EC135 / EC635, EC645, H145M, UH-72 (Airbus Helicopters / Eurocopter)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Jól értem, hogy a szerbek csak 3 gépre vették meg a rendszert?

"What we learned as a new information while staying in Hungary is that the Ministry of Defense has commissioned 3 AMPS (Airborne Missile Protection System) system for the active self defense of helicopters from land-to-air missiles. It's about the product of the German company Hensold. We presented this system in more detail in the video report from last year's IDEX Fair in Abu Dhabi."

Én a szerb (google szerint bosnyák?) nyelvű változatot olvastam...de nekem sem egyértelmű minden benne...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Wow. Nem tűnik buta csomagnak. Lehet tudni az irányított elemekről vmit?


A szerb cikkben szereplő dia alapján az irányított fegyverzet:
20180727_103427-01.jpeg



  • Thales FZ275 LGR 70mm (Lézeres Hydra.)
  • Spike-LR/LRII/ER/NLOS verziók közül valamelyik.

  • MBDA Mistral
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
Én a szerb (google szerint bosnyák?) nyelvű változatot olvastam...de nekem sem egyértelmű minden benne...

Én is googlelel próbáltam a szerbet átfordíttatni angolra, németre, magyarra. Nem tud itt valaki jól szerbül? Értelmezhetné nekünk. Előre is köszönjük :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113

A Twitteres bejegyzés szerint,Luxemburg rendelt 2db-ot a speceseknek.

Én is googlelel próbáltam a szerbet átfordíttatni angolra

Én a szlovák nyelvtudásommal ugrottam neki a szerb szövegnek, de jónéhány megfogalmazás kifogott rajtam. A google szerbről magyarra sem az igazi,...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
A lengyelek is elég részletes írást közöltek a H145M bemutatóról
(a cikk végén a hozzászólásokba is érdemes beleolvasni, mert kiderül, hogy látják a lengyelek a világot)

https://www.defence24.pl/h145m-na-wegierskim-poligonie-walczy-o-nowe-rynki-relacja

Néhány érdekesebb részlet:

"The storm front passing through the polygon significantly delayed the presentation in flight. The polygon service did not agree to start the machine with weaponry during lightning hazard."

"Another HF45M option tested on the same H145M is the cooperation with unmanned aircraft, which can be controlled from the helicopter deck. In May 2018, the machine was used during cooperation tests with the Camcopter S-100 dron that was piloted from the H145M by an operator occupying a place in the cabin. Ultimately, the place of the relatively light Camcopter can be taken by the Airbus Heclipters VSR 700 unmanned rotorcraft based on the 700 kg Guimbal Cabri G2 platform. In the future, it will allow us to surround the helicopter with HForce with our own unmanned and impact drones, which can be used in operations, significantly reducing the threat for the helicopter crew."

"In less than a quarter of an hour, you can reconfigure the H145M eg from the MEDEVAC version into a multi-tasking machine with two gunfighters, armed with 7.62 mm rifles, carrying six landing troops."

"German special forces KSK, which are a user of 15 H145M machines, have already tested slightly more "aggressive" C-SAR configuration, in which the shooters have at their disposal two Dilon M-134D Minigun machine guns caliber 7.62 mm. With a stand and stock of 4700 rounds, this single Minigun has a mass of 222.5 kg."
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 1586

Guest
"Another HF45M option tested on the same H145M is the cooperation with unmanned aircraft, which can be controlled from the helicopter deck. I
Ez a MUM-T
Videó:
egy figyelemre méltó taktikai megoldás. Az ember vezette helikopter hátul maradhat és a UAV által felderített célokat nagy hatótávolságú fegyverekkel támadhatja
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
"At the end of the year 2017 we assisted Airbus with one of our AS350 to record a H145M during a launch of Laser Guided Rockets.
A short video behind the scenes ...."


Mit és hogy jelez ki/ jelenít meg a H145M...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and arcas

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
43530762_2437373112955875_4358799666888835072_n.jpg


"Serbian Air Force Airbus Helicopters H145M. This time outside the hangar at its Airbus Helicopters facility in Donauwörth (Germany). The H145M carried manufacturer serial D-HADD. Unfortunately the Serbian serial is carefully overtaped. It was only out there for a few minutes."