A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
"Honvédség 2016 végén beszerzett Hiluxai remekül vizsgáztak az elmúlt négy évben

2016 végén érkezett be hozzánk (MH) közel 200 darab Hilux, amelyek 90%-ban határvédelmi feladatba vannak bevonva. 4 évesek, van, amelyik meghaladta a 200 ezer km-t, ezt pedig úgy, hogy élete döntő részét a két kerítés között tette meg 1-es és 2-es fokozatban, naponta minimum 2 különböző vezetővel. Mivel katonaként autókat üzemeltetek, közútit és tehert egyformán, nyugodtan írhatom le, hogy ez idő alatt nem volt motorhibás, sőt, olyanról sem tudunk, hogy megállt volna bármelyik. Nálunk a rozsda sem ütötte fel a fejét. Elképesztő jó döntés volt akkoriban, hogy ezeket vették meg és nem a beidegződött VW-csoportos autókat -mivel azt is üzemeltetünk- az egy külön mail lenne, ahogyan az is, mennyire belekapaszkodik az importőr a legkisebb szalmaszálba, hogy ne kelljen gariban javítani bármit is. Nem igazán hallottam negatív véleményt ezekkel a Hiluxokkal kapcsolatban munkahelyemen, ha pedig van, megemlítem: ha a közel-keleten jó volt harcolni ez az autó, nekünk is tökéletes. Legalábbis sehol nem láttam Ford Rangert, Amarokot géppuskával felszerelve, ne adj isten, gránátvetővel."

A Hilux szerintem is ideális döntés volt ezekre a feladatokra.
Bár nem hiszem, hogy nagyot hibázott volna a Honvédség ha a konkurencia(Mazda, Mitsubishi, Ford, Isuzu) valamely pickupját választják.

Az meg, hogy ő sehol nem látott Ford Rangert géppuskával akkor nézzen meg pár afgános képet.
Gondolom amcsi nyomásra de ott az van(volt?) a helyi erőknek.
És azokat is nagyon durván használták. Lerohadva, vontatva soha nem láttam. Pedig gondolom nagy szervizelés nem volt a bázisokon sem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 565
79 734
113
A Ford teleszórta Afganisztánt,minden katonai vagy rendőri pick up Ford.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Érzékenyebbek nagy általánosságban, de gondolom katonának nem az érzékenyebbje megy.

Már nem tudom, hol olvastam, de azt írták egy elemzésben, hogy konfliktus helyzetben ugyanúgy megállták a helyüket a nők, a probléma inkább az volt, ha egy nő megsebesült, a férfi harcostársak sokkal rosszabbul viselték, mint egy férfi sebesülését. Egyesek elvesztették az önüralmukat, ilyesmi..

Egyrészt szituban általában megálják a helyük.
Biztos hülyén hangzik de én azt vettem észre a nőknek ilyenkor az arcuk is megváltozik.
Megfeszül.
Hiába marad nyugodt, feszültséget sugároz. Sokkal jobban mint a férfiaknak.
Az ember minden percben azt várja mikor robban ki belőlük. o_O

Ez ha beérnek biztonságos, helyre szinte mindíg látványosan kijön belőlük. Sírás, vita, hiszti. És ők nehezebben lépnek túl. Sokszor pörgetik magukat az eseményeken,még akkor is ha nem voltak ott!


Amit írtál azzal van egy személyes tapasztalatom.
Egyszer Boszniában konvolyban felborult egy uralun.
Egy srác vezette, egy hölgy volt a pk.
Az oldalán állt meg.
Odaszaladtunk, felmásztunk rá de az ajtó zárva volt.
A srác csöndben várt, a hölgy sikítozott(már elötte a rádióba is).
Az egyik srác ezt látva, hogy biztos baja van, ököllel akarta a szélvédőt betörni. :oops:
Majdnem sikerült.
Pedig nem volt köztük semmi.

Másrészt a magyar Honvédség én nemtudom erre milyen szabájzók vannak, de ha egy helyen szolgál egy pár, és ott az egyikkel lesz valami, akkor ott a másikat is elveszti az egység.
Ehezképest külszolgálatba is mennek ki párok, vagy ott alakulnak ki. o_O



Más
@tomcat1 vagy @Mackensen az értesítések még mindíg nem működnek rendesen.
Nekem az előző hozzászólásomra érkezett első 3 reakciót jelezte, a többi asszem 7et nem. o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 533
113
Egyrészt szituban általában megálják a helyük.
Biztos hülyén hangzik de én azt vettem észre a nőknek ilyenkor az arcuk is megváltozik.
Megfeszül.
Hiába marad nyugodt, feszültséget sugároz. Sokkal jobban mint a férfiaknak.
Az ember minden percben azt várja mikor robban ki belőlük. o_O

Ez ha beérnek biztonságos, helyre szinte mindíg látványosan kijön belőlük. Sírás, vita, hiszti. És ők nehezebben lépnek túl. Sokszor pörgetik magukat az eseményeken,még akkor is ha nem voltak ott!


Amit írtál azzal van egy személyes tapasztalatom.
Egyszer Boszniában konvolyban felborult egy uralun.
Egy srác vezette, egy hölgy volt a pk.
Az oldalán állt meg.
Odaszaladtunk, felmásztunk rá de az ajtó zárva volt.
A srác csöndben várt, a hölgy sikítozott(már elötte a rádióba is).
Az egyik srác ezt látva, hogy biztos baja van, ököllel akarta a szélvédőt betörni. :oops:
Majdnem sikerült.
Pedig nem volt köztük semmi.

Másrészt a magyar Honvédség én nemtudom erre milyen szabájzók vannak, de ha egy helyen szolgál egy pár, és ott az egyikkel lesz valami, akkor ott a másikat is elveszti az egység.
Ehezképest külszolgálatba is mennek ki párok, vagy ott alakulnak ki. o_O



Más
@tomcat1 vagy @Mackensen az értesítések még mindíg nem működnek rendesen.
Nekem az előző hozzászólásomra érkezett első 3 reakciót jelezte, a többi asszem 7et nem. o_O
Dettó
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 255
113
A nyugati hadseregekben ez hogy van? Ott már régebb óta vannak nők harcoló alakulatoknál. Végbement ott valamilyen fejlődés ezen a téren?
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 255
113
Véleményem szerint zömében azok a nők találják meg a helyüket a seregben/tudnak jobban beilleszkedni akiket már eleve felkészített erre az élet... pl. egyedüli lányként nőttek fel több fiútestvér mellett vagy egykék voltak az apjuktól fiús nevelést kaptak esetleg élsportolók voltak, illetve vannak azok a nők akik inkább férfiként tekintenek magukra némi identitásukból adódóan...hiszen valójában folyamatos erős belső teljesítmény kényszer alatt kell teljesíteniük a sok macsó katona között, hogy elfogadják őket. A civil világban is nehéz egy nőnek egy férfias szakmában helytállnia vagy előre lépnie. A seregben meg gondolom kétszer ennyire nehéz.
Összességében meg igazából az első éles harci bevetésen válik el az ocsú a búzától legyen az nő vagy férfi.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113

Erről ki mit tud?

Nem a Bp-ről leköltöztetésre gondolhat? Kb 1-1,5 éve volt hír, hogy a MH "feje" lecuccolna Szfvárra.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Gyakorló hímsovinisztaként, azt javasolnám a hölgyeknek, maradjanak otthon, elég, ha katonának való fiúkat szülnek.
Ez nem hímsovinisztaság hanem alpári bunkóság, hogy nevén nevezzük a dolgot - amit vagy az önértékelési zavarok, a társadalomtól leszakadás -aka redneck- vagy a kulturköri szocializáció mint Toldinál (paraszt vagy fiam, az is maratál...) szokott elsősorban okozni ... Érdekes hogy itt a magát machonak hívő keménymag gond nélkül lekurvázza etc a nőket, persze nem vállalva szó szerint, csak pld " szórakoztatintézménybe "valónak tarja a hölgyeket. Magánemberként sajnálom is a hozzátartozókat.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Ez nem hímsovinisztaság hanem alpári bunkóság, hogy nevén nevezzük a dolgot - amit vagy az önértékelési zavarok, a társadalomtól leszakadás -aka redneck- vagy a kulturköri szocializáció mint Toldinál (paraszt vagy fiam, az is maratál...) szokott elsősorban okozni ... Érdekes hogy itt a magát machonak hívő keménymag gond nélkül lekurvázza etc a nőket, persze nem vállalva szó szerint, csak pld " szórakoztatintézménybe "valónak tarja a hölgyeket. Magánemberként sajnálom is a hozzátartozókat.
Igazad van. Bocs, nem vagyok széplélek. A három testőrből is Porthos volt a kedvencem. :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Ez nem hímsovinisztaság hanem alpári bunkóság, hogy nevén nevezzük a dolgot - amit vagy az önértékelési zavarok, a társadalomtól leszakadás -aka redneck- vagy a kulturköri szocializáció mint Toldinál (paraszt vagy fiam, az is maratál...) szokott elsősorban okozni ... Érdekes hogy itt a magát machonak hívő keménymag gond nélkül lekurvázza etc a nőket, persze nem vállalva szó szerint, csak pld " szórakoztatintézménybe "valónak tarja a hölgyeket. Magánemberként sajnálom is a hozzátartozókat.
Ámde itt nem ez a lényegi magja a dolgoknak. Egyszerűen annyiról van szó, hogy amikor szükséged van két emberre a bótban, aki odébbviszi a gurtnival a 250 kilós hűtőpultot, akkor nem az 50 kilós Brigikét kéred meg rá, meg a legjobb barátnőjét. Egyszerű magától értedődő különbségtételről van szó. Ha Brigike dühös és meg akar verni, akkor maximum meglepetésből és eszközzel van esélye, annak ellenére, hogy nem vagyok képzett gyilkológép. Még egy képzett gyilkológép nőnek is kockázatot jelent a megtámadásom, egyszerűen abból fakadóan, hogy kétszer olyan nehéz vagyok és esélyesen sokkal nagyobb erőkifejtésre képes a rajtam található sejttömeg, mint az övé. Pontosnak és gyorsnak kell lennie, gyorsabbnak. Sokszor nézegettem videókat, amin fröcsögnek feminista hölgyek és a papucsaik, de bármennyire is igyekszik a világ és azthiszem te is a liberalizmus valóságtagadó egyenlősdiét harsogni, a valóság attól valóság marad, nem fogjátok tudni felülírni, bármennyire igyekeztek. Ebben nincs rosszindulat a hölgyek ellen, kizárólag a látott, évszázezredek óta generációk által megélt valóság. Egy átlagos nő ha tettlegesség lehetőségéig fajulni képes dühöt érez, nem arról fog vizuálni, ahogy egyetlen mozdulattal eltöri a szembenálló fél gerincét, kiveri a szemeit és eltöri a térdét, úgy egyáltalán fizikai fölényt épít ki és roncsol. Ugyanakkor megelepetésből az ilyen képek ellenére a dühét a legtöbbször visszafojtó férfiakkal ellentétben, álmában, kiszolgáltatott helyzetben, roncsoló, legtöbbször a nemi szerveket érintő támadás nagyobb gátlástalansággal visz véghez. A harctéren a gerinctörő düh kell. Meg a fizikai képesség.

A normális ember, @Kim Philby is képes megkülönböztetni a puszta intelligencia okán a nőt és nőt. Aki erős, arról elismeri szerintem ahogy én is, hogy erős. Az erejétől függetlenül azonban, nő. Bemehetek egy fenimista gyűlést megzavarni, leoltani őket és persze felpattannak majd, a kigyúrt leszbikusok rám is próbálnának rontani, de mivel nők, még az első hadonászás előtt megállítja őket egy felmutatott penge, ami a női pofikájuk összekaszabolásával fenyeget. Egy férfitömeg lerohanna, kit érdekel alapon. Ezt, akárhogy próbáltok varázsolni, nem fogjátok felülírni. Ez a valóság.