A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szeritem akkor van esélyünk egy rendesen feltöltött hadseregre, ha minden megyében van legalább egy aktív laktanya. Szerződéses katonákkal 3000 fős laktanyákat nem tudunk feltölteni.
Akkor van esélyünk, ha rendesen megfizetjük a katonákat és a dandárszintű laktanyák mellet biztosítjuk a katonák lakhatását a katonai lakóparkok olcsón kiadott (rezsi+fenntartási költség) bérlakásaiban úgy, ahogy a néphadsereg idején egyszer már normális volt a katonaváros a nagy laktanyák közelében (akkor a hivatásos állománynak ugye)!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Pontosan. Teljesen korrekt anyagokat produkalnak rendszeresen, amikor nem eppen valami PC vagy gender ill feminaci temarol irogat valamelyik agyatlan, alapvetoen PC vagy gender ill feminaci temara felvett skribleruk.
Siman nem olvasni oket, mert nem ertesz *minden* cikkel egyet ugyanolyan szellemi sotetseg, mint a habzo szaju PC vagy gender ill feminaci idiotak reakcioja mondjuk a Magyar Nemzetre (ami amugy feleolyan cikkeket sem produkal gyakran, mint a 444 vagy az Index, pl fogalmuk nincs arrol, mi egy oknyomozo anyag.)
Hát el szoktam olvasni, csak amikor nácizmussal való vádról írnak az pont nem az a téma ahol a 444-et hitelesnek tekintem.
Mondjuk a magyar médiát eleve kerülöm, ha nem muszáj.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Szeritem akkor van esélyünk egy rendesen feltöltött hadseregre, ha minden megyében van legalább egy aktív laktanya. Szerződéses katonákkal 3000 fős laktanyákat nem tudunk feltölteni.
Nincs 3000 fős laktanyánk ami teljes feltöltöttség mellett ekkora alakulatot tartana fenn.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
Akkor van esélyünk, ha rendesen megfizetjük a katonákat és a dandárszintű laktanyák mellet biztosítjuk a katonák lakhatását a katonai lakóparkok olcsón kiadott (rezsi+fenntartási költség) bérlakásaiban úgy, ahogy a néphadsereg idején egyszer már normális volt a katonaváros a nagy laktanyák közelében (akkor a hivatásos állománynak ugye)!
Sokkal könnyeben találsz katonát a 20 km-re levő laktanyába, mint a 200 km -re levőbe.
Valakinek van adata arra, hogy romániában milyen az alakulatok feltöltöttsége? Gondolom hivatalosan titkos, de van nem hivatalos info?
 
G

Galthran

Guest
régebbi hozzászólásokat olvasgatni vicces. :D

Ez rosszabb, mintha nem történne semmi! Juhász óta ilyen árulónk nem volt miniszteri pozícióban (márha ez a rémálomnak beillő hír igaz)!

„Mi mindenképp országvédelmi feladatban gondolkodunk” – fogalmazott. Így tehát nincs szükség a támadó jellegű képességek fejlesztésére.
Benkő Tibor hangsúlyozta: a magyar Honvédség készen áll belépni egy európai hadseregbe.
https://infostart.hu/belfold/2018/01/09/benko-tibor-orszagvedelmi-feladatban-gondolkodunk

Annak volt igaza, aki szerint a nagy fejlesztési lufi a választásoknak szólt és Orbán a hűséges ügynök tovább teljesíti a rendszerváltás óta zajló Soros-tervet Magyarország védtelenül hagyására.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Sokkal könnyeben találsz katonát a 20 km-re levő laktanyába, mint a 200 km -re levőbe.
Valakinek van adata arra, hogy romániában milyen az alakulatok feltöltöttsége? Gondolom hivatalosan titkos, de van nem hivatalos info?
Szar, mint az összes környékbeli országban. Kb mint itt. Egy pár éve a fizetések is csúsztak náluk.
 
K

kamm

Guest
Szeritem akkor van esélyünk egy rendesen feltöltött hadseregre, ha minden megyében van legalább egy aktív laktanya. Szerződéses katonákkal 3000 fős laktanyákat nem tudunk feltölteni.

Waste of money and resources, hogy az amerikaiakat idezzem arrol, micsoda hajmereszto osszegbe kerul az amugy korrupcios cellal minden allamba szettelepitett military-industrial complex, egy allam az allamban ma mar.
 
K

kamm

Guest
Sokkal könnyeben találsz katonát a 20 km-re levő laktanyába, mint a 200 km -re levőbe.
Valakinek van adata arra, hogy romániában milyen az alakulatok feltöltöttsége? Gondolom hivatalosan titkos, de van nem hivatalos info?

Megfizeted es lesz. Ez ilyen egyszeru. Ha megvan a normalis, nem szegyenerzetet kivalto technika, lehet kezdeni emelni a penzeket es figyeld meg, hogy lesznek emberek.
 
K

kamm

Guest
Akkor van esélyünk, ha rendesen megfizetjük a katonákat és a dandárszintű laktanyák mellet biztosítjuk a katonák lakhatását a katonai lakóparkok olcsón kiadott (rezsi+fenntartási költség) bérlakásaiban úgy, ahogy a néphadsereg idején egyszer már normális volt a katonaváros a nagy laktanyák közelében (akkor a hivatásos állománynak ugye)!

Lakoparkot kicsit tulzasnak tartom, a legutolso dolog, amit akarok, hogy a tarsadalmon kivul, elzarva lakjanak, az aztan mindennek a teteje es igen rossz vert szul hosszu tavon (vo. NYPD rendoreit, akik ketharmada videkrol jar be minden nap, nem is varosi.)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Megfizeted es lesz. Ez ilyen egyszeru. Ha megvan a normalis, nem szegyenerzetet kivalto technika, lehet kezdeni emelni a penzeket es figyeld meg, hogy lesznek emberek.
Hát én a pénzzel meg kiképzési rendszer felfuttatásával, meg a személyi felszereléssel kezdtem volna illetve az infrastrukturális fejlesztésekkel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Lakoparkot kicsit tulzasnak tartom, a legutolso dolog, amit akarok, hogy a tarsadalmon kivul, elzarva lakjanak, az aztan mindennek a teteje es igen rossz vert szul hosszu tavon (vo. NYPD rendoreit, akik ketharmada videkrol jar be minden nap, nem is varosi.)
Az összes laktanyánk bent van a városokban, vagy azok szélén. Itt nem tudod őket elszigetelni mint az amerikai Fort-okhoz tartozó katonavároskákban ahol a semmi közepén van a laktanya.
 
K

kamm

Guest
Hát én a pénzzel meg kiképzési rendszer felfuttatásával, meg a személyi felszereléssel kezdtem volna illetve az infrastrukturális fejlesztésekkel.

Akkor nem maradt volna semmi a technikara. Szerintem okosan dontottek ugy, hogy beallitjak a ktg a kovetkezo 20-30 evre a beszerzesekre es csak utana kezdik emelni a penzeket. En is igy csinaltam volna, kulonosen a hazai politika polarizaltsaga miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Az összes laktanyánk bent van a városokban, vagy azok szélén. Itt nem tudod őket elszigetelni mint az amerikai Fort-okhoz tartozó katonavároskákban ahol a semmi közepén van a laktanya.

Halistennek. Viszont a lakopark megtenne, szoval inkabb legyen nekik X osszeg es koltozzenek oda, ahova akarnak. Ha egy kornyekre mennek, am legyen, szabad orszag, szabad emberek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Akkor nem maradt volna semmi a technikara. Szerintem okosan dontottek ugy, hogy beallitjak a ktg a kovetkezo 20-30 evre a beszerzesekre es csak utana kezdik emelni a penzeket, en is igy csinaltam volna, kulonosen a hazai politika polarizaltsaga miatt.
A jelenlegi pénzekhez képest amik most elcsattognak amit leírtam a töredéke elég lett volna. Csak így most ott tartunk, hogy jön a technika és sátoroztatjuk mert az infrastruktúra fejlesztés meg van csúszva, és az új technika ígéretével becsalogatott emberek meg amikor szembesülnek azzal, hogy milyen körülmények között kell dolgozniuk és mennyiért a próbaidejük letelte előtt elhúznak a francba, közben meg képzett embereket veszítünk folyamatosan ugyan ebből az okból akik évek óta felhalmozott értékes tudással rendelkeznek. Szóval nem, nem jó a sorrend.

Illetve már előre el lehet kezdeni a vakarózást, hogy a nagy őszi gyakorlatokon elrongyolódott ruházati anyagot sikerül-e időben pótolni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 764
113
Hát én a pénzzel meg kiképzési rendszer felfuttatásával, meg a személyi felszereléssel kezdtem volna illetve az infrastrukturális fejlesztésekkel.
Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, más zsebében kotorászni, de pénzügyi szempontból logikusan csinálták.

Ha először van egy jelentős béremelés, mondjuk dupla, akkor abban az a csapda, hogy ezt innentől minden évben be kell tervezni. És ez egy jelentős részt visz el a még 1-1,5%-os honvédelmi büdzséből. Főleg ha van inflációkövető emelés. Akkor a technikai, infrastruktúrális fejlesztésekre kevesebb jut.

Ezért próbálkoztak idén egyszeti 500.000-es juttatással, az a jövő évet nem érinti, de mégis jelentős anyagi elismerés.

De más szempontból meg fentarthatatlanak az alacsony bérek egy modern sereghez. Fájóan nem látom a terveket 4-5 évre előre. Ezt sztem idén az új eszközök bejelentése mellé oda kell tenni, mert enélkül nincs értelme az egésznek!!!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Halistennek. Viszont a lakopark megtenne, szoval inkabb legyen nekik X osszeg es koltozzenek oda, ahova akarnak. Ha egy kornyekre mennek, am legyen, szabad orszag, szabad emberek.
Hát inkább valami kibővített szolgálati lakás rendszert kéne összehozni, a mostani szolgálati lakások is bent vannak a városokban még ha sokat értékesítettek is belőlük. Meg nem kötelező odaköltözni hanem, lehetőség ami viszont aki távolabb lakik szintén vonzó lehet, főleg amilyen albérletárak vannak.