A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 447
11 422
113
Apropó Currus!
Ma reggel az M3-on Budapest fel tartva a gödöllői lehajtónál láttam egy Budapest felől jövő konvojt, amiben katonai teherautók között kettő vagy három MRAP gördült.
Ritka rusnya, túl magasnak épített tákolmányok benyomását keltették a teherautók között - az autópálya lehajtón látva.
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Apropó Currus!
Ma reggel az M3-on Budapest fel tartva a gödöllői lehajtónál láttam egy Budapest felől jövő konvojt, amiben katonai teherautók között kettő vagy három MRAP gördült.
Ritka rusnya, túl magasnak épített tákolmányok benyomását keltették a teherautók között - az autópálya lehajtón látva.

Ilyen volt?
1200px-Navistar_MaxxPro.JPG
 

alfred

Active Member
2018. január 17.
47
102
33

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szerintem igen, a http://www.milmag.pl/news/view?news_id=414 is azt irja, hogy a csehekkel mar van alairt szerzodes pisztolyokrol, geppisztolyokrol, sot karabelyokrol is. Szoval nem lesz Mo-n Beryl, hacsak nem akarnak 2 felet...
Raadasul a PGZ-s cikkben is ugye az volt, hogy Lo ajanl: Krab, Rak, es szemelyi felszerelest, Mo akar: legvedelem, panceltores, tuzerseg. Szoval nem volt szo karabelyokrol, ehhez is passzol a cseh karabely otlete. Csak nem tudom minek... ha baj (haboru) van akkor a csehek tuti nem fognak supportot, alkatreszt vagy uj peldanyokat szallitani, a Lengyelek meg valoszinu hogy igen. De ha a csehek Mo-ra teszik a gyartast/licence, akkor persze oke, de erre keves eselyt latok.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 345
93
Tudomásom szerint nem SP-01, hanem P-09-ek jönnek a rendőrséghez és a honvédséghez is. A KR már kapott is belőle. Egyébként teljesen korrekt szolgálati pisztolyok, minden rendőr oldalán nyugodtan lóghat ilyen. Egyébként a a Cz 75 Sp-01 és Sp-01 Shadow nem teljesen ugyanaz a fegyver.
Meg azért nehogy már megint egy 1200 grammos acéltokos fegyvert rendszeresítsenek, mikor ott a műanyag tokos. Elég baj az hogy belső szánvezetéses és külső kakasos, legalább ólomsúlyú ne legyen. A belső szánvezetésű fegyvert meglátjuk a csajok hogy fogják csőre tölteni a keskeny szán miatt.
 

alfred

Active Member
2018. január 17.
47
102
33
Meg azért nehogy már megint egy 1200 grammos acéltokos fegyvert rendszeresítsenek, mikor ott a műanyag tokos. Elég baj az hogy belső szánvezetéses és külső kakasos, legalább ólomsúlyú ne legyen. A belső szánvezetésű fegyvert meglátjuk a csajok hogy fogják csőre tölteni a keskeny szán miatt.

Egyébként nem olyan vészes csőre tölteni. A tömege pedig teljesen vállalható. Tudtommal gyártani is itthon fogják, de ezek lehet már csak pletykák tényleg. Bár a csehek most szerintem örülnének is további kapacitásoknak.

A BREN pedig kimondottan szerencsés választás főleg, hogy 7,62x39-ben is gyártják.
 

alfred

Active Member
2018. január 17.
47
102
33

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egyébként nem olyan vészes csőre tölteni. A tömege pedig teljesen vállalható. Tudtommal gyártani is itthon fogják, de ezek lehet már csak pletykák tényleg. Bár a csehek most szerintem örülnének is további kapacitásoknak.

A BREN pedig kimondottan szerencsés választás főleg, hogy 7,62x39-ben is gyártják.
A gyártás helyéről tudsz valamit? Csinálnak valamit a Berva régi HT üzem helyén/ből.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ja, hogy te úgy értetted, hogy itthon gyártott, nem magyar fejlesztésű pisztoly. Nekem a magyar hadiipari termék az olyasvalamit jelent, mint a Komondor. Magyar tervezők, fejlesztés, hazai beszállítók és gyártás. Itt csak hazai gyártásról van szó. Ilyen alapon a CZ 75 9mm Luger SP-01 is magyar hadiipari termék lesz, ha itthon fogják gyártani, ergó nem vesztünk így semmit (már ha akik használni fogják, legalább annyira elégedettek vele, mint a Stryk B-vel).
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Fogalmam sincs. Többektől hallottam már, hogy itthon kezdenek gyártani, de konkrétumot senki sem mondott. Meg talán honvédségi biznisz az egész, de lehet csak pletyka.
Adná a Jó Isten, ha a pletykáid igaznak bizonyulnának. Még a végén tényleg lenne valami magyar hadiipar, vagy valami ahhoz hasonló izé.
 

alfred

Active Member
2018. január 17.
47
102
33
Ja, hogy te úgy értetted, hogy itthon gyártott, nem magyar fejlesztésű pisztoly. Nekem a magyar hadiipari termék az olyasvalamit jelent, mint a Komondor. Magyar tervezők, fejlesztés, hazai beszállítók és gyártás. Itt csak hazai gyártásról van szó. Ilyen alapon a CZ 75 9mm Luger SP-01 is magyar hadiipari termék lesz, ha itthon fogják gyártani, ergó nem vesztünk így semmit (már ha akik használni fogják, legalább annyira elégedettek vele, mint a Stryk B-vel).

Ez egy orosz fejlesztő pisztolya, aki gondolom az embargó miatt úgy döntött inkább olasz lesz és Arsenal Firearms néven kezdett Olaszországban gyártani. Ők voltak az elsők akik, teljesen értelmetlenül összeraktak egy duplacsövő 1911-et. Majd kihozták a Strike One nevű, egyébként innovatív pisztolyt. Páran lőttek vele itthon is, viszont eléggé beteges konstrukció volt. Ennek a második generációja a Stryk B. Amit viszont már nem olaszok, hanem a Svájci-Német RUAG gyárt már itthon. A német beütős fegyver volt már a kezemben, teljesen korrekt fegyver, de különösebben nem magaslott ki a strikeres mezőnyből szárazon, bár elméletben a reteszelése a lényeg.

De összességében mi csak összerakjuk, valójában egy orosz, német koprodukció.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Cseh fegyverink lesznek pisztolytól a Bren-ig, rendőrség, MH, vettünk és veszünk még Zlin-eket, nagyon kommunikálják a L-39 valamelyik verzióját (mi csak szokás szerint találgatunk), ez azt jelentheti, hogy komoly csomagot köthettünk velük.
Szintén V4. Lengyelek, illetve miattuk szintén közel tíz oldal telt meg itt a topikban. Mindezek számomra a V4-es elkötelezettséget sejtetik. Írtuk Varsó felé a csomagban, hogy pct. képesség is kell. Ez csak a spike helyi változata lehet, igaz? Szintén jó hír. Amit itt találgattunk , hogy mi jöhet Varsótól+a cseh csomag... hát szerintem ez igenis eredmény. Óriási eredmény a sok éves b@szakodás után.
Ezeket a csomagokat meg is értem, hogy a választások közeledtével nem akarják kommunikálni, mert a liberók egyböl visítanának, hogy "Orbán világháborúra készül".
Ha még a Belga Piranhák is ide kerülnének... de ez már tényleg Sci-fi... :)
Ja, USA is megkapta a "jussát",, asszem ma vagy tegnap megnyerte a GE a Paksi turbinák gyártását, valami 7-800millió Eurót írtak... szóval USA-tól szerintem annyira nem kötelező most fegyvert venni.