ATMOS (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 045
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 150
73 725
113
"Mindenesetre a dán oldal leleplezései alapján, amely szintén azzal vádolja az Atmost, hogy az izraeli hadsereg palesztinok ellen, de 2020-ban az azeri erők az örmények ellen is bevetette"

Megvádolták az ATMOS-t, hogy oda lőtt ahová irányozták! Hallatlan! :D
Automatikus fordítás, váltsd már át angolra vagy bármire...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 045
113
Automatikus fordítás, váltsd már át angolra...
de így viccesebb! :D

Amúgy meg angolul is hülyeség!

"Anyway, based on the revelations made by the Danish site, which also accuses the Atmos of having been used against the Palestinians by the Israeli army, but also against the Armenians by the Azeri forces in 2020"

A fegyver van "megvádolva" hogy valaki mások ellen használja...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 150
73 725
113
de így viccesebb! :D

Amúgy meg angolul is hülyeség!
"Anyway, based on the revelations made by the Danish site, which also accuses the Atmos of having been used against the Palestinians by the Israeli army, but also against the Armenians by the Azeri forces in 2020"
Francia az oldal, az lehet az eredeti nyelve a cikknek, az összes többi az automatikus google fordítás.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 045
113
Francia az oldal, az lehet az eredeti nyelve a cikknek, az összes többi az automatikus google fordítás.
Franicául nem tudok, szóval majd valaki fejtse meg mire gondolt a költő.

Amúgy nem igazán értem a botrányt. A védelmi miniszter nagyon akarta az ATMOS-t - ha ezért nem fogadott el pénz akkor nem látom a nagy botrányt, bár nyilván a "helyiek" érzékenyebbek....
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113

Nem vagyok a dán átfegyverzés szakértője, de eddig az élen járnak abban, hogy nekik semmi sem jó és ha valami meglett, akkor se lépjenek semmiben se előre. Beszerezték a Piranha III-ast, majd lepasszolják az új gépeket, mert ők nem ilyen lovat akartak, vesznek helyette Piranha V-öt. Amikor megkapják a Leopárd2A7-et, a nehéz dd pk-ja ad egy interjút, hogy háború esetén a laktanyát nem hajlandó elhagyni, mert csapatlégvédelem nélkül ez "többszörös öngyilkossággal" ér fel, hogy ő kimenjen a csatatérre. Megrendelik a CAESARE löveget egy új, eredetitől jobbnak tűnő TATRA alvázzal, de bukják minimum az előleget (az érték 30%-át), mert lemondják és veszik ezt a másikat, amiről aztán hamar kiderítik, hogy csak a korrupció miatt választották ezt és nem felel meg az európai versenyszabályoknak, inkább egy másikat kellett volna választaniuk.

Lehet ez tök normális, de volt olyan fegyverbeszerzésük, amivel elégedettek voltak és 2014 óta nem dobták ki, hogy utána egy másikat vegyenek?

Franicául nem tudok, szóval majd valaki fejtse meg mire gondolt a költő.

Amúgy nem igazán értem a botrányt. A védelmi miniszter nagyon akarta az ATMOS-t - ha ezért nem fogadott el pénz akkor nem látom a nagy botrányt, bár nyilván a "helyiek" érzékenyebbek....

Hát nekem nem az jött le a cikk alapján, hogy nem fogadott el pénzt. Én pont úgy értettem, hogy full direktben meghamisított mindent, csak hogy ez az egy jöhessen ki. Ilyet nem csinálsz önszorgalomból, ha pusztán csak hiszel az általad favorizált ajánlatban. Ilyet akkor csinálsz, ha megkentek.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Nem vagyok a dán átfegyverzés szakértője, de eddig az élen járnak abban, hogy nekik semmi sem jó és ha valami meglett, akkor se lépjenek semmiben se előre. Beszerezték a Piranha III-ast, majd lepasszolják az új gépeket, mert ők nem ilyen lovat akartak, vesznek helyette Piranha V-öt. Amikor megkapják a Leopárd2A7-et, a nehéz dd pk-ja ad egy interjút, hogy háború esetén a laktanyát nem hajlandó elhagyni, mert csapatlégvédelem nélkül ez "többszörös öngyilkossággal" ér fel, hogy ő kimenjen a csatatérre. Megrendelik a CAESARE löveget egy új, eredetitől jobbnak tűnő TATRA alvázzal, de bukják minimum az előleget (az érték 30%-át), mert lemondják és veszik ezt a másikat, amiről aztán hamar kiderítik, hogy csak a korrupció miatt választották ezt és nem felel meg az európai versenyszabályoknak, inkább egy másikat kellett volna választaniuk.

Lehet ez tök normális, de volt olyan fegyverbeszerzésük, amivel elégedettek voltak és 2014 óta nem dobták ki, hogy utána egy másikat vegyenek?



Hát nekem nem az jött le a cikk alapján, hogy nem fogadott el pénzt. Én pont úgy értettem, hogy full direktben meghamisított mindent, csak hogy ez az egy jöhessen ki. Ilyet nem csinálsz önszorgalomból, ha pusztán csak hiszel az általad favorizált ajánlatban. Ilyet akkor csinálsz, ha megkentek.
Jol emlekszem, hogy az F-35 beszerzes is ugy alakult ki, hogy (utolag kiderult) az amerikai titkosszolgalatok gatlastalanul lehallgattak nemcsak a konkurenciat, de a dan donteshozokat is...?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Franicául nem tudok, szóval majd valaki fejtse meg mire gondolt a költő.

Amúgy nem igazán értem a botrányt. A védelmi miniszter nagyon akarta az ATMOS-t - ha ezért nem fogadott el pénz akkor nem látom a nagy botrányt, bár nyilván a "helyiek" érzékenyebbek....
A vegen ez az erdekes:

Elle invitera également, probablement, les instances nationales et européennes, à venir étudier de plus prêt les différents mais néanmoins nombreux contrats signés ces derniers mois par les industriels israéliens de défense en Europe, avec la légitime suspicion que les règles de la concurrence n'aient, là aussi, pas été respectées, au détriment de la BITD européenne.

Ha jol ertem, a versenytarsak az EUs hatosagok ele rangatjak az osszes izraeli ceget es uzletet, amit mostanaban nyertek Europaban... szep cirkusz varhato. :D