A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Sziasztok
Remélem nem h215 mert azt a franciák a románokkal akarják gyártatni.
https://www.flightglobal.com/news/articles/romanian-plans-on-hold-for-airbus-helicopters-450005/

Brassóban épitettek rá gyárat de mivel nem nagyon jönnek a megrendelések még nem indult be a termelés mert legalább 16 helikoptert kéne gyártani hogy megtérüljön a beruházás. Egyenlőre a román légierő sem rendelt belőlle és globálisan is a 225-re mutatkozik inkább igény ha jól tudom.
Bár biztos van a Honvédségnél ember aki ezt a területet jobban ismeri és átgondolják a dolgot. De véleményem nekem is lehet :D

A Patriótán volt egy cikk, hogy le kéne nyúlni azt a gyártást.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
A Patriótán volt egy cikk, hogy le kéne nyúlni azt a gyártást.

Ezt nem olvastam. Viszont arra emlékszem hogy a szeptemberi Orosz tárgyalásokon volt szó valamilyen szinű helikopter gyártásról:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180...gi-erdek-is-egyuttmukodni-oroszorszaggal.html

"Elmondta, a nehézipari együttműködés folytatásáról szintén megállapodtak a magyar hajóipar újjáépítése és a magyar helikoptergyártási és -összeszerelési ipar fejlesztése érdekében."

Akkor jelentették be hogy Kazan-ba lesz közvetlen repülő járat és ott gyártanak helikoptereket (pl Mi17):
http://www.russianhelicopters.aero/en/kvz/

Persze tudom hogy ez már scifi kategória :D és igy már kb off topic. Szóval inkább befejezem a fantáziálást.
Bocsi
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Ezt nem olvastam. Viszont arra emlékszem hogy a szeptemberi Orosz tárgyalásokon volt szó valamilyen szinű helikopter gyártásról:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180...gi-erdek-is-egyuttmukodni-oroszorszaggal.html

"Elmondta, a nehézipari együttműködés folytatásáról szintén megállapodtak a magyar hajóipar újjáépítése és a magyar helikoptergyártási és -összeszerelési ipar fejlesztése érdekében."

Akkor jelentették be hogy Kazan-ba lesz közvetlen repülő járat és ott gyártanak helikoptereket (pl Mi17):
http://www.russianhelicopters.aero/en/kvz/

Persze tudom hogy ez már scifi kategória :D és igy már kb off topic. Szóval inkább befejezem a fantáziálást.
Bocsi

kb 1 hete Krisss lelombozta az orosz technika iránti álmodozást. Javítás, modernizálás a max tőlük...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Én nem lepődnék meg ha a végén Black Hawkokat vennénk. Horvátok meg a Lettek is vettek mostanság, gondolom ott is ment a nyomás gyakorlás hogy vegyenek valami amerikai fegyvert... ahogy ez most nálunk is történik. Előbb utóbb nekünk is venni kell majd tőlük valamit bár talán a legjobb opció ha légvédelmi rendszereket veszünk.
Bele sem merek abba gondolni hogy ránk sóznak pár Abrams tankot.. azokat a gázturbinákat üzemeltetni 1 rémálom lenne. Bár ahogy olvastam a General Dinamcs fejlesztett a turbina helyére 1 motort csak még senki nem próbálta ki :D A nagyobb gond az hogy még a Szaudiaknak sem adták el hozzá a depleted uranium armor packot.
Hullanak is Yemenben. Az Irán Kornet koppintásnak meg sem kottyan :
https://www.quora.com/Why-is-the-Ir...eadily-taking-casualties-at-the-hands-of-ISIS

Vajon a törökök adnának el nekünk a Leoikból? Politikai okokból nekik úgysem modernizálják őket nekik a németek viszont a lóvé meg most nagyon kéne nekik.
Talán nekünk modernizálnák őket jó pénzért.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Én nem lepődnék meg ha a végén Black Hawkokat vennénk. Horvátok meg a Lettek is vettek mostanság, gondolom ott is ment a nyomás gyakorlás hogy vegyenek valami amerikai fegyvert... ahogy ez most nálunk is történik. Előbb utóbb nekünk is venni kell majd tőlük valamit bár talán a legjobb opció ha légvédelmi rendszereket veszünk.
Bele sem merek abba gondolni hogy ránk sóznak pár Abrams tankot.. azokat a gázturbinákat üzemeltetni 1 rémálom lenne. Bár ahogy olvastam a General Dinamcs fejlesztett a turbina helyére 1 motort csak még senki nem próbálta ki :D A nagyobb gond az hogy még a Szaudiaknak sem adták el hozzá a depleted uranium armor packot.
Hullanak is Yemenben. Az Irán Kornet koppintásnak meg sem kottyan :
https://www.quora.com/Why-is-the-Ir...eadily-taking-casualties-at-the-hands-of-ISIS

Vajon a törökök adnának el nekünk a Leoikból? Politikai okokból nekik úgysem modernizálják őket nekik a németek viszont a lóvé meg most nagyon kéne nekik.
Talán nekünk modernizálnák őket jó pénzért.

A BlackHawkkal olcsóbban megúsznánk. Nézd meg a mostanában összehozott Patriot rendeléseket, mindegyik több milliárd dollâr. Nekünk összesen az egész MH fejlesztésre nincs annyink... Patrioton kívül meg nem nagyon van más légvédelmük, ami nekünk jó lenne.

Esetleg az új Bradley változat jó lenne, csak el van késve, még csak papíron létezik :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A franc essen beléjük az ilyen hatásvadász címekért. Egyből kattintok, hogy "oszt ezt most hogy", így múlt időben, és egyből írják maguk is, hogy nem a létszámon, hanem a létszámkereten növeltek. Arra kíváncsi lennék, ki az a 25 fő, akit konkrétan zavar a létszámnövelés, meg ki az a 2 aki nem tudja eldönteni, hogy jó-e az országnak egy picit erősebb Honvédség, vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
A franc essen beléjük az ilyen hatásvadász címekért. Egyből kattintok, hogy "oszt ezt most hogy", így múlt időben, és egyből írják maguk is, hogy nem a létszámon, hanem a létszámkereten növeltek. Arra kíváncsi lennék, ki az a 25 fő, akit konkrétan zavar a létszámnövelés, meg ki az a 2 aki nem tudja eldönteni, hogy jó-e az országnak egy picit erősebb Honvédség, vagy nem?
Megnéztem. Szerintem korrekt még a cím is, még ha nem is érzem hatalmasnak a Honvédség létszámemelését nominálisan. Azonban maga a növekedés 26,7%, ami azért nem kevés, még akkor sem, ha az alap nem valami hatalmas.
Mellesleg tárgyilagos a tudósítás, ha az origo.hu hozza le, akkor nem lett volna ellenérzésed.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Vajon a törökök adnának el nekünk a Leoikból? Politikai okokból nekik úgysem modernizálják őket nekik a németek viszont a lóvé meg most nagyon kéne nekik.Talán nekünk modernizálnák őket jó pénzért.
Szerintem kizárt. Még a régi (továbbfejlesztett) M60-asokat is rendszerben tartják, miért adnák el a legkorszerűbb harckocsijaikat?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Megnéztem. Szerintem korrekt még a cím is, még ha nem is érzem hatalmasnak a Honvédség létszámemelését nominálisan. Azonban maga a növekedés 26,7%, ami azért nem kevés, még akkor sem, ha az alap nem valami hatalmas.
Mellesleg tárgyilagos a tudósítás, ha az origo.hu hozza le, akkor nem lett volna ellenérzésed.
Origót nem is olvasok. Hoppá :)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Pedig úgy viselkedsz;)
A viselkedésről inkább ne beszélj, mert te viselkedsz úgy, mint minden buta balos. Azt a démont üldözöd, amivé te magad váltál (demokrácia és szólásszabadság megszűntetése pl tipikus balos lózung amit ők maguk csináltak és csinálnak). Aztán te magad mondod azt hogy szerinted a honvédség létszámának megnövelése múltidőben ugyanazt jelenti, (ergó a cím szerint és szerinted is már most meg van növelve) mint annak a jövőbeni feltételeinek megteremtése. Pedig nem vagy hülye, de csak azért ellenkezel, és fújsz egy hülyeséget, amiről te magad is tudod hogy az, hogy nehogy már valaki megkérdőjelezze HVG-ék címadását.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ez a létszámemelés olyan, hogy nem tudom hogy áll alapvetően létszámban a Honvédség. Nyilván, gyanítom ez nem is lesz soha nyilvános. Létszámemelés, ha van üres hely sokat nem ér mert nem ettől lesznek többen,de ha amiatt szükséges mert volna ember és beosztás, akkor dícséretes. Remélem a többi is alakul szép sorjában és úgy, hogy felelős vezetők gondolkodnak az ország jövőjét illetően (felelősséggel) .
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ez a létszámemelés olyan, hogy nem tudom hogy áll alapvetően létszámban a Honvédség. Nyilván, gyanítom ez nem is lesz soha nyilvános. Létszámemelés, ha van üres hely sokat nem ér mert nem ettől lesznek többen,de ha amiatt szükséges mert volna ember és beosztás, akkor dícséretes. Remélem a többi is alakul szép sorjában és úgy, hogy felelős vezetők gondolkodnak az ország jövőjét illetően (felelősséggel) .
Magyarországon,felelős felső vezető?Hehehehehehehehe........
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

Siedonn

Active Member
2016. szeptember 5.
121
112
43
Ez a létszámemelés olyan, hogy nem tudom hogy áll alapvetően létszámban a Honvédség. Nyilván, gyanítom ez nem is lesz soha nyilvános. Létszámemelés, ha van üres hely sokat nem ér mert nem ettől lesznek többen,de ha amiatt szükséges mert volna ember és beosztás, akkor dícséretes. Remélem a többi is alakul szép sorjában és úgy, hogy felelős vezetők gondolkodnak az ország jövőjét illetően (felelősséggel) .


Én úgy emlékezem olvasmányaimból, hogy jelenleg sincs feltöltve 100%an a keret. De persze ez már változhatott. Szép, hogy emelik a kvótákat, csak találjanak hozzá emberanyagot is... Apropó, emberanyag, Mastiff fenti hsz-i alapján úgy érzem szerencsés, hogy jó pár tagot ignoreáltam mentesülten a sületlenségeik s fokozott habzásuk alól.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Én úgy emlékezem olvasmányaimból, hogy jelenleg sincs feltöltve 100%an a keret. De persze ez már változhatott. Szép, hogy emelik a kvótákat, csak találjanak hozzá emberanyagot is... Apropó, emberanyag, Mastiff fenti hsz-i alapján úgy érzem szerencsés, hogy jó pár tagot ignoreáltam mentesülten a sületlenségeik s fokozott habzásuk alól.

Fontos a létszám emelése, pláne akkor ha fel is töltik. Azonban úgy érzem ebben a mondatban van a lényeg, leginkább a második részében.

"A felsorolt összlétszám nem tartalmazza a legfeljebb 20 ezer önkéntes tartalékost, valamint a Magyar Honvédség rendelkezési állományát,"
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
Apropó, emberanyag, Mastiff fenti hsz-i alapján úgy érzem szerencsés, hogy jó pár tagot ignoreáltam mentesülten a sületlenségeik s fokozott habzásuk alól.
Szeintem kolcsonos lesz ez az erzes.
On

Tenyleg megteveszto a hvg cime. En siman bedoltem neki.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
A viselkedésről inkább ne beszélj, mert te viselkedsz úgy, mint minden buta balos. Azt a démont üldözöd, amivé te magad váltál (demokrácia és szólásszabadság megszűntetése pl tipikus balos lózung amit ők maguk csináltak és csinálnak). Aztán te magad mondod azt hogy szerinted a honvédség létszámának megnövelése múltidőben ugyanazt jelenti, (ergó a cím szerint és szerinted is már most meg van növelve) mint annak a jövőbeni feltételeinek megteremtése. Pedig nem vagy hülye, de csak azért ellenkezel, és fújsz egy hülyeséget, amiről te magad is tudod hogy az, hogy nehogy már valaki megkérdőjelezze HVG-ék címadását.
Először is rá szerettem volna mutatni, hogy az előítéleteid működnek. Ez a hozzászólásod is ezt bizonyítja. Démonaid neked vannak: mindenben és mindenkiben a (buta) balost látod. Egyébként konkrétan miben hülyeség az, amit írtam? Na, ugye már megint a lila köd...:)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed