A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
(katko) Tata bhd(32) TTP KIKNYP és most 6. Sipos Gyula

@Shed nem vicc voltam én előzetes helyszíni szemlén még szelet is mértem meg épület ablakokat nézegettem (homlokzatok nyílászáróit) és KV-zot ahonnan jó a rálátás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 200
113
vannak jobb cuccaik.

te komolyan gondolod hogy nincsenek önálló beszerzéseik amikor kiemelten védett személyeket kell őrizni ??? gondolod ezek a szmélyek spulkodnak a védelmükre szánt eszközök anyagi forrásain??? ezt te sem hiszed el
Nem.

Hagyjuk tènyleg.

De a 32-es banda amikor megkapta a skorpiókat az atadás utáni nap elvittèk a redotokat.
Hol van ilyen a teknèl?

Az ott lèvő pk meg rendesen birkózott hogy a glockokat ne cserèljèk cz-re.

Lehet a TEK felszerelèsèvel, költsègvetèsèvel nem vagy tisztába.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Nem.

Hagyjuk tènyleg.

De a 32-es banda amikor megkapta a skorpiókat az atadás utáni nap elvittèk a redotokat.
Hol van ilyen a teknèl?

Az ott lèvő pk meg rendesen birkózott hogy a glockokat ne cserèljèk cz-re.

Lehet a TEK felszerelèsèvel, költsègvetèsèvel nem vagy tisztába.
lehet de szerintem meg a teljes 32 ő vel. :) csak egy részéről amire rálátásod volt vonsz le következtetést a telljes garnizonra.
akik pl a palotába ebédelnek nem ugyan azzal vannak felszerelve mint akik a laktanyába
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 209
93
a köztrásasági őrezred egy belügyes szerv volt. korábban a honvédség látta el a feladatot meg utánna is. a gyökerek honvédség terén mária teréziához nyúlnak vissza. korábban meg ugye a királyi bandériumok a király állandó 2000 fős hadsereg magja látta el meg a különböző tisztségviselők. legalábbis nekem így rémlik az oktatásról (bevallom nem ragadott meg a ppt érdekes volt de már mentem volna a kövi részre.)
A valóság árnyaltabb, mint amit leírsz.

Az 1400-as évektől volt a Koronaőrség, amit 1945-ben feloszlattak. Az ő jogutódja volt a Kormányőrség, annak meg a jogutódja a Köztársasági Őrezred. Aztán mostanában ismét létrehozták a Honvéd Koronaőrséget, vagy nem is tudom mi a neve. Eleve az eredeti Koronaőrök "Semper fidelis" jelmondatát is magukénak vallották. ( nyomi USMC elkésett azzal is "pár" évet )
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 209
93
(katko) Tata bhd(32) TTP KIKNYP és most 6. Sipos Gyula

@Shed nem vicc voltam én előzetes helyszíni szemlén még szelet is mértem meg épület ablakokat nézegettem (homlokzatok nyílászáróit) és KV-zot ahonnan jó a rálátás.
OK. Én elhiszem neked. De azért ne tévedj már el azzal kapcsolatban, hogy a TEK milyen költségvetésből, titkosszolgálati infóból és állományból gazdálkodik, meg miből gazdálkodnak a 32-esek.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
OK. Én elhiszem neked. De azért ne tévedj már el azzal kapcsolatban, hogy a TEK milyen költségvetésből, titkosszolgálati infóból és állományból gazdálkodik, meg miből gazdálkodnak a 32-esek.
a létszámot se keverd össze ahogy azt se hogy a 32 ből se homogénen egy a kiképzettség a felszereltség ahogy a meló sem. ezért is tudják ellátni mind a kr es kocsiba ücsörgést és a tek személyvédelmi feladatait. nem tesznek egyből kiemelt személy mellé senkit nagyon tehetségesnek kell lenni ahhoz is hogy kiképzés után a kocsiba ucsörögj azt figyeld a kaput meg az utcát
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
attol hogy nins 150.000 féle fegyver és eszköz rendszeresítve mert épp ez a stikje az illetőnek és erre ál a cerka met márka. attól még megvan a minőségi felszerelés azoknak akiknek kell.

jó én pont a PA-t szerettem felvenni úgyhogy nem jó pl vagyok. de volt választék hozzá kell tennem.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
A valóság árnyaltabb, mint amit leírsz.

Az 1400-as évektől volt a Koronaőrség, amit 1945-ben feloszlattak. Az ő jogutódja volt a Kormányőrség, annak meg a jogutódja a Köztársasági Őrezred. Aztán mostanában ismét létrehozták a Honvéd Koronaőrséget, vagy nem is tudom mi a neve. Eleve az eredeti Koronaőrök "Semper fidelis" jelmondatát is magukénak vallották. ( nyomi USMC elkésett azzal is "pár" évet )

A koronaőrségnek a Szent Korona őrzése volt a feladata. A Köztársasági Őrezrednek pedig a vezetők őrzése. Elődje a Magyar Királyi Testőrség volt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 200
113
lehet de szerintem meg a teljes 32 ő vel. :) csak egy részéről amire rálátásod volt vonsz le következtetést a telljes garnizonra.
akik pl a palotába ebédelnek nem ugyan azzal vannak felszerelve mint akik a laktanyába
Arról beszèltünk milyen felszerelèse van a 32-es VS TEK szinten.

Nagyobb rálátásom van mint amit gondolsz.

Ez a törtènet meg nagyjából arról szól hogy használhassák családtagok is a honvèdsègi repülőket.
Semmi köze ki kit hogy vèd.
 
  • Szomorú
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 178
7 124
113
Arról beszèltünk milyen felszerelèse van a 32-es VS TEK szinten.

Nagyobb rálátásom van mint amit gondolsz.

Ez a törtènet meg nagyjából arról szól hogy használhassák családtagok is a honvèdsègi repülőket.
Semmi köze ki kit hogy vèd.
Most egy rendvédelmi egységet hasonlitotok egy katonai különleges alakulathoz? o_O
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Nézzünk valami komoly dolgot a gumicsontok helyett, ehhez:

Egy gyorsan kivitelezhető át-/kitörési pont lenne a Honvédelemnek. ha a Loyal Wingman szárazföldi megfelelőjét kifejlesztenénk, és szakaszonkénti kettő(+1 tartalék) létszámban rendszeresíténk.
Jól átültetetve ezt a harcászatba, gyakorlatba( Itthon , mostaniak
:oops:
??? ) pár évre átmeneti előnyt lehetne kovácsolni egy ilyen "személyhívós", löszert, fedezéket, mentést... biztosító "Apród"!

Apród 1: A képek az idézésből törölve vannak a darabszám-korlátátozás miatt. Az eredetiben megnézhető!


Apród 2: A képek az idézésből törölve vannak a darabszám-korlátátozás miatt. Az eredetiben megnézhető!


Apród 3: A képek az idézésből törölve vannak a darabszám-korlátátozás miatt. Az eredetiben megnézhető!


Minden Lynx tudná magával vinni ezt a 2-3 "Apród"-ot, és ha még egy 40-60 mm-es gránátvetőt is kap, akkor nem kell az elérhetelen 12(+) fős alegység létszámot eröltetni, 6-7-8 fős szakasz hatékonyabb lesz!!!

Nem kellene az előző háborúk tapasztalaiból örökölt 30+kg ellátást/felszerelést cipelni a harctéren, ami harcképtelenné teszi az állományt, az ellátást kell cipelniük a testpáncél helyett!

Ukrajnában 15-45 perc egy lövész élete éles bevetésben! Azért ennyi, mert védelemi eszközök helyett(szilák/termobar, ...) a szükségtelen 3 napi ellátményt viszik magukkal(sok esetben, nem mindig már)!

Az előző háborúk öröksége" --ma már inkább ökörsége-- helyett a jelenlegiek tanulsága alapján modernizálni lehetne --kellene-- ezeket a dolgokat!

Ilyen azonnali, kedvező változás akkor lesz várható ha, majd politikai(szavazat) vesztést fog jelenteni a jelenlegi 2/3-os kényelmekből következő semmittevés "Piackutatás", "Taratégia Nyugalom", és szánalmas "társai"... :oops:
Persze lehet félre-nézni is, csak utána nem kell sírni/meglepődni/...

Inkább xsinálni valamit/bármit... :hadonaszos:


U.I.: Mondjuk saját/egyéni szinten javítani a rendszer-szintű hibákat! Meglepően egyszerű sok esetben!
;) + :hadonaszos:

.


...kapcsolódva! Közelítőleg erről van szó: egy --"nem-sima"-- kisegítő, logisztikai drón-jármű közelítőleges leírása következik, ami az előzőek mellett egy többfeladatú közvetlen-lövésztámogató UGV, ami a lövészek --szó szerinti-- tehermentesítése réven, a lövészek számára az eddiginél jóval nagyobb védettségű(és tömegű) testpáncél folyamatos harctéri használatát teszi lehetővé! Mindezt úgy teszi az "Apród", hogy közben képes egy 6-8-9 fős szakasz "operatív" harctéri támogatására, +a (harcközben cipelni felesleges 3 napi, +egyéb...) logisztika csökkentésére, +"házhoz megy" a lövészhez a segítséggel(lőszer, elsősegély, CG/RPG "lőszer", ...), és +tűztámogatással(automata gránátvető/aknavető) összességében megsokszorozza egy szakasz tűzerejét, mobilitását, sokszorozza a harctéri összegzett képességét!

Ilyesmi(k) egészséges/hatékony "keverékéről" van szó:
FNSS-IKA-IHA-Entegrasyonu.jpeg
, ,
52555ed9edcab4ae5c94e5cd0a51afea38ad334a05ff39c1b14af56d93df665d.jpg
,



... " :eek: " :
rLOq6fC.jpg



A lövész-szakaszonkénti kb. két aktív és egy tartalék "Apród" egy rendszeresített (össz-)mennyiség elérése után valódi fölényt tudna biztosítani a magyar haderő számára a környező országok haderejével szemben. Ez az erősokszorozó eszköz tudná ellensúlyozni a velünk szemben sok évszada szinte folyamatosan fennálló túlerőt. Egy ilyen "segítséggel" ez a kedvezőtlen erőviszony ilyen nem-szokásos módon sikeresen és megfizethetően ellensúlyozható. Egy jó eszkőz kellő mennyisége és annak szintén fontos mennyiségi tartaléka ezt az előny biztosítaná számunkra 1-1,5 évtizedre az ezen a területen akkor utánunk "loholó" vetélytársakkal szemben a "Medencében".
Kellő időpontban(kb. azonnal :oops: ) elkezdett fejlesztés majd rendszersítés a mennyiség és minőség alapszabályát követve végre kedvező helyzetbe hozna bennünket a haderő fejlesztésnek ezen a részterületén.

U.I.: Nicsak, "éppen" együttműködést akarunk mindketten: a szerbek... ;)





A specális (AUV, egyéb...) témákhoz kapcsolhatósága ellenére ez az eszkö a magyar haderő képességének összességére gyakorol(hat)na alapvető minőségi és mennyiségi változást ezért szerintem indokolt ebben az általános helyzethet kapcsolódó témában hagyni!
Köszönöm!

.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 139
73 690
113
Újabb jelentős fejlesztések a magyar légierőnél

Az idei év a légierőről szól a Magyar Honvédségnél – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Fejér vármegyei Fehérvárcsurgón rendezett nemzetközi konferencián, március 22-én.

A miniszter jelezte, hogy idén várhatóan két nagy szállító repülőgép érkezik Brazíliából, valamint kiképző- és felderítőgépek Csehországból. Továbbá kamikaze-, cirkáló- és felderítőképességekkel rendelkező drónok vásárlása is napirenden van.