A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ayingatlanárak most a csúcson vannak, esni fognak, jó esetben nem/keveset veszítesz.

Én a harmadával Rubelt shortolnék ---eleget lehet nyerni ezzel, a "maradék" nyugodtan lehet tartalék-- : minden komolyabb esés után --ami szinte biztosan egybeesik az olajár eséssel-- "tennék rá" mert a mostani helyzetben --és a kozelj9vőben "Urai a helyzetnek", rövid időn belül visszatornázzák!

Annyira jónak tartom, hogy Én magam is gondolkozom rajta!


.
Nem mindenki kereskedni akar, meg árfolyamokat nézni. Életkor, élethelyzet függő is. Nincs egy jó megoldás, meg egy tuti dolog.

Én is ingatlant javasoltam minap (mert megkérdeztek, amúgy kerülök minden ilyen szituációt), végigvettünk több lehetőséget, euro, rubel, arany, föld, ingatlan; de mert az élethelyzet, a mentalitás stb. figyelembevételével ez a legkézenfekvőbb, még ha -ahogy el is mondtam- talán épp az a hangulat, hogy a csúcson vannak az ingatlanárak.

Amúgy érdemes elgondolkodni gabonában is, őszi-téli eladással. De ez sem való mindenkinek.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Először is: az állításom első fele az volt, hogy első ránézésre semmi, ezért nem dobnak be a világ legnagyobb hatalmának a szemenköpése jellegű "gumicsontot" egy szar kis belső adócskáról figyelmet elterelni, ahogy te állítottad, ugyanis a "gumicsont" tuti a legmagasabb körökig jutott a jelentésekben az USA-ban is (sőt már felmondják ugye a kettős adózás elkerüléséről szóló egyezményt, ilyet a KATA miatt tuti nem dobnának be).
A tálalás, az ahogy nyomtak polkomban az a szokásos… habverés…
szerinted hányan tudták, h van ilyen egyezmény az USA-val?
S az átlag szavazót ez mennyire érinti, érdekli? Úgy valójában…? Pláne egy folyamatban lévő ügy…mely a jelenben nem sok jelentőséggel bír átlag honpolgárnak…
De mint írtam legyen ne “gumicsont”.

“Egy szar kis belső adócskáról figyelmet elterelni”
…mondod….
De “ez a szar kis belső adócska” mégis annyira fontos, h a Nyugat(bárkit is jelentsen ez) látens nyomást gyakorolt a magyar kormányra, h ismert formájában megszüntess, mert “ez a szar kis belső adócska” akkor jelentőséggel bír a globális munkaerőpiaci versenyben..stb…?

Ha már valami nevelési célzatot tulajdonítunk a Nyugatnak inkább elhinném (emocionálisan), csak nem jellemző a nemzetközi kapcsolatok rendszerében mint motivációs tényező.

Amit az utolsó bekezdésedben írsz.
Próbáltam KATA kapcsán, KATA relevanciájában megfelelő súllyal értelmezni és elhelyezni. Bevallom nem sikerült. Én hibám.

A KATA a régi formájában a magyar gazdaság lakmusz papírja és szépségtapasza volt egyben.
A KATA-t létrehozó vagy az indokoltságát biztosító gazdasági és társadalmi okokat kellett volna kezelni- megszüntetni aligha lehetett volna.
Erre egyik ismert/létező magyarországi politikai erő sem volt képes és/vagy hajlandó. Inkább volt ez a hipokrita megközelítés.
Azt, h miért most, és így kellett meglepni számos és nyomós nemzetgazdasági és belpolitikai indok kínálkozik.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Engem is mérgesit. Grrr... De hol van Európában másképen, talán CH kivételével?
PS:
Don Alphonso irt ma egy jó cikket a Die Weltben: "Negyven év alatt" a gyermekeinknek legyen jobb dolguk"-tól a "közös melegedőig" cimmel, ami jól leirja a német középosztály hangulatát. :(
Sajnos fizetős.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nem mindenki kereskedni akar, meg árfolyamokat nézni. Életkor, élethelyzet függő is. Nincs egy jó megoldás, meg egy tuti dolog.

Én is ingatlant javasoltam minap (mert megkérdeztek, amúgy kerülök minden ilyen szituációt), végigvettünk több lehetőséget, euro, rubel, arany, föld, ingatlan; de mert az élethelyzet, a mentalitás stb. figyelembevételével ez a legkézenfekvőbb, még ha -ahogy el is mondtam- talán épp az a hangulat, hogy a csúcson vannak az ingatlanárak.

Amúgy érdemes elgondolkodni gabonában is, őszi-téli eladással. De ez sem való mindenkinek.
A nem hozzáértő tartózkodjon minden spekulációtól, mert sirás lesz a vége. :(
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez volt hétvégén a “gumicsont”, ami a KATA- ról terelte el a figyelmet(írtam is korábban)
Feltűnően toltak ezt az amerikai-magyar csőrtét mindenhol….

Holott még nem dőlt el semmi, ha felmondják annak is menete van, s még akkor is ott a 2010-és megállapodás ratifikálásának lehetősége (USA).
Ezek így is hónapok a hatása pedig még később és szűk csoportot érint.
Globális adó kérdése is inkább csak évek múlva nyer jelentőséget.

Ellenben a KATA két nap alatt átnyomva és szeptember 1-től hatályos, s cirka félmillió dolgozó embert érint.

Na akkor vajon melyik is a fontosabb most?
Ja egy szűk csoportot érint csak, pl Cirque pont oda akar befektetni :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 827
113
A Kata rendesen kiverte a biztit, az ellenzék már hidakat foglal. :)

Aggresszivan, 24 óra alatt átverve, egyeztetés nélkül. Így lehet egy értelmes módosítást, bújtatott foglalkoztatás kiszűrése, elbaszni.

Kíváncsi vagyok mikor módosítják az évközbeni határidőt jövőre, és /vagy visszabővítik a Katázók körét.

Sztem a cél jó, a módszer és a kivitelezés szar.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Oda ne akarjon, ha most kezdi…

De egyébként nem Rád reagáltam csak úgy a témára…
Igen, értema hozzáállásod, de most nem tudok egyetérteni. Sok USA tulajdonú vállalat van jelen kishazánkban, és akkor azt nem is néztük, hogy tőkeáttétellel mennyiben vannak jelen, szóval szerintem azért van közvetlen kitettség is. Én az első amit látni fogok az az lesz, hogy fel fognak menni a veszélyes hulladékkezelési/elszállítási árak, amiket kizárólag egy kishazánkban jelen lévő usa vállalat végez... a másik meg, hogy azt mondod kevés embert érint az USA befektetések megadóztatása, de pont az a kevés az akinek a legtöbb kapcsolati tőkéje/befolyása van, annak a kis körnek lesz a legnagyobb befolyása a dolgokra, nagyobb mint a középiskolai tanároknak együtt szerintem... ez persze sajnálatos dolog, de attól még reálpolitikában szerintem ez várható. Mármint majd szerintem is vissza fognak végül táncolni, de mi lesz ha nem? Vegyük pl a bankokat, és az ő befektetési alapjaikat... milyen hatással lesz ez a bankszektorra, az ő befektetési állományukra, jövedelmezőségükre.... óriási pénzek fognak most mozogni ennek hatására... most már ugyebár ott is a portfoliókezelőknek be kell árazniuk, hogy az USA befektetés drágább lesz, a portfolió kitettséget igyekeznek majd csökkenteni... szerintem ez az egész egy nagyon egészségtelen dolog ami zajlik, és csak rosszul fogunk kijönni a hatásaiból, jobb esetben kevésbé rosszul...

Egyik ismerősöm portfoliója pl szinte kizárólag USA ETF meg részvények, az első lakása árát ott tologatja és bérel lakást. Na neki izgi lesz ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 827
113
A Kata rendesen kiverte a biztit, az ellenzék már hidakat foglal. :)

Aggresszivan, 24 óra alatt átverve, egyeztetés nélkül. Így lehet egy értelmes módosítást, bújtatott foglalkoztatás kiszűrése, elbaszni.

Kíváncsi vagyok mikor módosítják az évközbeni határidőt jövőre, és /vagy visszabővítik a Katázók körét.

Sztem a cél jó, a módszer és a kivitelezés szar.

„Szia, KATA voltam

RAJCSÁNYI GELLÉRT
Mandiner


És hogy megérett a reformokra a kata? Igen: a bújtatott foglalkoztatást ki kellett valahogy szűrni, mert a katázás nem erre lett kitalálva. De e kiszűrésre is voltak próbálkozások, ugye. És igen, mostanra aránytalanná vált az, hogy milliós havi jövedelem mellett valaki 50 ezreket adózzon (ha nem akart többet), tehát az arányosság érdekében kellett volna valamennyit emelni az adózáson. Akár a jövedelemtől függően sávosan, akár a minimélbérhez arányosítva, és így tovább.

Egy fair, megalapozott kata-adóemeléssel, ám a rendszer fenntartásával nyert volna a költségvetés,
és továbbra is a kiszámítható keretek között ment volna tovább a vállalkozó kedvű százezrek élete.

De nem így történt, és a kata mostani, gyakorlatilag kivezetése nem hogy állatorvosi ló, hanem egy komplett ménes.

Sokat kellene még dolgozni rajta, meg, izé, nem ártana talán társadalmilag megvitatni egy a társadalom több százezer fős csoportjának életét, karrierjét, kilátásait mélységében érintő és a tervezett változtatásokkal átszabó javaslatot. Különösen úgy, hogy alig pár napja hangzott el az EU-val folytatott viták kapcsán a kormány részéről, hogy a kormányzati jogalkotást megelőzően lesz idő társadalmi konzultációra, a speciális gyors jogalkotás arányát pedig csökkentik.

Ehhez képest tegnap délutánra kijött a javaslat, és valószínű, hogy mire ezeket a sorokat olvassa az olvasó, már el is fogadta a parlament.

Érthetetlen és értelmetlen változtatások várnak a katára – gyakorlatilag

egyszerűbb és tisztább helyzetet teremtett volna, ha azt mondják, hogy a katának vége.
Mert mi az indok arra, hogy megszűnik a mellékállású katázás? Kinek jó ez? Tömegeknek szűnik meg az a lehetősége, hogy havi 25 ezer forint befizetésével, szorgalmas munkával tovább gyarapodjanak ebben a rendszerben. Az állam pedig elesik ettől a fix bevételtől.

Mi az indok arra, hogy a katások a továbbiakban nem szerezhetnek bevételt más vállalkozásoktól? Alig van olyan terület, ahol ne fordulna elő, hogy az adott katás vállalkozó ne találkozna céges megrendeléssel, nyelvtanároktól az építőiparig. Mi értelme volt kiszakítani ezt az opciót, keresztbe-kasul szabdalva a katázás lényegét: a rugalmasságot, a kereslet és kínálat egyszerű találkozását, a tiszta, tervezhető vállalkozói működés alapjait?

Mi az indok arra, hogy a kata ellehetetlenítésével újra csak bürokratikusabb, bonyolultabb opciók jöhetnek számításba a vállalkozóknak, ráadásul úgy, hogy

a legtöbben valószínűleg csak sokkal magasabb szintű és bonyolultabb adózással tudják így folytatni a munkájukat
– ami már gyakorlatilag az egykulcsos, alacsony szja-hoz ragaszkodó Fidesz-kormányzás filozófiájával megy szembe.

És mi az indok arra, hogy a kata felszámolása mindenkit érint, kivéve a gyevi bírót, izé a taxisokat?

S mindezt egy nap alatt, adóév közepén, társadalmi megvitatás nélkül, tisztább helyett csak bonyolultabb helyzetet teremtve a vállalkozóknak, ami majd a bürokratikus terhek egyértelmű növekedésével – és sajnálatosan a szürke- és feketegazdaság valószínűsíthető visszaerősödésével – járhat majd. Mert lesznek olyan területek, ahol majd ismét megéri a feleknek okosba' megoldani az egészet.

Tényleg örökké tartanak a kilencvenes évek?

Itt a teljes véleménycikk.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Lehet azon sírni, hogy elmennek és lehet azon dolgozni, hogy helyettük újak/mások jöjjenek.
Egy enélkül is zajló, valós, és egyre gyorsuló folyamatot(Amerika térvesztése) turbóz fel a zsaroláson keresztül a politika vélt vagy valós rövidtávú érdekeke miatt, ami valójában a végrehajtóinak is rossz, bár nekik "csak" hosszabb távon.


.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
„Szia, KATA voltam

RAJCSÁNYI GELLÉRT
Mandiner


És hogy megérett a reformokra a kata? Igen: a bújtatott foglalkoztatást ki kellett valahogy szűrni, mert a katázás nem erre lett kitalálva. De e kiszűrésre is voltak próbálkozások, ugye. És igen, mostanra aránytalanná vált az, hogy milliós havi jövedelem mellett valaki 50 ezreket adózzon (ha nem akart többet), tehát az arányosság érdekében kellett volna valamennyit emelni az adózáson. Akár a jövedelemtől függően sávosan, akár a minimélbérhez arányosítva, és így tovább.

Egy fair, megalapozott kata-adóemeléssel, ám a rendszer fenntartásával nyert volna a költségvetés,
és továbbra is a kiszámítható keretek között ment volna tovább a vállalkozó kedvű százezrek élete.

De nem így történt, és a kata mostani, gyakorlatilag kivezetése nem hogy állatorvosi ló, hanem egy komplett ménes.

Sokat kellene még dolgozni rajta, meg, izé, nem ártana talán társadalmilag megvitatni egy a társadalom több százezer fős csoportjának életét, karrierjét, kilátásait mélységében érintő és a tervezett változtatásokkal átszabó javaslatot. Különösen úgy, hogy alig pár napja hangzott el az EU-val folytatott viták kapcsán a kormány részéről, hogy a kormányzati jogalkotást megelőzően lesz idő társadalmi konzultációra, a speciális gyors jogalkotás arányát pedig csökkentik.

Ehhez képest tegnap délutánra kijött a javaslat, és valószínű, hogy mire ezeket a sorokat olvassa az olvasó, már el is fogadta a parlament.

Érthetetlen és értelmetlen változtatások várnak a katára – gyakorlatilag

egyszerűbb és tisztább helyzetet teremtett volna, ha azt mondják, hogy a katának vége.
Mert mi az indok arra, hogy megszűnik a mellékállású katázás? Kinek jó ez? Tömegeknek szűnik meg az a lehetősége, hogy havi 25 ezer forint befizetésével, szorgalmas munkával tovább gyarapodjanak ebben a rendszerben. Az állam pedig elesik ettől a fix bevételtől.

Mi az indok arra, hogy a katások a továbbiakban nem szerezhetnek bevételt más vállalkozásoktól? Alig van olyan terület, ahol ne fordulna elő, hogy az adott katás vállalkozó ne találkozna céges megrendeléssel, nyelvtanároktól az építőiparig. Mi értelme volt kiszakítani ezt az opciót, keresztbe-kasul szabdalva a katázás lényegét: a rugalmasságot, a kereslet és kínálat egyszerű találkozását, a tiszta, tervezhető vállalkozói működés alapjait?

Mi az indok arra, hogy a kata ellehetetlenítésével újra csak bürokratikusabb, bonyolultabb opciók jöhetnek számításba a vállalkozóknak, ráadásul úgy, hogy

a legtöbben valószínűleg csak sokkal magasabb szintű és bonyolultabb adózással tudják így folytatni a munkájukat
– ami már gyakorlatilag az egykulcsos, alacsony szja-hoz ragaszkodó Fidesz-kormányzás filozófiájával megy szembe.

És mi az indok arra, hogy a kata felszámolása mindenkit érint, kivéve a gyevi bírót, izé a taxisokat?

S mindezt egy nap alatt, adóév közepén, társadalmi megvitatás nélkül, tisztább helyett csak bonyolultabb helyzetet teremtve a vállalkozóknak, ami majd a bürokratikus terhek egyértelmű növekedésével – és sajnálatosan a szürke- és feketegazdaság valószínűsíthető visszaerősödésével – járhat majd. Mert lesznek olyan területek, ahol majd ismét megéri a feleknek okosba' megoldani az egészet.

Tényleg örökké tartanak a kilencvenes évek?

Itt a teljes véleménycikk.
A "gyevi bíró" meg szerintem "úgy kerül az asztalra", hogy Maximusunkban erős emlékek vannak ifjú felnőtt korából a nagy taxisblokádról, és valami hasonlótól tartott...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 827
113
„Szia, KATA voltam

RAJCSÁNYI GELLÉRT
Mandiner


És hogy megérett a reformokra a kata? Igen: a bújtatott foglalkoztatást ki kellett valahogy szűrni, mert a katázás nem erre lett kitalálva. De e kiszűrésre is voltak próbálkozások, ugye. És igen, mostanra aránytalanná vált az, hogy milliós havi jövedelem mellett valaki 50 ezreket adózzon (ha nem akart többet), tehát az arányosság érdekében kellett volna valamennyit emelni az adózáson. Akár a jövedelemtől függően sávosan, akár a minimélbérhez arányosítva, és így tovább.

Egy fair, megalapozott kata-adóemeléssel, ám a rendszer fenntartásával nyert volna a költségvetés,
és továbbra is a kiszámítható keretek között ment volna tovább a vállalkozó kedvű százezrek élete.

De nem így történt, és a kata mostani, gyakorlatilag kivezetése nem hogy állatorvosi ló, hanem egy komplett ménes.

Sokat kellene még dolgozni rajta, meg, izé, nem ártana talán társadalmilag megvitatni egy a társadalom több százezer fős csoportjának életét, karrierjét, kilátásait mélységében érintő és a tervezett változtatásokkal átszabó javaslatot. Különösen úgy, hogy alig pár napja hangzott el az EU-val folytatott viták kapcsán a kormány részéről, hogy a kormányzati jogalkotást megelőzően lesz idő társadalmi konzultációra, a speciális gyors jogalkotás arányát pedig csökkentik.

Ehhez képest tegnap délutánra kijött a javaslat, és valószínű, hogy mire ezeket a sorokat olvassa az olvasó, már el is fogadta a parlament.

Érthetetlen és értelmetlen változtatások várnak a katára – gyakorlatilag

egyszerűbb és tisztább helyzetet teremtett volna, ha azt mondják, hogy a katának vége.
Mert mi az indok arra, hogy megszűnik a mellékállású katázás? Kinek jó ez? Tömegeknek szűnik meg az a lehetősége, hogy havi 25 ezer forint befizetésével, szorgalmas munkával tovább gyarapodjanak ebben a rendszerben. Az állam pedig elesik ettől a fix bevételtől.

Mi az indok arra, hogy a katások a továbbiakban nem szerezhetnek bevételt más vállalkozásoktól? Alig van olyan terület, ahol ne fordulna elő, hogy az adott katás vállalkozó ne találkozna céges megrendeléssel, nyelvtanároktól az építőiparig. Mi értelme volt kiszakítani ezt az opciót, keresztbe-kasul szabdalva a katázás lényegét: a rugalmasságot, a kereslet és kínálat egyszerű találkozását, a tiszta, tervezhető vállalkozói működés alapjait?

Mi az indok arra, hogy a kata ellehetetlenítésével újra csak bürokratikusabb, bonyolultabb opciók jöhetnek számításba a vállalkozóknak, ráadásul úgy, hogy

a legtöbben valószínűleg csak sokkal magasabb szintű és bonyolultabb adózással tudják így folytatni a munkájukat
– ami már gyakorlatilag az egykulcsos, alacsony szja-hoz ragaszkodó Fidesz-kormányzás filozófiájával megy szembe.

És mi az indok arra, hogy a kata felszámolása mindenkit érint, kivéve a gyevi bírót, izé a taxisokat?

S mindezt egy nap alatt, adóév közepén, társadalmi megvitatás nélkül, tisztább helyett csak bonyolultabb helyzetet teremtve a vállalkozóknak, ami majd a bürokratikus terhek egyértelmű növekedésével – és sajnálatosan a szürke- és feketegazdaság valószínűsíthető visszaerősödésével – járhat majd. Mert lesznek olyan területek, ahol majd ismét megéri a feleknek okosba' megoldani az egészet.

Tényleg örökké tartanak a kilencvenes évek?

Itt a teljes véleménycikk.
Sztem tök korrektül rátapintott a lényegre a fideszes mandi. :)

A változtatás életszerűtlen , a döntő többségét kiszorítja. Maga a Kata aránytalan alacsony adoterhelést jelentett. 50.000es adó, milliós havi fix. Ezt kellett volna emelni arányosan, kiszámithatóan, nem évközben.
Úgy az egész, amit írt korrekt.

1 értelmes lépés van, a javaslatot visszavonni, vagy a határidőt jövő évre tolni és addig valós egyeztetéseket folytatni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Kata rendesen kiverte a biztit, az ellenzék már hidakat foglal. :)

Aggresszivan, 24 óra alatt átverve, egyeztetés nélkül. Így lehet egy értelmes módosítást, bújtatott foglalkoztatás kiszűrése, elbaszni.

Kíváncsi vagyok mikor módosítják az évközbeni határidőt jövőre, és /vagy visszabővítik a Katázók körét.

Sztem a cél jó, a módszer és a kivitelezés szar.
Ehehheehe! :cool:
Láttunk már ilyet? HOGYNE!
Na ki tudja felidézni! Kap egy piros pontot!
1 óra múlva leírom, hogy mire gondolok.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Igen, értema hozzáállásod, de most nem tudok egyetérteni. Sok USA tulajdonú vállalat van jelen kishazánkban, és akkor azt nem is néztük, hogy tőkeáttétellel mennyiben vannak jelen, szóval szerintem azért van közvetlen kitettség is. Én az első amit látni fogok az az lesz, hogy fel fognak menni a veszélyes hulladékkezelési/elszállítási árak, amiket kizárólag egy kishazánkban jelen lévő usa vállalat végez... a másik meg, hogy azt mondod kevés embert érint az USA befektetések megadóztatása, de pont az a kevés az akinek a legtöbb kapcsolati tőkéje/befolyása van, annak a kis körnek lesz a legnagyobb befolyása a dolgokra, nagyobb mint a középiskolai tanároknak együtt szerintem... ez persze sajnálatos dolog, de attól még reálpolitikában szerintem ez várható. Mármint majd szerintem is vissza fognak végül táncolni, de mi lesz ha nem? Vegyük pl a bankokat, és az ő befektetési alapjaikat... milyen hatással lesz ez a bankszektorra, az ő befektetési állományukra, jövedelmezőségükre.... óriási pénzek fognak most mozogni ennek hatására... most már ugyebár ott is a portfoliókezelőknek be kell árazniuk, hogy az USA befektetés drágább lesz, a portfolió kitettséget igyekeznek majd csökkenteni... szerintem ez az egész egy nagyon egészségtelen dolog ami zajlik, és csak rosszul fogunk kijönni a hatásaiból, jobb esetben kevésbé rosszul...

Egyik ismerősöm portfoliója pl szinte kizárólag USA ETF meg részvények, az első lakása árát ott tologatja és bérel lakást. Na neki izgi lesz ...
Jó, h ezt így leírtad.


Ismerősöd példájára. Csupa USA ETF? Egy helyen(piacon), egy eszköz típus(?)..az szuper…pláne egy kialakult már elkezdődött gazdasági válságban.
Hát ez is lehet egy stratégia…

diverzifikáció? nem csak instrumentumok (+terminusok) szerint hanem a földrajzi(itt piaci) lehatárolás?

Nem bántásból írtam.