A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt gondolom, hogy az amerikaiak nem látják rendesen a hazai helyzetet.
Hiába pénzelik az ellenzéki sajtót, attól még nem fognak az emberek a Fidesz (és Orbán) ellen szavazni.
Lehet, hogy konteó és persze lehetséges magyarázata a dolgoknak:
De, jól látják. Ám ez többről szól, mint ideólógia terjesztés. Ez egy nemhálózat. Tulajdonképen sokszor (állami, államaparátusi) a pénzt úgy és addig keringtetik, még a megfelelő helyre ér, akár vissza a feladónak (lehet, hogy épp nem is pénz formájában).
Lehet tekinteni a különféle állami források lecsapolásának, de lehetne nevezni pénzmosásnak is, mert a mechanizmus sokban mutat hasonlóságot. Közben persze vannak veszteségek, de mint ahogy az energiatermelésben a veszteséghőt, úgy itt is ezeket a "veszteségeket" igyekezni kell valami érdekben állóra használni -ha már úgy is keletkezik. (Ebből csöppen a "hasznos idiótáknak".)
Persze ez nem csak az amerikai forrásokra igaz, hanem a többi, jellemzően nyugati forrásokra. Egyszerűen azért, mert évtizedek alatt erre épült ki nemhálózat, amelynek elsődleges célja a pénzek megszerzése és ennek érdekében képlékeny és gumiszilárdságú ideológiákat kreálnak.
És nehogy azt higyjük, hogy ebben Magyarország valóban nagy összegeket kap.

Durván így működik a pályázati pénzek felhasználása, csak nem olyan csiszolt és összetett mechanizmus és természetesen a fentebbihez képest aprópénz. Meg nem annyira átideologizált történet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Lehet, hogy konteó és persze lehetséges magyarázata a dolgoknak:
De, jól látják. Ám ez többről szól, mint ideólógia terjesztés. Ez egy nemhálózat. Tulajdonképen sokszor (állami, államaparátusi) a pénzt úgy és addig keringtetik, még a megfelelő helyre ér, akár vissza a feladónak (lehet, hogy épp nem is pénz formájában).
Lehet tekinteni a különféle állami források lecsapolásának, de lehetne nevezni pénzmosásnak is, mert a mechanizmus sokban mutat hasonlóságot. Közben persze vannak veszteségek, de mint ahogy az energiatermelésben a veszteséghőt, úgy itt is ezeket a "veszteségeket" igyekezni kell valami érdekben állóra használni -ha már úgy is keletkezik. (Ebből csöppen a "hasznos idiótáknak".)
Persze ez nem csak az amerikai forrásokra igaz, hanem a többi, jellemzően nyugati forrásokra. Egyszerűen azért, mert évtizedek alatt erre épült ki nemhálózat, amelynek elsődleges célja a pénzek megszerzése és ennek érdekében képlékeny és gumiszilárdságú ideológiákat kreálnak.
És nehogy azt higyjük, hogy ebben Magyarország valóban nagy összegeket kap.

Durván így működik a pályázati pénzek felhasználása, csak nem olyan csiszolt és összetett mechanizmus és természetesen a fentebbihez képest aprópénz. Meg nem annyira átideologizált történet.
Tudod mit írtál le?A NER működését.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tudod mit írtál le?A NER működését.
Tudod mit írtam le? A "nyugat" működését. Akkor a NER egy nemzetközi szinten nem kirívó "dolog" "találmány"? Akkor lehet, hogy Te nem is a NER-t, hanem a nyugati politikai, szellemi kultúrát akarod mindig leváltani?

Igen, a NER is hasonlóan működik, mint mindenhol nyugaton a politika és az ahhoz közel álló "civil" világ. Ugye az államszervezés is egy tudomány, egy know how.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Tudod mit írtam le? A "nyugat" működését. Akkor a NER egy nemzetközi szinten nem kirívó "dolog" "találmány"? Akkor lehet, hogy Te nem is a NER-t, hanem a nyugati politikai, szellemi kultúrát akarod mindig leváltani?

Igen, a NER is hasonlóan működik, mint mindenhol nyugaton a politika és az ahhoz közel álló "civil" világ. Ugye az államszervezés is egy tudomány, egy know how.
Különbség van rendszer működési hibák, és eleve hibás rendszer között.
Könyveket már olvashatod?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Különbség van rendszer működési hibák, és eleve hibás rendszer között.
Szerintem egyiknél sem hiba, hanem a rendszerbe ágyazódott kulturális(?), vagy államszervezési (?) sajátosság. Persze, lehet, hogy alapvetően bele van építve a "hiba", de akkor nevezhetjük e hibának? Nem tudom; a lényeg, hogy szerintem nincs eltérés; csak van, amit jobban látunk, jobban érzünk -pl.: ami itthon van; valamint Magyarországon kevésbé kifinomultabban működik, mert kevesebb ideje alkalmazzuk (régen is alkalmaztunk ilyen, vagy olyan formában vezetési módszereket -csak ez pl.: a Horthy rendszerben rendvédelmi úton, Rákosi idejében pedig terrorral működött.)

Könyveket már olvashatod?
Amiket kérdeztem?
Nem rendeltem meg, ha erre gondolsz. Helyhiány miatt (is) egy ideje nem rendelek könyvet; legalább újra elővettem pl.: Rejtőt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Volna egy kérdésem.Mitől nemzeti ez a vajda rezsim?
A miniszterelnok sáljatol te!

Amugy mit gondoltok meg leszunk demokratizalva egyszer?

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Szerintem egyiknél sem hiba, hanem a rendszerbe ágyazódott kulturális(?), vagy államszervezési (?) sajátosság. Persze, lehet, hogy alapvetően bele van építve a "hiba", de akkor nevezhetjük e hibának? Nem tudom; a lényeg, hogy szerintem nincs eltérés; csak van, amit jobban látunk, jobban érzünk -pl.: ami itthon van; valamint Magyarországon kevésbé kifinomultabban működik, mert kevesebb ideje alkalmazzuk (régen is alkalmaztunk ilyen, vagy olyan formában vezetési módszereket -csak ez pl.: a Horthy rendszerben rendvédelmi úton, Rákosi idejében pedig terrorral működött.)


Amiket kérdeztem?
Nem rendeltem meg, ha erre gondolsz. Helyhiány miatt (is) egy ideje nem rendelek könyvet; legalább újra elővettem pl.: Rejtőt.
Ingyen letölthetőek az internetről.
A miniszterelnok sáljatol te!

Amugy mit gondoltok meg leszunk demokratizalva egyszer?

Attol,hogy azt hazudja,attol még nem lesz nemzeti.Tudod,nem azt kell nézni,hogy mit mond a propi,hanem azt,hogy mit cselekszik.És amit csinál,az nemzetpusztitó tevékenység.
Nem.Egyszerűen nem érünk annyit.És mi a banánköztársaság legfőbb támasza?Hogy olyan előnyöket kinál a nagytőkének,amiért a politikus félre néz.
Csakhogy ezzel mi,magyarok veszitünk,de qrvasokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Ingyen letölthetőek az internetről.

Attol,hogy azt hazudja,attol még nem lesz nemzeti.Tudod,nem azt kell nézni,hogy mit mond a propi,hanem azt,hogy mit cselekszik.És amit csinál,az nemzetpusztitó tevékenység.
Nem.Egyszerűen nem érünk annyit.És mi a banánköztársaság legfőbb támasza?Hogy olyan előnyöket kinál a nagytőkének,amiért a politikus félre néz.
Csakhogy ezzel mi,magyarok veszitünk,de qrvasokat.
Ok, viszont mi az unios zaszlot dobtuk ki parszor a parlamentbol pl. A mutti meg a nemetet vitette el az asztalarol.

Nem az a baj hogy ide jon a kulfoldi toke, hanem hogy amit hoz azt ki is viszi egy csomo modon. Adot szinte nem is fizet mert leirja mindenfele modon, igaz ezzel meg jobbara magyar kisvallalkozasokhoz megy at a penz, ok meg mit csinalnak vele az mas kerdes.
Kozben meg bedol a maradek patinans vallalataink kozul a Tungsram es a Dunaferr pl es vegignezzuk. Na a salak es zaszlok mellett erre is figyelni kellene szerintem.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

Ájj, akkor mégse a meccsre mentek a luxuskormánybusinessjettel... pedig a ballib média hogy örült volna neki! Meg az itteni szószólóik.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Az a szegény ország amely kormánygéppel és négy másik repülőgéppel repül egy mecsre Dohába ahol nem is magyarok játszanak a fociVBn, az Oligarcháikkal és nagyrészt közpénzen, az ne dumáljon itt jogállamiságról, meg, hogy adjanak nekik pénzt.

Jajj de szépen öregedik ez a hozzászólás is!

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113

Hack Péter: Megállapodás Brüsszellel és a "katari botrány"​


Érdemes meghallgatni Hack Péter jogász fejtegetéseit!
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azt csiripelik a verebek, hogy Bibi segített egy kicsit Vityának. Valaki szolt a brüsszeli zsaruknak, hogy néhány millió euro kp van egy görög(!) néni lakásán, ja és pont ep alelnök a lelkem!
Ez teljesen nyilvánvaló! Erről már korábban írtam.
Én inkább ezen a véleményen vagyok:

Pontosan. Holnap derülnek ki részletek. A tippem: Mi nem vétózunk, de nem is vagyunk benne a 18Mrd-ban. Okos kompromisszum mindkét fél felöl. Cserébe a beígért saját részünket odaadjuk hitelként, saját feltételeink szerint.

A globál minimumadó kapcsán viszont nem igazán értem a mentességünk, és az alku lényegét.

Különben olyan konteóm van, hogy leszakad az arcotok! :)
Ha az igaz, akkor nagyjából minden meg lesz bocsátva az ukrán-orosz konfliktus kirobbanásának elmérése kapcsán a magyar titkosszolgálatoknak, és a külügynek.
Nem akarok nagyon beégni vele, amíg nem ismertek a megállapodásnak a részletei, de azt gondolom tényleg egy Megadeal jöhetett létre, mindkét fél ajánlatcsomagjával. És ha Kohan optimizmusára lehet adni, akkor a "ki rántja félre a kormányt" játékban mi nyertünk, méghozzá úgy, hogy szóltunk, hogy rántsák félre! :oops:
Sneak Preview: a kulcsszó Katar! :D:D:D
Hagyjad már!
Miben is győzött a EU-s érvrendszer?
A migrisimi már nagyon nincs mapirenden. Keress már rá Weber legitóbbi migránsellenes kirohanására!
Az EP sorai meg elég csúnyán meg lesznek tizedelve. Nem kell mást tennünk, mint a mostani korrupciós ügyet lebegtetni.
Szerinted véletlen, hogy a velünk kapcsolatos nagy döntés előtt 1 nappal pattan ki az ügy? Mi több Orbán Twitteren betolja a lompost?
Véletlen, hogy mi voltunk akik Katar kapcsán a tűzközelben voltunk?
Ha nem is mi szereztük az infót, biztos vagyok benne, hogy mi robbantottuk.
És ezt szerintem teljesen nyilvánvalóan nem is akartuk titkolni, (Orbán tweet) és szívbaj nélkül fel is használtuk.
Igen, ez egy veszélyes játék, de biztos vagyok benne, hogy nem mindenki van lakat alatt, aki katari pénzt kapott.
Azt is megmerem kockáztatni, hogy a legmagasabb szintekig "büdösödik a hal".
Szóval ne legyünk meglepve, ha "szuperfeltételek" teljesülése után villámsebességgel elengedik a többi visszatartott lóvét is.
Az, hogy jelenleg ezeket még visszatartják, inkább egy arcmegőrzés az ellenfeleink számára....

És szerintem mindenki tudja, ez nem jéghegy alja. Az a vicc az egészben, hogy erről a brüsszeliek is tudnak, mi több a vezetők erről nyilatkoznak.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ennyi.
Lehet tovább lapozni.
Vagy akkor bezzegezni, ha lesz független magyar ügyészség és bírói kar.

Ha itthon végre lenne független bírói kar (amit én is nagyon szeretnék a jelenlegi DC-be csatornázottak helyett), akkor rossz világ jönne a preferált politikusaidra...
Vagy te is örülnél 2026-ban egy 4/5-nek? :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha itthon végre lenne független bírói kar (amit én is nagyon szeretnék a jelenlegi DC-be csatornázottak helyett), akkor rossz világ jönne a preferált politikusaidra...
Vagy te is örülnél 2026-ban egy 4/5-nek? :D
Felőlem.
De ha szerinted rendben van a Lölö, Tiborcz és tsai amit művelnek...
Hát, lelked rajta.
Szerintem sehogy sem menő az ilyen.
 
  • Vicces
Reactions: zeal

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem amit a fent általad nevezettek művelnek, az sokkal kevésbé gáz, mint külföldi érdekeket (ki)szolgálni. Tudod, van a rossz, meg a sokkal rosszabb.
Gratulálok hozzá ha a sz@r is megfelel csak kevésbé legyen büdös, mint a másik.
Az ugye megvan, hogy 89-90-óta annyi lé dőlt Mo-ra, hogy egy kurva jó, még akár Ausztriát is
lehagyó kis ország kerekedhetett volna belőle?
Csak nem kellett volna mindegyik brancsnak elbaszni, amely elbaszást a jelenleg regnáló társaság tökéletesítette.
Lehet a saját nyálban fetrengve gyűlölni az épp kipécézett csoportot, de egyre messzebb és messzebb kerül közben a
jólét és boldogulás lehetősége.