A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

D

danielblack

Guest
Kivárás a jobb időkre.
Csak momentán úgy néz ki egyre rosszabb lesz, nem jobb.
Van olyan olvasata is hogy az új gép vásárlást el lehet tolni 8-10 évre.
De ezzel egy lapra tettünk fel mindent, mert akkor már muszáj lesz újat/használtat venni.
Kérdés lesznek-e akkor szankciók - félő hogy igen, ui ezt nem a politika generálja, az csak eszköz, hanem a gazdasági erőtér lobbistái, annak igénye, hogy az oroszokat leválasszák Európáról. Lásd Ukrajna, pl.
Így 2-300 milliárdot kénytelenek leszünk majd költeni - Orbánék ezt nem akarták, egy ekkora summával megdobni valakit, és ugye a nyugati "demokráciáknál" van még más is a kalapban, nem csak sima gépet veszel meg fegyverzetet, hanem "demokráciát" is. Gondolom ez így érthető .... a jelenlegi felállás szerint a ruszkik ereje nem tetemes, ők egy jó borsos árat kérnének, semmi mást, de a "szövetségeseink" még egyebeket is.
Ha addigra nem lesz egy növekvő lokális konfliktusszám itt Európán belül, akkor is stagnál maximum még egy használt heli ára is, de hogy olcsóság lenne majd ... el sem tudom képzelni és szerintem senki se tegye.
Elvben nyáron kiírásra kerül a nemzetközi helikopter tender 40 db helikopterre. Reménykedjünk.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Csak a Waffen SS páncélosai hordtak fekete egyenruhát, illetve a dísz egyenruhájuk volt Hugo Boss fekete cucc. Egyébbként érdekes módon a világon elsőként a 2.VH-ban a Waffen SS és az Amcsi tengerészgyalogság kapot nem egyszín mintázatu harci egyenruhát, tereptarkákat.
Általánosan minden harckocsizó feketében volt, nem?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Általánosan minden harckocsizó feketében volt, nem?

A Német haderőben igen, pláne a háború első felében. A háború vége felé, az egyenruha hiány már nagyon érződött. Öltöztek, ahogy tudtak. Látható SS harckocsizó, borsó mintás zubbonyban, őszi, nyári, kivitel vegyesen, fekete sapkában, Terep színű sapkában. Zsákmányolt egyenruhák is megjelentek, vagy a szövetükből készült német szabások. Pld., az olasz terepmintázatú szövetből sok német egyenruha készült. Na ez már of téma itt.

Fekete harckocsizó

0bb0a0c18b4c438fe8789ee8480f2a93--close-friends-kurt-schumacher.jpg


terepszínű overall, harckocsizó

15357974_1.jpg



Olasz zsákmányanyagból készült harckocsizó overall

italliancoverall-600x600.JPG


Afrika hadtest, harckocsizó

33b0e9ae9352b8702a4d56a5656c6a06.jpg
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Talán a Hunyadinál volt úgy, hogy az egyik sapkát kapott, a másik zubbonyt, a harmadik nadrágot...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Elvben nyáron kiírásra kerül a nemzetközi helikopter tender 40 db helikopterre. Reménykedjünk.
Elvben 40 db ot szeretnének. Gyakorlatban 10-12 db jó ha lesz. Többre nem lesz pénz, meg nincs is értelme többet beszerezni. Földi kiszolgáló személyzet is kellene azokhoz a helikhez. Meg logisztika is.
Én a következő felállást tudnám elképzelni. Maradunk a B tervnél :) Airbus helicopters vonalon. Én ahogy látom még kedvező kapcsolatott sikerült velük kiépítenni az utobbi időben. Lásd a szerbeknek szánt H'-145 ös itthoni tesztelését mely egyúttal gyártói promo is volt.
De szükségünk lesz a Mi-17/8 ok szállító kapacitásaira is. Sajnos a nyugati tipusoknál elvétve akad ilyen kapacitás. Mivel a nyugati lobby továbbra is fent fog állni újakat aligha fogunk tudni vásárolni. Marad a kiskapú. Használt nem lestrapàlt Mi -17/8 ok beszerzése. Utána felújítás, modernizálás. Nekünk árvízvédelem/katasztrófa/ egyéb helyzetek esetén elég is lenne 5-6 db. Mint a jelenlegi állomány. A többi mehet valamilyen nyugati (airbus heli) tipusra. Az airbus helik számunkra azért fekszenek mert ez járna a legkevesebb demokrácia válalással.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kivárás a jobb időkre.
Csak momentán úgy néz ki egyre rosszabb lesz, nem jobb.
Van olyan olvasata is hogy az új gép vásárlást el lehet tolni 8-10 évre.
De ezzel egy lapra tettünk fel mindent, mert akkor már muszáj lesz újat/használtat venni.
Kérdés lesznek-e akkor szankciók - félő hogy igen, ui ezt nem a politika generálja, az csak eszköz, hanem a gazdasági erőtér lobbistái, annak igénye, hogy az oroszokat leválasszák Európáról. Lásd Ukrajna, pl.
Így 2-300 milliárdot kénytelenek leszünk majd költeni - Orbánék ezt nem akarták, egy ekkora summával megdobni valakit, és ugye a nyugati "demokráciáknál" van még más is a kalapban, nem csak sima gépet veszel meg fegyverzetet, hanem "demokráciát" is. Gondolom ez így érthető .... a jelenlegi felállás szerint a ruszkik ereje nem tetemes, ők egy jó borsos árat kérnének, semmi mást, de a "szövetségeseink" még egyebeket is.
Ha addigra nem lesz egy növekvő lokális konfliktusszám itt Európán belül, akkor is stagnál maximum még egy használt heli ára is, de hogy olcsóság lenne majd ... el sem tudom képzelni és szerintem senki se tegye.
Nyugaton is,keleten is számit a pénz.És a befolyás,ami arra szolgál,hogy mégtöbb pénzt keressenek.Különben tisztán felhasznállói szempontbol nyugati vag keleti?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Elvben 40 db ot szeretnének. Gyakorlatban 10-12 db jó ha lesz. Többre nem lesz pénz, meg nincs is értelme többet beszerezni. Földi kiszolgáló személyzet is kellene azokhoz a helikhez. Meg logisztika is..
Szerintem átbeszéltük már, hogy ha jönne a modern(ebb) technika, akkor jönnének azok az emberek is, akiket amúgy érdekel a téma, de nincs kedvük apáik, nagyapáik cuccaival bohóckodni. A technikát hamarabb vegyék meg, legfeljebb áll egy hangárban, mert ha emberre várnak ilyen színvonal mellett, akkor arra várhatnak még jó sokat. Vicc amúgy, hogy nem rég fejeztem be a Deutschland 83 című sorozatot. Komolyan úgy éreztem magam a sorozat nézése közben, mintha még mindig a laktanyában lennék, néhány járműtől, különösen a szgk-on kívül kb tök ugyanazokat láttam én is. Csak nálunk a MAN-ok egy része Rába volt, meg akadt pár ruszki vas is. :D
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Csak a Waffen SS páncélosai hordtak fekete egyenruhát, illetve a dísz egyenruhájuk volt Hugo Boss fekete cucc. Egyébbként érdekes módon a világon elsőként a 2.VH-ban a Waffen SS és az Amcsi tengerészgyalogság kapot nem egyszín mintázatu harci egyenruhát, tereptarkákat.

csak találomra:
szovjet légideszant, jóval a német hibbantak - mert ugye ép ember, ép ésszel, ép gépből nem ugrik ki...
1a.jpg


Az USMC P42-t pedig már nem egy álcaruha előzte rendszeresítésben..
P42_4.jpg
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Elvben 40 db ot szeretnének. Gyakorlatban 10-12 db jó ha lesz. Többre nem lesz pénz, meg nincs is értelme többet beszerezni. Földi kiszolgáló személyzet is kellene azokhoz a helikhez. Meg logisztika is.
Én a következő felállást tudnám elképzelni. Maradunk a B tervnél :) Airbus helicopters vonalon. Én ahogy látom még kedvező kapcsolatott sikerült velük kiépítenni az utobbi időben. Lásd a szerbeknek szánt H'-145 ös itthoni tesztelését mely egyúttal gyártói promo is volt.
De szükségünk lesz a Mi-17/8 ok szállító kapacitásaira is. Sajnos a nyugati tipusoknál elvétve akad ilyen kapacitás. Mivel a nyugati lobby továbbra is fent fog állni újakat aligha fogunk tudni vásárolni. Marad a kiskapú. Használt nem lestrapàlt Mi -17/8 ok beszerzése. Utána felújítás, modernizálás. Nekünk árvízvédelem/katasztrófa/ egyéb helyzetek esetén elég is lenne 5-6 db. Mint a jelenlegi állomány. A többi mehet valamilyen nyugati (airbus heli) tipusra. Az airbus helik számunkra azért fekszenek mert ez járna a legkevesebb demokrácia válalással.

Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet.
Valami oka van annak, hogy ilyen sok (szerintem sok) Mihut kiküldtek nagyjavítani és ahogy a hírek jönnek, éjszakai tudás is lesz (meg még ki tudja) Akarnak mókusokat is venni, ez pedig már 20+ gépparkot jelent. Szerintem ezt legalább ennyivel akarják majd váltani.
Én a heli. témát nem eröltetném egyenlőre (hol van még aza 8-10év), főleg, hogy esik szét minden a szárazföldön. 12Mihu, 8Mi-17/8, 2mókus(ebből még lesz valszeg), ezek mellé ha csehek levedlik a MI-17-eket, azokat megvenném.
Amikről itt beszélgettünk a hetek alatt (fegyver gyártás konkretizálódik, remélem Bren), új ruha, összejönne a polszkáktól az önjáró tüzérség, CarlG, normálisan felállna a tartalékos rész, valamint 2-3 pl. C-27j, esetleg T-72 modernizáció, mindez összejönne 2024-ig, én már boldog lennék. Felesleges matekolni a heliken, hiszen olyannyira változik a világpolitika, hogy lehetetlen megmondani mi lesz 1-2-3 évvel később.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Kárpáti és a menő honvédség.....
navazz...
Kárpáti és a menő honvédség.....
navazz...
Hát ha bemész Szentendrén a Levendulába, vagy a Hangulatba, vagy Tatán a Mokkába vagy La Bistro-ba, Hódmezővásárhelyen a Pirosba (katonakocsmák) bedobsz a zenegépen egy Kárpátia számot, az emberek 95% üvöltve fogja énekelni.