A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 210
29 266
113
Gratulálok hozzá ha a sz@r is megfelel csak kevésbé legyen büdös, mint a másik.
Az ugye megvan, hogy 89-90-óta annyi lé dőlt Mo-ra, hogy egy kurva jó, még akár Ausztriát is
lehagyó kis ország kerekedhetett volna belőle?
Csak nem kellett volna mindegyik brancsnak elbaszni, amely elbaszást a jelenleg regnáló társaság tökéletesítette.
Lehet a saját nyálban fetrengve gyűlölni az épp kipécézett csoportot, de egyre messzebb és messzebb kerül közben a
jólét és boldogulás lehetősége.
https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/dobbenetes-mennyisegu-penz-hagyta-el-magyarorszagot.554501.html
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Szerintem amit a fent általad nevezettek művelnek, az sokkal kevésbé gáz, mint külföldi érdekeket (ki)szolgálni. Tudod, van a rossz, meg a sokkal rosszabb.
Valójában Orbán sokkal jobban kiszolgálja a külföldi gazdasági érdekeket,mint eddig bárki.És ha tized olyan jol működne a magyar intézményrendszer,mint nyugaton,már rég börtönben lenne.Vagy 25 éve.....
 
M

molnibalage

Guest

Hooooogyne... Örülnék, ha csak ennyi lenne.
Úgy, hogy lentebb adtam a minőségből ez úgy lett nálam +50% eddig.
Anélkül +100% tája is lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
T

Törölt tag 1711

Guest

Hooooogyne... Örülnék, ha csak ennyi lenne.
Úgy, hogy lentebb adtam a minőségből ez úgy lett nálam +50% eddig.
Anélkül +100% tája is lehetne.


Én viszont nem panaszkodhatom, persze az infláció nem hiányzott, de a nettóm másfélszerese a tavalyi ilyenkori bruttómnak így jut is, marad is.

1:1 :p
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Korábban írtam, hogy az elég kiismerhető és lassú bürokratikus Uniós eseményeket törvényszerű pénzügyi folyamatok követik, amik milliárd-€-kat vesznek ki a magyar költségvetésből, holott lehetne ez ennek az ellenkezője, mint "PöLö", amikor a franciák a 70-es években --és azóta is-- megtették az saját anti-spekulációs lépéseiket egy egymással együttműködő --de természetesen független :oops: -- "francia Nemzeti bank-i" elnök és a pénzügyminiszter segítségével.

Hasonló módon finanszírozza az USA évtizedek óta a "Nem-Párhuzamos" kirakat-bábúján keresztül a kormányzatilag hivatalosan nem vállalható tevékenységeket --milliárd $-os nagyságrendben :oops: --, mostani divatos nevén NGO-kat és "társait.

Az "puding próbája" esetemben: Kíváncsiságból még ősszel összehívtam (a pénzügyi)köreimből egy sörözős on-line beszélgetést, ahol az első sör után megállapítottuk a dologról, hogy qrva jó ötlet, választási ciklusonként 80-500 milliárd HUF legális bevétel/nyeresége lenne, bőven lehetne tolni belőle a NER-csapatot --és bármi másokat--, és nem a Brüsszeli pénzekből kellene "csipegetni !!!
...és + : nyugodtan kérjek 5-10% siker-díjat érte! ;)

...majd újabb 2 sör után megállapítottuk, hogy a jelenlegi vezetés nem szokja kifizetni ezeket a "siker-díjakat", hanem lenyúlja, majd akár-sikerült, akár-nem, a Brüsszeli pénzekből megy a jutalom a --saját-- "lenyúlós", hatalom-közeli csoportnak. :(
... + "ráadásul": nem túl sok sikeres "ötlet-adaptálást/-lenyúlást" találtunk, de a valamilyen formába csomagolt "siker-díj" szinte mindig kifizetésre került. Hmmm...


Viszont: Az elvet a "hétköznapi megvalósíthatóság" szintjére "honosítottam", --amit egy gyors, sör-nélküli/biztonsági:)a pénzügyes-csapatos)átbeszélés után-- november elejétől "megfuttattam", a gyakorlatban is leteszteltem!

Röviden: M ű x i k !!!

December közepére
megvan a saját
.

...4x, azaz négyszeresen ! :oops:

.

Ez is egy ellenségeink elől elzárható, számunkra pedig egy megnyitható "pénz-csap" lenne, amivel más hatalmi csoportok évtizedek óta élnek, igen sokszor a kárunkra.
...mi pedig kihasználatlanul hagyjuk mind az "elzárási", mind a "megnyitási" lehetőséget egy 500 milliárd HUF körüli "pénz-szivattyú" lehetőségének esetében.

Kár...

.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ha ez valóban így lesz:


...és Brüsszel a megvalósítás során nem változtat --amire egyre gyakrabban tesz próbálkozást--, akkor ez egy csendes, de jelentős győzelem! "Gratula"... :)

Már "csak" az lenne a fontos, hogy amit most nyertünk ezen a "vámon", azt ne veszítsük el a többi "réven"!!! :hadonaszos:



.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha ez valóban így lesz:


...és Brüsszel a megvalósítás során nem változtat --amire egyre gyakrabban tesz próbálkozást--, akkor ez egy csendes, de jelentős győzelem! "Gratula"... :)

Már "csak" az lenne a fontos, hogy amit most nyertünk ezen a "vámon", azt ne veszítsük el a többi "réven"!!! :hadonaszos:



.
Pontosan erről írtam, hogy a mi narratívánk szerint történt minden.
És emiatt volt, hogy 1-2 nappal korábban a duzzogva felbontott USA-Magyar adóügyi egyezmény újra megköttetett.
És hogy miért volt jó az alkupozíciónk? Mert azzal, hogy all EU szinten tudtuk blokkolni a minimum adót, így az USA is muszájból engedett.
És ők engedtek, mert az adóügyi egyezményt ők bontották fel, és hamarabb történt az újbóli aláírás, mint hogy megszületett volna az EU-s megállapodás.

Na ez a lobbierő az, ami elveszne, ha kilépnénk az EU-ból.

És - többek között - emiatt is járt annyit Orbán a templomba, hogy az a komplex egyezség akkor és úgy (gyakorlatilag minden reális célt elértünk) összejött, az inkább egy politikai csodaszámba megy....
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
Ez elég jól összefoglalja, hogy miről szól a globális minimum adó.


A legviccesebb része ez volt nekem:
Amerika kihátrált a globális minimumadóból, annak ellenére, hogy a demokraták kezdték el ezzel nyúzni a világot, ám a kongresszusban időközben a republikánusok többségbe kerültek, és most blokkolják is ezt az egészet – ahogy az egy jobboldali politikai közösségtől várható.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Pontosan erről írtam, hogy a mi narratívánk szerint történt minden.
És emiatt volt, hogy 1-2 nappal korábban a duzzogva felbontott USA-Magyar adóügyi egyezmény újra megköttetett.
És hogy miért volt jó az alkupozíciónk? Mert azzal, hogy all EU szinten tudtuk blokkolni a minimum adót, így az USA is muszájból engedett.
És ők engedtek, mert az adóügyi egyezményt ők bontották fel, és hamarabb történt az újbóli aláírás, mint hogy megszületett volna az EU-s megállapodás.

Na ez a lobbierő az, ami elveszne, ha kilépnénk az EU-ból.

És - többek között - emiatt is járt annyit Orbán a templomba, hogy az a komplex egyezség akkor és úgy (gyakorlatilag minden reális célt elértünk) összejött, az inkább egy politikai csodaszámba megy....

Amen.


.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
Novemberben a 23,1 százalékos magyar infláció volt a legmagasabb az Európai Unióban – közölte az Eurostat. Az unió statisztikai hivatalának adataiból az is kiderül, hogy Magyarország a második legszegényebb tagország. Már csak Bulgáriában költenek kevesebbet fogyasztási cikkekre