A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
De, ott van. Amit te belinkeltél az a keleti ipari park.
Én terveztem a fűtőművet kiszolgáló közműveket. A honvédségi terület a Füredi úti ipari park, a 67-es út keleti oldalán
Ez meg az északi ipari park az út nyugati oldalán:
PROJEKTEK_ortofoto_Kaposvar_hu.jpg
My-project-1-58-2048x1152.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 300
12 647
113
De, ott van. Amit te belinkeltél az a keleti ipari park.

Én terveztem a fűtőművet kiszolgáló közműveket. A honvédségi terület a Füredi úti ipari park, a 67-es út keleti oldalán
Ez meg az északi ipari park az út nyugati oldalán:
PROJEKTEK_ortofoto_Kaposvar_hu.jpg
My-project-1-58-2048x1152.jpg
Mivel én meg ott voltam katona, a következőt tudom mondani:
A sportpálya az adótoronnyal a füredi 2-es laktanya, a logisztikai ezred,
Attól közvetlen szomszédságban északra volt a füredi 1-es laktanya, amit azóta elbontottak.
Ez a telephely még attól is északra van. (A fényképen közelebb a néző perspektívájához)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 400
113
Én terveztem a fűtőművet kiszolgáló közműveket. A honvédségi terület a Füredi úti ipari park, a 67-es út keleti oldalán
Ez meg az északi ipari park az út nyugati oldalán:
PROJEKTEK_ortofoto_Kaposvar_hu.jpg
My-project-1-58-2048x1152.jpg
Ha jól értem, azt mondod, hogy amit a térképeden északi ipari parkként jelölnek, ott nem volt laktanya, az az út másik oldalán a Füredi úti iparterületen volt.
Akkor a helyi illetékes ember vagy félrebeszélt, vagy már az út mindkét oldalát északi ipari parknak hívják:
"A kormány (2021) december végén döntött a Kaposvár Északi Ipari Park és innovációs terület kialakításáról. 2,7 milliárd forintból indulhat el az ipari park fejlesztés I. üteme, a lőszerraktár elköltöztetését követően. A német Rheinmetall vállalatcsoport hadiipari gépgyára már jelezte letelepedési szándékát, idetelepülésével Kaposvár a világ legmodernebb járművei fejlesztésének válik aktív részesévé."

A térképeden északi ipari parkként jelölt területen történt valami az elmúlt két évben? Okosipari Tudományos és Innovációs Park Kaposvár (TIPK) hol épül?
Mivel én meg ott voltam katona, a következőt tudom mondani:
A sportpálya az adótoronnyal a füredi 2-es laktanya, a logisztikai ezred,
Attól közvetlen szomszédságban északra volt a füredi 1-es laktanya, amit azóta elbontottak.
Ez a telephely még attól is északra van. (A fényképen közelebb a néző perspektívájához)
Az a kérdés, hogy hol lehet az a lőszerraktár amit most el kell költöztetni?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 300
12 647
113
Ha jól értem, azt mondod, hogy amit a térképeden északi ipari parkként jelölnek, ott nem volt laktanya, az az út másik oldalán a Füredi úti iparterületen volt.
Akkor a helyi illetékes ember vagy félrebeszélt, vagy már az út mindkét oldalát északi ipari parknak hívják:
"A kormány (2021) december végén döntött a Kaposvár Északi Ipari Park és innovációs terület kialakításáról. 2,7 milliárd forintból indulhat el az ipari park fejlesztés I. üteme, a lőszerraktár elköltöztetését követően. A német Rheinmetall vállalatcsoport hadiipari gépgyára már jelezte letelepedési szándékát, idetelepülésével Kaposvár a világ legmodernebb járművei fejlesztésének válik aktív részesévé."

A térképeden északi ipari parkként jelölt területen történt valami az elmúlt két évben? Okosipari Tudományos és Innovációs Park Kaposvár (TIPK) hol épül?

Az a kérdés, hogy hol lehet az a lőszerraktár amit most el kell költöztetni?
A laktanyától északra, az út másik, nyugati oldalán.
A térkép legfelső részébe belóg.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 300
12 647
113
Érdemes lesz a Techtra Zrt tevékenységét figyelemmel kísérni:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 300
12 647
113
Egy érdekes facebook bejegyzés:

"nemsokára írunk egy új PUNK dalt arról: hogy hazánkban, kik és miért legalizálják a MOSZAD hálózatának tevékenységét
látszólagos cél: együttműködés izraeli érdekcsoportokkal
valós cél: izraeli érdekcsoportok számára biztosítanak különböző gazdasági előnyt hazánkban (lásd hazai startup ökoszisztémát szétverték MOSZAD segítségével, hogy Kristóf ne hazai cégektől és STARTUP-októl vásároljon technológiát, hanem izraeli cégektől)
Kristóf jóváhagyta és megengedte: a DESIGN terminál és Porkoláb Imre hackelését! (lepapírozták, hogy a hazai startupokkal minden rendben van, de valójában a hazai startupok fékezése kontraszelektálása azért történik meg, hogy Kristóf külföldről vásároljon technológiát)"

 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 942
7 703
113
Egy érdekes facebook bejegyzés:

"nemsokára írunk egy új PUNK dalt arról: hogy hazánkban, kik és miért legalizálják a MOSZAD hálózatának tevékenységét
látszólagos cél: együttműködés izraeli érdekcsoportokkal
valós cél: izraeli érdekcsoportok számára biztosítanak különböző gazdasági előnyt hazánkban (lásd hazai startup ökoszisztémát szétverték MOSZAD segítségével, hogy Kristóf ne hazai cégektől és STARTUP-októl vásároljon technológiát, hanem izraeli cégektől)
Kristóf jóváhagyta és megengedte: a DESIGN terminál és Porkoláb Imre hackelését! (lepapírozták, hogy a hazai startupokkal minden rendben van, de valójában a hazai startupok fékezése kontraszelektálása azért történik meg, hogy Kristóf külföldről vásároljon technológiát)"


Prómózod a zenekarod ? :confused:
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
606
1 562
93
Egy érdekes facebook bejegyzés:

"nemsokára írunk egy új PUNK dalt arról: hogy hazánkban, kik és miért legalizálják a MOSZAD hálózatának tevékenységét
látszólagos cél: együttműködés izraeli érdekcsoportokkal
valós cél: izraeli érdekcsoportok számára biztosítanak különböző gazdasági előnyt hazánkban (lásd hazai startup ökoszisztémát szétverték MOSZAD segítségével, hogy Kristóf ne hazai cégektől és STARTUP-októl vásároljon technológiát, hanem izraeli cégektől)
Kristóf jóváhagyta és megengedte: a DESIGN terminál és Porkoláb Imre hackelését! (lepapírozták, hogy a hazai startupokkal minden rendben van, de valójában a hazai startupok fékezése kontraszelektálása azért történik meg, hogy Kristóf külföldről vásároljon technológiát)"


Prómózod a zenekarod ? :confused:

Ezt néztem én is, hogy jól látom amit látok..., de van pár furcsaság ott :confused:
Katonai Nemzet Biztonsági Szolgálat -- > Punk zenekar --> laposföldhivő összesküvés elméletes oldal.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 340
11 274
113
Egy érdekes facebook bejegyzés:

"nemsokára írunk egy új PUNK dalt arról: hogy hazánkban, kik és miért legalizálják a MOSZAD hálózatának tevékenységét
látszólagos cél: együttműködés izraeli érdekcsoportokkal
valós cél: izraeli érdekcsoportok számára biztosítanak különböző gazdasági előnyt hazánkban (lásd hazai startup ökoszisztémát szétverték MOSZAD segítségével, hogy Kristóf ne hazai cégektől és STARTUP-októl vásároljon technológiát, hanem izraeli cégektől)
Kristóf jóváhagyta és megengedte: a DESIGN terminál és Porkoláb Imre hackelését! (lepapírozták, hogy a hazai startupokkal minden rendben van, de valójában a hazai startupok fékezése kontraszelektálása azért történik meg, hogy Kristóf külföldről vásároljon technológiát)"


Még ilyet, hogy a Fidesz és a mindenek feletti szervilizmus a cionizmus és Izrael felé?
Ugyan kérem! :D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Egy érdekes facebook bejegyzés:

"nemsokára írunk egy új PUNK dalt arról: hogy hazánkban, kik és miért legalizálják a MOSZAD hálózatának tevékenységét
látszólagos cél: együttműködés izraeli érdekcsoportokkal
valós cél: izraeli érdekcsoportok számára biztosítanak különböző gazdasági előnyt hazánkban (lásd hazai startup ökoszisztémát szétverték MOSZAD segítségével, hogy Kristóf ne hazai cégektől és STARTUP-októl vásároljon technológiát, hanem izraeli cégektől)
Kristóf jóváhagyta és megengedte: a DESIGN terminál és Porkoláb Imre hackelését! (lepapírozták, hogy a hazai startupokkal minden rendben van, de valójában a hazai startupok fékezése kontraszelektálása azért történik meg, hogy Kristóf külföldről vásároljon technológiát)"

Aztabüdöskurva!
Te ilyeneken szocializálódsz?
De valahol csodálom is. Szinte minden bejegyzés egy gyöngyszem. Most csak ez egyiket emelem ki a "zacskóból":
01: a jofogas.hu weboldalt megvásárolja a CIA egyik fedett hálózatához kapcsolódó személy
02: a jofogas.hu weboldal működését a Chrome böngészőkben úgy torzítják, hogy:
látszólagosan működik a jofogás weboldal, de az eladó adatait (telefonszámát) automatikusan nem jelenítik meg a használtcikk értékesítéséhez (a weboldal újratöltését többször meg kell ismételnie azoknak a vásárlóknak, akik a környezetszennyezés céljából kikényszerített új termékek vásárlását elutasítják)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 400
113
Magyar Űripari Üzleti-Szakmai Roadshowra került sor Magyarország washingtoni nagykövetsége és a houstoni alkonzulátus szervezésében december 11-14. között. Az Econ Engineering, a Puli Space és a Remred magyar űripari vállalatok képviselői nagy sikerrel vettek részt szakmai tárgyalásokon és üzletfejlesztési célú kerekasztalbeszélgetéseken amerikai űripari vállalatok képviselőivel az Egyesült Államok fővárosában és Amerika „Űrvárosában”.