1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aktív védelmi rendszerek

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - luperator által indítva @ 2018. november 1..

1. rudi

rudi Well-Known Member

A Bombardier Global 6000 - amely az ELINT gépek közkedvelt típusa - utazómagassága FL51 ami pontosan 15554 m

2. rudi

rudi Well-Known Member

Ennek nem is kell mert tucatjával indítják őket és 3-4 km-magasan ott zümmögnek a fejed felett folyamatosan...

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ok, ebből is minden sarkon kettő van...

Ez is valid, de ez meg nem 500 km...
    Meg amilyen antenna ezekre ráfér. Ha meg ez olyan hk-ra vadászik, amilyen ilyen aktív rendszer van tömegesen ott légvédelem is lesz. Az AHEAD lőszerrel úgy szedi le ezeket a cuccokat, hogy pislogni nem lesz időd...

fip7 and endre like this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Nekünk is lehetne u.ilyen kategóriájú akár kettő is ha rászánnák egy stadion árát hogy ELINT gépet csináljanak belőlük...

silurusglanis and Parapitecus like this.
  5. rudi

rudi Well-Known Member

- ahhoz hogy ezeket leszedjék radaros légvédelem kell. Ezeket pont azért küldik ki hogy ezeket a radarokat megtalálja. Ha lelövik mi van? Semmi…(nincs benne pilcsi!) a feladatát elvégezte azzal hogy megtalálta a jelet, oszt majd küldenek még egy tucatot.

6. tacticool

tacticool Well-Known Member

IAV 2020: Elbit’s Iron Fist engages kinetic energy round

Elbit Systems' Iron Fist active protection system (APS) has successfully engaged a 120 mm armour-piercing fin-stabilised discarding sabot (APFSDS) projectile under test conditions, Adam Griffiths, programmes and engineering director at Elbit Systems UK, told the International Armoured Vehicles (IAV) conference in London on 21 January.

The presentation included video footage of what Griffiths described as a "miss-to-kill" interceptor that was launched by the Iron Fist Light Kinetic (IFLK) system exploding near an APFSDS, thereby altering its trajectory. This would result in it hitting a vehicle fitted with the APS at a less-optimal angle, reducing the resulting penetration.

https://www.janes.com/article/93902/iav-2020-elbit-s-iron-fist-engages-kinetic-energy-round

7. Negan

Negan Well-Known Member

Az APS rendszerek nagyon jók,amig nem összfegyvernemi hadviselésben vannak bevetve.Amint az első shrapnel tüzérségi támadást megkapják,annyi nekik.Azt a támadást meg mindenképpen megkapják a hk csapatok,hogy levállaszák róluk a gyalogsági kiséretet.Mondjuk a Rheinmetal rendszere viszonylag védett ez ellen,de az meg nem véd a felülről támadó rakétáktol,kazettás altöltetektől.
    Az meg igazábol lényegtelen,hogy 500km-röl be lehet e mérni egy akármilyen magasan repülő gépröl(na ez igy nem teljesen igaz),ha 50km-röl egy pár100 méteren repülő REH dron be tudja mérni.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Ha a légköri elnyelődés frekijén dolgozik az APS rendszer akkor esély nincs arra, hogy 30-40 km-ekről bemérjék, nem , hogy 500 km-ről.
    Úgy érzem, hogy a fritzeknek savanyú a szőlő.
    Nekik is van APS rendszerük, de lehet az nem olyan jó, mint az Izraeli vagy az orosz rendszerek.
    https://en.wikipedia.org/wiki/AMAP-ADS

9. dudi

dudi Well-Known Member

Az orosz Afganit K sávban működik,gondolom a többi sem nagyon tér el ettől.

10. rudi

rudi Well-Known Member

De nem ott dolgozik...:)
    Az Trophy rendszer ELM-2133-as radarja pl. az F - G sávban (3-5 GHz) dolgozik ahol a légköri elnyelődés nem számottevő...

LMzek 2.0, Terminator and fip7 like this.
  11. fip7

fip7 Well-Known Member

rudi

Értem. Így viszont már világos a dolog. :)
    Viszont azt nem értem, hogy mi vezet egy tervező csapatot arra a baromságra, hogy nem a K sávra tervezik egy ilyen rendszer radarját:eek:

12. rudi

rudi Well-Known Member

Egy újabb szösszenet ami felhívja a figyelmet arra hogy APS-nek komoly hátránya hogy aki működteti az világít az ellenséges SIGINT felderítők képernyőin

Ezt a képet Május 7-én Army Colonel Scott Woodward a 11th Armored Cavalry Regiment parancsnoka hozta nyilvánosságra a Twitter oldalán.
    A kép egy EW műholdról készült az egységéről a kaliforniai Fort Irwin gyakorlótéren.
    Az egysége éppen éjszaka a terep fedezéket kihasználva hagyomànyos eszközökkel àlcàzva rejtőzködni próbált.
    Ők a kommunikációs és adatátviteli eszközeiket működtették.
    Nem csak műholdról szúrták ki őket. A velük szemben álló földi SIGINT eszközökkel felszerelt egység 12 km-ről észrevette őket.
    A parancsnok külön kiemelte hogy annak ellenére símán lebuktak hogy semmilyen APS rendszer nem volt bekapcsolva.
    Szerinte azokkal együtt egyszerűen hatalmas lett volna az elektronikus lábnyomuk.
    https://www.thedrive.com/the-war-zo...ctronic-warfare-system-and-why-its-a-big-deal

Egyszóval taktikai szempontból minimum èrdekesek lesznek az APS rendszerek.
    Lehet hogy megvédik a tankokat az ATGM-ektől, de az ellenség pontosan tudni fogja merre járnak a tankok.

fishbed, dudi, Ocses and 1 other person like this.
  13. molnibalage

Ha nem totális rajtaütés van, akkor az APS-t akkor kapcsolod be, amikor a harcérintkezés már megy. Előtte nem kell. Ha pl. csak menetben mész A-ból B-e, akkor más assetnek kell biztosítani a kussban haladó részeket.

De ha az adatkapcsolat ennyire feltűnő, akkor nem igazán értem a lázt a hálózat alapú hadviselésért, akkor ennyi erővel szart sem ér egyik SAM sem, mert azok már folyamatosan adnak vesznek, mert nélkül szigetüzem van, nem IADS. A NASAMS meg konkréten NEM MŰKÖDIK...

Most akkor döntsük már el...

fip7 and fishbed like this.
  14. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Mr. Musk Space-Web műholdjai megoldják ezt a problémát a pár ezer-/tízezer műholddal. ...és pár (tíz)évre biztosítja az USA-nak a katonai-kommunikációs fölényt. A világ meg megint "loholhat utánuk". F-22/35, +drónok... Hmmmm.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Ahogy molni írta az APS vagy optikai alapú vagy csak akkor kapcsolod be ha kell.

Ezért nem vagyok én oda a hálózatalpúság mindenhatóságáért.Afganisztánba jól használható de már egy közepesen fejlett SIGINT képességgel rendelkező ellwnség ellen a rádiókat is csak akkor kapcsolod be ha nagyon kell addig amíg biztos vagy benne,hogy az ellenség elől rejtve vagy.

Szittya and fip7 like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Ami pedig a légvedelmet illeti ott gondolom ez azért nem merült, fel mert a működő keresőradar amúgy is felfedi őket vagy arra alapoznak,hogy képes magát megvédeni a rendszer(ha nem légicsapás jön akkor azért lehetnek bajok...).

17. molnibalage

USA-nak....? Álmodni tetszik... Majd annak, aki fizet...
    Bár a kis szutyok olcsó holdakon komoly elektronika nem lesz. Tényleg azt hiszi valaki, hi-tech holdakról van szó...?

18. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

A technikai részét nem tudom, nem nagyon van hír róla, pedig érdekelne.
    ...de kapott "katonai" pénzt rá! ???
    Ok nélkül nem szoktak...

19. molnibalage

Konkrét fellövésekre teherrel, nem a Starlinkre...

20. molnibalage

Egyébként a hálózat alapú hadviselés korában komolyan elgondolkozható, hogy mire jó az aktív védelem. Tud egyszerre két beérkező céllal mit kezdni? Ha mindenki megoszt mindent, akkor 2 db jármű koordinált tud egyre tüzelni. Mindkettő a data link segítségével céloz és a tűzparancsot a data linken keresztül egyszerre adják ki és tizedmásodperces difivel vagy kisebbel is érkezhet két csúnyaság...

Ezen oldal megosztása