1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Azt írták, hogy 2018-ig a kocepciók kidolgozása és összehasonlítása folyik. A tervezést talán már elkezdték.

Masztiff and pöcshuszár like this.
  2. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Nem akarlak elkeseríteni, de a sertéspestist a vadháló (sem) fogja tudni megállítani, a román határon egyedül felhúzott kiváltképp nem.

honved likes this.
  3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem hinném. Szerintem mi max. 1-2 "lepattanóra" várunk. Nem hinném, hogy az idénre ígért A4-eket elvitetnénk a lízing végén. Felhúzatjuk őket A7-re, és tartalékot képezünk belőlük. Ha esetleg leesik egy hasonló üzlet, mint a finneknek, akkor rákapunk, de ennyi...
    Ekkora méretű országnak/hadseregnek ennyi nagyjából a normája.

4. honved

honved Well-Known Member

Jelenleg a Lopárd 2 A7+ olyan színvonalat képvisel, hogy sehova nem kell kapkodniuk. Akár 10 év múlva is bejelenthetik, hogy az új harckocsi sorozatgyártásra kész. Akkor sem késnek el. 10 év múlva is ezek a harckocsik lesznek, amelyek ma korszerűnek számítanak. Armata, Leo 2A7+, Abrams, K2, stb. Inkább csinálják meg német alapossággal.

anonim999, Anti, Masztiff and 3 others like this.
  5. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Vag
    Lehet, de a behatárolt hadiipari kapacitások is.

6. pöcshuszár

Mégegyszer mondom, a Puma tervezése 2002-ben kezdődött, 2004-ben pénzt kaptak az 5 tesztjármű legyártására (tehát a tervezés befejeződött). 2007-ben pedig megrendelték az IFV konfigot.
    Ráadásul mivel a németek és a franciák közösen dolgoznak a dolgon, 2 külön tervező csapat áll rendelkezésre, ezzel duplázva a fejlesztésre szánt időt és pénzt.
    Ráadásul a modulos felépítésnek hála, akár a már meglévő alkatrészeket is használhatják. Pl. Nem biztos, hogy gyökeresen új hajtóműre lesz szükség az elején, mivel az egész járművet a súlycsökkentés figyelembevételével tervezik. Ez persze csak akkor lehetséges, ha maradnak az eredeti "motor hátul" koncepciónál.

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ráadásul semmi köze a topikhoz, amit ide floodold be..
    .
    Minimálisan sem. Ha egy önjáró löveg közelében bármi ellenséges lőtávban megjelenik, akkor az jobban teszi, ha fejvesztve menekülni kezd, a éppen biztosítás nélkül van. Az 30+ éves IFV-k felkockázzák őket.

anonim999, krisss and Ocses like this.
  8. pöcshuszár

Sőt, én azt is el tudom képzelni, hogy a KMW-nek már voltak az új testre koncepciói. Én igazság szerint attól tartok, hogy a francia toronnyal mi lesz.

9. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Minimálisan sem. Ha egy önjáró löveg közelében bármi ellenséges lőtávban megjelenik, akkor az jobban teszi, ha fejvesztve menekülni kezd, a éppen biztosítás nélkül van. Az 30+ éves IFV-k felkockázzák őket.

Ha jól tudom, max kézifegyver és repeszek ellen véd a PZH páncélzata.

Loken, fip7, ijasz and 3 others like this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Tehát mindenki hülye és csak viccbőo vol egy 2018-as datum...

borisz and krisss like this.
  11. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Zsuga.
    Egyszerre több mindent fejlesztünk ezt se felejtsük.
    Helik, tüzérség, lérak. Ezek vaskos tételek, kimondottan.
    Az Airbus-KMW szerződések kis idővel a BMW bejelentés után történtek, az összefüggést nem nehéz felfedezni.
    Nem a két szép szemünkért települ ide bárki, úgy hívják, lobbi.
    Kiraktok ide egy termelő üzemet, mi cserébe betolunk x milliárdot a hadiiparotokba, a bajorok is jól járnak - gondolom kiszámolták alaposan - a kapacitásbővítéssel, mi is mert fejlett technikához jutunk, amit a NATO bevállalás miatt egyébként is ki kell csengetni. A német fegyvereknek nálunk is hagyományosan jó híre van és -> jetzt kaufen und später kämpfen, wiedaschaun alte technik.

12. pöcshuszár

Az tudod mire volt jó? Hogy kitalálják a jármű alap méreteit, elrendezését és egy olyan gyűrűt gyártsanak, amivel a 2 részt össze lehet illeszteni. Bármilyen furcsa, ez az együttműködés alapja. És mivel nem dobták a levesbe az ügyet, sőt a lengyelek is beszállnának, úgy néz ki működött. :)

13. krisss

krisss Well-Known Member

A lengyelek szándékot jeleztek. De egyelőre az együttműködés részletei vannak tárgyalás alatt.

14. krisss

krisss Well-Known Member

2030 előtt abból nem lesz prototípuson túl jármű.

15. pöcshuszár

Meglátjuk! :rolleyes::)

krisss likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Mondjuk jah :D majd ha lesz valami akkor visszatérünk a dologra. Lényegében nekünk egyelőre mindegy.

honved and pöcshuszár like this.
  17. pöcshuszár

Visszatérve a Május 22-ei Benkő előadásra. Bár láttam már, de azt látom, hogy jó pár dolog elkerülte a figyelmemet a videó végi felsorolásból.
    1. További 4db légcsavaros kiképző repülőgép beszerzése - ezmiez?
    2. Az A4-eket tényleg csak 2020-ra jelzi
    3. A CG-t viszont idénre.
    4. A K+F részen érdekes dolgok: mobil 3D légvédelmi radar (ez a giraffe 1X szintje), passzív légtérfelderítő radar (ez a Vera-NG jellegű dolog lehet, de ez azt jelenti, hogy sajátot fejlesztünk? ), integrált harctéri felderítő rendszer (ezek szerint nem mástól veszünk ilyet, annyiban logikus, hogy ha saját C4ISR rendszer lesz, akkor ahhoz ezt illeszteni kell), drón elhárító rendszer (ahogy tudom, elég komoly drónkutatásokat csinálnak a magyarok, kutyaharapás szőrével?),
    5. a távoli célok közül: UGV fejlesztés (ha jól emlékszem az észtekkel benne vagyunk egy Pesco projektben ezzel, ez a Mission Master versenytársa lehet?)

18. tindalos

tindalos Well-Known Member

8 Zlin a cél.

pöcshuszár likes this.
  19. pöcshuszár

Korábban azt olvastam, hogy meggondoltuk magunkat, mert a meglévő 4-gyel több a gond mint terveztük.
    Semminek nem akarom rossz hírét kelteni, ezek szimplán csak lyukacsos elmém szerteszakad emlékképeiből összegereblyézett marhaságok! (nem olyan jó a fórum keresője, én már nem is próbálkozom vele...)
    Ha meg nem publikus a dolog azt is megértem, de ha lehet tudni erről valamit, akkor érdekelne!
    Különben logikus lenne, csak nem értem a 2 részre szedett beszerzést.

20. Anti

Anti Well-Known Member

4 sugarhajtasu gepet terveznek venni.

Ezen oldal megosztása