A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Pedig úgy viselkedsz;)
A viselkedésről inkább ne beszélj, mert te viselkedsz úgy, mint minden buta balos. Azt a démont üldözöd, amivé te magad váltál (demokrácia és szólásszabadság megszűntetése pl tipikus balos lózung amit ők maguk csináltak és csinálnak). Aztán te magad mondod azt hogy szerinted a honvédség létszámának megnövelése múltidőben ugyanazt jelenti, (ergó a cím szerint és szerinted is már most meg van növelve) mint annak a jövőbeni feltételeinek megteremtése. Pedig nem vagy hülye, de csak azért ellenkezel, és fújsz egy hülyeséget, amiről te magad is tudod hogy az, hogy nehogy már valaki megkérdőjelezze HVG-ék címadását.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ez a létszámemelés olyan, hogy nem tudom hogy áll alapvetően létszámban a Honvédség. Nyilván, gyanítom ez nem is lesz soha nyilvános. Létszámemelés, ha van üres hely sokat nem ér mert nem ettől lesznek többen,de ha amiatt szükséges mert volna ember és beosztás, akkor dícséretes. Remélem a többi is alakul szép sorjában és úgy, hogy felelős vezetők gondolkodnak az ország jövőjét illetően (felelősséggel) .
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez a létszámemelés olyan, hogy nem tudom hogy áll alapvetően létszámban a Honvédség. Nyilván, gyanítom ez nem is lesz soha nyilvános. Létszámemelés, ha van üres hely sokat nem ér mert nem ettől lesznek többen,de ha amiatt szükséges mert volna ember és beosztás, akkor dícséretes. Remélem a többi is alakul szép sorjában és úgy, hogy felelős vezetők gondolkodnak az ország jövőjét illetően (felelősséggel) .
Magyarországon,felelős felső vezető?Hehehehehehehehe........
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

Siedonn

Active Member
2016. szeptember 5.
121
112
43
Ez a létszámemelés olyan, hogy nem tudom hogy áll alapvetően létszámban a Honvédség. Nyilván, gyanítom ez nem is lesz soha nyilvános. Létszámemelés, ha van üres hely sokat nem ér mert nem ettől lesznek többen,de ha amiatt szükséges mert volna ember és beosztás, akkor dícséretes. Remélem a többi is alakul szép sorjában és úgy, hogy felelős vezetők gondolkodnak az ország jövőjét illetően (felelősséggel) .


Én úgy emlékezem olvasmányaimból, hogy jelenleg sincs feltöltve 100%an a keret. De persze ez már változhatott. Szép, hogy emelik a kvótákat, csak találjanak hozzá emberanyagot is... Apropó, emberanyag, Mastiff fenti hsz-i alapján úgy érzem szerencsés, hogy jó pár tagot ignoreáltam mentesülten a sületlenségeik s fokozott habzásuk alól.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Én úgy emlékezem olvasmányaimból, hogy jelenleg sincs feltöltve 100%an a keret. De persze ez már változhatott. Szép, hogy emelik a kvótákat, csak találjanak hozzá emberanyagot is... Apropó, emberanyag, Mastiff fenti hsz-i alapján úgy érzem szerencsés, hogy jó pár tagot ignoreáltam mentesülten a sületlenségeik s fokozott habzásuk alól.

Fontos a létszám emelése, pláne akkor ha fel is töltik. Azonban úgy érzem ebben a mondatban van a lényeg, leginkább a második részében.

"A felsorolt összlétszám nem tartalmazza a legfeljebb 20 ezer önkéntes tartalékost, valamint a Magyar Honvédség rendelkezési állományát,"
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Off
Apropó, emberanyag, Mastiff fenti hsz-i alapján úgy érzem szerencsés, hogy jó pár tagot ignoreáltam mentesülten a sületlenségeik s fokozott habzásuk alól.
Szeintem kolcsonos lesz ez az erzes.
On

Tenyleg megteveszto a hvg cime. En siman bedoltem neki.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 024
113
A viselkedésről inkább ne beszélj, mert te viselkedsz úgy, mint minden buta balos. Azt a démont üldözöd, amivé te magad váltál (demokrácia és szólásszabadság megszűntetése pl tipikus balos lózung amit ők maguk csináltak és csinálnak). Aztán te magad mondod azt hogy szerinted a honvédség létszámának megnövelése múltidőben ugyanazt jelenti, (ergó a cím szerint és szerinted is már most meg van növelve) mint annak a jövőbeni feltételeinek megteremtése. Pedig nem vagy hülye, de csak azért ellenkezel, és fújsz egy hülyeséget, amiről te magad is tudod hogy az, hogy nehogy már valaki megkérdőjelezze HVG-ék címadását.
Először is rá szerettem volna mutatni, hogy az előítéleteid működnek. Ez a hozzászólásod is ezt bizonyítja. Démonaid neked vannak: mindenben és mindenkiben a (buta) balost látod. Egyébként konkrétan miben hülyeség az, amit írtam? Na, ugye már megint a lila köd...:)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Először is rá szerettem volna mutatni, hogy az előítéleteid működnek. Ez a hozzászólásod is ezt bizonyítja. Démonaid neked vannak: mindenben és mindenkiben a (buta) balost látod. Egyébként konkrétan miben hülyeség az, amit írtam? Na, ugye már megint a lila köd...:)
Államunk és Pártunk egyébbként igen profi propagandájának eredményét érzékeled.Én is folyton megkapom a ballipsi jelzőt,miközben problémáink veleje szerintem pont az államszocializmusbol ittmaradt államszervezetünk léte.....De mit vársz,amikor emberek nem tudják megkülönböztetni a liberális jogállam fogalmát a balliberális szocializmus politikai ideologiátol?Összemossák,mert a regnáló rezsim szándékossan összemossa.Mert egy működő liberális jogállamra,valódi nemzeti-polgári berendezkedésű kormányzati rendszerben valószinüleg már régen a műanyag lakat elrohadását várnák...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Szerintem pont nem.

Tiszti 19%-17,5%
Altiszti 29%-27%
Legénységi 26%-35%
Közalkalmazotti 22%-17%

Szerinted a gyakorlatban,melyik állománykategóriák leszenek feltöltve?A 138.000 Forintos kezdő legénységi helyek vagy a tiszti helyek?És igen ha a legrosszabb esettel számolunk azaz azzal,hogy kezdő hadnagynak szerel fel valaki(ez nem szent írás lehetsz te azonnal főhadnagy is)akkor is 212.000Ft-ot fog keresni és kapni fog lakhatási támogatást(gyakorlatban kifizetik az albérleti díját).
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
286
220
43
Szerinted a gyakorlatban,melyik állománykategóriák leszenek feltöltve?A 138.000 Forintos kezdő legénységi helyek vagy a tiszti helyek?És igen ha a legrosszabb esettel számolunk azaz azzal,hogy kezdő hadnagynak szerel fel valaki(ez nem szent írás lehetsz te azonnal főhadnagy is)akkor is 212.000Ft-ot fog keresni és kapni fog lakhatási támogatást(gyakorlatban kifizetik az albérleti díját).[/QUOTE

Ha emelnek a béreken akkor sikerülhet....
Tudom sok a ha, de azért reménykedjünk. Ne legyünk mindig peszimisták. Én örök optomista vagyok, így most is látom a pislákoló fényt alagút végén.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113

Ja és még valami!Nem 990 hadnagyi hellyel lett több viszont legénységként csak közkatonaként kezdhetsz....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Nekem a létszám kérdésről 1-2 éves, itteni diskurzusunk jut eszembe.
Nagyjából arról szólt, hogy elkészül a sok helikopter, na de ki fog rajtuk repülni, mert se pénz se ember stb.... még én is elhittem, ahogy itt sokan lefestették a helyzetet.
Mit olvasok ugyanitt kb. egy hónapja? Nagyjából szó szerint idézem: "kiszartak egy csomó pilótát és most nincs min reptetni őket"... Most akkor pilóta és heli is lesz (Mi-8/24, EC),, várom már mi lesz a következő baj..
Meg is van. Látszámemelés,, de minek(?), úgysem lesz katona... ha meg lesz akkor aránytalan... b.szki,, itt kiigazodni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
8000 beosztast nem lehet a jelenlegi egysegek alegysegei kozt szetosztani... A szolnokiakra hogy dd legyen legalabb +2 alegyseg felallitasa meglehet. Vagy egy uj es egy megemelese...

A felderitok papiron most is mar ezred a zaszloalj.

A bocskai viszont remenykedhetremenykedhet +1 zaszloaljba legalabb. Ahogy szerintem tata is.

Bp helyorseg dd is bovulhet akar egy zaszloaljal bp elbirja.

Muszaki logiztika is emelheto ahogy teszem azt gyor is. A legiero eseten lessz letszam bovites es uj alegysegek letrehozasa ez legfeljebb ezer beosztas.

Veszprem es a tobbi beosztasa is emelkedhet mondjuk 3-4 zaszloaljal legfeljebb. A kis helyorsegeket is beleertve./

Ez esetben is egy dandarnyi beosztas hianyzik a kepbol. En nagyon remelem hogy legalabb egy egyseget letrehoznak egy reaktivalt laktanyaba... De tobbnek tobb helyen jobban orulnek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
8000 beosztast nem lehet a jelenlegi egysegek alegysegei kozt szetosztani... A szolnokiakra hogy dd legyen legalabb +2 alegyseg felallitasa meglehet. Vagy egy uj es egy megemelese...

A felderitok papiron most is mar ezred a zaszloalj.

A bocskai viszont remenykedhetremenykedhet +1 zaszloaljba legalabb. Ahogy szerintem tata is.

Bp helyorseg dd is bovulhet akar egy zaszloaljal bp elbirja.

Muszaki logiztika is emelheto ahogy teszem azt gyor is. A legiero eseten lessz letszam bovites es uj alegysegek letrehozasa ez legfeljebb ezer beosztas.

Veszprem es a tobbi beosztasa is emelkedhet mondjuk 3-4 zaszloaljal legfeljebb. A kis helyorsegeket is beleertve./

Ez esetben is egy dandarnyi beosztas hianyzik a kepbol. En nagyon remelem hogy legalabb egy egyseget letrehoznak egy reaktivalt laktanyaba... De tobbnek tobb helyen jobban orulnek.

Hidd el,hogylehet...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Nemtudom . ti allul altok alegysegek teren az biztos de a tobbi annyira nem egy egy zaszloalj meg elfer mar letezo egysegnel ahogy nagyjabol osszeszedtem. De hogy tovabb? Bp helyorseg dd mondjuk hadolsztalya alakul??? Vagy kaposvar dd ve?

Gyor az uj legvedelem miatt emelkedni fog az biztos... / atalakul dd ve mondjuk. A leggiero ezer beosztasnal tobbet nem vesz fel a jelen allas szerint...

En ebbe a 8 ezer beosztasba nagyon benne latom uj egyseg/ek letrehozasat... Benko nem hiszem hogy a betoltetlen beosztasok szamat kivanna novelni... /en egy onallo zaszloaljra es egy ezredre tippelnek minimum uj helyorsegbe.../