Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 626
113
Admiral Kuznyecov még Tbilisziként 1989-ben a tengeri tesztjein (Admiral Kuznetsov as Tbilisi on her sea trials in 1989)
01-3496446-na-ispytaniyakh-1989-god.jpeg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Ne haragudjatok, de ez a pàncél-vita elèggè zavaros.
Mi köze van a hordozó felépitményének egy részének a pàncélzatànak a vizvonal ill. alatta lèvő pàncélzathoz?
Mit mondanak haditengerészeti blogok erről?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Wiki szerint sz Essexclass hordozóknàl (pl. Intrepid !!) a hangàr tetején volt a horizontàlis pàncélzat: 64 mm. Ez àllitólag elèg volt, hogy egy 450 kg bombànak, amit 3000 m-ről dobtak le, ellenàljon. ( Én ezt el sem tudom képzelni..).
A hajótestet 102 mm pàncel védte. Torpedók ellen vizzel töltött kazematàk voltak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Ne haragudjatok, de ez a pàncél-vita elèggè zavaros.
Mi köze van a hordozó felépitményének egy részének a pàncélzatànak a vizvonal ill. alatta lèvő pàncélzathoz?
Mit mondanak haditengerészeti blogok erről?
Alapvetően már az is újdonság nekem(és ahogy olvasom sokunknak),hogy egyáltalán van bármilyen páncélzat egy hordozón a reaktor valószínüleg brutális páncélzatán kívül.

OFF

Valaki tudja,hogy az androidos telefonom miért csinálja azt,hogy ha egy szóban elhibázok valamit és törölni akarok egy betűt akkor fogja magát és nem törli a betűt hanem beilleszt a hibás szóba a szövegből egy random szót így valami érthetetlen katyvaszt alkotva.Pl: érthetetllni lett a törölni szóból miután az első ö betű helyett o-t raktam és ezt akartam javítani.

Előre is köszönöm a válaszokat a megoldásnak roppant örülnék mert lassan szétb@sz miatta az ideg. :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 626
113
Alapvetően már az is újdonság nekem(és ahogy olvasom sokunknak),hogy egyáltalán van bármilyen páncélzat egy hordozón a reaktor valószínüleg brutális páncélzatán kívül.

OFF

Valaki tudja,hogy az androidos telefonom miért csinálja azt,hogy ha egy szóban elhibázok valamit és törölni akarok egy betűt akkor fogja magát és nem törli a betűt hanem beilleszt a hibás szóba a szövegből egy random szót így valami érthetetlen katyvaszt alkotva.Pl: érthetetllni lett a törölni szóból miután az első ö betű helyett o-t raktam és ezt akartam javítani.

Előre is köszönöm a válaszokat a megoldásnak roppant örülnék mert lassan szétb@sz miatta az ideg. :D
Nálam néha random átvált orosz billentyűzetre és onnan dobál be betűket. Már arra is gondoltam, hogy szorgos észak-koreai munkások rakták össze ezt a hőn szeretett LG-t és azért akar folyton Kim Ir Szen elvtárssá válni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Hát basszus, ekkora pechet. Egy szinte zsír új MiG-29K már leírodott? A max. legyártott mennyiség sanszosan akkor máris eggyel nőni fog?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 716
113
Nem tudni még semmit az ügy hátteréről, de beszédes, hogy a pilóta katapultált, így gyanítható, hogy nem ő hibázott, mert ilyenkor nincs az a bizonyos bűntudat ami miatt sokan sajnos túl sokáig akarják/akarták menteni a menthetőt.
A másik lehetőség, hogy igazán nagy hidegvérrel ismerte fel az illető a helyzete súlyosságát és időben lépte meg, amit kell.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Hát basszus, ekkora pechet. Egy szinte zsír új MiG-29K már leírodott? A max. legyártott mennyiség sanszosan akkor máris eggyel nőni fog?
Nem csak pech hanem óriási gond is.1 gép nem gép 3 géppel meg nem lehet párokban repülni.Itt ütközik ki a totális dilettanizmus ami a hajóra csak 4 MIG-et rakott meg egy halom Szuhoj típusú célgépet.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 716
113
Nem tartom kizártnak, hogy nagy távolságú átrepüléssel, öt pótossal egy-két gépet még eljuttatnak a hajóra, akár a közbülső szíriai leszállással.
Ahogy azt sem, hogy ez már eleve cél volt, függetlenül attól, hogy ez az eset most megesett...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Miért írtok mindig annyira lesajnálóan a Szu-33-ról és hozza képest istenítitek a Mig-29K-t? A Mignek sikerűlt valami rendkívülit alkotnia hordozófedélzeti gépeknél vagy mi? Az oroszoknál az elsőszámú repülőgépgyár a Szuhoj, és mögötte egy körrel lemaradva jön csak a Mig, így nem értem mitől annyira szar az a Szu-33.