A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 978
8 520
113
Istenem kiknek mire van idejük.... Én is szeretem Bobot :) de azért a lovasság után, más fegyvernemet, rendszert, eszközt nem kéne még találni, akiket bevethetnénk a modern környezetben. Én az MRE helyett, a Hiuz, Leo és többi eszközön ülő katonák feneke alatt puhított ha már nem is ló, de valami más húsösszetevőre is gondolok. A ló a modern hadviselésben.. Teljesen jó téma lenne doktorikhoz a NKE-n vagy a Haditechnikában.. De, hogy ilyet nem írok meg az biztos, mert aztán rövid idő alatt téma lehetne, hogy mekkora barom is vagyok.. Egy ismerősöm már évek óta írja a repülőgépek flórája és faunája című cikket, amely a repülőgépeken lévő növény és állatvilág bemutatására törekedne...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 713
113
Istenem kiknek mire van idejük.... Én is szeretem Bobot :) de azért a lovasság után, más fegyvernemet, rendszert, eszközt nem kéne még találni, akiket bevethetnénk a modern környezetben. Én az MRE helyett, a Hiuz, Leo és többi eszközön ülő katonák feneke alatt puhított ha már nem is ló, de valami más húsösszetevőre is gondolok. A ló a modern hadviselésben.. Teljesen jó téma lenne doktorikhoz a NKE-n vagy a Haditechnikában.. De, hogy ilyet nem írok meg az biztos, mert aztán rövid idő alatt téma lehetne, hogy mekkora barom is vagyok.. Egy ismerősöm már évek óta írja a repülőgépek flórája és faunája című cikket, amely a repülőgépeken lévő növény és állatvilág bemutatására törekedne...
Dögöljek meg ha nem olvasom el az ismerősöd cikkét!
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Istenem kiknek mire van idejük.... Én is szeretem Bobot :) de azért a lovasság után, más fegyvernemet, rendszert, eszközt nem kéne még találni, akiket bevethetnénk a modern környezetben. Én az MRE helyett, a Hiuz, Leo és többi eszközön ülő katonák feneke alatt puhított ha már nem is ló, de valami más húsösszetevőre is gondolok. A ló a modern hadviselésben.. Teljesen jó téma lenne doktorikhoz a NKE-n vagy a Haditechnikában.. De, hogy ilyet nem írok meg az biztos, mert aztán rövid idő alatt téma lehetne, hogy mekkora barom is vagyok.. Egy ismerősöm már évek óta írja a repülőgépek flórája és faunája című cikket, amely a repülőgépeken lévő növény és állatvilág bemutatására törekedne...
A magyar hadseregben valóban nehéz lenne találni feladatot a lovasságnak, de a német hadsereg hegyi vadász alakulatainak egész más problémái vannak, mivel nem voltak elégedettek a lovakkal, ezért öszvéreket alkalmaznak, melyek jobban terhelhetők, és nyugodtabb természetűek mint a lovak. Nem a lovon ülés a huszár legfonotosabb ismérve, hanem a mentalitása, ami egy Hiúzban is érvényesülhet.
Ha pedig a cifra egyenruhára gondolunk, akkor az ukrán tapasztalatok azt mutatják, hogy a álcázó öltözetek már olyan jók, hogy már az egy oldalon lévők sem ismerik fel egymást, némelyik katona úgy néz ki a felvételeken mint egy KRESZ tábla.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and tonyo

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A magyar hadseregben valóban nehéz lenne találni feladatot a lovasságnak, de a német hadsereg hegyi vadász alakulatainak egész más problémái vannak, mivel nem voltak elégedettek a lovakkal, ezért öszvéreket alkalmaznak, melyek jobban terhelhetők, és nyugodtabb természetűek mint a lovak. Nem a lovon ülés a huszár legfonotosabb ismérve, hanem a mentalitása, ami egy Hiúzban is érvényesülhet.
Ha pedig a cifra egyenruhára gondolunk, akkor az ukrán tapasztalatok azt mutatják, hogy a álcázó öltözetek már olyan jók, hogy már az egy oldalon lévők sem ismerik fel egymást, némelyik katona úgy néz ki a felvételeken mint egy KRESZ tábla.
A németeknek üzenem, hogy olvassanak hadtörténeti munkákat :d
Mióta világ a világ, hegyi környezetben öszvéreket használtak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 048
18 742
113
De ma már nincs határőrség, sőt határ sincs, csak jelképesen. Plusz ugye egy katonai tömb tagjai vagyunk, így a szomszédaink többségétől nincs miért tartanunk.

Határőrség nincs, az is igaz, egy katonai tömbben vagyunk, de nem minden szomszédunkkal. A többi állításod cáfolható. Határ van. Szomszédaink egy részének NATO tagsága nem garancia semmire. Lásd, Török, Görög viszony. Illetve a 70-es évek eleji ciprusi török megszállás és annak következteében is, bár régebb óta is, a halálos ellenség képe a két ország esetében, egymás iránt. A görög haderő azért olyan és akkora, amekkora, mert ott van Törökország olyan és akkora hadereje. Noha mindkettő NATO tag.
 
K

kamm

Guest

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 688
76 680
113
Ez vajon kinek volt a világmegváltó ötlete, hogy ezt szetvagjak 8 (!) darab, egyenként oltan egyperces darabokra, ahol a főcím ill a vége alapbol 20-25 másodperc, tehát 8dv 45 masodperc koruli, értelmezhetetlenül, ostobán rövid 'klipre'...?
Így elvesztegetni valamit, elképesztő.
Először facebookon (és valószínűleg instán, tiktokon) volt ez a sorozat, csak most valakinek eszébe jutott feltenni a Youtube-ra is.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 356
11 316
113
Épp ma láttam, hogy haderőfejlesztést nem reklámozó szerbek, 5-ször annyi összegű fegyvert vettek az elmúlt évben, mint mi. Mintha egyre lemaradnánk, a többiekhez képest.


Hány tankot, önjáró löveget, IFV-t vettek?
Mennyi helikoptert? Emlékeim szerint H145-ből mi vettünk háromszor annyit.
A szerb védelmi büdzsé harmada a magyarnak.
Idén fegyverzetfejlesztésre háromszor annyi pénzt terveztünk be a költségvetésben mint a szerbek.

Azt szart sem veszünk! Hmmm;)

Itt valami baj lesz a matekkal szerintem.

Van egy gyanúm, hogy darabra számolták a lőszert. És hát 20 darab 7,62-es AK lőszer az tényleg ötször több, mint 4 darab 155-ös tüzérségi lőszer...

sőt határ sincs, csak jelképesen.

Van határ. Különben nem ország lennénk, csak állam, vagy tartomány.

Őszintén szólva, inkább felderítés, esetleg járőrözés olyan terep és határszakaszon, ami tényleg nehezen járható. Van ilyen, bár kétségtelenül nem fog ilyesmibe belevágni a Honvédség, sem a BM.
Németeknél hegyi vadászok alkalmaznak lovakat. Nálunk nincs ilyen jellegű alakulat.
Viszont ha a határon illegálisok átkelnek, a zöld részen. Ott előnyösebb lehet az üldözésnél néha egy lovas osztag, mint egy gépjárműves csapat, adott nehéz terepen. Persze mindez inkább elméleti kérdés, lévén ilyen alakulattal, a rendőrség sem rendelkezik.

Mióta nincsenek lovasrendőrök?
Legyen példa a rodéziai lovas gyalogság!

Ez vajon kinek volt a világmegváltó ötlete, hogy ezt szetvagjak 8 (!) darab, egyenként oltan egyperces darabokra, ahol a főcím ill a vége alapbol 20-25 másodperc, tehát 8dv 45 masodperc koruli, értelmezhetetlenül, ostobán rövid 'klipre'...?
Így elvesztegetni valamit, elképesztő.

A Tik-tokos kis nyikhajok kb. ennyi ideig képesek egy dologra figyelni.