A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 713
113
Amúgy visszatérve az ABM képességre, még olyat is lehetett olvasni ott, hogy az űrből érkező "akármit" is el kell tudni hárítani, szóval lehet mégis lesz saját valami...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Amúgy visszatérve az ABM képességre, még olyat is lehetett olvasni ott, hogy az űrből érkező "akármit" is el kell tudni hárítani, szóval lehet mégis lesz saját valami...
Anno errol volt szo, hogy sajat ABM kepesseget is akart a Foni, de megertette, hogy az kevesbe egeto, ezert jon eloszor a NASAMS. Ezugyben a bajor miniszterelnok vagy ki magyarazta, amikor ott jart Pesten, hogy ezt "egyutt kellene megoldanunk" vagy ilyesmi, szoval nem lepodnek meg, ha abbol is valami kozos buli sulne ki a nemetekkel, netan a franciakkal egyutt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
A 3 dandáron és győrön kívül a helyek zárolva voltak az új állománytáblák és a max létszámos kormánydöntés miatt. És hagyd abba ezt mert kezd eléggé nevetséges lenni.
Ez azért nem újdonság.
Amikor engem felvettek, akkor is azt mondták tata/Hódmező.
Máshova nincs felvétel.

Mindíg oda tolják az embereket ahol a legnagyobb a baj.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 513
68 013
113
A konspirációs gondolatmeneten ezt máris továbbfűzhetjük, mert a szelng a péket Istennel azonosítja(mindennapi kenyerünket...), tehát a pékség valójában egy templom. :D Namármost, ezek szerint a legvalószínűbb forrás egy pap, aki vagy jelenleg is tábori lelkész, vagy az volt és az infókat a gyóntatószékben ülve osztja meg @mindenen kívül -lel. :D
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 713
113
https://jogalappal.hu/megjelent-magyarorszag-nemzeti-katonai-strategiaja/
"Prioritás a merev és forgószárnyas légiszállító képesség továbbfejlesztése, a szárazföldi és különleges műveleti erők telepítésére való készség megteremtése, műveleti alkalmazásuk támogatása, valamint a légi kutató-mentő és a légi egészségügyi kiürítési képességek biztosítása."
Ez vajon további heliket jelent? Vagy csak a 16 H225M-et?

Ez is érdekes:
"Kialakításra kerül a különböző méretű és képességű stratégiai, hadműveleti, valamint a tömegesen bevethető pilóta nélküli repülőeszközök alkalmazásának lehetősége. A világűrbe telepített eszközök Magyarországgal szembeni alkalmazása elleni védelem feltételeit is meg kell teremteni."
Ez is valamilyen beszerzést sejtett, talán többet is:
"A Magyar Honvédség az elektromágneses spektrumban képes lesz a hatékony elektromágneses műveletek végrehajtására, ennek érdekében mind a szárazföldi, mind a légierő haderőnemnél elektronikai hadviselés képességet épít fel annak teljes spektrumában, így az elektronikai támadás, az elektronikai megfigyelés és az elektronikai védelem területén egyaránt."
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Nem,nem lehet.Ennek a penznek csak a 30% mehetne egeszséges esetben illetményre.
1200-1400 milliárdból kitelik de 400-600milliárdból már nem...
1000milliárd 30%-a az havi 700 ezres bruttó átlagbért jelent egy 35 ezres seregnek.

Ennél a költségvetésnél már fel kell tenni a kérdést, hogy hol van a nettó 300 ezres minimum illetmény!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Mert ha leírod akit mindenki tud akkor miben véded forrásaid?
Júliusban lesznek az új táblák kiadva.


De ez a nagy sértődötten előadott misztériumjáték szerintem elég gáz, de te tudod.
Nincs semmilyen misztérium.
A sértődöttseget mire érted? Nem sértődötem meg, nem hiszem, hogy meg kellene.
Ez egy fórum, én elfogadom, hogy valaki nem ért velem egyet.
Azt is, hogy nem szimpatikus amit, vagy ahogy mondok.
Én is nevetségesnek tartok embereket, stílusokat, szerénytelenséget, tiszteletlenséget.
De nem hinném, hogy bármi célból megirnám annak akivel szakmai vagy egyéb vitám volt.
Méltatlannak tartanám, és talán engem minősítene. Így nem teszem.
Még a végén nevetségessé, komolytalanná válnék.
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 174
113
1000milliárd 30%-a az havi 700 ezres bruttó átlagbért jelent egy 35 ezres seregnek.

Ennél a költségvetésnél már fel kell tenni a kérdést, hogy hol van a nettó 300 ezres minimum illetmény!
Itt azt írták,hogy jelenleg 420 az átlag és közel sincs feltöltve a Honvédség.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 943
113
1000milliárd 30%-a az havi 700 ezres bruttó átlagbért jelent egy 35 ezres seregnek.

Ennél a költségvetésnél már fel kell tenni a kérdést, hogy hol van a nettó 300 ezres minimum illetmény!
Nettó átlagbér vs. éves bér jellegű kiadások. Ahogy fent írták missziók, étkezési, egyéb cafeteria, lakástámogatás. De sztem nagy súly a tulóradíj, határmenti, stb. . Gyerekek utáni támogatások és ne feledjük a belengetett egyszeri 6 havi illetményt, azt sem a bitcoinbányából, hanem a ktgvetésből állják. Plusz vannak a tartalékosok, Honvédkórház, ott is volt bőven béremelés túlóra a Covid alatt. Szal nem olyan egyszerű ez a matek. 1.000 milliárd 30%-a 300 milliárd és az havi x százezer forint nettó havonta.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 035
124 009
113
Nincs semmilyen misztérium.
A sértődöttseget mire érted? Nem sértődötem meg, nem hiszem, hogy meg kellene.
Ez egy fórum, én elfogadom, hogy valaki nem ért velem egyet.
Azt is, hogy nem szimpatikus amit, vagy ahogy mondok.
Én is nevetségesnek tartok embereket, stílusokat, szerénytelenséget, tiszteletlenséget.
De nem hinném, hogy bármi célból megirnám annak akivel szakmai vagy egyéb vitám volt.
Méltatlannak tartanám, és talán engem minősítene. Így nem teszem.
Még a végén nevetségessé, komolytalanná válnék.
Szerintem ezt simán leírhattad volna a kitalálós játék helyett.

A sértődöttséget úgymond a nagybetűs rendszerre értem amit te már kívülről nyugodtan bírálhatsz minden további nélkül.

Így nem értem minek titokzatoskodás. Csak ennyi.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 824
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 824
113
Megtartották a MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (MH BHD) dandárparancsnoki beosztás átadás-átvételi ünnepségét június 25-én a Petőfi laktanyában.

60d6276d8d405351252693.JPG
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
A 3 dandáron és győrön kívül a helyek zárolva voltak az új állománytáblák és a max létszámos kormánydöntés miatt. És hagyd abba ezt mert kezd eléggé nevetséges lenni.
Azt had kérdezzem meg, - ha már ezt mindenki tudja -, az általad felsorolt cégeket nem érintette a "változás"?