A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 402
113

ako tobbe nem lesznek adoparadicsomok?
mi lesz az irekkel es a kulonbozo kis szigetekkel az isten hata mogott (az ir politikusok, olvasom, mar vonyitanak)?

Ez valszeg csak az OECD államokra fog v9natkozni.

Mo-nak ez szívás lenne, elveszítjük az adóversenyben az előnyünk.
Szokásos sztori a nagyok, ha vhol versenyhátrányba kerülnek átírják a piaci, verseny szabályait új ideológia mentén. Lesz ellenállás, de zsarolással valszeg keresztülviszik, sajnos alkalmazkodni kell.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
A benne szereplő grafikon alapján 2019-ben a magyar társadalom felső <10%-a él(t) legalább az európai átlag jövedelmi szinten? A leggazdagabb 1% viszont szinte azonos szinten tart, mint az európai 1%. Durva.
Valószínűleg kicsit nőttek azóta a jövedelmek, de még így is rettenetesen le vagyunk maradva.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 402
113
A benne szereplő grafikon alapján 2019-ben a magyar társadalom felső <10%-a él(t) legalább az európai átlag jövedelmi szinten? A leggazdagabb 1% viszont szinte azonos szinten tart, mint az európai 1%. Durva.
Valószínűleg kicsit nőttek azóta a jövedelmek, de még így is rettenetesen le vagyunk maradva.
Viszont az utóbbi 5 évben a legerőteljesebb felzárkózás volt a Nyugathoz 1980 óta.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Viszont az utóbbi 5 évben a legerőteljesebb felzárkózás volt a Nyugathoz 1980 óta.
Az adatok alapján, vásárlóerő-paritáson pont, hogy nem. Kivéve, ha a felső 25%-van vagy, akkor javult valamennyire. Én nem látom itt a nagy felzárkózást. Az alsó 60% relatíve szegényebb lett.
Nőttek a jövedelmek, de közben kb. 16%-ot romlott az euróárfolyam..... Szakadunk le az európai jövedelmekről, kivéve, ha eddig is nagyon jól kerestél.
6408_b3811c3530de.png
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Viszont az utóbbi 5 évben a legerőteljesebb felzárkózás volt a Nyugathoz 1980 óta.

Az a helyzet, hogy gazdaságilag nem vagyunk sikeresebbek, mint a többi V4 ország vagy a romulánok. Persze a balllibhoz képest ég és föld, de a környékhez képest semmi extra.

Az adatok alapján, vásárlóerő-paritáson pont, hogy nem. Kivéve, ha a felső 25%-van vagy, akkor javult valamennyire. Én nem látom itt a nagy felzárkózást. Az alsó 60% relatíve szegényebb lett.
Nőttek a jövedelmek, de közben kb. 16%-ot romlott az euróárfolyam..... Szakadunk le az európai jövedelmekről, kivéve, ha eddig is nagyon jól kerestél.
6408_b3811c3530de.png

Az "összeszerelő-gyár-gyarmat" státuszból ennyit lehet kihozni.

Ennél többet a gyártulajdonos multik és (politikai-/média-) köreiktől több nem is várhatunk, ezt akarták, a továbblépést minden hangzatos ígéretük ellenére --mivel érdekeik ellen lenne-- nem fogják támogatni, sőt...
Betanított-munkás(-Kelet-Európai)-gyarmatra van szükségük, nem többre!
Ezért hiányolom a hosszútávon is biztosított független, hazai, minőségi, és mennyiségi kutató-fejlesztő (társadalmi)bázist, mert az eddig bejelentett hadi-ipari programok inkább a szürkeállomány elszívásához biztosítanak egy szelekciót magyar pénzből!

A hazai vállalkozó rétegnek egy reform-korihoz hasonló megújulás motorjának kellene lenni, különben el fogunk tűnni!
A Matolcsy/Nemzeti Bank féle képzések, szellemi bázisok tűnnek nekem a reformkori törekvések modern analógiájának. Ilyenekre nagy szükség lenne!
...azokból, amik a látókörömben vannak. Lehet vannak más, hasonlóan jó kezdeményezések is!
Ha valaki tud ilyet, akkor a "Társadalmi folyamatok", vagy "(BiztPol)Magyarország"-ban folytassuk.
 
M

molnibalage

Guest
Viszont az utóbbi 5 évben a legerőteljesebb felzárkózás volt a Nyugathoz 1980 óta.
Igen, egy eszméletlenül szűk rétegnek. És soha annyian nem húztak el innen, mint 2010 óta...
Főleg a fiatalokra vetítve.
Egy közeli volt egyetemi évfolyamtársam USA-ban él.
Egy röpis csapattag osztrák állampolgár már.
A SzSzM-i baráti körömből meg német.

Eszük ágában nincs hazajönni.
Soha.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 107
15 708
113
Igen, egy eszméletlenül szűk rétegnek. És soha annyian nem húztak el innen, mint 2010 óta...
Főleg a fiatalokra vetítve.
Egy közeli volt egyetemi évfolyamtársam USA-ban él.
Egy röpis csapattag osztrák állampolgár már.
A SzSzM-i baráti körömből meg német.

Eszük ágában nincs hazajönni.
Soha.

Az a helyzet, hogy az EU-ban itt az egyik legkisebb arányú az elvándorlás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 402
113
Igen, egy eszméletlenül szűk rétegnek. És soha annyian nem húztak el innen, mint 2010 óta...
Főleg a fiatalokra vetítve.
Egy közeli volt egyetemi évfolyamtársam USA-ban él.
Egy röpis csapattag osztrák állampolgár már.
A SzSzM-i baráti körömből meg német.

Eszük ágában nincs hazajönni.
Soha.
Én 2010 óta háromszor mentem ki külföldre melózni. Januárban jöttem legutóbb haza. Az a jó biznisz, ha kint melózol és itthon költöd el. Én szerencsére ezt is meg tudom oldani.

Egyébként ez nem magyar, hanem régiós probléma. Nálunk az egyik legalacsilonyabb a kivándorlás. Ez qrva egyszerű matek. Nyugaton ugyanazért a melóért többet fizetnek. Viszont ha a hosszú távú, azonos színvonalú megélhetési, lakhatási költségekkel nézed, akkor könnyen lehet csöcsre futni...

Én sohasem terveztem hosszú távra kint. Persze van akinek bejön, de minimum ugyannyi beszopja, csak itthon nem reklámozza.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Én 2010 óta háromszor mentem ki külföldre melózni. Januárban jöttem legutóbb haza. Az a jó biznisz, ha kint melózol és itthon költöd el. Én szerencsére ezt is meg tudom oldani.

Egyébként ez nem magyar, hanem régiós probléma. Nálunk az egyik legalacsilonyabb a kivándorlás. Ez qrva egyszerű matek. Nyugaton ugyanazért a melóért többet fizetnek. Viszont ha a hosszú távú, azonos színvonalú megélhetési, lakhatási költségekkel nézed, akkor könnyen lehet csöcsre futni...

Én sohasem terveztem hosszú távra kint. Persze van akinek bejön, de minimum ugyannyi beszopja, csak itthon nem reklámozza.


Idézve a klasszikust: "Ön nyert!" (...én is! ;) )
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 402
113
Erre lehet kérni mért statisztikai adatot?
migracioterkep.jpg




Illetve egy még frisebb V4 statisztika, hogy ne a Balkanhoz meg Romaniához hasonlitsuk.


1_245.jpg

2_203.jpg


3_183.jpg


5_111.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 402
113
Az adatok alapján, vásárlóerő-paritáson pont, hogy nem. Kivéve, ha a felső 25%-van vagy, akkor javult valamennyire. Én nem látom itt a nagy felzárkózást. Az alsó 60% relatíve szegényebb lett.
Nőttek a jövedelmek, de közben kb. 16%-ot romlott az euróárfolyam..... Szakadunk le az európai jövedelmekről, kivéve, ha eddig is nagyon jól kerestél.
6408_b3811c3530de.png
Most hogy az utóbbi 1 hónap alatt 25 Ft-ot erősödött a forint, akkor nőtt a vásárlóerő???
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Hát, azért bőven vannak akik ránkvernek tőlünk nyugatabbra is, és igen közeli versenyzők keleten.
Szóval úgy beállítani, hogy kilógunk a sorból és itt jó a helyzet, az erős túlzás.
Ráadásul a korcsoportot is megnézném, már ha lenne adat, mert ezek is csak becslések sokszor, mert itthon sem mérik tudtommal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 107
15 708
113
Hát, azért bőven vannak akik ránkvernek tőlünk nyugatabbra is, és igen közeli versenyzők keleten.
Szóval úgy beállítani, hogy kilógunk a sorból és itt jó a helyzet, az erős túlzás.
Ráadásul a korcsoportot is megnézném, már ha lenne adat, mert ezek is csak becslések sokszor, mert itthon sem mérik tudtommal.
lol
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Én 2010 óta háromszor mentem ki külföldre melózni. Januárban jöttem legutóbb haza. Az a jó biznisz, ha kint melózol és itthon költöd el. Én szerencsére ezt is meg tudom oldani.

Egyébként ez nem magyar, hanem régiós probléma. Nálunk az egyik legalacsilonyabb a kivándorlás. Ez qrva egyszerű matek. Nyugaton ugyanazért a melóért többet fizetnek. Viszont ha a hosszú távú, azonos színvonalú megélhetési, lakhatási költségekkel nézed, akkor könnyen lehet csöcsre futni...

Én sohasem terveztem hosszú távra kint. Persze van akinek bejön, de minimum ugyannyi beszopja, csak itthon nem reklámozza.
Saját rokonságomból kapott infó, hogy kint többet kell dolgozz és kevesebbet kapsz, mint a német, igaz ez statisztikailag nem releváns minta, de nem nehéz elképzelni. Az nem kivitelezhető, hogy kint dolgozol és otthon költöd el, mert a meló alatt fizetsz lakbért, kaját, rezsit, munkahelyre utazást minimum, ha szórakozásra nem is költesz meg felesleges cuccokra. Ráadásul ha félidőt külföldön dolgozol, félidőt meg otthon nem csinálsz semmit, akkor a fizódat eloszthatod kettővel, mert csak félidőt van jövedelmed, hacsak nincs otthon egy munkaadód, aki tolerálja, hogy évente 6 hónapot lelépsz.
Saját tapasztalat még régről, hogy amerikában a huszas éveik elején járó itteni diákok 2 vagy 3 melót is elvállaltak nyár alatt, de ez jellemző volt az amerikaiakra is, hogy két állása volt egy jelentős részének.
Összegezve: mi a f*szért nem tudnak az emberek itthon kelet-európában is két melót vagy túlórát vállalni ha kevés az amit kap mert olyan a meló jellege és a személy képzettsége, vagy úgy odatenni magukat ahoz amit csinálnak, hogy az hosszú távon is kifizetődő legyen nekik? Miért kell ahoz elmenni Hollandiába napi 14 órát ganyét hányi vagy epret szedni, hogy itthon lobogtassa, hogy csinál havi 2000 eurót? Annyi melóval itt sem állna olyan sokkal messzébb, de legalább kevesebbet költ.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 549
76 404
113
Ismerek egy hölgyet aki a 2X. kerület képviselőjének parlamenti irodájában dolgozik kolléganőivel. Teljesen megszokott, hogy napi 1-1,5 órát dolgoznak, heti 3-4 alkalommal, illetve általában panaszkodik, hogy valamelyik kolléganője egy hónapja nem dolgozik, úgy döntött, hogy pihen, így most még a többiekre nehezedik a főnökük közösségi médiás profiljainak kezelése is... Alig szoktam dühbe jönni mikor meghallom ezt újra és újra. Ja, és igen, ez még részmunkaidős állásnak is vicc lenne, nem hogy teljesnek.

És ezért mekkora fizetést kapnak?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 549
76 404
113
Konkrétat nem igazán tudok, de jelen esetben számít, hogy 200-300 vagy 400 br. a love? :D
Nem értettem teljesen a hozzászólásodat, hogy napi 1-1,5 órás munkáért kapnak teljes bért ( 200-300 vagy 400 br. ) vagy csak a teljes bér kb. ötödét egy "részmunkaidős állás"ért?