Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Igen, nyilvánvaló... Amikor több éves QC tapasztalattal a bértárgyaláson megkérdezik, hogy én tényleg ennyi pénzt kérek, és a kért összeg még a 400 nettót se éri el, akkor erős kétségeim vannak...Sztem most van. Persze kell rugalmasság.
Most egyedi sztorija mindenkinek van pozitív és negatív is. Attól még most mindig kedvezőbb a trend.Igen, nyilvánvaló... Amikor több éves QC tapasztalattal a bértárgyaláson megkérdezik, hogy én tényleg ennyi pénzt kérek, és a kért összeg még a 400 nettót se éri el, akkor erős kétségeim vannak...
Ezt aláírom, de a felkarolt középréteg alatt nem csak a cigányok vannak, illetve köztük is vannak dolgos, törekvő emberek!Félreérted. Én nem mantrázom, higy a Nyugat becsődöl dumát. Gazdasagilag semmiképpen. De az általad hiányolt gazdasagpolitika romboló hatású a tarsadalompolitikára. Ezt élesben láttam és tapasztaltam. Itthon lightba volt a cigányokkal, ami kint durvábban a bevándorlókkal. A segély helyett munka, pont az Orbán kormány olyan innovációja, amiből nem szabad engedni.
Nehéz ezt a határt meghúzni és biztos vannak, akik kiesnek a rostán. Azért én rut nem t{bb millióra tenném. Jóval kevesebb. Kben nem lett volna most 2/3-ad.Ezt aláírom, de a felkarolt középréteg alatt nem csak a cigányok vannak, illetve köztük is vannak dolgos, törekvő emberek!
Több millió ember van a középréteg alatt, persze nem a KSH szerint, akik továbbra is lecsúszóban vannak, önhibájukon kívül, méltatlanul! Ennyi ember nem tud jobban fizető állást találni!
Most átszoktok más topikokba google-translate copy-pastelésre, miután megszólták az ukrán topic spammelését? Az eredeti forrást szokás szerint "elfelejtetted" linkelni.@Flamand
Négy tényező kedvez a dollár központi pozíciójának a nemzetközi pénzügyi piacokon, a kereskedelmi számlákban és fizetésekben, valamint az állami és magán devizatartalékokban – nevezzük „hálózati hatásoknak”. A többi valuta relatív bővülése attól függ, hogy milyen sikeresen tudják ellensúlyozni ezeket a tényezőket.
Először is, a dollárban denominált tranzakciók kiterjedtebb telepített bázisa kedvez a valutának. A likviditás növekedése és a tranzakciós költségek csökkenése a „nem hagyományos” devizapiacokon – beleértve a platformok technológiai fejlesztéseit – hozzájárult ennek a hátránynak a csökkentéséhez.
Ezenkívül egyetlen más monetáris rendszer sem kínál olyan mennyiségű „befektetési minősítésű” államkötvényt, mint az Egyesült Államok. Ez a mennyiség lehetővé teszi a központi bankok számára, hogy tartalékokat halmozzanak fel, a magánbefektetők pedig „menedékként” használják azokat, amit a globális pénzügyi válság óta tartó „mennyiségi lazítás” is megerősít. Ezzel kapcsolatban az Európai Központi Bank akkori elnökének, Draghi Máriónak a 2012-es euróválságban tett bejelentése, miszerint a 2012-ben kibocsátott euróban denominált eszközök likviditásának végső biztosítójaként „bármit megtesz”. az eurózóna – fontos volt. Ezenkívül tavaly létrehozták az Európai Helyreállítási Alapot. A jegybanki tartalékként felhasználható likvid és biztonságos eszközök globális kínálata az euró javára bővült.
Harmadszor azt is érdemes megjegyezni, hogy a „nem hagyományos valutákat” a tartalékkezelésben a hozamok részleges keresése kedvelte. jegybanki mérlegek –fejlett és feltörekvő gazdaságok– óriási méreteket öltöttek az utóbbi időben. Most ezek közül néhány különválasztja, hogy mi lenne a megfelelő részlet a „likviditáskezeléshez” (az oka annak, hogy a likvid és alacsony kockázatú eszközökben tartalékok vannak, stabilizációs céllal), egy másik „befektetési részlettől” (lehetőleg allokálható). kevésbé likvid, de jövedelmezőbb eszközökben). A diverzifikáció keresése a „nem hagyományos” tartalékokat segítette.
A negyedszer a dollár javára a likviditást és az eszközök rendelkezésre állását korlátozó szabályozás hiánya lenne, beleértve a tőkeszabályozást is. Az olyan esetekben, mint Irán, Venezuela és Oroszország, már alkalmazott szankciók ellenére a kínai kötvények nehézséget jelentenek a dollárban és a másik három fő valutában kibocsátott kötvényekhez képest.
A globális pénzügyi válság óta Kína arra törekszik, hogy kiterjessze a renminbi használatát a nemzetközi kereskedelemben és más központi bankok tartalékeszközeként. Ezt követte a más országokkal kötött devizaswap-vonalak elszaporodása.
A központi bankok és más globális nyilvános befektetők kereskedelmi tranzakciói és tartalékai megerősíthetik a renminbi pozícióját a dollár, az euró, a jen és a font sterling alternatív fizetőeszközeként, a kínai valuta, mint tartalékvaluta nemzetközivé tétele felé tett minőségi ugrás csak akkor fordulhat elő, ha a konvertibilitásába vetett bizalom elegendő ahhoz, hogy meggyőzze a nem hivatalos (magán) befektetőket a benne denominált tartalékok tartásáról. Nem véletlen, hogy a Kínával kötött devizaswap-sorokat kevesen használják, míg az országokéta Federal Reserve-velakkor aktiválódtak, amikor szükség volt az áramlások stabilizálására.
A tartalék kibocsátónak el kell fogadnia, hogy devizája nagy mennyiségben kering a világban, és ezért a külföldi befektetőknek némi súlyuk van a hazai hosszú távú kamatlábak és az árfolyam meghatározásában. Minden jel szerint a kínai pénzügyi hatóságok a jelek szerint nem tekintik prioritásként az ellenőrzések feladását a közeljövőben. Valószínűleg arra törekednek majd, hogy a renminbi használatát olyan mértékben kiterjesszék, hogy ez az ellenőrzések feladása nélkül megtehető, és ezért ne legyen törekvés arra, hogy valamilyen párhuzamos rendszert építsenek ki, vagy a meglévőt helyettesítsék
Nem felejtettem el csak az Egyesült Államok szónál nem működik a linkelés, mivel ez egy korábbi hozzászólásom lementett másolata.Most átszoktok más topikokba google-translate copy-pastelésre, miután megszólták az ukrán topic spammelését? Az eredeti forrást szokás szerint "elfelejtetted" linkelni.
Az nem tetszik, hogy nincs forrás, amit amikor felhoztak, akkor kikértétekd magatoknak nagy hangon, hogy olyan nálatok elő nem fordul. Ha nem tetszik a kritika, görgessetek tovább.Nem felejtettem el csak az Egyesült Államok szónál nem működik a linkelés, mivel ez egy korábbi hozzászólásom lementett másolata.
És azért raktam ide mert az ukrán topikban úgyis törlésre kerül, mivel nem tartozik a témához.
Amúgy pedig ha nem tetszik a dolog gorgess tovább úgy sem neked címeztem....
Na ne már elmondtam a dolgot mit nem lehet ezen megérteni, és a görgessetek tovább nem a forrásra hanem a hozzászólásod többi részére vonatkozott.Az nem tetszik, hogy nincs forrás, amit amikor felhoztak, akkor kikértétekd magatoknak nagy hangon, hogy olyan nálatok elő nem fordul. Ha nem tetszik a kritika, görgessetek tovább.
Válság van, válság lol Akarom mondani honvédelmi szükséghelyzet Döntsétek már, hogy az önálló forint örömszerzési forrás, vagy a csalánnal verés esete. Lakossági szempontból szerintem utóbbi, csak nemzetgazdasági szinten van pozitív hozománya, de meg lehetne ezt oldani máshogy is... finomabban. A másik vicces, hogy a beruházásokÚj gépek árÁt nézegettem,és halálközeli élményem volt/van,mitől 392 az euró?
Új gépek árÁt nézegettem,és halálközeli élményem volt/van,mitől 392 az euró?
Magyarország előre megy nem hátra!Új gépek árÁt nézegettem,és halálközeli élményem volt/van,mitől 392 az euró?
Kormányváltáskor a fideszesek meg szokták shortolni a forintot. Ilyenkor keresnek pár miliárdot, mi meg a százszorosát elbukjuk inflációban.Magyarország előre megy nem hátra!