SurányiJé, egy pénzügyi szakértő, aki ugyanazokat írja, amiket én is megfogalmaztam. És amiért itt az állítólagosan több diplomás, szagértő urak jókat vigyorogtak, majd veregették egymás vállát!
A csalós KSH adatok, a jegybank és a kormány által gyengített forint, az infláció eszetlen gerjesztése, a választási költségvetés elszállása......
És ahogy Surányi György is említi, a választások után szigorításokra lesz szükség, mert már rövidtávon is tarthatatlan ez a "gazdaságpolitika".
Még mindig vannak páran, akiknek nem tűnt fel, hogy a jövő évre betervezett 10%-os béremelés max. a szintentartásra elég, az az államnak, a propaganda ellenére egy fillérjébe nem kerül.
És azok is, akik a választások után rájönnek, hogy a pénzosztás egy igen nagy része csak egyszeri, az nem emeli tartósan a béreket, és a választások után magukra maradnak.
Na akkor majd még bezuhan a hitelfelvétel, a fogyasztás, ezekkel együtt a költségvetés adó-járulék...., bevételei. Eközben az inflációhoz képest, tarthatatlanul alacsony kamatok is meglódulnak felfelé, ami már nemcsak a lakossági, hanem az állami kiadásokat is jócskán megnöveli.
Ez, és a folyamatos kötvénykibocsátások, felvett kínai, orosz hitelek tovább növelik az államadósságot, rontják a költségvetés helyzetét.
Bárki lesz itt kormányon jövő tavasztól, nem lesz irigylésre méltó helyzetben.
És ezt 12 év sikerpropagandája, 2/3-os kormányzás mellett sikerült összehozni! Bravó FIDESZ-KDNP!
Nem a kormány gyengíti a fotintot, hanem a befektetők, spekulánsok, akik shortolják a forintot. Alacsonyan tartották az alapkamatot, hogy pörögjön a gazdaság és olcsó legyen az államadósság finanszírozása. 8 év alatt kb. 10%-ot esett a forint, azóta még 10-et. Ez utóbbi ilyen rövid idő alatt sok, de a korábbi teljesen kívánatos volt a gazdaság számára. 0-3% közti rekordalacsony infláció volt. Nem emlékszek 90 óta ilyen alacsony inflációs szakaszra.
Ahogy a forintot sem a kormány gyengíti, úgy az inflációt sem a kormány gerjeszti.Nem tudom feltűnt - e, hogy az egész vilagon felpörgött a Great Reset óta?? Magasabb a kereslet, mint a kínálat világgazdasági szinten. Főleg az energiahiány pörgeti az inflációt. Itt a balos, progresszív ideológiavezérelt Green New Deal csődjét látjuk. aminek a valós gazdasági folyamatokhoz minimális közé van. No atom, vesszen a ruszki gáz, majd a napból, szélből meg a fingból termelünk áramot. Ami nem lehetetlen és jó kieg. energiaforrás, de erre nem lehet alapozni.
Egyelőre Orbánnak köszönheted, hogy nincs megszorítás a tavalyi Graet Reset és gazdasági visszaesés ellenére. Szépen csökkentette az elmúlt 10 évben az államadósságot és 3 % alatt tartotta a hiányt, amire az előző nagy balos szakértői kormányok még 2008 előtt is képtelenek voltak. Így volt mozgástere hitelből megszorítás nélkül finanszírozni a visszaesést.
Egyelőre magas béremelések vannak a válság ellenére, ezért tartják reálértéküket a bérek és még csökkenő ütemben, de dok szegmensben nő a reálértékük is. Ezt a 6%-os gazdasági növekedés többletbevételeiből tudja finanszírozni. Úgy néz ki a lendület jövőre is kitart hála a fejlesztés és bővítésorientált magyar gazd. pol nak. Kapacitásbővítésre, technológiai fejlesztésekbe tolnak rengeteg zsét segélyezés helyett. Ez a helyes út!!!
Az államadósságot mindig megújított hitelekből, államadósságból finanszírozzuk kormányfüggetlenül. Annyi, hogy diverzifikálják az adósságot, ami az USA-nak lehet nem tetszik, de igy a szabadabb gazd. politikát lehet folytatni. Nem vagyunk egy befeketetői csoportnak kiszolgáltatva, egymás ellen akár ki játszhatjuk őket, jobbak lesznek a pénzügyi alkupozícióink.