A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Alapvetően igazad van, de
+70% +500.000
Is-is.
A járvány ilyen, sehol sincs elég.
A kezdő rendőr meg tűzoltó 140 000 forintot keres és a kapitányságok már egymásnak adogatják át a bűnügyeket az emberhiány miatt, az átlag fluktuáció 1 év. Erre jön a határ + covid. Alapvetően az a gond, hogy egy világjárványba egy az utolsó cseppig kifacsart közszférával estünk bele, mert az embereken mindig lehet spórolni, a hivatalokban dettó, hogy akarsz hatékonyan működő államaparátust létrehozni ha a minőségi emberanyag ami szükséges hozzá emiatt hiányzik? Ha egyszer elfogy a hivatástudat meg a kitartás akkor azt a tudást és tapasztalatot kurva nehéz lesz visszapótolni és ez is csak olyan amin emberéletek múlnak. Nekem ez egy eléggé fájó pont az elmúlt 10 évben. Vannak intézkedések amiket megtapsolok és üdvözlök, de vannak vérlázító hiányosságok is, számomra egyáltalán nem olyan fekete és fehér dolog ez.

De ez már lassan belpolbűnözéssé fajul, lényeg, hogy nekem nem olyan könnyű hinni, ahhoz túl sok ígérettel ejtettek már pofára.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Hát addig meg a fizetések is elértéktelenednek és a szavazatokon meg ez erősen meg tud látszani, ez a fajta monetáris politika ebből a szempontból meg visszaüthet.
Mint mindennek van előnye és hátránya. Nem tudom, hogy egy folyamatosan erősödő forintra mit lehetne építeni, de biztos vannak ötletek. Olcsóbb import, dráguló export első körben izgalmasan hangzik a hazai munkahelyek szempontjánból, viszont a sereget dimanikusabban fel lehetne tölteni. Már ha opció marad.
Lassan ideje megmutatni a gyakorlatban egy alternatív gazdasagpolitikát, mert a memória szelektív. o_O
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Mint mindennek van előnye és hátránya. Nem tudom, hogy egy folyamatosan erősödő forintra mit lehetne építeni, de biztos vannak ötletek. Olcsóbb import, dráguló export első körben izgalmasan hangzik a hazai munkahelyek szempontjánból, viszont a sereget dimanikusabban fel lehetne tölteni. Már ha opció marad.
Lassan ideje megmutatni a gyakorlatban egy alternatív gazdasagpolitikát, mert a memória szelektív. o_O
Mondjuk nemcsak a sereget kénne feltölteni. Rendvédelmi/katasztrofavédelmi (tűzoltó) állományt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
A kezdő rendőr meg tűzoltó 140 000 forintot keres és a kapitányságok már egymásnak adogatják át a bűnügyeket az emberhiány miatt, az átlag fluktuáció 1 év. Erre jön a határ + covid. Alapvetően az a gond, hogy egy világjárványba egy az utolsó cseppig kifacsart közszférával estünk bele, mert az embereken mindig lehet spórolni, a hivatalokban dettó, hogy akarsz hatékonyan működő államaparátust létrehozni ha a minőségi emberanyag ami szükséges hozzá emiatt hiányzik? Ha egyszer elfogy a hivatástudat meg a kitartás akkor azt a tudást és tapasztalatot kurva nehéz lesz visszapótolni és ez is csak olyan amin emberéletek múlnak. Nekem ez egy eléggé fájó pont az elmúlt 10 évben. Vannak intézkedések amiket megtapsolok és üdvözlök, de vannak vérlázító hiányosságok is, számomra egyáltalán nem olyan fekete és fehér dolog ez.

De ez már lassan belpolbűnözéssé fajul, lényeg, hogy nekem nem olyan könnyű hinni, ahhoz túl sok ígérettel ejtettek már pofára.
Sztem ebben nincs vita, hogy qrvakevés. De abban sem, hogy nem ez az átlagfizu ott sem. Meg erre vannak kieg. juttatások. De még úgyis kevés.
Meg ez tényleg inkább belpol.

Egyébként zsaru a szomszédom. A felesége is. A csajom volt férje is.:rolleyes:
Szal ismerem a fonákját meg az előnyét is. Van az is.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Mint mindennek van előnye és hátránya. Nem tudom, hogy egy folyamatosan erősödő forintra mit lehetne építeni, de biztos vannak ötletek. Olcsóbb import, dráguló export első körben izgalmasan hangzik a hazai munkahelyek szempontjánból, viszont a sereget dimanikusabban fel lehetne tölteni. Már ha opció marad.
Lassan ideje megmutatni a gyakorlatban egy alternatív gazdasagpolitikát, mert a memória szelektív. o_O
Nem is tudom. Ha a forintba elszámolt fizetésemet átváltom euróba akor szinte a 0 hoz közeli béremelésem volt az utóbbi 2-3 évben. Mivel multinál vagyok így a költségek az anyacég felé euróban számoltatik el.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Nem erről beszéltem:).De ez a Vadászati Világkiállítás ebben a formában ennyi jó magyar forint elégetésével teljesen értelmetlen pénzpazarlás és ezt most úgy mondom,hogy Studinkát és Széchenyi Zsigmondot olvasva nőttem fel:) és nagyon is szükséges dolognak tartom a vadászatot.
Az egész expo felújítását elvégzik, ami utána más kiállításra is alkalmas lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Sztem ebben nincs vita, hogy qrvakevés. De abban sem, hogy nem ez az átlagfizu ott sem. Meg erre vannak kieg. juttatások. De még úgyis kevés.
Meg ez tényleg inkább belpol.

Egyébként zsaru a szomszédom. A felesége is. A csajom volt férje is.:rolleyes:
Szal ismerem a fonákját meg az előnyét is. Van az is.
A kezdő fizetés, csak egyik sem egy olyan munka amit 40-50-es korosztály sokáig el tud húzni anélkül, hogy tönkremenne szükség van az ÉLETKÉPES és értelmes fiatalok 140 ezerért meg a kutya nem fog odamenni, illetve a túlhajtás meg a körülmények miatt egy éven belül lelép. (meg a kiegekkel együtt sem közelíti meg a tisztességes aljának mondható 200 körüli értéket, úgy hogy a rendőrségi juttatásokat egymás után szüntetik meg, ajánlom a csúnya valóságért a Zsaruellátó facebook oldalt)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Részemről a forintdillemát lezárom.
Ábra a forint euro változásról.
EURHUF1996-tol.jpg


Mikor volt bika a forint?? 2008-ban. Ki emlékszik mivolt akkor? Igen, akkor volt államcsőd. IMF hitelből fizettük a nyugdíjat.
2012-ben számoljunk egy átlag 300-as euróval.
2020 elején 335 volt.
8 év alatt 10%-ot esett. Sztem sokunknak volt akkora éves fizu emekedése is. Nem viszi el a béremelést.

A 2012-19-es kiegyensúlyozott forintgyengülésről beszélek mint alapvetően kedvező gazdasági és bérnövekedést serkentő folyamat.

A mostani újabb gyengülés nem kedvező. Majdnem annyi mint az ezt megelőző 8 évben. De gazdasági válság van. Ilyenkor természetes hogy csapkod. 345-350-re év végére belövi Matolcsy. Tavasszal is simán feltámasztotta, amikor bezuhant. Most erős izgalmi állapot van a piacon a zárások meg a vétó miatt.

Nem a napi változást kell nézni, hanem a trendet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Részemről a forintdillemát lezárom.
Ábra a forint euro változásról.
EURHUF1996-tol.jpg


Mikor volt bika a forint?? 2008-ban. Ki emlékszik mivolt akkor? Igen, akkor volt államcsőd. IMF hitelből fizettük a nyugdíjat.
2012-ben számoljunk egy átlag 300-as euróval.
2020 elején 335 volt.
8 év alatt 10%-ot esett. Sztem sokunknak volt akkora éves fizu emekedése is. Nem viszi el a béremelést.

A 2012-19-es kiegyensúlyozott forintgyengülésről beszélek mint alapvetően kedvező gazdasági és bérnövekedést serkentő folyamat.

A mostani újabb gyengülés nem kedvező. Majdnem annyi mint az ezt megelőző 8 évben. De gazdasági válság van. Ilyenkor természetes hogy csapkod. 345-350-re év végére belövi Matolcsy. Tavasszal is simán feltámasztotta, amikor bezuhant. Most erős izgalmi állapot van a piacon a zárások meg a vétó miatt.

Nem a napi változást kell nézni, hanem a trendet.
A fogyasztói árak idei növekedéséről nincs grafikád ? Mert az fog szavazatot jelenteni sajnos és a választói emlékezet rövid.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
A fogyasztói árak idei növekedéséről nincs grafikád ? Mert az fog szavazatot jelenteni sajnos és a választói emlékezet rövid.
Sztem ezt hagyjuk vagy ne itt. Eurot is csak azért akartam kicsit szélesebb perspektívába helyezni, mert hajlamosak vagyunk a napi árfolyamérzetből téves következtetéseket levonni.