<blockquote>Szerintem a nyolc Mirage F1 amelyik legi utantoltesre is kepes kepes lenne egy meglepetesszeru csapassal kiiktatni a repteret es az ott levo ( tudtommal ) 6 db EF-t.
A dolog szépséghibája, hogy egy szem tanker van, ami talán, ha két gépet képes utántölteni...
En ugy tudom hogy egy tankerrel negy gepet tudnak megpakolni ( C-130 as verzio ) De nem vagyok benne biztos. Azonban az jatszik hogy csak az odauton kellene a melyrepules es az is csak cca az ut feletol 1/3 tol.
Ezen felül milyen csapásmérő fegyverrel és mit lőnének szét? Még, ha a nyolc gép oda is érne és tegyük fel, hogy a mostani minimális erők vannak lent - ami egyébként röhejes feltételezés - van egy kis bibi. A reptéren 16 kis hangárt számoltam össze. Hogy melyikban vannak a célpontok? Ja, hogy azt sehonnan nem tudnák a támadók. Tehát több célpont van, mint gép, méh, ha 100%-os találati aránnyal is számolsz és PGM-mel, ami nyilvánvalóan nem igaz... És ezek csak a kis állóhelyek, már a gépeket elég rendesen szét lehet szórni a többi fedett helyen vagy akár a szabadban is, és felfújható csaligép is van, stb.
Ez mar taktikai problema amit meg lehet oldalni Special Force al vagy eppen azzal hogy az elso ket gep csak a ket futopalyat intezi el.
Alapvetoen ha SF van ott akkor a legiero sem feltetlen kell a nyitanyhoz mert nem tul szeles ido eseten az iranyitott pct raketakkal minda mar megfigyelt gepek hangarok mind a legvedeelmi inditok elintezhetok.
Termeszetesen a Britek sem hulyek de ha sokaig nem tortenik semmi akkor a figyelem lankad ( emberi tenyezo ) es a masik oldalon is ott az emberi tenyezo ami meg extra motivaciot jelent.
A tengós részt sem értem, hiszen angol tengók vannak és most is szoktak arra járni. Tehát valójában a helyzet az, hogy a közeledő argi tengókat várhatja a picit modern angol tengó. Upsz...
A nuki tengok a Briteknel is jok es a szemelyzet meg igen igen jo. A problema az hogy a Falkland szigetek korul sekely a viz a talapzat miatt ahol a nuki hatranyba kerul. Plane akkor ha neki kell valahova gyorsan odausznija vagy szimplan csak jaroroznie es a dizel meg tud varni.
Persze ez is egy ha opcio csak eppen megtortenhet.
Ezen felül elég viccesen kezeled azt - ez a brit tengóra is igaz - hogy mekkora területen képes blokkolni a hajózást egy szem tengó. (Az angol ASW gépek és hajók meg a töküket vakarják ugye...?) A szigetek megközelíthetőek kitérővel úgy, hogy a legrövidebb útvonaltól több száz km-re van. A végtelen érzékelési és fegyver indítási távolságot meg még nem találta fel senki.
Ha a repteret megrongaltak akkor cca 2020 ig nincs Brit legifedezet ASW gep a legterben ! Az utanpotlast szallito hajok meg barmekkorat kerulhetnek a szigeteket akkor is meg kell kozeliteniuk es ezt ugy hogy a levegoben az argik lesznek csak ott.
Tudod mit hasznaltak az argik 82 ben a Brit flottacsoportosulas megfigyelesere az Azori szigetektol delre ??? ( aadig az oroszok akarom mondani a Szovjetek kovettek Tu-95 sokkel a flottat mig a Britek meg nem uzentek szo szerint hogy konyen meghuzzak innetol a ravaszt )
Adva van egy meglevő támaszpont, brutális tartalékkal, meglevő vadászokkal, légvédelemmel, amit 24-48 órán belül odavisznek az argentín erőforrásokhoz képest
Ha van hova odavinni !!!
<b>gyakorlatilag korlátlan mennyiségben. Ezek az eszközök csúcskategóriásak. EF, Tornado GR.4, király csapatlégvédelem, AWACS és a gépek nem a földön dekkolnak a megszűnés határán.
Ha ott vannak akkor dominalnak ha az Azorin allnak akkor meg semmit nem ernek.
</b>Létezik az RN, aminek szintén olyan ökle van a világoskékekhez képest, hogy a szart is kiverik belőlük és nem a kikőtőben dekkolnak, mint a guachók hajói. Adva van NBr., aminek erőforrássai "picit" nagyobbak, mint az argentínoké.
Valoban ott van a RN es eltokeltek csak eppen egy meglepetes szeru tamadasnal amikor az ellenseg donti el mikor hol es hogy tamad az en velemenyem szerint a felszini es a szarazfoldi egysegek a legerovel egyutt keves.
Nem is értem, hogy mi a francról beszélnük. Megint...
Probalunk gondolatot cserelni mert vannak mas velemenyek is mint az enyemek ezert koszonom hogy megosztod velem.
Majd, ha a RN hajó állománya egyszámjegyű lesz és max. fregattjai lesznek és hónapokig / évekig csak dekkolnak a kikötőben, és a RAF-nak nem lesz tankere és egy tucat vadásza lesz összesen akkor térjünk vissza arra, hogy Argentína mit csinál ott. Mert addig semmiféle realitása nincs annak, hogy lesz nekik bármi is értelmes mennyiségben, ami kicsit is veszélyt jelent az angolokra.
Pearle Harborben nem egy hajo volt hanem egy flotta es november 28 tol tudtak hogy a japok haborut akarnak . Volt tobb szaz gepuk is vadasz bombazo felderito stb stb aztan meg sem ugy alakult ahogy gondoltak ( barhogy is gondoltak is )
Reálisan arra, hogy minimális esély legyen elfoglalni a szigetet - korántsem lefutott meccs lenne, és meg is kellene tartani - alsó hangon szerintem olyan 25 milliárd dollárt kellene költeni. Igen, ennyit. Ennyibe kerülne tucatszám 4+ gen gép, tankerek, új hajók, kiképzés, de még ekkora is fel kell tenni azt, hogy az angolok 5-10+ év múlva nem zavarnak le egy lapostetejűt F-35-tel és nem hízlalják fel az állandó/háborús gépeket a szigeten 16-18 gép fölé, ami valljuk be irreális feltevés attól, akinek van 100+ korszerű gépe... Ha lesz angol F-35, az meg lényegében zárójelbe tenné a meglevő mondjuk F-16 MLU szintű gépeket is, nemhogy néhány visszamaradt Mirage F.1-et..
Ez is egy alternativa a tamadasra de aztan nem biztos hogy a gaz ellenseg ezt fogja tenni. Anno Kimmel admiralisnak tudod mi volt a legnagyobb felelme
Az hogy a bazist ( PH ) "tomeges " tengeralattjaro tamadas eri es neki ilyenkor a flottaval azonnal es nagysebbeseggel el kell hagynia az oblot.
A japok mas hogy dontottek ( bar volt zsebtengo akcio is )
Az ellenseg altalaban cseszik azt tenni amit mi mint szerepet neki szanunk. Igyekszik meglepni es ott es ugy tamadni ahol mi nem varjuk.
.</blockquote>