A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 924
9 009
113
Azért a törzsi barbárokhoz ne hasonlítsuk már őket, akikkel kapcsolatba kerültem ukrán menekült annak jó része ekment dolgozni, és tud európai módon viselkedni, semmi gond velük, ellenben afrika mocskával és a kecskebaszókkal.
Lehet. Nekem a kilencvenesekbol egeszen mas emlekeim vannak az attelepult ukranokkal kapcsolatban... de ugy legyen, ahogy mondjatok.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 924
9 009
113
A csehek megprobalnak betartani, de penzt azert nem ajanlottak:


“As it does not contain an economic offer, the Company, in order to be able to assess further steps, has asked Skoda for detailed information about the proposal and, specifically, to indicate whether it involves the offer to the Company's shareholders of a consideration greater than that offered by Ganz-Mavag Europe Zrt in the takeover bid announced on March 7 and whether this would be satisfied in cash, as well as to explain its current industrial and financial capabilities.”
 
  • Vicces
Reactions: Anti

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
763
3 467
93
Személyes, nem reprezentativ tapasztalat: Én már jó ideje nem látttam online pénztárgép nélküli értékesitést itt a Balaton mellett.
Próbáltad elkérni a blokkot is?
Nem a kártyás fizetésről.
Ahova kötelező ott már régóta, de vannak kivételek mint a fodrasz,kozmetikus tetováló ok szamla tömb alapon nyomják cserébe rohadt sok ellenőrzést kapnak emiatt hamar rájönnek mem éri meg trükközni és náluk is egyre többen inkább online pénztár beszerzését hajtják végre.
Múltkor bementem egy kici occó kínai boltba, hogy vegyek egy üdítőt. Kártyával fizettem volna, mire mondotta 500 alatt nem kártya.
Akkor kértem volna számlát, de úgy már nem volt eladó.
Gondoltam bejelentem, 15 perc telefonmenű nyomkodás után hagytam a francba.
Ha ennyire "egyszerű" az ilyeneket jelenteni, képzelem mennyire ellenőriztek ti sűrűn. Ja várj semennyire.
Bementek a bulinegyedbe, és aznap valahogy megugrik a napi bejelentettek száma, meg a forgalom. Ti meg lappogtatjátok a válatok, hogy lám milyen szuperek vagytok. De aztán ennyi, nem tesztek fel kérdéseket, nem lesznek tömeges leatartóztatások
Persze Józsi a gombgyárból tarzozzon csak egy forinttal is, amit valószínü a munkáltatója szúrt el, már megy az inkasszó, meg a millás bűntetés.
Na ez a magyar adóhatóság.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 666
8 824
113
Próbáltad elkérni a blokkot is?
Nem a kártyás fizetésről.

Múltkor bementem egy kici occó kínai boltba, hogy vegyek egy üdítőt. Kártyával fizettem volna, mire mondotta 500 alatt nem kártya.
Akkor kértem volna számlát, de úgy már nem volt eladó.
Gondoltam bejelentem, 15 perc telefonmenű nyomkodás után hagytam a francba.
Ha ennyire "egyszerű" az ilyeneket jelenteni, képzelem mennyire ellenőriztek ti sűrűn. Ja várj semennyire.
Bementek a bulinegyedbe, és aznap valahogy megugrik a napi bejelentettek száma, meg a forgalom. Ti meg lappogtatjátok a válatok, hogy lám milyen szuperek vagytok. De aztán ennyi, nem tesztek fel kérdéseket, nem lesznek tömeges leatartóztatások
Persze Józsi a gombgyárból tarzozzon csak egy forinttal is, amit valószínü a munkáltatója szúrt el, már megy az inkasszó, meg a millás bűntetés.
Na ez a magyar adóhatóság.
Majd minden Kici kis kínai melle állítunk egy Nav-os mit szeretnél civil adoellenőr legyen vagy fegyveres?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Próbáltad elkérni a blokkot is?
Nem a kártyás fizetésről.

Múltkor bementem egy kici occó kínai boltba, hogy vegyek egy üdítőt. Kártyával fizettem volna, mire mondotta 500 alatt nem kártya.
Akkor kértem volna számlát, de úgy már nem volt eladó.

Kártyával fizetek a kínaiaknál mindig. Sosem utasították el. Igaz, nem is 500 alatt akartam kártyával vásárolni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Ahova kötelező ott már régóta, de vannak kivételek mint a fodrasz,kozmetikus tetováló ok szamla tömb alapon nyomják cserébe rohadt sok ellenőrzést kapnak emiatt hamar rájönnek mem éri meg trükközni és náluk is egyre többen inkább online pénztár beszerzését hajtják végre.

Meg ha katáznak, akkor csak arra kell figyelniük, hogy ne lépjék túl a határt... jobbaknál előfordulhat, ha nem vigyáznak.

én meg arra hívnám fel a figyelmed amit írtam: "az utóbbi időben"
Nem igaz hogy "csak stagnálank"

Kell ész a helyzet kihasználásához. Lásd: az arabok csomó olajon ülnek aztán még mindig tiszta középkor ami ott van - egy vasalót nem tudnának legyártani maguktól!

Viszont a híres görög ipar... ja, micsoda?

Ez oké, de a japánoknak van mit eladni külföldre, a görögöknek meg nincs.

Nekünk sincs? Mi nem exportorientáltak vagyunk? Turizmusból meg tudunk élni?

A görög gazdaság sehogy sem volt versenyképes. De ez a kisebbik baj, a nagyobb meg a görög nép és állam aránytalanul magas életszínvonala.

Tudnak élni, mint déliek, az biztos. Varufakisz pedig elmagyarázza, hogy igazából ők áldozatok. Részben igaza is van... Bűnbakot csináltak a "lusta görögökből". Nem beszélve az olyan kedves betűszóról, mint PIGS. Amit aztán ki kellett egészíteni PIIGS-re...

Minden pénzt megérnek, mert munkaerő és szaporodni is fognak. Gondolj bele, egy magyarországnyi munkaképes ember (nem egy halom öreg nyugdíjas jött) és a gyerekeik akik majd dolgozni fognak. Nem pénzből van kevés Európában, hanem munkaerőből (másból is persze, de mi erről beszélünk).

Azért el kellene dönteni, hogy:
"Mindenkinek elveszi a munkáját az AI majd, ez lesz a gond, alapjövedelem kell majd."
vagy
"Nem lesz munkaerő, ezért kell a bevándorlás."
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
763
3 467
93
Majd minden Kici kis kínai melle állítunk egy Nav-os mit szeretnél civil adoellenőr legyen vagy fegyveres?
Mondjuk legyen kötelezően kinn mindenhol az a telefonszám, ahol ezt jelenteni lehet?
Kártyával fizetek a kínaiaknál mindig. Sosem utasították el. Igaz, nem is 500 alatt akartam kártyával vásárolni.
Én meg igen. Semmi nem tiltja, azt viszont igen, hogy feketén játszon.
De természetesen ez nem ez a jellemző. Pont ezért jelentettem volna.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 666
8 824
113
Mondjuk legyen kötelezően kinn mindenhol az a telefonszám, ahol ezt jelenteni lehet?

Én meg igen. Semmi nem tiltja, azt viszont igen, hogy feketén játszon.
De természetesen ez nem ez a jellemző. Pont ezért jelentettem volna.
Hol mindehol? Amúgy meg 1819
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 920
80 567
113
Jaja, pont mint a sziriaiak meg az afganok es a tobbi, dolgozni nem akaro gyerekek, akik a twitteres videokban nyiltan mondjak, hogy eszuk agaban nincs dolgozni, mert a munkanelkuli segelybol vidaman megelnek.
Pont ez a lényeg, nem szírek és nem is afgánok, még csak törökök sem. Európai kultúrkörbe targozó emberek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 920
80 567
113
Meg ha katáznak, akkor csak arra kell figyelniük, hogy ne lépjék túl a határt... jobbaknál előfordulhat, ha nem vigyáznak.



Viszont a híres görög ipar... ja, micsoda?



Nekünk sincs? Mi nem exportorientáltak vagyunk? Turizmusból meg tudunk élni?



Tudnak élni, mint déliek, az biztos. Varufakisz pedig elmagyarázza, hogy igazából ők áldozatok. Részben igaza is van... Bűnbakot csináltak a "lusta görögökből". Nem beszélve az olyan kedves betűszóról, mint PIGS. Amit aztán ki kellett egészíteni PIIGS-re...



Azért el kellene dönteni, hogy:
"Mindenkinek elveszi a munkáját az AI majd, ez lesz a gond, alapjövedelem kell majd."
vagy
"Nem lesz munkaerő, ezért kell a bevándorlás."
A japánokhoz képest, nekünk nem létezik a gazdaságunk.
Én soha olyat nem mondtam, hogy az AI elveszi az emberek munkáját. Keversz azokkal, akik alufóliába csavarják a fejüket.