A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 689
113
Már csak kronológiailag sem lehetett a Donnál a párduc.
Ez a lényeg!
És pont ezért vág ide az egész beszélgetés a témához. Mert a történelemből tanulni kellene. Ezért mondom a jó irányt mert páncélos tekintetében lesz a legjobb német harckocsi, gustafok beszerezve, valószinűleg Puma is lesz. Pont azt erősítik amit régen nem tett meg a honvédség Horthy hülyeségei miatt.
A magyar hadsereg nem akkor volt erős mikor sok krumpli pucolója volt, hanem ha fejlett és elite egységei voltak.
Például ha donál lett volna párduc ha nem is győztek volna, de a szovjetek kivéreztek volna, és alig maradt volna erejük az Árpád vonalra vagy Budapestre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Óóó!
Németek a 30as években nem adtak el semmit.A kapacitást lekötötte a saját hadseregük újrafegyverzése.Csak érdekességként,42ig békebeli módon üzemelt a gazdaságuk.Csak utána álltak át a hadigazdálkodásra.Az olaszok meg adtak el fegyvert,ezért tőlük vettünk.Meg a svédektöl.
A Szent László hadosztály csak nevében volt ejtőernyős.
Folyt magyar "Mosquito",vagy inkább Me410 fejlesztés,csak beletört a bicska.A világ első gázturbinás-propelleres harci gépe lett volna,de.....A turbina sosem lett kész,és nem is tudtuk volna sorozatban gyártani.Megpróbálták a gépet DB605 motorokkel befejezni,de azzal már nem volt olyan jó.Me410 lett helyette.
Valójában amit a magyar iparbol ki lehetett hozni,azt ki is hozták.Voltak igen előremutató fejlesztések,pl Buzogányvető,SAS távolfelderitó lokátor,17cm tarackágyú,stb,de a fejlesztő és gyártó kapacitásunk egyszerűen kevés volt a feladathoz.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ide beteszem. Amúgy sem pörög ez a topik.:) Nem ide való de a Tek légiképpeség megteremtéséről is szó van a videóban. Kiváncsi vagyok hogy ehhez ők is az Airbus vonalat, vagyis a honvédség álltal vásárolt tipus, tipusok lesznek-e ehhez kivállasztva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezt a "haditechnikát használjuk háttérnek politikai eseményekhez" dolgot a lengyelektől vették át.
Gondolom volt mit megbeszélni velük. Különben én most egy legalább akkora összeborulást várok a lengyelekkel, mint amit eddig előadtunk a németekkel. Valami másfél év alatt 3x találkoztak Benkő és Baszczak. Az utolsó tematikája meg kimondottan arra lett kihegyezve, hogy a magyarok 1920-ban mekkora királyak voltak, hogy fegyvert és hadianyagot szállítottak a lengyeleknek a bolsevikok ellen. Érzek én itt a levegőben némi emberes "rozsomák szagot"! :p:D
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Ezt a "haditechnikát használjuk háttérnek politikai eseményekhez" dolgot a lengyelektől vették át.
Gondolom volt mit megbeszélni velük. Különben én most egy legalább akkora összeborulást várok a lengyelekkel, mint amit eddig előadtunk a németekkel. Valami másfél év alatt 3x találkoztak Benkő és Baszczak. Az utolsó tematikája meg kimondottan arra lett kihegyezve, hogy a magyarok 1920-ban mekkora királyak voltak, hogy fegyvert és hadianyagot szállítottak a lengyeleknek a bolsevikok ellen. Érzek én itt a levegőben némi emberes "rozsomák szagot"! :p:D
Ha már, akkor a finnek technológiai transzferét támogatnám - azaz a hazai gyártást.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha már, akkor a finnek technológiai transzferét támogatnám - azaz a hazai gyártást.
Hja én ezt most nem annyira amolyan "lengyel-magyar 2 jóbarát" alapon gondoltam (ilyenekben én nem hiszek), hanem mert egyszerűen túl sokallom a találkozókat. Ha jól számoltam a 3 találkozó csak a dedikált "randik" voltak. Ezen felül vannak még a V4-es védelmi összeröffenések.
Egy finn együttműködés nem zárja ki a lengyel kapcsolatot sem.:rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
https://honvedelem.hu/cikk/kecskemeten-ulesezett-a-honvedelmi-es-rendeszeti-bizottsag/

"A Falconok kapcsán a honvédelmi miniszter szintén a képességek növekedését, a 11 ezer kilométeres hatótávolságot és a több mint 15 ezer méteres repülési magasságot hangsúlyozta. Mint mondta, a gépeket olyan speciális katonai berendezésekkel szerelték fel, amely rendkívül hatékonnyá és többfunkcióssá teszik azokat."
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
https://honvedelem.hu/cikk/kecskemeten-ulesezett-a-honvedelmi-es-rendeszeti-bizottsag/

"A Falconok kapcsán a honvédelmi miniszter szintén a képességek növekedését, a 11 ezer kilométeres hatótávolságot és a több mint 15 ezer méteres repülési magasságot hangsúlyozta. Mint mondta, a gépeket olyan speciális katonai berendezésekkel szerelték fel, amely rendkívül hatékonnyá és többfunkcióssá teszik azokat."
Ó de mi az?.... Waze aplikáció mirror linken az MFD-re?...
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
Szerintem ezt nem fogják megmondani, pláne ha valami felderítő akármi. Nem is kell hogy megmondják.
Wow:
891cac2c02344e20343d31dc73749339.jpg

@Terminator Magyar Airbusban először!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Ó de mi az?.... Waze aplikáció mirror linken az MFD-re?...
Van róluk új kép?Mert azon látható lesz,ha felderitó rendszereket kapott.Vagy akármit.Plusz antennák,radarhullám áteresztő panel,optika,akármi.Minnél komolyabb a rendszer,annál inkább feltünő lesz
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha jól értem a képeket, akkor nekünk szinte a "legcsapatszállítóbb" Falconjaink vannak:
floorplan_falcon7X-1e1fd78b4e619cdgaac46f8ae1df9153.jpg

Majdnem ez a konfig. csak van még benne egy + 2 személyes kanapé a középső részen.
Tehát max. 16 személynek van rajta hely.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator