosok is. (Vagyis remelem senki nem lesz ott. :eek:)

Mi abban a gusztustalan élcelődés, hogy pár napja leírták itt, hogy elég sok az idős, haspók, egészségileg "rottyant" stb a tartalékosok közt, és a szintfelmérők is elég érdekesen vannak lebonyolítva? Tudod hol lesznek a tartalékosok, hát, nem a fronton... a Kossuth téren tisztavatâson, hogy ne legyen félig üres a tér, meg esetleg a gâtakon, ha néha van árvíz. Ez a jelenlegi rendszer csak arra jó, hogy lehessen dicsekedni vele a médiában, eladni, mint nagy fejlesztést.

Első vonalként a hivatásosokra gondoltam, először őket kell rendbe tenni, nekik kell új technika, nem a tartalékosoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Nem sok lánctalpas közül lehet válogatni
némettől: marder, lynx, puma
svéd: cv90
korea: k21
?kína: zbd04
gondolom olasz,török,görög,japán és sajnos orosz nem nagyon játszik.

Egyáltalán nem biztos, hogy az idézett moduláris harcjármű képesség az láncos technikát jelent, még mindig várnunk kell a nagy hírre, sajnos
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
Azt észrevettétek, hogy említik a kishatótávú légvédelmet a további fejlesztési területeknél. Ebben az az érdekes, hogy itt a Mistralunk ugye, elég jól el vagyunk látva vele, és modernizáció is volt nemrég.
De a mistralok nem válról indíthatóak hanem unimogra telepítettek, gondolom vállast akarnak.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and arcas

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
Egyáltalán nem biztos, hogy az idézett moduláris harcjármű képesség az láncos technikát jelent, még mindig várnunk kell a nagy hírre, sajnos
Ha nem láncos akkor az eddigi V4-es szorosabb együttműködési javaslat/nyilatkozatok miatt a rosomak lehet, amúgy szerintem karácsonyi bejelentés lesz, hogy boldogabban zárjuk az évet itt a fórumon! :hadonaszos::hadonaszos: