1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A Nagy Háború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - omae által indítva @ 2016. december 18..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Egy egykori az I- világháború orosz frontját és fogságát megjárt 18-as honvéd visszaemlékezései. Elég izgalmas olvasmány, nekem több okból is. Dédöregapám ugyanúgy a Soproni 18-ik honvéd gyalogezred katonája volt 1915.03-1917.06 közt, szintén Karánsebesre vonultatták be,orosz,majd 1916 októberétől román front, Tapferkeit hősiességért,sebesülés 16 karácsony-újév körül ,5-6 hónap lábadozás több helyen, leszerelés. Másrészt a visszaemlékezés főszereplőjének egyik leszármazottját ismerem.
    https://www.repcelak.martinus.hu/letoltes/Emlekiratvilaghaborubol.pdf

2. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Száz éve történt.

3. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

5. jani22

jani22 Well-Known Member

Kollégámtól kaptam és Nektek is megosztom.

6. jani22

jani22 Well-Known Member

antigonosz likes this.
  7. jani22

jani22 Well-Known Member

8. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

100 éve darabolták fel a birodalom osztrák részét (előrevetítve mi lesz a másik fél sorsa, aminek bűneit még bolsevizmusra való hajlam is súlyosbította).

9. rudi

rudi Well-Known Member

Egy szerintem szenzációs videó: Zeppelin Staaken repülés közben...
    Nagy idők lehettek, és valami fantasztikus érzés lehetett sétálni a szárnyon repülés közben a törzs és a motorgondola között.:eek::confused:

emel, fishbed and molnibalage like this.
  10. Rotten878, Ettemlevest and arbalest like this.
  11. emel

emel Well-Known Member

Szenzációs, kár hogy 3 like-ot nem lehet adni!!

12. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

13. Az angolom fos, így nem fordítom le:
    305mm gun (main caliber battleships type Radetsky and battleships type Viribus Unitis) and (right) 240mm gun (auxiliary caliber on the same Radetsky) on the test site near Pola. On August 21, 1913, the 12-inch gun exploded, the breech with the bolt was torn off, resulting in the death of Vice Admiral Lanius von Wellenburg.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Tesztközben felrobbant a 305-ös ágyú töltényűrje és megölte von Wellenburg altengernagyot.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Vagyis inkább a zár adta meg magát nem a töltényűr.

16. Ó, én nagyjából értem az angol szöveget de nem akarom félrefordítani, inkább bemásolom angolul.

dudi likes this.
  17. dudi

dudi Well-Known Member

Igazából én sem fordítottam le pontosan ami oda van írva csak a lényeget.

18. Ez nem volt egyedi jelenség, mi is csináltunk ilyen légvédelmi lafettát a tábori ágyúinkhoz, ahogy kb. minden hadviselő ország. A hatékonyságuk persze kérdőjeles volt de kellett valami ami messzebbre lő mint a géppuskák.
    Amúgy mi még a második világháborúban is használtunk ilyen első világháborús eredetű légvédelmi löveget, Rába V alvázán volt kialakítva.
    https://forum.warthunder.com/index....-világháborúban/&tab=comments#comment-5356267

Rotten878 likes this.
  19. arbalest

arbalest Well-Known Member

20. Látványos illusztráció a háború kitörésekor rendszerben álló hajók összes vízkiszorításáról és főlövegeinek számáról.

Színezett kép a sérült, oldalára dőlt Szent István csatahajóról.

A monarchia haditengerészetének TB11 jelű torpedónaszádja. 1917. október 5-én adta meg magát az olaszoknak, miután személyzetének egy része fellázadt.

Ezen oldal megosztása