Dudi! Már az első berakott példakamera is tudta ezeket a funkciókat. A kamera riasztóként működik. Szoftveres algoritmus figyeli a kamera által rögzített képet. Felosztja a képet egy rácsozassal, és figyeli az egyes kockákban a kép változását.
Be tudod állítani, hogy egyszerre hány kocka változásakor jelezzen be.
Ezért írtam, hogy akár patkányméretű változásra is riaszthat, ha úgy van kalibrálva a rendszer. De bennünket értelem szerűen csak az ember méretű behatolók érdekelnek.
A vadkamerák is hasonló módszerrel működnek. Az meg, hogy teszel-e bele hangszórót, vagy sem, lényegtelen. Mikrofon mindenesetre gyakorlatilag mindegyikben van.
Nekem van olyan ügyfelem, akinek hagyományos riasztós mozgásérzékelőnek kinéző kütyüben úgy van belerejtve a kamera, valamint a 2 irányú hangkapcsolat, hogy nem is veszed észre csak alapos stíröléssel a lencsét, meg a mikrofon lyukját.
Csak egy kicsit kell rákeresned ezekre a dolgokra, és csudát találsz.
Ráadásul az előre konfigurált kamerát csak be kell kapcsolni, és azonnal hálózatra kerül, és online-ná válik.
Szóval semmivel nem kell bővíteni a rendszert. Hogy egy ilyen kamerát mire használsz, az csak rajtad, meg a hozzá megírt szoftveren múlik. Ráadásul a funkciói - mivel nem feltétlenül a kamerába vannak építve - utólag bővíthetők. Csak egy példa: