1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A pénz világa

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - elimgarak által indítva @ 2015. július 1..

1. thomashewitt

thomashewitt Active Member

Majd átmegyünk a hídon, ha odaértünk, hétfő nyitó előtt, hogy állnak a kereskedésben az ázsiai INDEXek, meg a DAX/S&P500 futi, de nem úgy néz ki, hogy a BREXIT, meg Trump győzelem utáni napon belüli fordulat, amikor szilárdan tartottam mindent, most bejönne, alakzatból 10-15%-os esés jön még a DAX/OTP-ben, ha teljesül.

2. melampo

melampo Well-Known Member

Csodák nem várhatók, a mesterségesen gerjesztett és teljesen indokolatlanul túlárazással elért csúcsot amit eddig produkáltak a részvénypiacok mindenképpen le kell faragni tehát még bőven esnie kellene az áraknak. De ez nem egy pánikszerű menekülés bőven belefér a korrekció fogalmába.

3. melampo

Hát ja. Kockázat nélkül nincs veszteség! :)

zeal likes this.
  4. fip7

fip7 Well-Known Member

5. thomashewitt

Tartok mindent, majdnem nullában vagyok a blue certijeimmel, DAX egy lefelé parallel csatornaaljról fordulni látszik, izgi, nehogy leforduljon újra minden.

melampo likes this.
  6. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Ez az összes kereskedési ötlet, hogy mi lesz képzeletbeli vonal mentén!?

A tōzsde olyan, mint a súlyemelés. Lemehetsz nézni vagy lemész csinálni. Ha fogalmad sincs, hogy miért vagy ott, akkor rossz épületben vagy. Ez az utóbbi pár hsz akár a portfolio.hu fórumán is lehetne.

7. Robur

Robur Well-Known Member

Nagy Csaba likes this.
  8. megazez

megazez Well-Known Member

9. arcas

arcas Well-Known Member

Örülök ennek a lépésnek, mindenképp el kell érni az általad emlitett szintet...

tonyo, Loken and svajcibeka like this.
  10. arcas

arcas Well-Known Member

2017-es adatok, kiemelve a cseh és szlovák értékeket:

zeal and antigonosz like this.
  11. thomashewitt

Úgy vagyok 0-ban az utolsó blue tradjeimmel, hogy 2,1-et kerestem idén, nem tudom te, hogy állsz, meg nem is nagyon érdekel.

12. thomashewitt

Arannyal kapcsolatos meglátásom a facebook oldalamról:
    "
    Kivesézném kicsit jobban az aranybefektetést: mennyiségi lazításos, negatív jegybanki kamatos időkben, amikor elárasztja a világot a "helikopter" pénz, megy föl az árfolyama. USA-ban 2x emeltek jegybanki kamatot, az inflációs félelem nagyjából elmúlt, $ 20%-os erősödésen van túl, nem látok okot, már csak a $ erő miatt sem újbóli szárnyalásra. Háborúban van a legnagyobb létjogosultsága, a vesztesek az újjáépítést pénzcserével, vagy totál elinflálással kezdik, ilyenkor jön jól a fizikai arany, az sem banki széfben tartva, mert a múlt században 2x is, 1919 románok, 1945 oroszok törték föl a trezorokat. Marad az elrejtés, amiben a fémkeresős megtalálhatóság jelent kockázatot, falban/betonban/földben/fűrdőszobai csempe mögött is kellő mélység, illetve kamú fémtárgyal leárnyékolva lehet megóvni, a keresőkkel szemben. Nem 10 millánál, de 50 fölött már kötelező, minimum 5% tartása a portfolioban.
    "

melampo likes this.
  13. dragonette

dragonette Well-Known Member

14. melampo

Ez még nem a világvége.
    Az majd később jön.

15. blogen

blogen Well-Known Member

Populizmus. Semmi gyakorlati értelmét nem látom. Amúgy a forgalomban lévő készpénz (4500 milliárd) aranyra válthatóságához 425 tonna kellene mai árfolyamon, míg a teljes nemzeti vagyon (állami+önkormányzati+magán) aranyra válthatóságához hozzávetőleg 9000 azaz kilencezer tonnás aranyfedezet kellene ami ezer tonnával több, mint a teljes amerikai készlet.

Az összes arany a világon 190 ezer tonna jelenleg.

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Rossz előérzetem van ezzel az arany felhalmozással. Bár ez még mindig nem sok, pláne ha az osztrákokat nézem.

17. blogen

blogen Well-Known Member

37 tonna az teljesen nevetséges, nem igazi tartalék (450 milliárd HUF körül), mert szart se ér. A valutatartalék a lényeg: 7 200 milliárd Forintnak megfelelő deviza!

Ez 2010 óta a kétharmadára csökkent. Ezért látványos populizmus az aranyrudak mutogatása, miközben az effektív tartalékok csökkennek.

18. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Ez így van. Jól hangzik, a népek bekajálják. Ha intervenció van, azt nem aranyból csinálják. Figyelembe véve a viszonyokat, valami azt súgja, hogy ezen az ügyleten is sokan jól jártak és nem a piaci áron jött a cucc...

19. thomashewitt

MOL-ban a szezonalitás miatti legjobb Gyj. jön 31.-én.
    OTP-ben Csányi belengetett 1 mrd EUR profitsort, az pedig 1170 HUF/rv Gyj. nov 09.
    Telcsi nem volt 6 éve, azt kíváncsiságból tartom.
    A bluek 8,5x P/EPS rátán forognak, nem várom az egekbe őket, de jönnek a számok, meg a követő press, certiben egy 5%-os részvényemelkedés is jövedelmező.
    Van még:
    FITBIT, itt brutál az 1 rv-re eső kp, enyhén veszteséges, de nagy a nyitott shortarány.
    Banco BPM, a bookvalue 1/4-én forog, a könyv tele szeméttel, de Good Will után, kormányzati költségvetési hiányos megnyugvásnál jó lehet.
    Continental, ez is felpattanhat, előző Gyj. után profit warmingoztak, lehet most optimisták lesznek.
    DB Bank, elfekvőben, 0-ban is adnám már, 24.-én jelent, hátha.

melampo likes this.
  20. thomashewitt

A csökkenésben nincs benne, hogy a devizahitel forintosításánál, a jegybank adta a frankot?

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása