A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

A

altx

Guest
Sziasztok!

Most hogy nem vagyok magyarorszagi, es erdekelnek a katonai temak, szeretnek tobbet tudni a magyar hadiiparol..
Mit gyartanak a magyar cegek, es milzen a jovo?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 994
113
Mindegyikből van bizonyos mennyiségű (rengeteg) tartalék, ami a néphadsereg megszűnése után maradt ránk. újat meg nem gyártunk mióta megszűnt a FÉG :(

A magyar hadiipar kimerül a Rába teherautókban meg a 2 db KOMONDOR vegyifelderítő prototípusban meg a nagytiszteletű MH Currus Zrt.-ben
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 840
65 493
113
csak ennyi?

puska? pisztoly? loszer?

A régi néphadsereges készletet élik fel még mindig tudtommal. Kb 10 éve vettek talán 8-10000 P9RC-t vagy RK(?) -t egy akkor még létező hazai gyártótól ha jól tudom. Azóta próbálkoztak egy AK modernizálással (kb 100 db készült el) de 3x annyiba jött volna mint újat venni Kalasnyikov apótól így szvsz lefújták.
Pár Gepárd még az idők folyamán a Seró Kft-től. De kérdéses a folytatás, a Hiúz típust pl a gyártó inkább eladta licenszel együtt a románoknak mert itthon nem kellett. Lőszer? Passz. Kézifegyverekhez azt hiszem valaki gyárt itthon még de hogy vesznek e? A nagyobb kalibereknél csak készletfelélés van mindenben.

hu.wikipedia.org/wiki/Gep%C3%A1rd-fegyvercsal%C3%A1d

A Rábától vesznek 10-20 teherautót évente. Az licenszben gyárt nekik MAN teherautókat.
raba.hu/jarmu/

A többi nem sokat érő, járműfelújító cégek ,vegyi sugárfelderítő izék meg ilyenek. Itt egy lista a hazai nato beszállítókról. Van közte tetőfedő cég és pulykafeldolgozó üzem is.
natotender.gov.hu/aktualis_nato_beszallitoi_ceglista/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Jobb topikot nem kaptam, és érdekesség, szóval ide írom. Egy barátom a napokban járt egy romániai fegyvergyárnál, persze a lényeges helyekre nem engedték be. Valahol egy erdőbe van a gyár, de nem emlékszem a hely nevére. Ami érdekeset látott, hogy a hely tele volt Csepel márkájú hatalmas régi gépekkel, persze azokat már nem használták.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
JAmi érdekeset látott, hogy a hely tele volt Csepel márkájú hatalmas régi gépekkel, persze azokat már nem használták.
A románok 19'-ben komplett gyárakat szereltek le és vittek el. Gyakorlatilag minden korszerű gépet, eszközt, főleg fegyvergyártással kapcsolatos szerkezetet azonnal hatállyal kirámoltak az országból.
A rekvirálásaik és sunyi tolvajlásaik hiteles történetét Harry Hill Bandholtz, amerikai tábornok örökítette meg, nem éppen hízelgő hangnemben a "Napló nem diplomata módra" című könyvében, amelyet természetesen már nem lehet kapni, de a könyvtárakban még föllelhető. Érdemes elolvasni.
A 1919. október 5-én a "kedves szövetségesek" éppen a Nemzeti Múzeumot kezdték volna kiüríteni, amikor a tábornok megjelent, és lovasostorával elkergette a románokat majd lepecsételte az épület bejáratát.
A szobra jelenleg a Szabadság téren áll.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
<blockquote rel="joker">JAmi érdekeset látott, hogy a hely tele volt Csepel márkájú hatalmas régi gépekkel, persze azokat már nem használták.
A románok 19'-ben komplett gyárakat szereltek le és vittek el. Gyakorlatilag minden korszerű gépet, eszközt, főleg fegyvergyártással kapcsolatos szerkezetet azonnal hatállyal kirámoltak az országból.
A rekvirálásaik és sunyi tolvajlásaik hiteles történetét Harry Hill Bandholtz, amerikai tábornok örökítette meg, nem éppen hízelgő hangnemben a "Napló nem diplomata módra" című könyvében, amelyet természetesen már nem lehet kapni, de a könyvtárakban még föllelhető. Érdemes elolvasni.
A 1919. október 5-én a "kedves szövetségesek" éppen a Nemzeti Múzeumot kezdték volna kiüríteni, amikor a tábornok megjelent, és lovasostorával elkergette a románokat majd lepecsételte az épület bejáratát.
A szobra jelenleg a Szabadság téren áll.
</blockquote>

Full true, bár a tábornokos részről én még nem hallottam (nem is néztem utána,de majd.. köszi az infót), ezekből a lopott műkincsekből próbálták erősíteni a történelmüket a románok, csak a nagy része lopott, de nem csak ezeket, állatokat és minden ami mozdítható volt vittek, sokszor azt is ami nem. De,hogy ne offoljam teljesen szét, itt van a "Csepel Művek" néven ismert (államosított) Weiss Manfréd Acél-, és Fémműkkel kapcsolatosan 2 cikk. Nem olvastam el, de abba az iskolába jártam így tudom,hogy 90%-a hiteles infó.

http://wm-iskola.hu/iskola/weisstortenet
http://bfl.archivportal.hu/index.php?action=gallery&category_id=135&pg=1
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
< bár a tábornokos részről én még nem hallottam (nem is néztem utána,de majd.. köszi az infót),

http://bookline.hu/product/home.action?id=2101750048&type=10&_v=Harry_Hill_Bandholtz_Roman_megszallas_Magyarorszagon

Ez az a könyv, sajnos csak egy nyomás volt belőle 1993-ban.

http://tortenelemportal.hu/2012/11/amikor-megjottek-a-roman-hoditok/
http://bfl.archivportal.hu/id-604-ungvary_krisztian_quot_sacco_di.html
http://www.corvinuslibrary.com/atroc/klausen.pdf

Az a baj, hogy kezd feledésbe merülni, pedig a tábornok könyve részletesen leírja, hogy milliárdos értékeket loptak el tőlünk a románok. ÉS, előszeretettel szeretik relativizálni, letagadni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 972
113
FÉG fegyverkatalógus még a szebb napokból:

http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/fegkatalogus.pdf
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ennek a topicnak a pörgése is mutatja, hogy mekkora élet is van ma a magyar hadiiparban. Sajnos.
 

papa11

New Member
2011. augusztus 18.
20
0
1
Pro Patria Rt nem tudom létezik e még ,de Ők gyártották az Árpád 2 tűzvezető rendszert igaz azt se használjuk .Volt egy próbálkozás a GEKKO tűzvezető és felderítő rendszerre is de szerintem az is csak gyenge próbálkozás volt. Itt nem fog változni semmi csak a duma megy és totál érdektelenség van a politikai vezetés részéről.Ez vonatkozik az előzőekre is és fokozottan a mostani rabló lovagokra.