A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 133

Guest
Sztem tök korrektül rátapintott a lényegre a fideszes mandi. :)

A változtatás életszerűtlen , a döntő többségét kiszorítja. Maga a Kata aránytalan alacsony adoterhelést jelentett. 50.000es adó, milliós havi fix. Ezt kellett volna emelni arányosan, kiszámithatóan, nem évközben.
Úgy az egész, amit írt korrekt.

1 értelmes lépés van, a javaslatot visszavonni, vagy a határidőt jövő évre tolni és addig valós egyeztetéseket folytatni.

Kommunikációs kormányzás folyik, olyat h adóemelés nem lehet csinálni. Hogy hangzana ez az M1 Hiradóban? :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 661
7 196
113
Sztem tök korrektül rátapintott a lényegre a fideszes mandi. :)

A változtatás életszerűtlen , a döntő többségét kiszorítja. Maga a Kata aránytalan alacsony adoterhelést jelentett. 50.000es adó, milliós havi fix. Ezt kellett volna emelni arányosan, kiszámithatóan, nem évközben.
Úgy az egész, amit írt korrekt.

1 értelmes lépés van, a javaslatot visszavonni, vagy a határidőt jövő évre tolni és addig valós egyeztetéseket folytatni.
Mandi kommentekben jó ötletek vannak:
Adótételt 25.000Ft-al emelni.
-Ez kb. 500ezer KATA-snál 12,5 milliárd Ft extrabevétel/hó
-Megtíltani, hogy annak a cégnek számlázz, akinél alkalmazott vagy. (Mondjuk ez is kijátszható, de azért már haladás lenne)
-Megnézni, hogy milyen hatással van a piacra, aztán finomítani még, ha szükséges.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nalátod! Abból mi lett?
Viharos lépésre, viharos visszalépés, meg egy tankönyvi példa arra, hogy az illiberális demokrácia megtűri, és el is fogadja a tüntetést mint demokratikus formát.
Politikailag az (meg ez is szerintem) úgy működött, mint a kukta fedelén a biztonsági szelep.
A boltzárból és az internetadóból is visszalépett a fidesz.
Ebből nem kell visszalépnie. Szimplán csak egy felvizezett verzió fog kijönni.
Orbánék meg ott fogják lobogtatni az EU orra előtt, hogy lám, mi hallgatunk az ellenzék és a nép szavára.

Ha egy kicsit mindenki végiggondolja a jelenlegi tervezetet akkor azt láthatja, hogy ez egy fal megoldás volt, hogy a bűvész a másik kezével előhúzza az igazi nyulat a kalapból.
Mire gondolok?
Az új megoldás esetén annak a világon semmi értelme nem volt, hogy megemelték a KATA határát, azzal a felkiáltással, hogy majd lesz aki jól jár!
Mivel a KATA körből pont azok kerültek volna ki, aki a cégeknek nagyobb pénzeket számlázhattak. Így meg teljesen értelmetlen, hogy évi 18 millióra emelték a keretet. Ugyebár ez 1,5M/hónap. Gondolom, hogy nem a taxisokból, műkörmösökből álló horda fogja szétfeszíteni ezt a 18M-ós abroncsot.
A havi 1,5 milla bevételes vállalkozó meg szerintem már nagyon nem "kis adózó" kategória.

Szerintem a "felvizezett" verziónak pont az ellenkező irányt kell vennie! Ha leviszik 6M-ra (vagy az alá) a bevételi határt, akkor attól még a katás a rendszerben marad.
Aki ebből már kicsúszna, az hagyja a fenében az egészet, vagy kifizeti a határ feletti összeg 40%-át.
Egyrészt nőne az adóbevétel, ugyanakkor a nagyobb keresetűeket a bejelentés felé terelné.
Az biztosan nem lesz megoldás, hogy a KATA összegén emeljenek jelentőset (ez a minimálbérhez kötés), mert azt semmiképp nem lehetne máshogy magyarázni, mint adóemelést.
Viszont a határok változtatásával lehet terelni "populációt". ;)
 
M

molnibalage

Guest
A havi 1,5 milla bevételes vállalkozó meg szerintem már nagyon nem "kis adózó" kategória.
Egy egyszemélyes szaki vállalkozás, aki lakásfelújít és anyagot szerez be, a mi árak mellett lazán kimeríti ezt.
Csak a saját fizetése 500k+. Erre jön rá a kocsi / kisteher üzeme és görgetett amortizáció és az anyagbeszerzés.
És ez egy egyszemélyes cég...

Orbánék meg ott fogják lobogtatni az EU orra előtt, hogy lám, mi hallgatunk az ellenzék és a nép szavára.
Esetleg lehetne előzetes konzultáció is.
Tudod a kormány a nép szolgálja és nem fordítva.
Itthon semmi sem látszik ebből a mentalitásból.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Jó, h ezt így leírtad.


Ismerősöd példájára. Csupa USA ETF? Egy helyen(piacon), egy eszköz típus(?)..az szuper…pláne egy kialakult már elkezdődött gazdasági válságban.
Hát ez is lehet egy stratégia…

diverzifikáció? nem csak instrumentumok (+terminusok) szerint hanem a földrajzi(itt piaci) lehatárolás?

Nem bántásból írtam.
Nem bántasz meg, nem az én portfolióm :) De ugyanakkor meg kell jegyezzem, hogy nagyon jól csinálja, ő speciel csak olyan szektorokba fektet be amihez ért, és a tech szektor spec az USA-ban van jelen döntően. Nála a diverzifikáció az ETF-ek, amiben van olyan is amihez nem ért, de amit kiválasztott, hát nagyon durva hozama van, és ez a hozamadóztatás elég cuppanós lesz rajta... még így is megéri, de komoly vérszívás lesz rajta, mivel ő nyilván nem ezzel kalkulált...

Én csak pislogok az ő hozamain, de én sem merném ezt utánacsinálni. Ugyanakkor nem ő az egyetlen akit ismerek és az USA piacon csinál pénzt, szóval azért ennek a kettős adóztatási egyezménynek ha tényleg felmondják lesznek hatásai... valósak... nem csak pszichológiaiak.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Nem bántasz meg, nem az én portfolióm :) De ugyanakkor meg kell jegyezzem, hogy nagyon jól csinálja, ő speciel csak olyan szektorokba fektet be amihez ért, és a tech szektor spec az USA-ban van jelen döntően. Nála a diverzifikáció az ETF-ek, amiben van olyan is amihez nem ért, de amit kiválasztott, hát nagyon durva hozama van, és ez a hozamadóztatás elég cuppanós lesz rajta... még így is megéri, de komoly vérszívás lesz rajta, mivel ő nyilván nem ezzel kalkulált...

Én csak pislogok az ő hozamain, de én sem merném ezt utánacsinálni. Ugyanakkor nem ő az egyetlen akit ismerek és az USA piacon csinál pénzt, szóval azért ennek a kettős adóztatási egyezménynek ha tényleg felmondják lesznek hatásai... valósak...

Ha sztori működik az jó.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Egy egyszemélyes szaki vállalkozás, aki lakásfelújít és anyagot szerez be, a mi árak mellett lazán kimeríti ezt.
Csak a saját fizetése 500k+. Erre jön rá a kocsi / kisteher üzeme és görgetett amortizáció és az anyagbeszerzés.
És ez egy egyszemélyes cég...


Esetleg lehetne előzetes konzultáció is.
Tudod a kormány a nép szolgálja és nem fordítva.
Itthon semmi sem látszik ebből a mentalitásból.
Én ahogy látom a kormány inkább mindenhol (így Európában körbenézve) csak meg akarja mondani a népnek, hogy hogyan kell élnie az életét. Nevetséges.

Az ott élő emberek érdekei meg a csatornában kúsznak.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 341
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egy egyszemélyes szaki vállalkozás, aki lakásfelújít és anyagot szerez be, a mi árak mellett lazán kimeríti ezt.
És? Az értékhatárig így adózik. Afelett meg kifizeti a 40℅-ot. Még mindig jobban jár, mint bármi mással... :oops:
Esetleg lehetne előzetes konzultáció is.
Kivel? Ezt a fontos kérdést azért érdemes lenne feltenni előtte magadban!
Tudod a kormány a nép szolgálja és nem fordítva.
Pffff...
Itthon semmi sem látszik ebből a mentalitásból.
Hol látszik?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Megszavazták.
Meglátjuk, hogy meddig fog élni a törvény.
Ha elég puhapöcsű az ellenzék és a KATA-ját féltő kényszervállalkozó, - és marad a mostani felállás -, akkor az állam/kormány fog jól járni.

Megjegyzem, hogy szerintem ez is azért elég világbajnok gyanús, hogy az utca embere azért tüntet, hogy adót fizethessen...:rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Megszavazták.
Nahát, ki lepődött meg?
De majd pöcs ezt is megmagyarázza. Ahogy mindent is.
Ha nálad ez a tempó ezen a téren, akkor úgy érzem sok közös témának ezen a téren nincs...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha nálad ez a tempó ezen a téren, akkor úgy érzem sok közös témának ezen a téren nincs...
A másik opciós válaszom az lett volna, hogy:
Ugye tudod, hogy nem a Húsvéti Nyúl tojja neked a csokitojást?!?
Komolyan mondom, hogy ilyen mértékű naivitással nem lehet mit kezdeni.
A kormány a nép szolgája???
Tényleg? Hol?
Van erre egy jó kifejezés: Utópia!
 
M

molnibalage

Guest
A másik opciós válaszom az lett volna, hogy:

Komolyan mondom, hogy ilyen mértékű naivitással nem lehet mit kezdeni.
A kormány a nép szolgája???
Tényleg? Hol?
Van erre egy jó kifejezés: Utópia!
Szerintem nézz szét a világban, olyan helyekre gondolok, mint Finnország, Új-Zéland, de biztosan találsz még ilyet.
Ahol a jövőről gondoskodás úgy kezdődik, hogy a tanárokat nem a rendőrökkel rakjuk egy kalapba és nem az a tempó, hogy sztrájkot kb. betiltkjuk.
Ilyen "apró" eltérésekből fogsz még találni. De hát, ha te süket és vak vagy....

A saját illetmény emelésére azért volt keret.
Ez a 12 éve regnáló banda, annyira gerinctelen egy banda, hogy az nem a Holdról, hanem a Plútóról is látszik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem nézz szét a világban, olyan helyekre gondolok, mint Finnország, Új-Zéland, de biztosan találsz még ilyet.
Ahol a jövőről gondoskodás úgy kezdődik, hogy a tanárokat nem a rendőrökkel rakjuk egy kalapba és nem az a tempó, hogy sztrájkot kb. betiltkjuk.
Ilyen "apró" eltérésekből fogsz még találni. De hát, ha te süket és vak vagy....

A saját illetmény emelésére azért volt keret.
Ez a 12 éve regnáló banda, annyira gerinctelen egy banda, hogy az nem a Holdról, hanem a Plútóról is látszik.
Hát igen, de a népet csak egy kiadós reggeli után lehet rendesen szolgálni!
Meg biztos vagy benne, hogy az fogja a finn nép érdekeit szolgálni, ha összebalhéznak az oroszokkal, és az eddig kivállóan prosperáló semleges státuszukat lehúzzák a budin?
Új-Zealand meg jó messze van. Maradjunk annyiban, hogy nem.jut el hozzád minden hír...
 
M

molnibalage

Guest
Hát igen, de a népet csak egy kiadós reggeli után lehet rendesen szolgálni!
Meg biztos vagy benne, hogy az fogja a finn nép érdekeit szolgálni, ha összebalhéznak az oroszokkal, és az eddig kivállóan prosperáló semleges státuszukat lehúzzák a budin?
Új-Zealand meg jó messze van. Maradjunk annyiban, hogy nem.jut el hozzád minden hír...
Pontosan erről beszélek. Nyugaton ilyen szintű "balhék" után mondattak le minisztereket, de itthon fapofával el lehet lenni úgy, hogy a nemzet gázszerelője mekkora vagyonnal bír. Világ életében egyről a kettőre nem jutott, de hirtelen ő relatív értelembem legjobban gazdagodó zsenije.
Meg a full kamu vagyonnyilatkozatoktól, papíron senkinek semmilyen nincs, de olyan órákat viselnek egyesek, ami egy átlagember 40 éves keresete felett van.

És ez csak egy "nüansznyi" különbség. De hát érjük, neked jó a hígfos is. Gondolom szolgálja érdekeidet ez a rendszer.
Hogy az enyémet itt senki nem szolgálta soha, abban egészen biztos vagyok.