1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

ATD-X program - Japán (Advanced Technology Demonstrator-X)

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - Terminator által indítva @ 2015. január 9..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://www.janes.com/article/47768/japan-s-atd-x-first-flight-delayed-by-software-glitch

2. panoz

panoz Well-Known Member

Ez igazán sajnálatos, a japánokat ismerve ígéretes gép lesz.

3. joker

joker Well-Known Member

A nyáron megkezdődnek az 5. generációs japán gép (F-3) tesztrepülései.
    http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/watch-out-china-japan-readies-test-new-stealth-fighter-jet-12580
    Elég gyorsan haladnak, úgy látszik van pénz is, agy is és valószínűleg segítséget is kapnak hozza.

4. joker

joker Well-Known Member

Pontosabban ATD-X tesztrepülés, aminek a tapasztalatait felhasználva tervezik majd az F-3-mat, de csak 2030 körül lesz kész. Ebből miért nem lesz repülő ha már megtervezik 5. generációsra és legyártják?

5. arbalest

arbalest Well-Known Member

"Csak" technológiai demonstrátor. Alapvető technológiákat és elméleteket tesztelnek vele, hasonlóan, mint az X-47-el az amerikaiak. (Tudom, az UCAV). Egyébként annyira nem sürgős nekik, mire Kínában elkezd szolgálatba állni tömegesen a J-20, addigra ők is el kezdik rendszeresíteni az F-35-öst. Szerintem arra is várnak, vesznek majd át technológiákat, ötleteket.

6. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ha van eszük (és pont a japóknak ne lenne?), akkor, ameddig ízekre nem szedtek egy F-35-öst, addig nem véglegesítik a saját gépük terveit.

7. arbalest

Ráadásul a Mitsubishi és a Lockheed kooperációja nem új keletű. Ha nem romlanak a japán-amerikai kapcsolatok, sok technológiát és segítséget kaphatnak.

8. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Reflektálva a hírekre... Elég gyorsan haladnak a japánok a géppel.

9. joker

joker Well-Known Member

Milyen hírekre? Tavaly egy techdemót mutattak, ha idénre lesz egy protó az már nagy szó.

10. Roni

Roni Well-Known Member

Oszt még így is késik hisz 2015-re volt ígérve az eslő felszállás is .

11. joker

joker Well-Known Member

Hogy létezik, hogy megéri nekik saját gépet fejleszteni? Ráadásul úgy, hogy vesznek F-35-ösöket is.

12. arbalest

Ez ugyanaz a gép, csak késett egy évet a szűzfelszállás.

Japán azért még mindig a világ harmadik legnagyobb gazdasága, szóval aránylag megengedhetik magukat. Mindig törekedtek a saját, önálló gyártásra és fejlesztésre. Az F-4-eseket, -15-ösöket szinte az utolsó csavarig otthon gyártották, beleértve a hajtóműveket is, ezek mellett pedig mindig megvolt a saját fejlesztés is, kisebb-nagyobb külföldi segítséggel: F-1, majd az F-2. Ugyanez a párhuzam van most is. Eredetileg a Raptort akarták mindenáron, de nem kaphatták meg, az F-4-esek viszont lassan kirepülik az idejüket, kényszerhelyzetben voltak, ezért rendelték meg ha jól emlékszem tender nélkül a Lightingot.

13. joker

joker Well-Known Member

Ha vannak saját gyártású gépeik, akkor miért probléma, hogy kirepülik szép lassan a régiekből az órát? Le tudtak volna még gyártani új gépeket, nem kellett volna feltétlenül megvárni az F-35-öt vagy a sajét fejlesztésű 5. gen gépet.

14. Roni

Roni Well-Known Member

Ja az f-2?amit a hurrikán után is jenki segítséggel foltoztak be .

15. arbalest

Valószínűleg egyrészt a J-20 árnyékában már mindenképpen 5. gen gépet akartak, másrészt a részleges hazai gyártás miatt sok tapasztalatot, technológiát szerezhet a Mitsubishi a saját fejlesztéshez. Ráadásul az F-2 piszok drága :)

16. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Ez szerintem elég gyors... Én fogadnék arra is, hogy előbb indul meg belőle a rendszerbe állítás, mint a PAK-FA-ból. :)

17. ms07

ms07 Well-Known Member

Ez szerintem elég gyors... Én fogadnék arra is, hogy előbb indul meg belőle a rendszerbe állítás, mint a PAK-FA-ból. :)

</blockquote>

Ez a gép nem csak techdemo? Ebből nem lesz rendszerbeállítás (?)

18. arbalest

Ez még a demonstrator gép, a prototípust 2018-tól akarják kifejleszteni belőle, a tervek szerint a tényleges F-3 2027-től állhat rendszerbe.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_ATD-X_Shinshin

19. joker

joker Well-Known Member

Az még 12 év. Addig a PAK-FA-t szerintem be is vetik.

20. arbalest

Ezért is jönnek az F-35-ösök. :D

Ezen oldal megosztása