A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 472
4 326
113
https://honvedelem.hu/cikk/112684_harckocsi_vezetesi_gyakorlatot_tartottak
Először csak halk morajlás hallatszott a távolból, majd az egyre erősödő zajjal a föld is érezhetően remegni kezdett az ember lába alatt, ahogy a negyventonnás monstrumok egyre közelebb értek. Van valami felemelő abban a látványban, mikor egy T-72-es harckocsikkal felszerelt kötelék szántja fel a tatai gyakorlóteret. Az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsi zászlóaljának katonái tartottak vezetési gyakorlatot az újonc harckocsi vezetőknek szeptember utolsó hetében az alakulat gyakorlóterén.

Kérdés...A T-72-es tankjainknak miért nincs tarka álcázó festése, mert úgy tudom a II. vh-ban még mi is használtunk? Tőlünk nyugatra meg a mai napig...
hungararmyg.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and honved

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
963
2 396
93
https://honvedelem.hu/cikk/112684_harckocsi_vezetesi_gyakorlatot_tartottak
Először csak halk morajlás hallatszott a távolból, majd az egyre erősödő zajjal a föld is érezhetően remegni kezdett az ember lába alatt, ahogy a negyventonnás monstrumok egyre közelebb értek. Van valami felemelő abban a látványban, mikor egy T-72-es harckocsikkal felszerelt kötelék szántja fel a tatai gyakorlóteret. Az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsi zászlóaljának katonái tartottak vezetési gyakorlatot az újonc harckocsi vezetőknek szeptember utolsó hetében az alakulat gyakorlóterén.

Kérdés...A T-72-es tankjainknak miért nincs tarka álcázó festése, mert úgy tudom a II. vh-ban még mi is használtunk? Tőlünk nyugatra meg a mai napig...
hungararmyg.jpg

Úgy kb húsz éve amikor jött valami belga(?) küldöttség pár tankot átfestettek terepszínűre. Jól néztek ki szerintem, csak visszafestették utána vagy nem tudom mert teljesen eltűntek, láttam róla pár képet Pánczél Mátyás könyvében de sehol másutt. Ha valakinek van ilyen fotója azt megköszönném.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 255
113
Egy BTR mennyivel tud menni közúton?

Tegnap 7 körül Fehérvárról kifele az Auchan körforgó után jött egy katonai konvoj és volt egy BTR is benne, hát az úgy ment mint a veszedelem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 921
80 568
113
Egy BTR mennyivel tud menni közúton?

Tegnap 7 körül Fehérvárról kifele az Auchan körforgó után jött egy katonai konvoj és volt egy BTR is benne, hát az úgy ment mint a veszedelem.

A kérdés inkábba az,hogy mennyit nem az hogy mennyivel...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
https://honvedelem.hu/cikk/112684_harckocsi_vezetesi_gyakorlatot_tartottak
Először csak halk morajlás hallatszott a távolból, majd az egyre erősödő zajjal a föld is érezhetően remegni kezdett az ember lába alatt, ahogy a negyventonnás monstrumok egyre közelebb értek. Van valami felemelő abban a látványban, mikor egy T-72-es harckocsikkal felszerelt kötelék szántja fel a tatai gyakorlóteret. Az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsi zászlóaljának katonái tartottak vezetési gyakorlatot az újonc harckocsi vezetőknek szeptember utolsó hetében az alakulat gyakorlóterén.

Kérdés...A T-72-es tankjainknak miért nincs tarka álcázó festése, mert úgy tudom a II. vh-ban még mi is használtunk? Tőlünk nyugatra meg a mai napig...
hungararmyg.jpg

Régi vesszőparipám nekem is ez. Illene egy a Honvédségre és a Közép európai térségre kitalált álcázó, alakmásító festés, minden harc és gépjárműre. Lehet gondoltak rá, de az eddigi pénztelenségben, ez az, ami legkevésbé fontos lehetett.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 151
4 252
113
Úgy kb húsz éve amikor jött valami belga(?) küldöttség pár tankot átfestettek terepszínűre. Jól néztek ki szerintem, csak visszafestették utána vagy nem tudom mert teljesen eltűntek, láttam róla pár képet Pánczél Mátyás könyvében de sehol másutt. Ha valakinek van ilyen fotója azt megköszönném.
Megvannak azok, csak olyan jól sikerült az álcázó festés, hogy láthatatlanok lettek! :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 417
69 058
113
Én sem gondoltam nagyobb dolgokra.
Ha minden BTR, BRDM járművet lecserélünk az is több százas tétel 3-500 db. Specializált változatként pedig pl.: müszaki mentő, felderítő, parancsnoki, esetleg aknavetős vagy légvédelmi, vagy páncélvadászt gondoltam.
Egyébként muszály lenne teljesen új üzem ehez, mert kétlem, hogy a Rába csarnokai elegendőek lennének ehez, főleg, hogy arrafelé a szakképzett munkaerő is kevesebb. Keletebbre, valahova az ország közepe felé telepíteném.
Hódgép? Van még? Valaha jó pótkocsikat meg reptéri járműveket kalapáltak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tibibáttya még mindig nem egy retorikai géniusz.
Azért jobban megállja a helyét, meg értelmesebb nyilatkozatokat ad, mint vártam tőle. Jó úgy beszél, ahogy (tájszólásban?), de mégis van egy normális kiállása, papír nélkül el tud mondani egy értelmes beszédet.

Érdekes, hogy még csak békési területvédelmiseknél láttam AMD-65-öt: https://www.beol.hu/kozelet/helyi-kozelet/megyenkben-is-elindult-a-tartalekosok-kikepzese-1368078/
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 363
37 502
113
Tud valaki valamit a BM21 gradjainkrol megvannak még vagy azokat is eladták ocskavasnak?
Belorusszia tudtommal nem áll embargó alatt nekik van ez a helyes kis szerkezetük: Polonez MLRS
http://www.military-today.com/artillery/polonez.htm.
Mi is meg tudnánk csinálni Rába alvázon valami rakétás tüzérséget, nem egy nagyon bonyolult dolog, hazai gyártású rakétákkal.
Először csak butácska rakétákkal atztán később lehetnek kicsit okosabbak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Tud valaki valamit a BM21 gradjainkrol megvannak még vagy azokat is eladták ocskavasnak?
Belorusszia tudtommal nem áll embargó alatt nekik van ez a helyes kis szerkezetük: Polonez MLRS
http://www.military-today.com/artillery/polonez.htm.
Mi is meg tudnánk csinálni Rába alvázon valami rakétás tüzérséget, nem egy nagyon bonyolult dolog, hazai gyártású rakétákkal.
Először csak butácska rakétákkal atztán később lehetnek kicsit okosabbak.
Vagy zsidó,kinai rendszer is lenne átvehető.De csak összeszerelésröl lehetne szó.Nézzünk szembe a valósággal.Az iparunk gyakorlatilag egy primitiv aknavetőt nem tudna önállón létrehozni.Nincs iparunk.A nyugati,döntően német ipar összeszerelő üzeme.Ennyi,ide jutottunk.Nincs Digép,nincs Csepel,nincs MHD,nincs Danuvia,stb.A Rába is csak alkatrészbeszállitó.A Rába H sorozat lényegében MAN teherautó helyi változata.A fődarabok nem magyar gyártásuak
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
Igazabol meg van az ipar. Egy sorozatvetohoz ahogy aknavetohoz is... Egy csomo gyar rendelkezik olyan gepekkel eszkozokkel ami kepes lenne a gyartasra... Persze engedelyek profit... A kezifegyvergyartas is pikk pakk meglett.../ a legjobb megoldas az lenne ha az autoiparhoz hasonloan ki lenne szervezve a gyaertas kkv knek es csak az osszeszerelest vegezne egy allami ceg... Igy a vegtermek lenne hadiipari termek.../kevesebb engedely egyszerubb gyartas olcsoban ugy hogy megoldodna az a problema hogy mi lessz a gyarral ha legyartja a megrendelest mi lessz a melosokkal stb...

Inkabb a tervezessel vannak a gomdok ahhoz hogy vilagszinvonalat gyartsunk tapasztalat kell... Az nincs... /egy aknavetot meg tudunk tervezni azzal nincs gomd csak hogy az milyen tavolsagba tuzel milyen sullya van hany loves leadasara kepes milyen pontos na az nem mindegy.../ egy hadiipari mernok gardat kellene osszehozni elsosorban az oregek kozul aki meg van osszeszedni... Az orszag fegyvermuveseit szinten osszeszedni informatikusokat mernokoket par leszerelt veterant akar a MH ba akar a legioba szolgalt... Ezeket kissebb meloval osszekovacsolni aaz altaluk hianyzonak velt beosztasokat feltolteni... Es oktatni a kovetkezo generaciot... /no meg talalni egy geniuszt!!! /nagyon keves fotervezo van a vilagba oda a leheto legjobbat kell tenni... /regen se volt mashogy akkor is egy egy hafiipari fotervezohoz tobb tucat fejlesztes komplett eszkoz vagy jarmu tervezese fuzodik./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 396
113
Annyi hogy regen a mernokok sajat koltsegen terveztek harceszkozoket amit egy allami hivatalba benyuljthattak elbiraltak vagy ahol palyazatokat irtak ki eszkozokre es barki palyazhatott... Csak be kellett nyuljtania a terveit... Hat a burokracia hatalmas a hatalma a hatalmat veszelyezteti... /roma bukasaba is nagy szerepe volt a burokracianak.../
De cegegnek is eladhatta a terveket engedely nelkul...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 643
25 283
113
Vagy zsidó,kinai rendszer is lenne átvehető.De csak összeszerelésröl lehetne szó.Nézzünk szembe a valósággal.Az iparunk gyakorlatilag egy primitiv aknavetőt nem tudna önállón létrehozni.Nincs iparunk.A nyugati,döntően német ipar összeszerelő üzeme.Ennyi,ide jutottunk.Nincs Digép,nincs Csepel,nincs MHD,nincs Danuvia,stb.A Rába is csak alkatrészbeszállitó.A Rába H sorozat lényegében MAN teherautó helyi változata.A fődarabok nem magyar gyártásuak
Te miért utálod ennyire az országunkat?