A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Különleges dokumentum került a Válasz Online birtokába: a nyilvánosság kizárásával készült munkaanyag tanúsága szerint a Nagy Márton vezette Gazdaságfejlesztési Minisztérium 74 darab értékes állami ingatlan, döntően tóparti üdülők eladására készül. A nem nyilvános anyagból kiderül: a tárca tavaly egyszer már felmérte az eladható ingatlanvagyont, de akkor a vagyonkezelők ezeket az ingatlanokat szerették volna megőrizni, mivel a többségük használatban van. A listában gyermeküdülőket, egyetemi és rendőrségi üdülőket, sporttelepeket is találtunk, de még a honvédség Stefánia úti kulturális központja is áldozatul eshet a nagy kiárusításnak.

"Egy kettőezres kormányhatározattervezet...

 
  • Dühítő
Reactions: ravenlord

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Az oroszok elszigetelődnek. Ma, pénteken ismét összeomlik az orosz gazdaság.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Szívatsz? Hol dolgozol te?
Lehet, hogy téged ez érdekelne, de engem az érdekel, hogy a közszférában ahol eleve nyomottak a bérek, és gyakorlatilag némelyiknél már az utolsó közszférás juttatás az olcsó üdülés, ott a népjóléti meg gyermekjóléti üdülőknek az értékesítése mennyire jó ötlet. Ezzel bemattolták a közszférát szerintem és tényleg csak az marad most már ott, akinek tényleg nincs más választása/teljesen reménytelen egyoldalúan szerelmes.
Igazából a közszféra menthetetlen rohadása már akkor látható volt, amikor én kiléptem, de hogy ebbe a mélységbe eljutnak, hogy ezt a lábat is kihúzzák alóla, ezt legrosszabb rémálmomban sem vártam volna, asszisztálni ehhez a legatyásításhoz meg végképp nem voltam hajlandó még névleg sem. Nekem volt választásom, és választottam.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 452
11 466
113
Lehet, hogy téged ez érdekelne, de engem az érdekel, hogy a közszférában ahol eleve nyomottak a bérek, és gyakorlatilag némelyiknél már az utolsó közszférás juttatás az olcsó üdülés, ott a népjóléti meg gyermekjóléti üdülőknek az értékesítése mennyire jó ötlet. Ezzel bemattolták a közszférát szerintem és tényleg csak az marad most már ott, akinek tényleg nincs más választása/teljesen reménytelen egyoldalúan szerelmes.
Igazából a közszféra menthetetlen rohadása már akkor látható volt, amikor én kiléptem, de hogy ebbe a mélységbe eljutnak, hogy ezt a lábat is kihúzzák alóla, ezt legrosszabb rémálmomban sem vártam volna, asszisztálni ehhez a legatyásításhoz meg végképp nem voltam hajlandó még névleg sem. Nekem volt választásom, és választottam.
Eü.-ben dolgozunk a párommal, nem egészségügyi dolgozóként - évtizedek óta. Igen, az O. V. rezsimben már csak a minimálbérért.
- Mert tipik közalkalmazottak vagyunk; nem tudunk és/vagy merünk és/vagy akarunk változtatni (győzködhetek én a személyes okokról, de akinek van egy fixa prekoncepciója, annak úgyis hiába írnám le, azt olvas ki az előző mondatból, amit olvasni akar)
Tehát annyit érünk, amink van (Lázár) , akarom mondani, amennyiért eladtuk magunkat, mint munkavállalók.
- Persze azt is leírhatom, hogy nagyon jó és motiváló érzés a munkánkkal közvetve de időnkén közvetlenül is segíteni a betegeket, de aki nem ilyen habitusú, annak ezt is hiába írom le.

Na ennyi bevezető után:

Van egy nekünk rokon pár, akik - ne szépítsük - Orbán hívők, de már-már szektásan (erről ő nem tudott, ő csak jót akar, meg itthon marad a pénz, ha csak rajta múlna, akkor a közszféra, de a tanárok mind lusták, stb.).
Na most az a szép, hogy a pár egyik tagja diplomás művész, a másik iskolai karbantartó, tehát mindketten állami fizetést kapnak.
Igen, minimálbért.
S ők se a legalsó kategóriában voltak az első két két évtizedben a módszerváltás után.

Ma beszélgettünk ezekről a dolgokról.
(Nevetve a saját nyomorúságunkon is kínunkban) jót somolyogtunk magunkban, látva a brutális kognitív disszonanciájukat:rolleyes:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
A készpénz az emberi szabadság utolsó bástyája! Fizess mindig készpénzzel. Minden bankkártyás tranzakciónál jusson eszedbe, abban a pillanatban egy újabb börtönrácsot húztál saját magad köré. Minden tranzakcióval digitális rabszolgákat teremtesz. Minden tranzakcióval elveszel egy esélyt attól a reménytől, hogy gyermekeid, unokáid egy szabad jövőben fognak élni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A készpénz az emberi szabadság utolsó bástyája! Fizess mindig készpénzzel. Minden bankkártyás tranzakciónál jusson eszedbe, abban a pillanatban egy újabb börtönrácsot húztál saját magad köré. Minden tranzakcióval digitális rabszolgákat teremtesz. Minden tranzakcióval elveszel egy esélyt attól a reménytől, hogy gyermekeid, unokáid egy szabad jövőben fognak élni.
Írod ezt a számítógépedről/okostelefonodról, miközben a fizetésed bankszámlára kapod, vagy ha nem, akkor ma önként teszed rabszolgájává egy kkvs mocsoknak. És közben hírdeted, hogy milyen király vagy.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Írod ezt a számítógépedről/okostelefonodról, miközben a fizetésed bankszámlára kapod, vagy ha nem, akkor ma önként teszed rabszolgájává egy kkvs mocsoknak. És közben hírdeted, hogy milyen király vagy.
Nincs, és nem használok "okos"telefont!
A fizetésem csak azért kapom bankszámlára, mert ez nem oldható meg másképp! Mindenütt készpénzzel fizetek, kasszánál!
Nem baj amúgy, hogy csak a lényeget nem érted...! Jha, de! :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nincs, és nem használok "okos"telefont!
A fizetésem csak azért kapom bankszámlára, mert ez nem oldható meg másképp! Mindenütt készpénzzel fizetek, kasszánál!
Nem baj amúgy, hogy csak a lényeget nem érted...! Jha, de! :confused:
A lényeg az, hogy használsz vizet, villanyt, számítógépet, telefont, tehát mindent tudnak rólad.
De mert a lelkednek jobb, így kpval fizetsz, mert az hű de titkos.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Írod ezt a számítógépedről/okostelefonodról, miközben a fizetésed bankszámlára kapod, vagy ha nem, akkor ma önként teszed rabszolgájává egy kkvs mocsoknak. És közben hírdeted, hogy milyen király vagy.
Amúgy az alapgondolata @milagro olvtársnak jó ! Amíg van kp addig nincs rabszolgaság ! Lásd tavaly a Kanadai tüntetőket akiknek ha azonosították őket a tüntetésen zárolták a számláját ! SAkk-matt !

Ennek a reklámnak minden szava igaz ! Szorítanak a full kontroll felé és az egyik legfontosabb állomás a kp kivonás lesz !

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Eü.-ben dolgozunk a párommal, nem egészségügyi dolgozóként - évtizedek óta. Igen, az O. V. rezsimben már csak a minimálbérért.
- Mert tipik közalkalmazottak vagyunk; nem tudunk és/vagy merünk és/vagy akarunk változtatni (győzködhetek én a személyes okokról, de akinek van egy fixa prekoncepciója, annak úgyis hiába írnám le, azt olvas ki az előző mondatból, amit olvasni akar)
Tehát annyit érünk, amink van (Lázár) , akarom mondani, amennyiért eladtuk magunkat, mint munkavállalók.
- Persze azt is leírhatom, hogy nagyon jó és motiváló érzés a munkánkkal közvetve de időnkén közvetlenül is segíteni a betegeket, de aki nem ilyen habitusú, annak ezt is hiába írom le.

Na ennyi bevezető után:

Van egy nekünk rokon pár, akik - ne szépítsük - Orbán hívők, de már-már szektásan (erről ő nem tudott, ő csak jót akar, meg itthon marad a pénz, ha csak rajta múlna, akkor a közszféra, de a tanárok mind lusták, stb.).
Na most az a szép, hogy a pár egyik tagja diplomás művész, a másik iskolai karbantartó, tehát mindketten állami fizetést kapnak.
Igen, minimálbért.
S ők se a legalsó kategóriában voltak az első két két évtizedben a módszerváltás után.

Ma beszélgettünk ezekről a dolgokról.
(Nevetve a saját nyomorúságunkon is kínunkban) jót somolyogtunk magunkban, látva a brutális kognitív disszonanciájukat:rolleyes:
A sok stereotip megfogalmazáshoz nem tudok mit szólni , én OV hívő vagyok ! DE ezt tartom :

k-na-1.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.


Üdv Urak: A --valóban meglévő-- részletekben nem mindig jó "elveszni" --mint most--, hisz a főrányt/lényeget --szerintem-- mindketten jól látjátok!!! :hadonaszos:

A sok stereotip megfogalmazáshoz nem tudok mit szólni , én OV hívő vagyok ! DE ezt tartom :

k-na-1.jpg

Ezt a mondást önmagában is nagyon jónak/örök-érvényűnek tartom, nem válaszként értékeltem,
"Nagggyon-OTT-van!!!"

... vagyis jár neki az ismétlés:
k-na-1.jpg


.