A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
Mot komolyan hogy a picsaba lehet az geszseges piac es helyes penzugyi iranyvonal. Amikor nallunk nincs jarvany es a penzunk rompik azokhoz kepest akiknel konkret jarvany van... 3z az egesz szabad gazdasag elmehet a pi...aba... Most komolyan??? Es meg hogy nincs spekulacio a ft ellen...
Mert nem a farok csóválja a kutyát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Mi van usánkával,valami fél óra alatt elfüstöltek 1.5 trillió dodót,hogy mentsék a csilliárdosokat,és még 40-et el akarnak füstölni a következő hónapban.
Tetszik ez a jónépnek is,írják,hogy beköszöntött a szocializmus,no nem nekik,hanem a gazdagoknak.:D
Hogy van az,hogy a leggazdagabb réteg veszít 5%-ot,azt rögtön ki kell pótolni a csórók adójából,ha meg a csórók nem tudják fizetni a jelzálogot a gunyhójukra,akkor "nincs ingyen ebéd" ?
:rolleyes::D
Annyira cuki ez a kapitalizmus.:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Mi van usánkával,valami fél óra alatt elfüstöltek 1.5 trillió dodót,hogy mentsék a csilliárdosokat,és még 40-et el akarnak füstölni a következő hónapban.
Tetszik ez a jónépnek is,írják,hogy beköszöntött a szocializmus,no nem nekik,hanem a gazdagoknak.:D
Hogy van az,hogy a leggazdagabb réteg veszít 5%-ot,azt rögtön ki kell pótolni a csórók adójából,ha meg a csórók nem tudják fizetni a jelzálogot a gunyhójukra,akkor "nincs ingyen ebéd" ?
:rolleyes::D
Annyira cuki ez a kapitalizmus.:)



 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
https://m.privatbankar.hu/reszveny/nem-lattak-ilyet-a-piacokon-1933-ota-331811
Te jó ég és képesek pozitívumnak eladni hogy sorban dőltek be a shortok. Beszakadt a shortolas... Na ennek lesznek következményei. A nép most húzódik be a csobe..
Az előbb olvastam a portfolio-t is. Vicc, 11%-ot mentek az amcsik ma a beragadt shortosokon, miközben NY-ben szükségállapot van.

Reggel még arról írtak, hogy a DAX chart kitörés előtt áll.

Röhely/szánalmas
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
https://m.privatbankar.hu/reszveny/nem-lattak-ilyet-a-piacokon-1933-ota-331811
Te jó ég és képesek pozitívumnak eladni hogy sorban dőltek be a shortok. Beszakadt a shortolas... Na ennek lesznek következményei. A nép most húzódik be a csobe..
Az előbb olvastam a portfolio-t is. Vicc, 11%-ot mentek az amcsik ma a beragadt shortosokon, miközben NY-ben szükségállapot van.

Reggel még arról írtak, hogy a DAX chart kitörés előtt áll.

Röhely/szánalmas
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 005
113
Az előbb olvastam a portfolio-t is. Vicc, 11%-ot mentek az amcsik ma a beragadt shortosokon, miközben NY-ben szükségállapot van.

Reggel még arról írtak, hogy a DAX chart kitörés előtt áll.

Röhely/szánalmas
Klasszikus Dead Cat Bounce, lesz ez még így se, minden megy majd lejjebb.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Az előbb olvastam a portfolio-t is. Vicc, 11%-ot mentek az amcsik ma a beragadt shortosokon, miközben NY-ben szükségállapot van.

Reggel még arról írtak, hogy a DAX chart kitörés előtt áll.

Röhely/szánalmas

Hülyék az emberek. Azt hinné az ember, hogy aki tőzsdézik, azoknak azért akad egy kis esze, de úgy látszik nekik sincs több.
Mégis mitől annyira optimisták? Az USA-ban még csak ezután fog igazán rosszra fordulni a helyzet.
Majd ha náluk is kijárási tilalom lesz és sorra állnak le a gyárak, akkor mi fog történni a tőzsdével? Mit gondolnak, a FED majd akkor is felvásárol minden becsődölt vállalati részvényt?
Számolatlanul az USA sem öntheti ki magából a dollárt, mert elinflálja. Főleg a mostani helyzetben, amikor zsugorodik a gazdaság és a világkereskedelem.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Hülyék az emberek. Azt hinné az ember, hogy aki tőzsdézik, azoknak azért akad egy kis esze, de úgy látszik nekik sincs több.
Mégis mitől annyira optimisták? Az USA-ban még csak ezután fog igazán rosszra fordulni a helyzet.
Majd ha náluk is kijárási tilalom lesz és sorra állnak le a gyárak, akkor mi fog történni a tőzsdével? Mit gondolnak, a FED majd akkor is felvásárol minden becsődölt vállalati részvényt?
Számolatlanul az USA sem öntheti ki magából a dollárt, mert elinflálja. Főleg a mostani helyzetben, amikor zsugorodik a gazdaság és a világkereskedelem.
Csodaszellem. A mai "befektetők" jelentős része válságot sem látott, pénzügyi képzettsége nulla.

Buszmegálló, Mannheim. Egyik oldalán a koronás agymenés, a másik oldalon a forex-reklám, hogy "titkárnő vagyok, egy hét alatt kerestem 6000€-t", alatta a szöveg, hogy 500-as tőkeáttétel meg lehet shortolni...

No comment. Napok óta nyomják a hurráoptimista szöveget. Hogy van számlám? Van. Vagyok pozícióban? Nagyon kicsiben.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Mi van usánkával,valami fél óra alatt elfüstöltek 1.5 trillió dodót,hogy mentsék a csilliárdosokat,és még 40-et el akarnak füstölni a következő hónapban.
Tetszik ez a jónépnek is,írják,hogy beköszöntött a szocializmus,no nem nekik,hanem a gazdagoknak.:D
Hogy van az,hogy a leggazdagabb réteg veszít 5%-ot,azt rögtön ki kell pótolni a csórók adójából,ha meg a csórók nem tudják fizetni a jelzálogot a gunyhójukra,akkor "nincs ingyen ebéd" ?
:rolleyes::D
Annyira cuki ez a kapitalizmus.:)
Épp tegnap néztem ismét meg a Wall Street Farkasát... Időszerűbb, mint valaha.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Csodaszellem. A mai "befektetők" jelentős része válságot sem látott, pénzügyi képzettsége nulla.

Buszmegálló, Mannheim. Egyik oldalán a koronás agymenés, a másik oldalon a forex-reklám, hogy "titkárnő vagyok, egy hét alatt kerestem 6000€-t", alatta a szöveg, hogy 500-as tőkeáttétel meg lehet shortolni...

No comment. Napok óta nyomják a hurráoptimista szöveget. Hogy van számlám? Van. Vagyok pozícióban? Nagyon kicsiben.
a Bitcoin mozgásait sem értettem, egyáltalán nem úgy mozgott, ahogy a válság, és az, hogy menedéknek használják sokan, jósolná. Ma azt írta az index, hogy a drogkartellek is ellátási lánc problémákkal küzdenek, ez mondjuk a bitcoin árfolyamra is rányomhatja a bélyegét.
De az arany is meglepő volt sokáig, most ismét emelkedik, ami logikusabb. Ebben gondolom az orosz olajháború volt torzító hatással.

What a time to be alive!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Csodaszellem. A mai "befektetők" jelentős része válságot sem látott, pénzügyi képzettsége nulla.

Buszmegálló, Mannheim. Egyik oldalán a koronás agymenés, a másik oldalon a forex-reklám, hogy "titkárnő vagyok, egy hét alatt kerestem 6000€-t", alatta a szöveg, hogy 500-as tőkeáttétel meg lehet shortolni...

No comment. Napok óta nyomják a hurráoptimista szöveget. Hogy van számlám? Van. Vagyok pozícióban? Nagyon kicsiben.

Az akkora áttétes tőzsdézésnek szerintem semmi köze nincs a tőzsdéhez. Inkább a fogadóirodákhoz hasonló. Egy átlagos napon belül is bőven van akkora kilengése az árfolyamoknak, hogy elveszítsék az emberek a pénzüket. Ha shortra fogad reggel, hiába esik nap végére a tőzsde 10%-ot ha mondjuk délben volt egy kis emelkedés, máris elúszik a pénze.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nyilván sokaknak érdeke a befektetők nyugtatása. Az érdekeltek részéről, hogy nézne már ki ha például azt írnák a tőzsdéről: "fussatok bolondok"? A tőzsdézés jelentős részt a hangulatról (hitről) szól.
Attól, meg, hogy van valakinek pénze, vagy más pénzét kezeli az még nem jelent semmit, leges legtöbbje valószínűleg ugyan olyan Átlag Jóska, mint bárki más.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll and fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Minesota Mining and Manufacturing. ragasztók, ipari textilek, munkavédelmi eszközök, kenőanyagok, postit cetlik. kb minden ami az iparban kell, és még némi irodaszer is!

Akkor viszont furcsa, hogy csökken az árfolyamuk, ráadásul pont január vége óta csökken nagyon gyorsan.
Pedig pont valamelyik nap jutott eszembe, hogy szárnyalhatnak most a maszkgyártó cégek.
Butális hasznuk lehet most, hisz most kb. 10-szer drágábban kapható a maszk, mint pár hónapja.
Gondolom ez az óriási árnövekedés nem csak a kereskedők profitját hajtja fel, hanem a maszkgyártókét is.

De az is lehet, hogy bár a maszkgyártásuk nagyon meglódult, viszont rengeteg másik terméket is gyártanak, az meg lehet, hogy teljesen beszakadt.
Valami olyan cég kellene, ami csak maszkgyártással foglalkozik. :)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Akkor viszont furcsa, hogy csökken az árfolyamuk, ráadásul pont január vége óta csökken nagyon gyorsan.
Pedig pont valamelyik nap jutott eszembe, hogy szárnyalhatnak most a maszkgyártó cégek.
Butális hasznuk lehet most, hisz most kb. 10-szer drágábban kapható a maszk, mint pár hónapja.
Gondolom ez az óriási árnövekedés nem csak a kereskedők profitját hajtja fel, hanem a maszkgyártókét is.

De az is lehet, hogy bár a maszkgyártásuk nagyon meglódult, viszont rengeteg másik terméket is gyártanak, az meg lehet, hogy teljesen beszakadt.
Valami olyan cég kellene, ami csak maszkgyártással foglalkozik. :)

Állnak a kamionok és a vonatok, ezt is ki kell fizetnie a vásárlónak, adóval terhelve.