A Magyar Légierő egyik legfeketébb napja

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
32 328
40 015
113
Ghostrider

Magyarországnak volt Sz-200-as SAM rendszere? :eek:
És képesek voltunk kivonni??? :confused:
Egy jobb világ eljövetele során kit kell majd tarkón lőni ezért az a döntésért? Ki volt az az ökör aki kivont egy olyan potens rendszert, mint az Sz-200???
Ezeket most komolyan kérdezem, mert nem kicsit megdöbbentem most. Én nem tudtam eddig arról, hogy volt ilyen rendszerünk...
Mezőfalván volt. Két célcsatorna volt.
https://www.google.hu/maps/place/Me...90c1e21a0!8m2!3d46.9323938!4d18.7771045?hl=hu

• Tetszik
Reactions: fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 085
6 531
113
Béna egy rakéta volt az nem? Nem láttak benne fantáziát.
A szírek sem érnek vele semmit .

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
32 328
40 015
113
Béna egy rakéta volt az nem? Nem láttak benne fantáziát.
A szírek sem érnek vele semmit .
Ez megint nem igaz ebben a fomában. USA szintű SOJ támogatás nélkól egy elég komoly area denial rendszer mai napig. A román MiG-21 (régi példa előszedve) lényegében csak alacsonyan tud repülni ellene és ennyi. Tehát legroszabb esetben is nagyon komoly harcászati korlátozást jelent bevetés tervezéskor.

Az biztos, hogy nem olcsó, de talán ezért kellett volna megtartani, ha már kurvadrágán megvettük.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
21 131
19 678
113
Ez megint nem igaz ebben a fomában. USA szintű SOJ támogatás nélkól egy elég komoly area denial rendszer mai napig. A román MiG-21 (régi példa előszedve) lényegében csak alacsonyan tud repülni ellene és ennyi. Tehát legroszabb esetben is nagyon komoly harcászati korlátozást jelent bevetés tervezéskor.

Az biztos, hogy nem olcsó, de talán ezért kellett volna megtartani, ha már kurvadrágán megvettük.
Nem sokára megy utánuk a KUB is, aztán gyakorlatilag ezzel teljesen vége az összes képesség töredékének is. Már akkor sem értettem a VEGA kinullázását, de nem csak én nálam okosabbak sem, egy kb 10 éves Aranysasban volt egy pár oldalas riport egy légvédelmis fejessel a mezőfalvi történetről, az se értette.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
32 328
40 015
113
Gyakorlatialg úgy szűnt meg a Honvédség, hogy a leépítéssekkel nem maradt semmi megtakarítás, csak képesség. Én ki merem jelenteni, hogy a Gripeneket leszámítva semmink sincs, amit reálisan be lehete ma vetni anélkül a harctéren egy félkomoly ellenfél ellen, hogy ne legyen öngyilkosság. Se mennyiség, se minőség nincs. Semmi nincs, de cserébe kurva sokba kerül a Honvédség.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
32 328
40 015
113
Gyakorlatialg úgy szűnt meg a Honvédség, hogy a leépítéssekkel nem maradt semmi megtakarítás, csak képesség. Én ki merem jelenteni, hogy a Gripeneket leszámítva semmink sincs, amit reálisan be lehete ma vetni anélkül a harctéren egy félkomoly ellenfél ellen, hogy ne legyen öngyilkosság. Se mennyiség, se minőség nincs. Semmi nincs, de cserébe kurva sokba kerül a Honvédség.
csak = sem az első mondatban

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 085
6 531
113
Ezek a harckocsik már akkor elavultak voltak szinte, mikor beszereztük őket. A másodvonalas NATO technika ellen is hullottak volna. Az alap Leo2-nek sem volt ellenfél, nemhogy a A1/A4-nek. Ma ez már közröhej, nem képesség. Guruló koprsók ezek ma.

Száz százalékosan egyetértek veled ebben (végül is csak poénnak linkeltem be)

Amúgy milyet kellet volna s szovjetektől hogy modern legyen?

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
9 221
15 562
113
Meg hát a mennyiség is komoly 14db,nemrég volt szó a szakik képességeiről,valami 650 hk- ról volt szó.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
10 019
12 929
113
Roni

Mivel ez nem ennek a topiknak a témája így rövid leszek. T-72B. Megfizethető és hatékony járgány.