A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 491
3 000
113
Az egész kiindulópontja nálam az, hogy mivel fogunk fizetni, ha mégis bekövetkezik a nyugati valuták gyors és drasztikus értékvesztése! Ennek mellékterméke ez a gondolat. Nyilván az arany alkalmatlannak tűnik a tegnapi nézeteink alapján, de miből fogunk bármilyen valutához jutni, ha a tartalékaink alapvetően a nyugati valutákban vannak (nem is véletlenül, de épp ez a probléma kiindulópontja is) és azokkal valami történik! Maga az arany nem lényeges, lehetne Renminbi is, de az túl direkt lenne egy gazdasági semlegességhez amíg nem történik meg a dolog, míg az arany szerintem most nagyobb mértékben szolgál menekülési útnak, mint a dollár vagy bármilyen más valuta az elmúlt ötven év korábbi válságaihoz képest. Csak ezért választottam, mert olyan lehetőséget kerestem, aminek biztosan jobban fog nőni az értéke, mint a szóba jöhető fizetőeszközöknek!

Szóval miért is? Ez egy áthidaló megoldás lenne. Nyilván lennének hátulütői, ha ezekre gondolsz. A tartalékok erőteljes megcsapolása miatt devizahiány (ami eladósodást növelhetne), a Forint esetleges drasztikus erősödése, mint gazdasági probléma (a letört Euróár, mint politikai szupernyereség ugyanebben az esetben!) maga az a tény, hogy egy olyan ország, amire figyelem irányul inkább vélet kétkulacsossága miatt meghoz egy ilyen döntés siettetheti azt a folyamatot, ami miatt meghozza. És még számos pro és kontra.

Az is tény, hogy nincs jelentősége konkrétan annak, hogy arannyal fedezünk valamilyen gazdasági tényezőt, jelen esetben betéteket és készpénzállományt, de ez nem teljesen igaz. Globálisan az aranyba vetett bizalom most nagyobb mint a valutákba vetett és van az a hatalmas globális embertömeg is, ami miatt. Ők attól félnek, hogy be következni az a tragikus esemény, amikor az aranyra nagyobb szükség lesz, mint valaha és ők komolyabb gazdasági tényező, mint a közgazdászok, mert az ő döntéseiken úgy tűnik sokkal több múlik, mint hogy hány és hány elemző mondja el, hogy az arany nem megoldás. Márpedig a világ tőkeerős lakosságának nagyobbik fele szerint inkább az, mint bármi más. Így mégiscsak a tömegek döntése a valóságos gazdasági tényező és nem a közgazdászok hiedelmei vagy méginkább: félelmei. Bár az is igaz, hogy a nemzeti bankok aranyvásárlásai egy saját korábbi világképében egyre jobban elbizonytalanodó csúcsközgazdász rétegre utalnak. Több mint erős gyanú, hogy már félúton vagyunk egy világpénz nélküli gazdaság felé (a BRICS számviteli egysége nem Dollár-pótlék), ahol nagyon úgy tűnik az arany lesz a Dollár egyetlen valamirevaló utódja, amit mindenki elfogad, ezért is vásárolják a nemzeti bankok szerte a világon (köztük az MNB is, megint növelve a magyar készletet pár hete). Csak még nagyon olcsó, amikor ez bekövetkezik, a világpénz bukása, akkor akár sokszorosára is kilőhet az aranyár, hogy valahogy fedezze a keresletet az aranymennyiség, mert mégiscsak kelleni fog valami, amit bármikor bármilyen valutára átválthatsz vagy akár közvetlenül cserélhetet bármire! Addig meg növekszik szép lassan, mert egyre inkább ebben tartalékolnak.

Szóval nem rossz ötlet rá spekulálni? Ennyire durva szinten? Amikor ott állunk majd letolt gatyával és nem tudunk olajat, gázt, áramot, vagy bármit venni, nem tudunk a gazdaságnak forgalomképes valutát biztosítani, akkor csak imádkozhatunk, hogy ez mondjuk ne télen történjen! Jó, éhendögleni talán nem fogunk, egy kényszerforgalmon alapuló jegyrendszer segít majd átvészelni egy ilyen helyzetet, csak látom az oroszok hibáját is: hiába voltak józanabb hangok, amelyek szerint a külföldön hagyott követelések beragadhatnak, nem hallgattak azokra és a szankciókkal be is ragadtak, kezelésükből most a nyugati háttérhatalom bennfentesei gazdagodnak, míg kamataikból Ukrajna háborúzik Oroszország ellen. És mindez azért, mert egy megszokott világrend hiedelmeihez ragaszkodtak, miszerint hát ezt azért nem lehet megcsinálni, nevetségesek a félelmek! Aztán véget ért a világrend és ma már semmi nem úgy van, ahogy tegnap volt, a holnap pedig még merészebb és rémisztőbb dolgokat vetít előre!
Blogen,
Szöget ütöttél ezzel a dologgal a fejemben és akaratlanul is volt egy agyviharom, ahol néhány ötlet eszembe jutott, hogy végül is, hogyan lehet nagy kockázat és nagy költség nélkül növelni az mnb deviza tartalékon belül a nemesfém arányt, mivel, amikor a fiat pénzek dadogtak, akkor előjött mindig a jó öreg menedék eszköz. Végül is lehet, hogy az "aranystandard lite" jön vissza a kertek alatt.
Szubjektív és provokatív, de én így szeretem:)

1, A magyarországi elektronikai hulladékból a cégek által újra hasznosítással előállított nemesfém mennyiségre az állam - törvény alapján - elővásárlási jogot formál, persze mindenkori piaci áron, forintban kifizetve. Ezt a mennyiséget minden évben beraktározva az mnb kincstárba szolid növekedés érhető el.
Mennyiségre ez éves szinten aranyra, ezüstre nem sok, de tippre a kettő együtt lehet 100 kg.

2, A NAV által lefoglalt, vagy állam által megörökölt nemesfémet, nem aukción adjuk el - éppen piaci áron - hanem ez is az mnb kincstárába kerül minden évben.

3, A múzeumok által készleten tartott, vagy újonnan megtalált nemesfémmel is szintén ezt tenném. Már csak azért is, mert nemrég volt ügy, hogy egy múzeumból az ott dolgozó bevonásával lovasítottak meg sok érmét és hamissal cserélték ki.

4, Golden visa program. Bevezetnék egy új alprogramot. Dedikáltan e miatt kiválasztott ország csoportból (távol kelet országai + dél és közép amerika országai) érkező betelepülni szándékozók számára indítani állampolgársági programot. A lényege fizikai aranyért magyar útlevél szinte azonnal (pl 3 hónap átvilágítás után). Tudni illik az eddigi programokkal állampapír vásárlással, vagy drága lakás vásárlással pl. 5 évre lehet letelepülést elérni, de ezek alapvetően nem egy befizetés alapú programok (pl. a kötvény után még a kamatot is megkapják 5 év után).
Pl 1 fő felnőtt lenne 50 uncia, 1 fő gyerek lenne 40 unca fizikai arany (persze ezüst, illetve platina befizetés is elfogadott lenne aranyra átszámítva persze). Esetleg palládium, de ez már sci fi.
Ez a nemesfém tömeg is jól mutatna minden évben az mnb kincstárban.

5, A korábbi magyar bányák nemesfém tartalommal rendelkező felszíni meddő hányóinak egy állami cég általi kitermelése és az mnb kincstár számára értékesíteni piaci áron forintban. Persze a sötét zöldek sírnának, de ha megtudnák, hogy milyen helyeken, miféle tartalmú meddőkről van is szó, lehet, hogy még saját kézzel vágnák ki a fákat :)


A fenti hülye ötletekkel éves szinten ca 500 kg nemes fém alsó hangon össze tudna jönni. Nyilván emiatt lennének kieső készpénzes bevételek, de kb éves szinten ez kerekítési hiba lenne a gdp hez viszonyítva. Ca 15 Mrd lehet hasra.
Nagy előnye a fentieknek, hogy ezáltal az országból nem áramlana ki pénz a nemesfém beszerzéséhez, viszont a kincstárban év végén a leltáros biztos sokkot kapna, de az nem az én bajom lenne :)

ui1: volt anno dokumentum film (frei tamás) hogy van valahol fenn északon valami kis magyar terület (Ferenc József földön?), ami a monarchia után maradt meg, de már nem találom a videót. Lehet, hogy csak 1 négyzet km a szárazföldön, de mi van ott a föld alatt :))))) ?

ui2: ha ezt valami fejes olvasná, akkor nem kérek az ötletért pénzt, csak majd egyszer vigyenek lent a trezorok között körbe :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 922
35 060
113
Neked is igazad van, egyetértek.
Csak mi a megoldàs?
Mert valòban nem az a jàrhatò ùt hogy a pillanatnyi szituàciòkhoz kell-muszàly alkalmazkodnom, /-nunk, mert klasszikus életpàlyamodellek màr nem léteznek.
Még a "Hivatàs" szintű hozzààllàst igénylő munkakörökben sem...
Nyugat eu , ebből a szempontból nem lehet követendő példa.
Valami sajàt megoldàs kell.
Egyszerű...kell egy működő, kezdő házasok lakásbérletét biztosító "fecskeház" program.
Alacsony bérleti díj mellett, egy állami ingatlan alapba kötelezően befizetett előtörlesztés mellett, 5–8 év után kötelező kiköltözéssel, a megtakarítást pedig az állam, gyerek és más együtthatókkal, szorzókkal felturbózott, alacsony kamatozású hitellel támogatott új építésű ingatlanba beköltözéssel.
Nem kereskedelmi bank, hanem állami finanszírozású, jó konstrukció esetén még valódi pénz sem kell mozogjon, hanem utalványpénzzel fonanszírozható. (Gazdálkodj okosan)
Blogen,
Szöget ütöttél ezzel a dologgal a fejemben és akaratlanul is volt egy agyviharom, ahol néhány ötlet eszembe jutott, hogy végül is, hogyan lehet nagy kockázat és nagy költség nélkül növelni az mnb deviza tartalékon belül a nemesfém arányt, mivel, amikor a fiat pénzek dadogtak, akkor előjött mindig a jó öreg menedék eszköz. Végül is lehet, hogy az "aranystandard lite" jön vissza a kertek alatt.
Szubjektív és provokatív, de én így szeretem:)

1, A magyarországi elektronikai hulladékból a cégek által újra hasznosítással előállított nemesfém mennyiségre az állam - törvény alapján - elővásárlási jogot formál, persze mindenkori piaci áron, forintban kifizetve. Ezt a mennyiséget minden évben beraktározva az mnb kincstárba szolid növekedés érhető el.
Mennyiségre ez éves szinten aranyra, ezüstre nem sok, de tippre a kettő együtt lehet 100 kg.

2, A NAV által lefoglalt, vagy állam által megörökölt nemesfémet, nem aukción adjuk el - éppen piaci áron - hanem ez is az mnb kincstárába kerül minden évben.

3, A múzeumok által készleten tartott, vagy újonnan megtalált nemesfémmel is szintén ezt tenném. Már csak azért is, mert nemrég volt ügy, hogy egy múzeumból az ott dolgozó bevonásával lovasítottak meg sok érmét és hamissal cserélték ki.

4, Golden visa program. Bevezetnék egy új alprogramot. Dedikáltan e miatt kiválasztott ország csoportból (távol kelet országai + dél és közép amerika országai) érkező betelepülni szándékozók számára indítani állampolgársági programot. A lényege fizikai aranyért magyar útlevél szinte azonnal (pl 3 hónap átvilágítás után). Tudni illik az eddigi programokkal állampapír vásárlással, vagy drága lakás vásárlással pl. 5 évre lehet letelepülést elérni, de ezek alapvetően nem egy befizetés alapú programok (pl. a kötvény után még a kamatot is megkapják 5 év után).
Pl 1 fő felnőtt lenne 50 uncia, 1 fő gyerek lenne 40 unca fizikai arany (persze ezüst, illetve platina befizetés is elfogadott lenne aranyra átszámítva persze). Esetleg palládium, de ez már sci fi.
Ez a nemesfém tömeg is jól mutatna minden évben az mnb kincstárban.

5, A korábbi magyar bányák nemesfém tartalommal rendelkező felszíni meddő hányóinak egy állami cég általi kitermelése és az mnb kincstár számára értékesíteni piaci áron forintban. Persze a sötét zöldek sírnának, de ha megtudnák, hogy milyen helyeken, miféle tartalmú meddőkről van is szó, lehet, hogy még saját kézzel vágnák ki a fákat :)


A fenti hülye ötletekkel éves szinten ca 500 kg nemes fém alsó hangon össze tudna jönni. Nyilván emiatt lennének kieső készpénzes bevételek, de kb éves szinten ez kerekítési hiba lenne a gdp hez viszonyítva. Ca 15 Mrd lehet hasra.
Nagy előnye a fentieknek, hogy ezáltal az országból nem áramlana ki pénz a nemesfém beszerzéséhez, viszont a kincstárban év végén a leltáros biztos sokkot kapna, de az nem az én bajom lenne :)

ui1: volt anno dokumentum film (frei tamás) hogy van valahol fenn északon valami kis magyar terület (Ferenc József földön?), ami a monarchia után maradt meg, de már nem találom a videót. Lehet, hogy csak 1 négyzet km a szárazföldön, de mi van ott a föld alatt :))))) ?

ui2: ha ezt valami fejes olvasná, akkor nem kérek az ötletért pénzt, csak majd egyszer vigyenek lent a trezorok között körbe :)
Börzsöny?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 463
5 286
113
Ha visszaolvasol làthatod hogy àtbeszéltük a dolgokat, pro és kontra.
Ma europàban mindegy hol élsz, ugyan azokkal a problémàkkal szembesülsz.
Van gond? Van.
De ne víziónàljunk màr nemlétező dolgokat...
Ne hasunlítgassuk az almàt a körtéhez...
És nekünk még mindig van hovà menni pàr évre "kavics"-ért nyugatra, na de egy germàn vagy taljàn, frank ugyan hovà menjen?
Életminőséget sem kell egy lapon említeni...
Minket szétrabolt a germàn, majd szétlőtte az orszàgot a ruszkival karöltve. Ami maradt azt vitte a ruszki, " marshalsegély" nekünk nem jàrt, cserében legalàbb volt kommunizmus 40 évig, megfejelve egy impexes parazitizmussal.
Hol is kellene àllnunk?
Csak mert nyugat 50%-a karcolàs nélkül hozta le a hàborùt, max a germàn rabolt egyszer...
Nem "festungoltàk" meg a fővàrosukat, nem volt kommunizmus, nem volt szovjet szabadrablàs. Volt marshalsegély, volt összerabolt kolonista vagyon, volt szabadkereskedelem. Nem fizettek kàrpòtlàst , mi igen. Őket nem csonkoltàk, minket igen.

Helyezzük kontextusba a dolgokat.
Mintha kéz és làb nélkül indulnàl az olimpiàn, meg érmet is akarsz nyerni.
Én a külföldről irányított rablásnál még nagyobb bűnnek látom azt, ha saját hazánk fia károsítja a honfitársait milliárdos, százmilliárdos nagyságrendben. Az ilyeneket hadbíróságra küldeném, mert ez az ország biztonságát is aláássa. Láthatjuk, hogy milyen ingatlan bizniszekre megy el a pénz akkor is, amikor a legfontosabb dolgokra meg nem jut.
Persze ehhez a korrupt legfőbb ügyésszel kellene kezdeni a rendcsinálást.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
3 632
19 318
113
Egyszerű...kell egy működő, kezdő házasok lakásbérletét biztosító "fecskeház" program.
Alacsony bérleti díj mellett, egy állami ingatlan alapba kötelezően befizetett előtörlesztés mellett, 5–8 év után kötelező kiköltözéssel, a megtakarítást pedig az állam, gyerek és más együtthatókkal, szorzókkal felturbózott, alacsony kamatozású hitellel támogatott új építésű ingatlanba beköltözéssel.
Nem kereskedelmi bank, hanem állami finanszírozású, jó konstrukció esetén még valódi pénz sem kell mozogjon, hanem utalványpénzzel fonanszírozható. (Gazdálkodj okosan)

Börzsöny?
Ok, de jelen pillanatban nem a bruttó a nettó 25 éves korig?
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 491
3 000
113
Egyszerű...kell egy működő, kezdő házasok lakásbérletét biztosító "fecskeház" program.
Alacsony bérleti díj mellett, egy állami ingatlan alapba kötelezően befizetett előtörlesztés mellett, 5–8 év után kötelező kiköltözéssel, a megtakarítást pedig az állam, gyerek és más együtthatókkal, szorzókkal felturbózott, alacsony kamatozású hitellel támogatott új építésű ingatlanba beköltözéssel.
Nem kereskedelmi bank, hanem állami finanszírozású, jó konstrukció esetén még valódi pénz sem kell mozogjon, hanem utalványpénzzel fonanszírozható. (Gazdálkodj okosan)

Börzsöny?
Az 100 nemzedék tartaléka. Illetve nem szeretem az elhordott hegyeket sem...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 524
3 095
113
Hala a jó Istennek, hogy nem vagy nekem senkim! Én meg vállogatom a barátaimat! Az meg a te bajod ha nem bírod azt ha egy fórumon ami az interneten nyilvános vélemény nyilvánító hely a posztodra nem csak válveregető reakció érkezik ! De tudod mit IGAZAD VAN!
OMG.
Annyi minden keveredik ebben az egy hozzászólásban….”nem vagy senkim…”barátok megválogatása”…?
Hogy mi van?
Mi a túróról beszélsz?
Megint szalmabáb…
Apa nem arról van szó, h nem bírom a kritikát… újból és újból ugyanazt az érvelési hibát hozod.
Szalmabáb.
Segítek: Eltúlzod és vagy megváltoztatod vagy teljesen egy általad kitalálttal helyettesítetted a másik álláspontját azért, hogy könnyebben megtámadhasd, az övét helytelenebbnek, a sajátodat pedig helyesebbnek állíthasd be.
Ennyi.
Még csak nem is a posztokra reagáltál…
Aztán amikor már lehet személyeskedni fasza gyerek vagy. Az a te pályád.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 524
3 095
113
Auto?
Biztosítás?
Magànnyigdij?
Hobby?
Csajok?
Jàtékok?
Zene?
Nyaralàs?
Csalàd,baràtok segítése?
Peca?
Utazàs?
Stb...
Ugyan azokkal a problémàkkal küzdenek màshol is.
Mert ezt hívjàk életnek.
Az utolsó mondathoz kapcsolva:



Tényleg a GDP-növekedés az igazi gazdasági cél? Régóta sokan teszik fel ezt a kérdést, mivel ez a közgazdasági gondolkodás egyik központi feltételezése. Az érvelés alapja, hogy a GDP növekedése több értéket jelent, és így a társadalom számára nagyobb jólétet és boldogságot eredményez.

az Easterlin paradoxon(Easterlin és O’Connor, 2020; Easterlin, 1974)

Az Easterlin paradoxon azon empirikus eredményen alapul, hogy hosszú távon a gazdasági növekedés nem okoz érdemi növekedést a boldogsági szintben (Easterlin és O’Connor, 2020; Easterlin, 1974). Ez nemcsak hosszabb amerikai adatokat vizsgálva, de középtávon európai, ázsiai adatokon is kimutatható.

A kulcsgondolat a referenciaszint kérdése. Ezen belül is számos kutatás vizsgálta már, hogy a boldogság és a referenciaszintünk hogyan függ össze. Általános eredmény, hogy a környezetünk alapján ítéljük meg a helyzetünket, és az alapján vagyunk elégedettek vagy sem. Tehát nem önmagában értékeljük a vagyonunkat vagy jövedelmünket, hanem a többiekhez képest (például Clark és szerzőtársai, 2008; Senik, 2009).

Ha főleg a környezetünkhöz viszonyítunk, akkor érthető, hogy miért boldogabbak a tehetősek a szegényeknél, de miért nem okoz általános javulást a folyamatos GDP-növekedés.
….
Vagyis azt, hogy hiába sikerül komoly erőfeszítések árán növelnünk gazdasági eredményeinket, ez nem segít hozzá minket egy boldogabb társadalomhoz.”
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113
OMG.
Annyi minden keveredik ebben az egy hozzászólásban….”nem vagy senkim…”barátok megválogatása”…?
Hogy mi van?
Mi a túróról beszélsz?
Megint szalmabáb…
Apa nem arról van szó, h nem bírom a kritikát… újból és újból ugyanazt az érvelési hibát hozod.
Szalmabáb.
Segítek: Eltúlzod és vagy megváltoztatod vagy teljesen egy általad kitalálttal helyettesítetted a másik álláspontját azért, hogy könnyebben megtámadhasd, az övét helytelenebbnek, a sajátodat pedig helyesebbnek állíthasd be.
Ennyi.
Még csak nem is a posztokra reagáltál…
Aztán amikor már lehet személyeskedni fasza gyerek vagy. Az a te pályád.
Igazad van!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
3 632
19 318
113
Az utolsó mondathoz kapcsolva:



Tényleg a GDP-növekedés az igazi gazdasági cél? Régóta sokan teszik fel ezt a kérdést, mivel ez a közgazdasági gondolkodás egyik központi feltételezése. Az érvelés alapja, hogy a GDP növekedése több értéket jelent, és így a társadalom számára nagyobb jólétet és boldogságot eredményez.

az Easterlin paradoxon(Easterlin és O’Connor, 2020; Easterlin, 1974)

Az Easterlin paradoxon azon empirikus eredményen alapul, hogy hosszú távon a gazdasági növekedés nem okoz érdemi növekedést a boldogsági szintben (Easterlin és O’Connor, 2020; Easterlin, 1974). Ez nemcsak hosszabb amerikai adatokat vizsgálva, de középtávon európai, ázsiai adatokon is kimutatható.

A kulcsgondolat a referenciaszint kérdése. Ezen belül is számos kutatás vizsgálta már, hogy a boldogság és a referenciaszintünk hogyan függ össze. Általános eredmény, hogy a környezetünk alapján ítéljük meg a helyzetünket, és az alapján vagyunk elégedettek vagy sem. Tehát nem önmagában értékeljük a vagyonunkat vagy jövedelmünket, hanem a többiekhez képest (például Clark és szerzőtársai, 2008; Senik, 2009).

Ha főleg a környezetünkhöz viszonyítunk, akkor érthető, hogy miért boldogabbak a tehetősek a szegényeknél, de miért nem okoz általános javulást a folyamatos GDP-növekedés.
….
Vagyis azt, hogy hiába sikerül komoly erőfeszítések árán növelnünk gazdasági eredményeinket, ez nem segít hozzá minket egy boldogabb társadalomhoz.”
Tűpontos!
Ezért is kérdeztem rà a reggeli vajaskenyerezésre.
Ill Jegyeztem meg hogy be van mindenki feszülve.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 766
5 121
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 415
36 426
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 463
5 286
113

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 255
113