A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 597
3 328
113
Nem a fal jött hanem a pláza egyezmény, amit erőszakkal rányomtak az amcsik a félgyarmati státuszban lévő Japán gazdaságra, amikor az kezdett a fejükre nőni.
A pláza egyezmény 1985-Ben volt…
Formális oktatáson során tanultam gazdaságtörténetet szóval nem kell elmagyarázni…
Egy kényszerűség eredményezte.
Szorít hagyjuk.
Az export költségeket felértékelte cserébe az USA “leépítette” (idézőjel mert következmény volt nem szándék) a belső iparát.
Ami fontosabb megnyitotta a derivatív piaci műveletek előtt a fejlődést.

A japán ingatlan piaci válság belpiaci válság volt. Értelemszerűen.
Mint ahogy az USA is az bolt és most Kína esetében is az.

1991-ben Ginzaban 5 millió dollárért ment már a telkek négyzetmétere.
Fenntarthatatlan volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 753
98 313
113
Hagyjuk már ezt a szovjet időkből itt maradt nagy hatalmi kétpólusú világ nosztalgiát.
Mennyi Oroszország lakossága?
143 millió ? Öregedő népesség, monokultúrás gazdaság, tudományos életbe és K+F-ben a szovjet pozíciók szintjéről is leküzdöttem magukat…(nem vág ide a legnagyobb muszlim kisebbség a keresztény országok között)
Vs.
Kína 1.4 milliárd India 1.6 milliárd.
Óriási gazdasági potenciál Kína estében India esetében pedig óriási növekedési potenciál mérete népessége okán.
Brazília gazdaság mérete hasonló mint az orosz.
Gazdaságilag BRICS-en belül nem az oroszok fogjak fújni a passzát szelet.
Igazából a BRICS sok mindenben nem ért egyet, sok mindenben mások az érdekeik, főleg mióta felvették az arabokat. Már a törököket meg a többit idén nem is akarták felvenni, lett helyette vmi speckó társulási vmi.
A BRICSben egy nagykutya van, Kína. Ő fölé nő mindnek, ha nem is mindenben.

Nah, de egyben egységesek. Vissza akarják szorítani az USA egyeduralmát. Ha nem is mindenben szemben, mint az oroszok, de újraosztani a világ vezetését.

Valszeg ez a Trump elnökség arról szól majd, mik lesznek az új világkereskedelmi szabályok. Mert a régi szabadkereskedelmi rend nem kedvez az USA-nak. Sok szegmensében már Kína versenyképesebb és ha maradnak a szabályok Kína lesz a legerősebb gazdaságilag. És akkor lassan , de biztosan, a dollár és az USA katonai ereje is visszaszorul.

Most még az USA le tudja lassítani a folyamatot, jobb feltételekkel tud új megállapodást kötni. És sokszor aki időt nyer életét nyer.
Kína messze nincs kész és neki lételeme a mind szabadabb kereskedelem.
Ezért meg fognak egyezni. A BRICS Kinának ebben az alkuban csak egy eszköz, nem cél. Ha az USA rossz alkut kínál, mutassa van neki alternatív lehetőség. Persze egy BRICS nem BRICS kettészakított világ senkinek sem jó. Sőt lehet a BRICSből mondjuk az I nem is maradna, amúgyis csak inkább Kínát figyeli irigykedve.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 434
61 384
113
Mennyi Oroszország lakossága?
143 millió ? Öregedő népesség, monokultúrás gazdaság, tudományos életbe és K+F-ben a szovjet pozíciók szintjéről is leküzdöttem magukat…(nem vág ide a legnagyobb muszlim kisebbség a keresztény országok között)
Vs.
Kína 1.4 milliárd India 1.6 milliárd.
Óriási gazdasági potenciál Kína estében India esetében pedig óriási növekedési potenciál mérete népessége okán.
Brazília gazdaság mérete hasonló mint az orosz.

A 340 milliós USA esetén aminek kb. 10% illegális bevándorló, nem eset le neked ugyan ez a tantusz? o_O
Akkor az USA mitől is lett hirtelen versenyképesebb ezekkel szemben tökig eladósodva kiszervezett reál gazdasággal?

A fóbiáid helyet koncentrálj inkább a valóságra ;)
A Brics-ben kína a gazdasági erő, de az oroszok a technológiai és alapanyag bázis még mindig.
E mellet a Brics-ben a világ 5 vezető gazdaságában 3 ott van... Kína, Oroszok, India. (Az ellentétes oldalon USA és Japán)
Nem áll olyan rosszul az a Brics.
De ha minimális esze lett volna a nyugatnak kiegyezik az oroszokkal a sárgák ellen. Lásd. Liszabontól Vlagyivosztokig tervet.
Magának köszönheti a nyugat, hogy ez kútba esett, kivágták maguk alatt a fát. Ismét.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 597
3 328
113
A 340 milliós USA esetén aminek kb. 10% illegális bevándorló, nem eset le neked ugyan ez a tantusz? o_O
Akkor az USA mitől is lett hirtelen versenyképesebb ezekkel szemben tökig eladósodva kiszervezett reál gazdasággal?
Például azért, mert a fejlett országok közül egyedül ott nem elöregedő a népesség? Pont a bevándorlás miatt..
Növekvő népesség, növekvő kereslet.
A legrugalmasabb munkaerő piaccal rendelkezik…
A világ legnagyobb tőke piaca.
Csak úgy 10x nagyobb mint az utána következő.
Agyelszívás továbbra is működik.
K+F továbbra is volumenben a legtöbbet költ.
Stb..stb…

S szerinted a “reál” gazdaság (bármit jelentsen is) termékeit ki veszi meg?
Afrika?
A fóbiáid helyet koncentrálj inkább a valóságra ;)
Protokollok vannak nem fobiák.
Magának köszönheti a nyugat, hogy ez kútba esett, kivágták maguk alatt a fát. Ismét.
Mi is integráns része vagyunk a nyugatnak….
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
12 194
33 574
113
"Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított, melyek célja
  • a fenntartható fejlődés támogatása,
  • a magyar vállalkozások exportképességének erősítése,
  • valamint külföldi beruházásaik finanszírozása.
[...] „Jövő Exportőrei Beruházási Hitelt”, amelyet az exportáló és nem exportáló vállalkozások egyaránt elérhetnek. A termék célja, hogy kedvező finanszírozási lehetőségekkel segítse a belföldi beruházások és fejlesztések megvalósítását, hozzájárulva a cégek versenyképességének erősítéséhez.

Ismét elérhető a „Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel” is, amely a hazai vállalkozások energiahatékonysági, megújulóenergia-termelő és egyéb zöld beruházásait támogatja, elősegítve nemzetközi versenyképességüket. Az EXIM 100 milliárd forintot dedikáltan zöld beruházások finanszírozására különít el.

Újraindul az exportőröket és első körös beszállítókat célzó „Exportélénkítő Beruházási Hitel”. A konstrukció exportkapacitást generáló beruházások – legyenek azok megkezdett vagy új projektek – finanszírozására igényelhető, az agrárszektorban is.

Az „Exportélénkítő Lízing” olyan vállalkozások számára nyújt nyíltvégű és zártvégű pénzügyi lízinget, amelyek exporttevékenységük bővítéséhez, nemzetközi versenyképességük növeléséhez vagy belföldi beruházásaik megvalósításához keresnek gyors finanszírozási megoldást. A konstrukció az exportőrök és első körös beszállítók igényeire szabva segíti műszaki és egyéb berendezések, gépek, haszongépjárművek, valamint mezőgazdasági eszközök beszerzését.

A nemzetközi szinten is versenyképes hazai vállalatok számára az EXIM elindította a „Kifektetési Hitelt”, amely kifejezetten a nagyobb volumenű, külföldi befektetéseket hivatott támogatni. A program célja, hogy hozzájáruljon a gazdaságpolitikai célokhoz, növelje a külföldön működő hazai tulajdonú vállalatok számát, így javítva a profitegyenleget. A konstrukció legalább 2 milliárd forintos hitelt tesz elérhetővé az európai országokban cégrészesedés-vásárlásra, ingatlanbefektetésre, valamint többségi tulajdon megszerzésére." forrás
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 895
5 480
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ult-hozza-hogy-maga-ala-gyurje-a-fedet-732999
"A Federal Reserve felügyeleti alelnöke, Michael Barr hétfőn bejelentette, hogy február 28-án lemond szabályozói felügyeleti szerepéről, miközben megtartja pozícióját a jegybanki igazgatótanácsában. Ez a lépés új helyzetet teremt a Fed vezetésében, és előrevetíti, hogyan alakulhat az amerikai jegybank jövője egy esetleges második Trump-elnökség alatt."