A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 212
113
Igazság szerint nem értem a problémádat.
Jelenleg is - hivatalosan - csak személyi felmutatásával vásárolhatsz mind cigit, mind piát. Egy lépés csak ettől, hogy a elektronikus rendszer vizsgálja meg, hogy valódi-e a személyi. A következő lépés, meg hogy regisztrálja a vásárlást.
Ezt a vásárlási regisztrációt pedig minden nap használod jelenleg is, amikor online vásárolsz, vagy amikor a pénztárnál használod a Ikea, SPAR, Shell, meg a f@sz tudja milyen pontgyüjtődet.
Ha jobban elolvasod, én nem csak a cigire korlátoznám. Ugyan így fontos lenne az elhízást és a piálást is büntetni.

Egy kollektív egészségbiztosítási rendszernél NEM LEHET figyelembe venni, hogy olyan a tested, mint Mick Jaggeré, meg a komplett Stones-é, hogy az ő testüket inkább konzerválja a rengeteg toxin.

A fentebbi módszer nem kötelező, mint ahogy jelenleg sem fognak lecsukni, ha nem fizeted a megfelelő TB-t. Egyszerűen nem fognak ellátni! Még annyira sem, mint jelenleg - ha nincs TB-d.
Az egészségügyi biztosítások mind kockázati alapon működnek. Ha te egy extra kockázatot viszel bele az életviteledbe, akkor ne légy meglepődve, ha a köz ezt nem szeretné finanszírozni!

Jelzem, hogy szinte mindenhol, ahol magán egészségbiztosítási rendszer van, ott differenciált a biztosítási díj. Amerikában is ez a helyzet. Ott a törvény 50%-os extra díjat engedélyez cigizők esetén.
Mennyiben totalitárius az USA kormánya?
Ez mind szép és jó, de akkor ne picsogj, hogy a készpénz alapvető emberi jog, és jogod van a nyomtalan anonim tranzakciókhoz ingyen, és a drágább készpénzkezelést nem szeretné az üzlet, sőt, a köz finanszírozni!

Tessék szépen a bankkártyával fizetni, majd lehúzni a szociális pontgyűjtő kártyát, vagy kifizetni a készpénzkezelési felárat. A büntető-jutalmazó CSOK-ból úgyis futja!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 649
113
Ez mind szép és jó, de akkor ne picsogj, hogy a készpénz alapvető emberi jog, és jogod van a nyomtalan anonim tranzakciókhoz ingyen, és a drágább készpénzkezelést nem szeretné az üzlet, sőt, a köz finanszírozni!
Egyrészt, én nem picsogok, mivel magam is szinte csak kártyát használok.
Az államnak alapvetően nem biztos hogy érdeke a teljes készpénzmentesség.
A fő probléma még mindig a kisker. fizetések feltételeinek biztosítása. Annak ellenére, hogy gyakorlatilag mindenhol már van nagy sebességű internet (mondjuk ehhez egy sima ISDN vonal is bőven elég), a terminálok hibái miatt még mindig komoly fennakadásokat tud okozni egy áramszünet, vagy szerver oldali probléma. Nem várhatjuk el, hogy a legutolsó giroszosnál is redundáns béreltvonali kapcsolat legyen.
Készpénz nélkül pedig a vásárlások egy jelentős része meghiusulna.
Múltkor pl. az egyik plázában - úgy en bloc - nem volt internet. Mondanom sem kell, hogy fél napig mindenki csak KP tudott vásárolni. Mindenképpen meg fogják tartani a KP-t.
A @Pogány által képviselt összeesküvéselméletes vonal meg megint a másik véglet, mert nyilvánvalóan a nagy tételes KP elősegíti a szürke, és a feketegazdaság virágzását. Nem véletlenül van korlátozva a cégek között a bejelentés nélküli KP fizetés 1M-ra.
Tessék szépen a bankkártyával fizetni, majd lehúzni a szociális pontgyűjtő kártyát, vagy kifizetni a készpénzkezelési felárat. A büntető-jutalmazó CSOK-ból úgyis futja!
Mi köze a pénzügyi tranzakciónak a vásárlás regisztrálásához?
Ha szerettél volna beszólni, akkor szólj, és segítek: Absztinens vagyok, nem dohányzom.
CSOK-om nincs (fészekrakóm volt), mert a nejem már 40 felett volt, amikor felvehettük volna. Cserébe engem is érintett az ingatlan áremelkedés a nagyobb lakásra váltásnál.
Ezzel együtt nem sajnáltatom magam, mert tudom, hogy annak idején nekünk mekkora segítség volt a CSOK elődje. Mi 2 gyereket vállaltunk előre. Aztán meg lett 3. is.
A nagyobb lakásra váltásnál a felújításához ki is használtuk a támogatott hitelt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 060
113
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 212
113
Egyrészt, én nem picsogok, mivel magam is szinte csak kártyát használok.
Az államnak alapvetően nem biztos hogy érdeke a teljes készpénzmentesség.
A fő probléma még mindig a kisker. fizetések feltételeinek biztosítása. Annak ellenére, hogy gyakorlatilag mindenhol már van nagy sebességű internet (mondjuk ehhez egy sima ISDN vonal is bőven elég), a terminálok hibái miatt még mindig komoly fennakadásokat tud okozni egy áramszünet, vagy szerver oldali probléma. Nem várhatjuk el, hogy a legutolsó giroszosnál is redundáns béreltvonali kapcsolat legyen.
Készpénz nélkül pedig a vásárlások egy jelentős része meghiusulna.
Múltkor pl. az egyik plázában - úgy en bloc - nem volt internet. Mondanom sem kell, hogy fél napig mindenki csak KP tudott vásárolni. Mindenképpen meg fogják tartani a KP-t.
A @Pogány által képviselt összeesküvéselméletes vonal meg megint a másik véglet, mert nyilvánvalóan a nagy tételes KP elősegíti a szürke, és a feketegazdaság virágzását. Nem véletlenül van korlátozva a cégek között a bejelentés nélküli KP fizetés 1M-ra.

Mi köze a pénzügyi tranzakciónak a vásárlás regisztrálásához?
Ha szerettél volna beszólni, akkor szólj, és segítek: Absztinens vagyok, nem dohányzom.
CSOK-om nincs (fészekrakóm volt), mert a nejem már 40 felett volt, amikor felvehettük volna. Cserébe engem is érintett az ingatlan áremelkedés a nagyobb lakásra váltásnál.
Ezzel együtt nem sajnáltatom magam, mert tudom, hogy annak idején nekünk mekkora segítség volt a CSOK elődje. Mi 2 gyereket vállaltunk előre. Aztán meg lett 3. is.
A nagyobb lakásra váltásnál a felújításához ki is használtuk a támogatott hitelt.
te (is) elégedetlenkedtél az OTP készpénzkezelési díjain. (támogatom a készpénzhasználat továbbra is fenntartását, többek közt az általad is említett robosztusság miatt, de az a szociális-pontrendszer amit vázolsz, mert téged épp nem érintene, nagyon gáz... ha viszont húsevést, belső égésű autózást, készpénzt érintené, egyből a sok pontozó visszakozni kezd. Minden ilyen banda a saját képére pontozná a világot.)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 543
113
a szociális-pontrendszer
Nincsenek emberi jogok, nincs semmilyen jog, csak intézmények és lehetőségek, amiket az állam biztosít. Az alanyi jogon járó jogok egy élősködő emberiség csődje voltak, amik a wokéhoz vezettek. Csak az állampolgári kötelezettségek valóságosak, az állam hatalmából adódóan. Ha ezeket teljesíted, akkor ún. jogokat is kaphatsz. Ez így tisztességes.

Az állam minden. Az a hatalmas intézményesült organizmus, ami a társadalmakat formálja, a nemzeteket artikulálja és a népeket teremti.

Ezért a legnagyszerűbb dolog korunk vívmányai közül a társadalmi pontrendszer. A bűnözőket és szociopatákat leszámítva mindenki csak nyerni tud vele, ha precízen jutalmazzák a kötelezettségei teljesítéséért!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 649
113
te (is) elégedetlenkedtél az OTP készpénzkezelési díjain.
Szerintem valakivel keversz.
Én pont azt írtam, hogy az ostobenka Mihazánkos politikus nő olyan hülyeségeket állít, hogy a KP befizetésért (!) bevezetett extra díj az OTP-nél majd jól a végét jelenti majd a KP-nak.
(támogatom a készpénzhasználat továbbra is fenntartását, többek közt az általad is említett robosztusság miatt, de az a szociális-pontrendszer amit vázolsz, mert téged épp nem érintene, nagyon gáz... ha viszont húsevést, belső égésű autózást, készpénzt érintené, egyből a sok pontozó visszakozni kezd. Minden ilyen banda a saját képére pontozná a világot.)
Ez meg megint marhaság, mivel én nem pontozási rendszert vázoltam fel, hanem egy virtuális jegyrendszert a káros szenvedélyekre.
Nem azt írtam, hogy be kell tiltani, hanem hogy korlátozott mennyiségben lehessen hozzájutni. (alapvetően a legfontosabb a vásárlás regisztrációja szükséges a TB differenciálásához, mert valljuk be bemondásra Magyarországon semmit nem lehet elhinni)
Ráadásul egy olyan mennyiséget dobtam be, ami messze lefedi a hazai cigarettázók fogyasztási szokásainak a zömét - 1 doboz/nap.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ráadásul egy olyan mennyiséget dobtam be, ami messze lefedi a hazai cigarettázók fogyasztási szokásainak a zömét - 1 doboz/nap.
Ne álljunk itt meg. A füstölt húsok karcinogének, így szignifikánsan növelik a tumor kialakulásának esélyét, mostantól kolbászt, és szalonnát is csak személyivel, drágább tbre lehessen venni, de igazából a vörös húsok a köszvény kialakulásában kulcs elemek, szerintem azt is.
Ezen kívül aki szídja Orbánt, az a nemzet ellensége, így ő is fizessen csak szépen többet...
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 052
30 937
113
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 558
74 548
113
"❌ Románia 2023-ban közel 1,3 millió főt foglalkoztatott a központi és helyi közigazgatásban, ami 16 ezer fővel több, mint 2022 vége.

Ezek közül a munkahelyek közül 11 000 az elmúlt 6 hónapban jött létre Marcel Ciolacu mandátuma alatt.

Az abszolút rekord 2008-ban volt, amikor 1,398 millió ember dolgozott a közigazgatásban. Az eurózóna válsága az adminisztráció leépítéséhez vezetett, és 2014-re elérte a legalacsonyabb adatot, mindössze 1,17 millió főt.

Annak ellenére, hogy Ciolacu "kiadáscsökkentésre" szánta el magát, még azt is megtiltotta a minisztériumoknak, hogy saját engedélye nélkül új munkaerőt vegyenek fel, de nem tartotta be azt a célt, hogy havonta több embert alkalmazzon, mint az előző 10 évben.

Románia aránytalanul sokat költ a közszférához kapcsolódó fizetésekre, és a központi és helyi közigazgatás által foglalkoztatottak számának csökkentése jó lehetőség a kiadások csökkentésére és az ország pénzügyeinek egyensúlyba hozására. A jelenlegi román adminisztráció arra az időre készült, amikor a román gazdaság fellendül, de minden makrogazdasági előrejelzés azt mutatja, hogy a román gazdaság stagnál, legjobb esetben szerény növekedéssel, rosszabb esetben tényleges recesszióval.

Ez talán Marcel Ciolacu miniszterelnöki mandátumának jelképe, sok beszéd, semmi cselekvés/az ígéretnek az ellenkezője. Szégyellje magát mindenki, aki az elmúlt 6 hónap után is a PSD-re szavaz."

https://www.profit.ro/stiri/economi...-in-noiembrie-si-este-cu-16-500-peste-nivelul -din-decembrie-2022-in-mandatul-lui-ciolacu-numarul-de-posturi-a-urcat-cu-11-521-21449628

Nálunk most hogy néznek ki ezek a számok, arányok? Ha jól emlékszem, az elmúlt években terveztek minisztériumi "karcsúsítást", tanárok egy részének átminősítését nem közalkalmazottá, viszont lettek közmunkások stb.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 649
113
Nálunk most hogy néznek ki ezek a számok, arányok? Ha jól emlékszem, az elmúlt években terveztek minisztériumi "karcsúsítást", tanárok egy részének átminősítését nem közalkalmazottá, viszont lettek közmunkások stb.
Nem közalkalmazottakról van szó, hanem a közszférában dolgozókról.
Hja és már nem nagyon van közmunkás.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nálunk most hogy néznek ki ezek a számok, arányok? Ha jól emlékszem, az elmúlt években terveztek minisztériumi "karcsúsítást", tanárok egy részének átminősítését nem közalkalmazottá, viszont lettek közmunkások stb.
Cc ugyanígy.
A gond az, hogy szerintem az összetétel viszont már rosszabb nálunk.
Értsd: valóban fontos munkát végző vs aktatologató Manci
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fip7 and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 052
30 937
113
Nálunk most hogy néznek ki ezek a számok, arányok? Ha jól emlékszem, az elmúlt években terveztek minisztériumi "karcsúsítást", tanárok egy részének átminősítését nem közalkalmazottá, viszont lettek közmunkások stb.

Így hirtelen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 558
74 548
113

Így hirtelen.
Én ilyen statisztikát találtam:

Ebből kellene egy frissebb, 2018 utáni, de nem találok ilyen bontást a KSH "új oldalán". Vagy valami ilyesmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby