A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Nem értettem teljesen a hozzászólásodat, hogy napi 1-1,5 órás munkáért kapnak teljes bért ( 200-300 vagy 400 br. ) vagy csak a teljes bér kb. ötödét egy "részmunkaidős állás"ért?
A munka természetesen nem napi 1,5 órát igénylő tevékenységként van számon tartva, elvileg rendes állás. Csak hát aztán mégis csak 1,5et kell rászánni, a többiben edzőteremben vannak meg vásárolni, amit amúgy mindenki csinálna ha tehetné :D. Ha jól tudom a kedves parlamenti képviselőnek külön személy segít a facebook live-okra a kamerát beállítani és elindítani. Azt nem tudom, hogy részmunkaidős-e, tehát 50-60% pénz jár, vagy teljes, de ha igazak amiket mesél, akkor ez mindenhogy egy kiváló pénzforrás :D
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Néha meglepően értelmes dolgokat posztol Matolcsy, de most ezzel nem tudok egyetérteni.


Pont, hogy Kínának szinte nincs már hova nőnie. A bolygónknak korlátozott a felvételi kapacitása. Az, amit sokan vizionálnak, hogy milyen exponenciálisan nőhet tovább a kínai gazdaság, annak nincs tere, mert nincs felvevőpiacnövelési lehetőség. Az egyetlen játéktér, ami megmaradt az Afrika, de ott is versenyt kell futnia mindenki mással, és az afrikai államok felzárkózási törekvéseivel. A bolygó utolsó olyan korszakát éljük, amikor a gazdasági növekedéssel érdemben számolni lehet... Afrikában... a kínai növekedés motorja az lehet, hogy hogyan aknázza ki Afrikát, amíg ők hagyják magukat, utána egy óriási túltelített gazdasági tér lesz egészen addig, amíg az emberiség tömeges exodusa el nem indul a Földről el. Az pedig odébb van, ha egyáltalán megéljük... még akkor is, ha Elon víziói maradéktalanul teljesülnek, mert mit nyom a latba egy pármilliós Marskolónia akár... Gyakorlatilag el fogunk nemsokára jutni oda, hogy már a fenntartható fejlődés/növekedés illúzióját is el kell engednünk, és a gazdaságot új alapokra kell helyezni, ami a jelenlegitől eltérő erőteret fog létrehozni, csak ez nem fog tetszeni egyik jelenlegi nagy játékosnak sem, és ezért a változásokat valószínűleg az utolsó utáni pillanatig el fogják odázni... a kérdés milyen áron... és mi lesz azokkal a nemzetgazdaságokkal, akik még mindig a régi tankönyvekből próbálják a jövőt extrapolálni, és nem látják be, hogy belátható időn belül fundamentálisan át kell terveznünk a világgazdaságot, nem a jelenlegi folyamatok fognak folytatódni. Szegény Matolcsi, mintha ennek lenne a rabja. Belátom, hogy még ha be is látja, akkor sem lehet kalkulálni vele, hogy ez hogyan is fog pontosan alakulni, mert még el sem kezdett senki egyeztetni róla. Kyotó volt az egyetlen olyan, ami szőrszál mentén érintette a témát. Az EU széthullhat? Persze. De kínának csak addig vagyunk fontosak, amíg csizmaként be tudnak minket vágni az ajtókeretbe, és az EU-ba egy kényelmesebb bejárást biztosítunk. A szomszédaink, és azok akikkel a legtöbb társadalmi gazdasági kapcsolat fennáll, azok továbbra is a környező államok lesznek.

Csak megjegyzem, hogy utólag mind nagyon okosak vagyunk pl amikor felmerül, hogy mi lett volna ha a honvédség egy emberként valóban végrehajtotta volna Horthy parancsát, és monarchia alatt részben németesedett kultúrájú magyarságot a németek ellen fordítsa aktuálpolitikai előnyökből. Akkor sem működött, pedig autoriter rendszer volt, még ha egyértelműen belátható is utólag, hogy igaza volt és ha átálltunk volna SZU oldalára, akkor megmaradtak volna a revizionált területek is. De a társadalom és a honvéd tisztikar a közhonvédekkel egyetemben 95%ban nem hajtotta végre a vezető áthangolásai utasítását és ment a jól kijárt ösvényen tovább a pusztulásba a német bajtársakkal. Nem hiszem, hogy a média ma olyan hatékony agymosást adna, hogy ezt a faktort figyelmen kívül hagyhatnánk, és még ha igaza is lenne Matolcsynak és a kormánynak, a társadalom tehetetlenségi nehézsége túl nagy, pályán állunk, menni fogunk a szomszédainkkal, akikkel együtt "lakunk" lesz ami lesz, hiába szeretne "megmenteni" minket a nagyvezír. Nem fogjuk tudni független szigetté változtatni az országot Svájchoz hasonlatosan. Ehhez nem adottak a feltételek. Ez a szubjektív véleményem.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Összegezve: mi a f*szért nem tudnak az emberek itthon kelet-európában is két melót vagy túlórát vállalni ha kevés az amit kap
Nincs vállalati kultúrája, mint pl. a németeknél a minijob. Szerintem a cégek nagy része vagy nem tud, vagy nem érdekelt abban, hogy mondjuk heti pár órás melót adjon, mert azt plusz teherként éli meg. A munkaidőben is elég rugalmatlanok, vagy ha kilógsz a nagy elvárási átlagból, az is sokuknak megfekszi a gyomrát.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nincs vállalati kultúrája, mint pl. a németeknél a minijob. Szerintem a cégek nagy része vagy nem tud, vagy nem érdekelt abban, hogy mondjuk heti pár órás melót adjon, mert azt plusz teherként éli meg. A munkaidőben is elég rugalmatlanok, vagy ha kilógsz a nagy elvárási átlagból, az is sokuknak megfekszi a gyomrát.
Nem kell nagyrésze a cégeknek másodállásokat biztosítson, mert nincs is annyira igény, de én még olyant nem láttam, hogy KFC-be ne kerestek volna alkalmazottat. Egy olyan is van az egészbe, hogy itthon szégyenl pl farmon dolgozni, külföldön meg az is ugyanolyan meló, mint a többi, na meg nem látszik itthonról. Azt sem hiszem, hogy szezonban napi 3-4 órát kőműves segédmeló ne lenne, mert épp rohadt nagy munkaerőhiány van az építőiparban. De amit mindenképp megtehetsz, hogy lelkiismeretesen végzed a munkád, és akkor előbbre jutsz, csak az olyanokat nem értem, akik itthon b*sznak rá odatenni magukat, külföldön meg kihajtják belőlük a lelket is 1500-2000 euroért, aminek egy jelentős része a labérre biza elmegy.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem kell nagyrésze a cégeknek másodállásokat biztosítson, mert nincs is annyira igény, de én még olyant nem láttam, hogy KFC-be ne kerestek volna alkalmazottat. Egy olyan is van az egészbe, hogy itthon szégyenl pl farmon dolgozni, külföldön meg az is ugyanolyan meló, mint a többi, na meg nem látszik itthonról. Azt sem hiszem, hogy szezonban napi 3-4 órát kőműves segédmeló ne lenne, mert épp rohadt nagy munkaerőhiány van az építőiparban. De amit mindenképp megtehetsz, hogy lelkiismeretesen végzed a munkád, és akkor előbbre jutsz, csak az olyanokat nem értem, akik itthon b*sznak rá odatenni magukat, külföldön meg kihajtják belőlük a lelket is 1500-2000 euroért, aminek egy jelentős része a labérre biza elmegy.
Nem mindenhol tudod megvalósítani; van, ahol eleve kevés a munkahely, nem, hogy hatalmas munkaerőhiány lenne. A mezőgazdaságban is kevés helyen van így szükség emberre (pl.: fóliában). Azért a németeknél se fóliába, vagy dinnyét szedni mennek mellékállásba szerintem; inkább takarító, vagy ilyesmi munka szokott lenni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem mindenhol tudod megvalósítani; van, ahol eleve kevés a munkahely, nem, hogy hatalmas munkaerőhiány lenne. A mezőgazdaságban is kevés helyen van így szükség emberre (pl.: fóliában). Azért a németeknél se fóliába, vagy dinnyét szedni mennek mellékállásba szerintem; inkább takarító, vagy ilyesmi munka szokott lenni.
Te most megpróbálod megmagyarázni, hogy miért nem lehet megcsinálni, én meg azt, hogy miért lehet megcsinálni :) Ha kell valami kis plusz, akkor megkapod a módját, legálba vagy maszekba, vagy heti 2x3 órába. Nálunk egy rakásan mentek most az oltásnál az adminisztratív teednőket végezni, óránként kb bruttó 5 eurónak megfelelő kemény román valutáért. Rászántad egy hétvégédet, volt 100 euród minusz ami lejön belőle, de volt aki délután meló után 2-4 órát vállalt be, hétvégéig neki is megvolt ugyanez az összeg. Nem váltod meg belőle a világot, de egy lehetőség és pluszba van annyid.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Te most megpróbálod megmagyarázni, hogy miért nem lehet megcsinálni, én meg azt, hogy miért lehet megcsinálni :) Ha kell valami kis plusz, akkor megkapod a módját, legálba vagy maszekba, vagy heti 2x3 órába. Nálunk egy rakásan mentek most az oltásnál az adminisztratív teednőket végezni, óránként kb bruttó 5 eurónak megfelelő kemény román valutáért. Rászántad egy hétvégédet, volt 100 euród minusz ami lejön belőle, de volt aki délután meló után 2-4 órát vállalt be, hétvégéig neki is megvolt ugyanez az összeg. Nem váltod meg belőle a világot, de egy lehetőség és pluszba van annyid.
Nem, nem akarom megmagyarázni, mert alapvetően egyet értünk, de nem mindenhol ugyan olyan és ugyan akkora lehetőségek vannak.
Alapvetően a napi pár órás plusz munka behatárolja a lokációt. Ha nem valami jól fizető meló, akkor nem fog az ember oda-vissza 1-1 órás utakat megtenni, sőt, már a fél óra is necces egy 2-3 órás munkáért.
Mezőgazdasági munka sem korlátlan felvevője a napi pár órás és hétvégi munkaerőnek, bár tény, hogy rendes napszámosból hiány van.
Többször kerestem már munkát,nézegettem hirdetést; nem sok sikerrel. De még kézműves dologgal is próbálkoztam. :)

Itt nem volt ilyen lehetőség, a kormányhivataltól vagy az egészségügyi intézménytől volt kint adminisztrátor, már ahol kellett 1-1.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 1711

Guest
Nincs vállalati kultúrája, mint pl. a németeknél a minijob. Szerintem a cégek nagy része vagy nem tud, vagy nem érdekelt abban, hogy mondjuk heti pár órás melót adjon, mert azt plusz teherként éli meg. A munkaidőben is elég rugalmatlanok, vagy ha kilógsz a nagy elvárási átlagból, az is sokuknak megfekszi a gyomrát.

Nálunk a postán azóta keresnek futárt mióta itt lakunk.
Bementem, hogy másodállásban, mikor szabad vagyok vállalnék hetente 1-1 napot.
Elküldtek, mert csak heti 40 órában alkalmaznának...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A VILÁGPÉNZ PRIVILÉGIUMA

A szokásos frázisokon túl, némileg árnyaltabban a dollár szerepéről.

06.08.-chaotically-spread-out-money-bills-of-one-hundred-US-dollars-with-flag-of-USA.-Dollars-with-flag.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Halfdan

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Oknyomozó újságírók információi szerint a világ jelenleg leggazdagabb embere 2007 és 2011 között nem fizetett jövedelemadót és azóta is rendkívül keveset, de ez jellemző a leggazdagabb amerikaiakra. Az elnöki hivatal rögtön elkezdett aggódni az adótitok megsértéséért. Érted, nem azért mert a másik milliárdokat csinál és nem adózik belőle, hanem amiatt, hogy ez kitudódott. Vajon mennyire vannak kilóra megvéve?!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Oknyomozó újságírók információi szerint a világ jelenleg leggazdagabb embere 2007 és 2011 között nem fizetett jövedelemadót és azóta is rendkívül keveset, de ez jellemző a leggazdagabb amerikaiakra. Az elnöki hivatal rögtön elkezdett aggódni az adótitok megsértéséért. Érted, nem azért mert a másik milliárdokat csinál és nem adózik belőle, hanem amiatt, hogy ez kitudódott. Vajon mennyire vannak kilóra megvéve?!

Pár éve volt róla cikk, hogy a top 100 amerikai cégből mindössze 7 adózik.
Ráadásul pl. Activision-Blizzard 300$ állami segítséget is kapott veszteséges müködés miatt miközben kotick 1 milliárd $ jutalmat adott magának a rekordbevételből.
Amíg a delaware-i lyukat be nem tömik (nem fogják) ez így is marad.
 
M

molnibalage

Guest
Pár éve volt róla cikk, hogy a top 100 amerikai cégből mindössze 7 adózik.
Ráadásul pl. Activision-Blizzard 300$ állami segítséget is kapott veszteséges müködés miatt miközben kotick 1 milliárd $ jutalmat adott magának a rekordbevételből.
Amíg a delaware-i lyukat be nem tömik (nem fogják) ez így is marad.
Nem 1 milliárdot "csak" 200 milliót.

Emiatt kb. tojik erre.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nálunk a postán azóta keresnek futárt mióta itt lakunk.
Bementem, hogy másodállásban, mikor szabad vagyok vállalnék hetente 1-1 napot.
Elküldtek, mert csak heti 40 órában alkalmaznának...
Tűzoltó ismerős gumiskodott szolgálaton kívül, illetve most autós oktató.

(Kell is, hogy a drága és veszélyes hobbija mellett meg is tudjon élni valahogy)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tűzoltó ismerős gumiskodott szolgálaton kívül, illetve most autós oktató.

(Kell is, hogy a drága és veszélyes hobbija mellett meg is tudjon élni valahogy)
Nekem is tűzoltó ismerősök közt van aki másod állásban gázszerelő, kamionos, pultos... legjobb valami szakmát kitanulni és abban dolgozni ha sok szabadideje van Ooorkynak. Feléjük tuti jól megfizetik. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán